Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    güç kaynağı olarak 220watt adaptör kullanıyorsanız sebep o, bu siteye bakarsan senin kartın güç gereksinimi 225 watt http://www.asus.com/tr/Graphics_Cards/GTX760DC2OC2GD5/specifications/ , yani 220watt adaptör sınırdan karşılıyor ihtiyacı, mesela benim kullandığım kart normalde çok rahat benim yaptığım overclokun 2 katı oc yapılabiliyor olmasına rağmen ben o değerlere çıkamıyorum, çünkü kullandığımız güç kaynağı sınırlı, atx kullanılırsa veya nesil güç ihtiyacı çok düşük olan gtx900 serisi kullanılırsa oc sınırının kalkacağına inanıyorum

• çok sağol, hangimiz daha önce boşluk bulursa hazırlarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

güç kaynağı olarak 220watt adaptör kullanıyorsanız sebep o, bu siteye bakarsan senin kartın güç gereksinimi 225 watt http://www.asus.com/tr/Graphics_Cards/GTX760DC2OC2GD5/specifications/ , yani 220watt adaptör sınırdan karşılıyor ihtiyacı, mesela benim kullandığım kart normalde çok rahat benim yaptığım overclokun 2 katı oc yapılabiliyor olmasına rağmen ben o değerlere çıkamıyorum, çünkü kullandığımız güç kaynağı sınırlı, atx kullanılırsa veya nesil güç ihtiyacı çok düşük olan gtx900 serisi kullanılırsa oc sınırının kalkacağına inanıyorum

Güç kaynağını da değiştirmeye karar verdim paralar uçuyor gidiyor ama 3bin TL ye notebook alamam, almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

Ben henüz e-gpu yazılımını almadım, bu yüzden tam detayları bilmiyorum. Aldığım zaman aşama aşama fotoğraflar ile birlikte bir rehber hazırlarım.

bekliyorum kardeşim kesin alıcakmısın ?
    ben bangooddan siparişi vermeyi düşünüyorum...

ama bir sorum daha var suanda bende ekran kartı olarak eski nesil kart var sadece deneme yapmak istiyorum e gpu suz calısacakmı diye kısaca
    sorum şu: ekran kartı beslemesi pci den üstünde herhangi güç girişi yok bu problem yaratırmı ?

birde ürün gümrükte sıkıntı cıkarıyormu ? gift olarakmı gönderilmesini istediniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitelated -- 6 Mayıs 2015; 15:05:28 >
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı aldığım için biraz sıkıştım o yüzden exp gdc bana ulaşana kadar yazılımı almayı düşünmüyorum. Bana ulaşması 2 haftayı bulur büyük ihtimal. Daha önce bunu konuşmuştuk notebook o kadar gücü beslemekte zorlanacağı için güç girişi olmasa bile dc adaptör ile exp gdc ye güç verirsek çalışabileceğine karar kılmıştık ama denemek lazım.
  • dc adaptor değilde zaten 8 pin giriş yokmu cihazın üstünde direk oraya güç verince ekran kartı pcb den beslenmiyormu ?

birde ürün gümrükte sıkıntı cıkarıyormu ? gift olarakmı gönderilmesini istediniz ?

bunuda ekledim bu arada cevaplarsan
  • son bir not bangooddan alacak arkadaslar için indriim kodu b185f7 2.5 dolar indirim veriyor
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    2 tane alternatif güç girişi koymuşlar cihaza dc adaptör veya 8pin giriş olması fark etmiyor, bağladığında ekran kartı ordan beslenir. Gümrükte sıkıntı çıkacağını sanmıyorum 75 euro limit var bildiğim kadarıyla, aldığın ürünün değeri o değerin altındaysa gümrük sıkıntı çıkarmıyor tabi silah, uyuşturucu filan getirmiyorsan
  • quote:

2 tane alternatif güç girişi koymuşlar cihaza dc adaptör veya 8pin giriş olması fark etmiyor, bağladığında ekran kartı ordan beslenir. Gümrükte sıkıntı çıkacağını sanmıyorum 75 euro limit var bildiğim kadarıyla, aldığın ürünün değeri o değerin altındaysa gümrük sıkıntı çıkarmıyor tabi silah, uyuşturucu filan getirmiyorsan

tamam teşekkürler bende bir güç kaynağı var ama üstünde ne 6 ne 8 pin görebildim bu işe yaramazmı 20 pin 4 pin var gücü 180w bu işimi görürmü kart olarak gtx 960 düşünüyorum max 120w tüketiyormuş resimlerinide yükleyebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

quote:

tamam teşekkürler bende bir güç kaynağı var ama üstünde ne 6 ne 8 pin görebildim bu işe yaramazmı 20 pin 4 pin var gücü 180w bu işimi görürmü kart olarak gtx 960 düşünüyorum max 120w tüketiyormuş resimlerinide yükleyebilirim ?

