Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: F3yY4Z_

Güvenlı modda calıstır ddu kullanıp drıverlerı kaldır .daha sonra yenıden gelişmiş başlangıç yap F7 ye bas bilinmyen kaynaklardan surucu yukleme flan olması lazım ondan sonra kurulum yapmayı dene
    Hocam senin dediğine benzer 'sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak' seçeneği var onu yapıp yüklüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F3yY4Z_

Güvenlı modda calıstır ddu kullanıp drıverlerı kaldır .daha sonra yenıden gelişmiş başlangıç yap F7 ye bas bilinmyen kaynaklardan surucu yukleme flan olması lazım ondan sonra kurulum yapmayı dene
    Hocam bir de şu var ben bu ekran kartını gördüğü için direk diy egpu ayarlarıyla uğraşmadım hiç. Sorunun kaynağı bu da olabilir mi?

• Godlessfrog kullanıcısına yanıt
    Bilemıyorum egpu programını hiç kullanmadım. Program kullanıyorsan eğer ondan kaynaklı da olabilir

• İlk mesajdaki videoların bazıları uçmuş, linkleri yrnileyebilecek ya da özelden atabilecek var mı? Özellikle egpu programının kulkanımı ile ilgili olanı...

• Ne yapıp ne ettiysem ekran kartını aygıt yöneticisinde gösteremedim.

Karşılaşılan Problemler ve Denenmiş olası Çözümler;
    eGPU bağlantılarını yaptıktan sonra bilgisayarı açtığımda sadece siyah ekran geliyordu. Önce bilgisayarı çalıştırıp sonra eGPU'nun HDMI kablosunu takmayı denedim. Bilgisayarın açılmasında bir problem olmadı ancak taktığım ekran kartını görmedi. Eski driver'lardan dolayı olabilir mi diye tüm ekran kartlarını aygıt yönetecisinden kaldırdım. eGPU üzerindeki harici ekran kartını yine gösteremedim. Driver'ları iyice temizlemek için DDU yazılımını kullandım. Sonuç yine değişmedi. Son olarak eGPU kartı üzerindeki ayarlanabilir seçenekleri keşfettim. Anladığım kadarıyla bunlardan birisi ekran kartınıza çalışmadan önce belli bir miktar bekleme süresi ayarlamanıza yarıyor. Diğeri de ekran kartının çalışmak için herhangi bir sinyal beklememesini sağlıyor. (Bilgisayarı açtığınızda dönen fanlar bu seçeneği açtığınızda power supply açık olduğu sürece dönüyor.) Sonuç olarak artık Laptop'u açarken siyah ekran ile karşılaşmıyorum ama hala aygıt yöneticisinde yeni ekran kartını göremiyorum.
    Genellikle ekran kartını görmemesi durumunda BIOS ayarlarından Switchable Graphics özelliğini kapatmak tavsiye edilmiş. Benim BIOS ayarlarımda öyle bir seçenek yok. Bu durumda BIOS Update(Modlu versiyon) öneriliyor. Casper marka bilgisayarlar için BIOS bulmak neredeyse imkansız. Bulduğum tüm versiyonları denedim. BIOS'a başka ayarlar geldi ama grafiklerle ilgili bir ayar gelmedi.
    eGPU yazılımını yükleyip biraz kurcaladım. Scan bölümüne geldiğimde GPU not found diyor. Bu yazılımla ilgili videolar telif yemiş. Oraya girdiğimde ne yapacağımı da bilmiyorum zaten. Bu konuda mesai harcamış arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Kullanılan Ekipmanlar;
    Notebook Model: Casper Nirvana H36(ATI)
    İşlemci: i7 620M
    Ram: 8GB

eGPU Model: V8.0 EXP GDC
    Power Supply: Xigmatek X-Power (400W)
    Harici Ekran Kartı: ASUS R7 265 (2GB & 256BIT)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loken -- 10 Ağustos 2019; 17:14:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Loken

Ne yapıp ne ettiysem ekran kartını aygıt yöneticisinde gösteremedim.

Karşılaşılan Problemler ve Denenmiş olası Çözümler;
    eGPU bağlantılarını yaptıktan sonra bilgisayarı açtığımda sadece siyah ekran geliyordu. Önce bilgisayarı çalıştırıp sonra eGPU'nun HDMI kablosunu takmayı denedim. Bilgisayarın açılmasında bir problem olmadı ancak taktığım ekran kartını görmedi. Eski driver'lardan dolayı olabilir mi diye tüm ekran kartlarını aygıt yönetecisinden kaldırdım. eGPU üzerindeki harici ekran kartını yine gösteremedim. Driver'ları iyice temizlemek için DDU yazılımını kullandım. Sonuç yine değişmedi. Son olarak eGPU kartı üzerindeki ayarlanabilir seçenekleri keşfettim. Anladığım kadarıyla bunlardan birisi ekran kartınıza çalışmadan önce belli bir miktar bekleme süresi ayarlamanıza yarıyor. Diğeri de ekran kartının çalışmak için herhangi bir sinyal beklememesini sağlıyor. (Bilgisayarı açtığınızda dönen fanlar bu seçeneği açtığınızda power supply açık olduğu sürece dönüyor.) Sonuç olarak artık Laptop'u açarken siyah ekran ile karşılaşmıyorum ama hala aygıt yöneticisinde yeni ekran kartını göremiyorum.
    Genellikle ekran kartını görmemesi durumunda BIOS ayarlarından Switchable Graphics özelliğini kapatmak tavsiye edilmiş. Benim BIOS ayarlarımda öyle bir seçenek yok. Bu durumda BIOS Update(Modlu versiyon) öneriliyor. Casper marka bilgisayarlar için BIOS bulmak neredeyse imkansız. Bulduğum tüm versiyonları denedim. BIOS'a başka ayarlar geldi ama grafiklerle ilgili bir ayar gelmedi.
    eGPU yazılımını yükleyip biraz kurcaladım. Scan bölümüne geldiğimde GPU not found diyor. Bu yazılımla ilgili videolar telif yemiş. Oraya girdiğimde ne yapacağımı da bilmiyorum zaten. Bu konuda mesai harcamış arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Kullanılan Ekipmanlar;
    Notebook Model: Casper Nirvana H36(ATI)
    İşlemci: i7 620M
    Ram: 8GB

