Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
270.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 02-35.5

https://s7.dosya.tc/server15/7n6glw/DIYeGPU-Setup-135-test4o.rar.html
    ben bunu indirmiştim sanırım bi kontrol edersiniz taratıp.
    Hocam virus var içinde
  • Bloodforevil kullanıcısına yanıt
    neye göre kime göre virüs pişman oldum verdiğime
    https://www.virustotal.com/gui/file/7fa98a247a3ad68a3461b1bb4ad95c07a7bd0a21d9bd662545d3fe9ed1c6300e/detection
  • Hocam pc engelliyor eski sürüm buldum temiz 1.30 fakat bir sorunum var R:core/intel.txt içinde unknow intel chip set diyor boot olarak çalıştırıyorum 3. seceneği seviyorum yüklenirken böyle diyor
  • [MBR] Remap hd0 Diye başlayan bir hata alıyorum forumlardan araştırdım menu.lst de değişiklik yapacakmışım bilgisi olan varmı acaba bu kony hakkında
  • Bütün Sorun ları tek tek Çözdüm Fakat Error Kod 12 çözemedim dsdt oluşturmalarda hata alıyorum bunun başka bir yöntemi varmı acaba ya da bilen birisi anlata bilirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodforevil

Bütün Sorun ları tek tek Çözdüm Fakat Error Kod 12 çözemedim dsdt oluşturmalarda hata alıyorum bunun başka bir yöntemi varmı acaba ya da bilen birisi anlata bilirmi.
    https://egpu.io/forums/pc-setup/fix-dsdt-override-to-correct-error-12/
    bu linkteki çözümü dener misin
  • HeavenLife H kullanıcısına yanıt
    Denedim de hata alıyorum

c: & cd \dsdt
    acpidump -b -z
    asl /u dsdt.dat
    copy dsdt.asl dsdt-modified.asl

bu kodu yazınca ingilizcemde okadar iyi değil tam anlayamadım neden kaynaklı
  • Bloodforevil kullanıcısına yanıt
    komut istemini yönetici olarak çalıştırdınız mı hatayı söylerseniz ona göre bakalım
  • Para biriktirdikçe kasa toplamayı düşünüyorum, eğer çalıştırabilirsem direk ekran kartı ile başlamak mantıklı geldi. Elimde şu an Tulpar T7 V13.1 bir notebook var. M2 portu dolu olduğui için wifi kartını söküp bu sistemi denemek istiyorum.

Fakat aklıma takılan bi kaç soru, yeni ekran kartları için (şu an aklımda RX 5700 xt ya da RTX 2060 Super almak var) hangi aparatı kullanmam gerek ve ekran kartından performans olarak ne kadar kaybederim?
    Harici ekran ile beraber şu an notebook ekranını ikinci ekran olarak kullanıyorum, bu ekranı ekran kartına direk hdmi üzerinden bağlarsam notebook un ekranını kaybeder miyim?
    Toplayacağım kasa için yaklaşık 650-750 wattlık bir power supply gerekecek, bu aparata zarar verir mi? (çok sanmıyorum)
    Monster bilgisayarlarda whitelist sorunu vs. ile karşılaşır mıyım? Çözüm için crackli bi bios bulma ihtimalim nedir?
    AMD ekran kartı sorun yaşatır mı?
    RX 5700 xt nin termal sorunları var gibi duruyor linus videosunda, external gpu halinde zor ama aynı kurulu sisteme ek yapmadan sıvı soğutucu kullanabilme ihtimalim nedir?

Bir babayiğit bekliyorum ki tüm sorularımı çözsün, hiç kaygım olmadan bi sonraki maaşı komple ekran kartına aparata basayım.