exp gdc yanında gelen kablolar ile herşey hallediliyor merak etmeyin güç kaynağının 24 pin olması yetiyor. her güç kaynağı 24 pin zaten.
    güç kaynağınız yeter gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 6 Mayıs 2015; 15:39:58 >

• 740 liraya "Galax GTX 960 EX OC" aldım. O kadar masraf yaptım umarım sonunda sizler gibi iyi performans alabilirim. Ekran kartıda gelir 1-2 güne artık sadece exp gdc'nin elime ulaşması kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

740 liraya "Galax GTX 960 EX OC" aldım. O kadar masraf yaptım umarım sonunda sizler gibi iyi performans alabilirim. Ekran kartıda gelir 1-2 güne artık sadece exp gdc'nin elime ulaşması kaldı

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10531 bu kart aynısının 4gb olan versiyonu 897 lira bence iade etme sansın varsa bir dene hayırlı olsun ..
    senin sonucları özellikle bekliyorum :)
    bu arada işlemci laptop ney ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitelated -- 6 Mayıs 2015; 19:23:13 >

• Zaten bütçeyi aşarak bunu aldım normalde 750 ti düşünüyordum. İşlem gücü 970 980 kadar üst düzey olmadığı için 2 gb ekstra ram çok gerekli olmayabilir. Çok fazla teknik bilgim olmadığı için kesin birşey söyleyemiyorum test lere bakmak lazım. Bilgisayarım Acer v3 571G i7 3630qm işlemci var üzerinde.

• iyi hayırlısı olsun senin işlemci iyiymiş bende i5 2430m var.
    testlerini bekliyoruz :)
  • Şimdi merak edip baktım dediğim gibi çok ekstra bir avantaj sağlamıyor. 4k çözünürlükte oyun oynarsan büyük bir fark ortaya çıkıyor ama oda 4k da iyi bir tecrube yaşatmıyor.

https://youtu.be/iX_mW36BDKs

• Merhabalar Arkadaşlar,

Benim laptopum Hp 820 G1 - i7 4600 U

Heryeri araştırdım ama detay bulamıyorum. Sanırım benim laptopta pci express girişi yok.. yada m2 diye birşey var.

Banggood dan sipariş vereceğim, takacak yer bulamayacağım korkusu ile sipariş veremiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Serkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshinemir

Merhabalar Arkadaşlar,

Benim laptopum Hp 820 G1 - i7 4600 U

Heryeri araştırdım ama detay bulamıyorum. Sanırım benim laptopta pci express girişi yok.. yada m2 diye birşey var.

Banggood dan sipariş vereceğim, takacak yer bulamayacağım korkusu ile sipariş veremiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Serkan

https://www.youtube.com/watch?v=4Y__jzR-3kg

1:12 deki görüntüde sol üstteki yerde mpci-e girişiniz var. yani uyumlu bu tür işlere. wi-fi card ı çıkaracaksını kabloyu takacaksınız.

• sunshinemir S kullanıcısına yanıt
    kardeş her bilgisayarın mini pci vardır, alt kapağı kaldırınca oraya wifif kartının takılı olduğunu göreceksin ama senin m2 girişi süper bir avantaj sağlıyor sana alt kapağı kaldırmadan direk yandan m2 girişini kullanarak bağlayabilirsin,http://tr.aliexpress.com/item/EXP-GDC-Laptop-External-External-PCI-E-graphics-card-BEAST-NGFF-Set/32318816339.html ,buradan alırken slot kısmı nfcc m2 olan exp gdc beast alacaksın, incelemelerini mutlaka bekliyorum ilk sayfaya ekliyelim, alt kapağın açılmadan da bu işlemin yapılabildiğini göstermemiz çok güzel olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

kardeş her bilgisayarın mini pci vardır, alt kapağı kaldırınca oraya wifif kartının takılı olduğunu göreceksin ama senin m2 girişi süper bir avantaj sağlıyor sana alt kapağı kaldırmadan direk yandan m2 girişini kullanarak bağlayabilirsin,http://tr.aliexpress.com/item/EXP-GDC-Laptop-External-External-PCI-E-graphics-card-BEAST-NGFF-Set/32318816339.html ,buradan alırken slot kısmı nfcc m2 olan exp gdc beast alacaksın, incelemelerini mutlaka bekliyorum ilk sayfaya ekliyelim, alt kapağın açılmadan da bu işlemin yapılabildiğini göstermemiz çok güzel olacak

arkadaşın pc de o giriş kapağın altında galiba ?

ayrıca böyle bir ürün olduğunu bilmiyordum yeni mi çıkmış ?

• sunshinemir S kullanıcısına yanıt
    yine de almadan önce emin ol, benim attığım linkteki m2 girişi kasanın içinde olan genelde boş duran bir giriş, senin m2 girişini inceledim kasanın yanında ama içini göremiyorum, linkteki girişin senin external m2 girişine uygunluğunu araştır
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.