Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 700 800 liralik ekran kartina 19volt 4.74 amper cikisli samsung r522 nin adaptoru olur mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 90watt adaptör yetersiz gelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mağdur Adam

I7 li 17.3 inc uygun fiyata pc bulmak sikinti bence eger bulunabilirse bu yontem cok iyi masaustumu laptopmu alsam diyordum bu konuyu gormem iyi oldu.

Benim fikrimi sorar iseniz sürekli taşıma ihtiyacınız yoksa kasa toplayın, anladığım kadarıyla bu işlemi yaparsanız yeni notebook alacaksınız ve bu işlem için gerekli parçalara masraf yapacaksınız zaten size bunlar güzel bir kasa fiyatına gelecek. Bu işlemin elinde mevcut notebook bulunan ve belli miktar bütçe ile performans arttırmak için ideal olduğunu düşünüyorum. Nasıl performans alırım, uyumluluk sorunu yaşar mıyım gibi soru işaretleride kalmaz aklınızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

quote:

I7 li 17.3 inc uygun fiyata pc bulmak sikinti bence eger bulunabilirse bu yontem cok iyi masaustumu laptopmu alsam diyordum bu konuyu gormem iyi oldu.

Benim fikrimi sorar iseniz sürekli taşıma ihtiyacınız yoksa kasa toplayın, anladığım kadarıyla bu işlemi yaparsanız yeni notebook alacaksınız ve bu işlem için gerekli parçalara masraf yapacaksınız zaten size bunlar güzel bir kasa fiyatına gelecek. Bu işlemin elinde mevcut notebook bulunan ve belli miktar bütçe ile performans arttırmak için ideal olduğunu düşünüyorum. Nasıl performans alırım, uyumluluk sorunu yaşar mıyım gibi soru işaretleride kalmaz aklınızda.

Ben laptoptan yatakta film izlerim ama oyun da oynamak istiyorum. Bugun iyi laptop alsan 4 bin lira 17.3 inc 970m ekran kartli. 950m ekran kartli 17.3 bulsam 2500 liraya extradan 1000 tl bu sisteme harcasam daha iyi performans ve uzun sure goturmez mi? Masaustu tasimasi zor bu sistem laptop cantasina sigar yani.

• quote:

quote:

quote:

Ben laptoptan yatakta film izlerim ama oyun da oynamak istiyorum. Bugun iyi laptop alsan 4 bin lira 17.3 inc 970m ekran kartli. 950m ekran kartli 17.3 bulsam 2500 liraya extradan 1000 tl bu sisteme harcasam daha iyi performans ve uzun sure goturmez mi? Masaustu tasimasi zor bu sistem laptop cantasina sigar yani.

1000 TL masraf yapıp alabileceğiniz ekran kartı GTX 960 yada ikinci el düşünürseniz GTX 770, 780 alınabilir sanırım. Ben 960 ile kullanıyorum sizinde benzer bir kart alacağınızı varsayarak 970M ile aynı performans değerlerini elde edersiniz 900 serisinde mobil ekran kartları çok ilerleme kaydetti ama ısınır fln performans düşer mi kullanmadığım için bilmiyorum. Kullanım ömrü bakımından haklısınız bu şekilde daha uzun ömürlü olur baktınız kartın performansından memnun değilsiniz satarsınız üst model alırsınız. Taşıma bakımından ise PSU ile kullanırsanız çantaya koy gezdir olayı pek ideal değil ama adaptör kullanır iseniz dediğiniz gibi olabilir. Monitor, klavye, mause derken benim sistemin masa üstünden bir farkı kalmadı açıkçası okuldan eve seyahat ettiğim zamanlar üşengeçlikten bırakıyorum bütün sistemi

Bu arada benim sistemin oyun performansında bir düşüklük oldu bu ara nvidia driverları mı bozdu windows 10 yüzünden mi yoksa ekran kartında mı bir arıza var anlamadım. Biraz deneme yapıp sorunu çözmek lazım
  • i7 4720hq lu bir laptop la gtx 970 veya gtx 980 ti tarzı birşey kullanabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mode03

i7 4720hq lu bir laptop la gtx 970 veya gtx 980 ti tarzı birşey kullanabilir miyim ?

