Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Loken

Her şeyi birebir yapıyorum. Sıra eGPU takılıyken boot etmeye gelince her seferinde siyah ekran alıyorum. Ayrıca eGPU DIY programında eGPU'yu hiç bulamıyor. Sürekli eGPU not found diyor. HDMI kablosunuz önceden de taksam sonradan da taksam eGPU'yu okumuyor. Denemediğim bir şey kalmadı galiba, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
    Hıcam sizin sanurım dockta ya da kablolarda sıkıntı var, farklı bir dock ile deneyebilirseniz daha emin olursunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet177

Hocam bügün bende açıp oyun oynayacaktım bi baktım benimkinide görmüyor 😂 bende de sadece igpu ve dgpu var Aynı sorunu bende yaşıyorum şuan Herşey yolunda fakat hiçbişry yapamadım şuan
    Hocam Casper madurlarıyız tam olarak, sorunu çözebilirseniz bana da söyler misiniz? Bu arada başka bir dock ile denemem için satın almam gerekecek.
  • Loken L kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam tam olarak Casper mağduruyuz Bende şuan sorunu çözmeye çalışıyorum Bios modlamayıda deneyeceğim fakat çok zor Bir şekilde halledeceğiz inş

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet177

Aynen hocam tam olarak Casper mağduruyuz Bende şuan sorunu çözmeye çalışıyorum Bios modlamayıda deneyeceğim fakat çok zor Bir şekilde halledeceğiz inş
    Hocam senin bilgisayarın modeli neydi?
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Bende 1060ı çalıştırınca ona geçiyor 860m ünleme giriyor nasıl oluyor ki hepsi aynı anda. Gerçi bi sorunum yok ama merak işte bilirsin 😃

• Loken L kullanıcısına yanıt
    Casper Nirnava CKY-3120-4L35V-S
    İ3 3120M 4gb gt635m

• 02-35.5 kullanıcısına yanıt
    Hem 860 hemde 1060 içim ortak destek veren güncel nvdia sürücüsünü kur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bende Asus gl553vd model laptop var. i7 7700hq 16gb ram gtx1050 4gb ekran kartı var. egpu yapmayı düşünüyorum. Aklımda rx570 8gb var, sizce uyumlu olur mu? sizin önerebileceğiniz ekran kartları var mı?
    Kurulu şimdi görüyor ama 1060a geçmiyor belki o kadar güç gerektiren bir olay yoktur :D
  • Neden böyle birşey düşündünüz ?
    nasıl gecmıyor ? 2 sininde aktıf olması ve işlem yapması gerekıyor ?
    üçü de aktif ama 1060 iş yapmıyor
    Oyuna girdiğinde çalışmıyor yani???
    Alla alla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok çalışmıyor dedicatedde devam ediyor takılsın kafasına göre devre dışı bırakırım ben de :D
    ilginç bi durum :D
    Onboardda çalışmıyor zaten bende aktif görünüyor ama kullanım 0
  • Arkadaşlar egpuyu görmeme sorunu şu an bende de var.
    1)Cihazı daha önce geçici olarak 9600gt kartımla denemiştim. Wifi kartının bağlı olduğu port(6 nolu pci portu) egpu 1.35 programında listede görünüyordu ancak boş görünüyordu. Hdmi ile tvye bağlayarak denediğimde ise sorun çözülmüştü.
    2)Şimdi ikinci el bir gtx 560 aldım ve aynı şekilde bağladım ancak önce siyah ekran ve açılmama sorunu oluştu. Cihazın(exp gdc) üstündeki 7sn gecikme switchini ayarlayarak onu da çözdüm.
    3) fakat egpu programı açıldığında wifi portunu(6 nolu port) port listesinde görmüyor hiçbir şekilde. Enable port seçeneğinden 6. portu seçtiğimde ise program donup kalıyor. Yani bu portu tamamen boşmuş gibi görüyor. Cihazı dediğim gibi daha önce eski kartla çalıştırmıştım.windows görmüştü ve siyah ekran sorunu da olmamıştı. Bunun çözümü ne olabilir?

• arkadaslar almıs ancak bilgisayarımın girisi farklı oldugu için uymayan egpu setimi satıyorum , ilgilenenler pm lutfen
    asıl sıkıntı benım vıdeo cekme cabamdan dolayıymıs..
    obs yada oyunun kendı vıdeo cekme programları fps dusuyor 1060la cekerken. ılla dıger ekran kartını ıstıyor
    ama geforce exp le cekınce sıkıntısız vıdeo cekıyor ve daha fazla fps alıyorum.

heralde dıger programlar ıslemcıden yedıgınden darbogaz yapıyor vıdeo cekerken.
    suan 950m kapalı ve stabıl sekılde oynayabılıyorum :/
    Bende riser takılı şuan harici ekrandan görüntü alıyorum arada film izlerken de laptop ekranına uzat şeklinde filmi atıyorum. Eğer sadece harici ekran kullanırsam intel ve exp görünüyor ancak intel kullanımı 0. Dahili ekrana görüntü atarsam chrome opera vs seçeneklerinde donanım güçlendirmesini de kullan tarzı bi seçenek var o seçili ise ekran kartını kullandığı için exp kullanımı 80 90lara çıkıyor ancak seçenek kapalıysa cpu kullanıyor ve sorun olmuyor. Video çekerken aynı şekilde intel kullanımı 0 inteli sadece laptop dahili ekranını açarsam kullanıyor. Harici ekran ve nvenc new codec kullanıyorum ne bir darboğaz ne bir kasma herhangi bir sorun yok ne cpu ne gpu darboğaz yaşıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.