• Playinq kullanıcısına yanıt
    aynı mantıkla baslamıstım suan neredeyse topladım pc yı (senınkıne bakıs gırıs sevıyesı :) )

abra a5 var bende de v6,1

wifi kartını sokup kullanıyorum suanda.

laptopun gırısı ne ona gore gırıs alıyorsun.
    bendekı ngff ayrıca mını pcie ve express kart var.

wifi slotuna takacaksan buyuk ıh. ngff dır.

ekran kartından dırek bagladıgında buyuk ıh. kaybetmezsın ama net bılgım yok. 2 ekranı da kullanman lazım.

bende gtx 1060 var amd konusunda bılgım yok malesef. ( 980 uzerı kartlar ıcın bır yazılım var onun saysesınde sorun yasamadan guncel surumlerı kullanabılıyorsun )

modlu bıos yerınde egpu programı mevcut.3 5 adımda kurulumu yapıyorsun.

sıvı sogutma konusunda bılgım yok bırsey dıyemem stok fanla kullanıyorum ben.

pc yı topladıgım ıcın ben parcaları satıyorum. ılgılenırsen

program + ngff li exp gdc yı uygun bır fıyata bırakabılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acura07 -- 18 Eylül 2019; 17:20:26 >
    Deneme yapacaksan arka sayfada aparat linki var temin edin 50tl civarına iade edersiniz olmazsa 14 günde. White list olacağını düşünmüyorum Abra var bende de. İşlemci 6. Nesil ve üzeri ise darboğaz da olacağını sanmam. Rtx ile akar gider. Dahili ekranda grafik kullanan işlem yapmazsaniz da pek problem olmaz çalışır aynı anda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 02-35.5 kullanıcısına yanıt
    Zaten oyunda şu anda pek sıkıntı olmuyor i7 7700hq ile, ama daha ziyade program için kullanacağım ekran kartını render vfx falan, on board ekran kartı da kötü değil ağırlıklı işi ana ekrandan yapıyorum zaten, ama takıldığım kısım bi program ekran kartı üzerinden işlem yaparken o programı diğer ekrana atmam işlemi on board ekran kartına mı taşıyacak? Taşımayacaksa o ekrana data nasıl akacak? Almaya sorun yok da daha ekran kartı yok elimde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Hani stok fan gücü ekran kartına bağlı pinden alıyor ama o güç kaynağı anakarta hiç bağlanmadığı için ekran kartı rpm ini ya da overclock vs yapmak nasıl olur garip bi durum. Aynı mantıkla psu dan pini sıvı soğutmaya taktığında onun da çalışması gerek sonuçta enerji girişi var ama bu alete enerji akışını düzenleyen bir anakart yok ortada o yüzden nası çalışır verimli olur mu bilemedim.

Zaten m2 portu dolu mecbur wireless portınu söküp ngff ile yapacağım.

Ekran kartını önümüzdeki ay almayı düşünüyorum o zaman sana yazarım.

• Arkadaşlar sistemi çalıştıramadığım için ngff versiyon exp cihazımı satıyorum. isteyen varsa mesaj atabilir
    Cihaza baktım da uğraşmana gerek yok ya type c var sende, kayıpsız kullanılabiliyor harici ekran kartı. Farklı bi sistem var araştırın netten bir.
  • 02-35.5 kullanıcısına yanıt
    Reddit eGpu forumunda ve linus forumlarında okuduğum kadarıyla type c sadece 1 pcie bandı taşıyor thunderbolt 4 adet taşıyor o yüzden olmuyor demişler ama
  • Wifi slotu da 1x'tir. Bi fark olmaz yani. Ancak type c den aktarım yapılırken oluşan dönüşümler transfer miktarını düşürebilir. En iyi performansı m.2 ssd slotundan alırsın. M.2 wifi slotu 1x hızdayken, ssd slotu 4x'tir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Yani WiFi slotu ile tahmini performans kaybım ne kadar olur? Exp gdc nin type c dönüştürücü lü olanı da yok sanırım

• Type c thunderbolt portu değilse egpu olarak kullanılmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.