Kullanırsınız rahatça

• bu tarz yüksek seviye gpuları kullanabilmek için yeni nesil i7 lerin u versiyonları olsa 4. veya 5. nesil ( sanırım 4M Cache var en az ) sıkıntı yaşar mıyız ? Bu tarz üst seviye gpular için min işlemci nedir ?
  • quote:

bu tarz yüksek seviye gpuları kullanabilmek için yeni nesil i7 lerin u versiyonları olsa 4. veya 5. nesil ( sanırım 4M Cache var en az ) sıkıntı yaşar mıyız ? Bu tarz üst seviye gpular için min işlemci nedir ?

g3258 gibi bir işlemci ile OC yapıp,GTX TİTAN besliyorlar.İşlemci darboğazı geride kaldı biraz.

Ama yine de laptop işlemcileri,dizüstülere göre gerçekten zayıf durumdalar.
  • Hala satan birilerini arıyorum...
  • Tr de yok galiba olsa bende düşünebilirm

• Alıp bilgisayarı uyumsuz çıkan, yeni notebook almış veya kasa toplamış yani cihaz komple boşa çıkmış birini bulmanız lazım yoksa buradaki arkadaşların satacağını pek sanmıyorum. Yurt dışından ürünü almak için 3-4 farklı seçenek var eğer ihtiyacınız var ise hiç beklemeyip almanızı öneririm 15-20 gün gibi bir sürede elinize ulaşıyor.
  • Geçenlerde oyun performansının düştüğünden bahsetmiştim Windows 8'e geri dönüş yaptım ve sorun çözüldü şuan sorunsuz kartı kullanmaya devam ediyorum. Büyük ihtimal Windows 10 un driverları ile ilgili bir sorun vardı, şansıma geçtiğim gün yeni driver yayınladılar belki düzeltmişlerdir.
  • arkadaşlar i5 480 m laptopuma gtx 750 ti takmayı düşünüyorum ne kadar birr performans alır gta 5 falan oynayabilirmiyim eğer performans çokk düşük olucaksa ps4 alacağımda hiç uğraşmayıp bir yardım edin
  • I5 4210h gtx 960a darbogaz yapar mi?

• quote:

I5 4210h gtx 960a darbogaz yapar mi?

hocam ben de ASUS X550JX-XX099D şu modele bakıyorum i5-4200H var ama 960 veya 970 ile kullanılabiliyorsa tadından yenmez

• quote:

quote:

I5 4210h gtx 960a darbogaz yapar mi?

hocam ben de ASUS X550JX-XX099D şu modele bakıyorum i5-4200H var ama 960 veya 970 ile kullanılabiliyorsa tadından yenmez

Bende acerin vn7 lerine bakiyorum i7 liler 3300 i5ler kampanya olursa 2600e falan bulunabiliyor 17 inc ips var o nedenle

• erayss66 E kullanıcısına yanıt
    i5 480M tam nasıl bir işlemci bilmiyorum ama 750 ti ile büyük ihtimal sorunsuz kullanırsın. PS4 mü 750 ti ile bu sistem mi konusunda ise birazda senin isteklerin devreye giriyor free to play moba ve fps oyunları seviyorsan LOL, DOTA 2, CS GO gibi 750 ti ile sistem kurman daha mantıklı olur yok story mode yoğunluklu oyunlar oynarım diyorsan PS4 alınabilir. Grafik bakımından hangisi daha tatmin edici olur tam bilmiyorum ama google da ufak bir aratma yaptığımda PS4 de 7870 ayarında bir GPU olduğunu öğrendim yani buda 750ti a göre daha tatmin edici grafik sunacaktır.
  • Bahsettiğiniz işlemci OC yapılmamış G3258 ayarında GTX 970 ile sorunsuz çalışacağını pek sanmıyorum ama 960 ile denenebilir biraz araştırmanızı öneririm, daha önce o ayarda bir işlemci ile yapan olmuş mu olmuş ise ne takmış bunları öğrenin ekipmanlara boşuna masraf yapmayın.
  • quote:

Bahsettiğiniz işlemci OC yapılmamış G3258 ayarında GTX 970 ile sorunsuz çalışacağını pek sanmıyorum ama 960 ile denenebilir biraz araştırmanızı öneririm, daha önce o ayarda bir işlemci ile yapan olmuş mu olmuş ise ne takmış bunları öğrenin ekipmanlara boşuna masraf yapmayın.

O cihaz islemcimi seciyor yani? Her islemcide calismiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.