eGPU Model: V8.0 EXP GDC
    Power Supply: Xigmatek X-Power (400W)
    Harici Ekran Kartı: ASUS R7 265 (2GB & 256BIT)
    Hocam merhaba bende Casper laptop kullanıyorum ve Casperin sitesinde resmi destek yok yani bios güncellemek imkansız gibi birşey Bende herşeyi taktım siyah ekran veriyordu ve Egpusetup programı ile sorunu çözdüm aygıt yöneticisi görüyor ve oyunları yüksek fpsden açıyorum Siz ilk olarak bilgisayarı egpu takılı olmadan Egpusetup programını yükleyin sonra klasörde 2 tane exe dosyası olacak Linux yazan değil diğer 2 tanesini açıcaksınız cmd yi açıp bekleyicekseniz sorun çıkmadan yüklediğinde bilgisyarı kapatın ve açın karşınıza EgpuSetup DIY 1.35 çıkacaktır ve ona basın ordan “Menu-Based” seçin ve bu videodakihttps://youtu.be/FTnnfaPCqxw
    ayarların hepsini sorun olmadan yapın ve windowsu açtığınızda Aygıt yönetisi ekran kartını görecektir birde driveri yüklediğinizde Oyunları Yüksek FPS oynayabilceksiniz ;) Herhangi bir sorun olunca bana yazabilirsiniz Sonuçta bende Casper kullanıyorum ve aynı süreçten geçtim aynı sorunlar çıkacaktır büyük ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet177

Hocam merhaba bende Casper laptop kullanıyorum ve Casperin sitesinde resmi destek yok yani bios güncellemek imkansız gibi birşey Bende herşeyi taktım siyah ekran veriyordu ve Egpusetup programı ile sorunu çözdüm aygıt yöneticisi görüyor ve oyunları yüksek fpsden açıyorum Siz ilk olarak bilgisayarı egpu takılı olmadan Egpusetup programını yükleyin sonra klasörde 2 tane exe dosyası olacak Linux yazan değil diğer 2 tanesini açıcaksınız cmd yi açıp bekleyicekseniz sorun çıkmadan yüklediğinde bilgisyarı kapatın ve açın karşınıza EgpuSetup DIY 1.35 çıkacaktır ve ona basın ordan “Menu-Based” seçin ve bu videodakihttps://youtu.be/FTnnfaPCqxw
    ayarların hepsini sorun olmadan yapın ve windowsu açtığınızda Aygıt yönetisi ekran kartını görecektir birde driveri yüklediğinizde Oyunları Yüksek FPS oynayabilceksiniz ;) Herhangi bir sorun olunca bana yazabilirsiniz Sonuçta bende Casper kullanıyorum ve aynı süreçten geçtim aynı sorunlar çıkacaktır büyük ihtimal

Alıntıları Göster
    Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Nando'nun çektiği video'yu izledim. DIY eGPU Setup programında menu-based bölümüne geldiğimde, eGPU bulunamadı diyor. Zaten sağ üst köşede de eGPU ile ilgili bir şey yazmıyor. Sağ üst taraf bende aşağıdaki gibi gözüküyor. eGPU görmeden videodaki ayarları yapmanın da bir anlamı kalmıyor zaten.
    https://i.hizliresim.com/6DJBj7.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loken -- 11 Ağustos 2019; 20:12:41 >

• Loken L kullanıcısına yanıt

7.40 dan devam edebılırsın.
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, 7.40'tan itibaren deniyorum, Chainloader'dan sonra siyah ekran kalıyor.
    kapatma tusuna basılı tut tekrar gır. bende de sıyahta kalıyor devam edebılıyorsun
    Aynen ara sıra öyle hatalar olabiliyor kapatıp tekrar açmayı deneyin

• Bende eGPU takılı olduğu sürece her zaman siyah ekran kalıyor. eGPU'ya giren HDMI kablosunu hangi aşamada takmak gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loken -- 11 Ağustos 2019; 20:52:48 >
    Kapatma tusuna bastıktan sonra ikinci adıma geç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam siyah ekranda kalıyorsa iyi haber laptop ekran kartını okuyor demektir İlk olarak söyle yapınız Hdmi kablosunu çıkartın ve bilgisyaarı açtın EgpuDIYsetup 1.35 i açın ve menu based i seçerek menüye gelin Bu sırada ise Hdmi kablosunu takın ve ekran kartını olusun Size attığım videodaki bütün ayarları yapın ve laptopun sorunsuz şekilde açılması lazım

• Her şeyi birebir yapıyorum. Sıra eGPU takılıyken boot etmeye gelince her seferinde siyah ekran alıyorum. Ayrıca eGPU DIY programında eGPU'yu hiç bulamıyor. Sürekli eGPU not found diyor. HDMI kablosunuz önceden de taksam sonradan da taksam eGPU'yu okumuyor. Denemediğim bir şey kalmadı galiba, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loken -- 12 Ağustos 2019; 10:38:50 >
    Vallaha hocam ilginç birşey Normalde olması lazımdı Siz dock ve ekran kartına yeteri kadar güç veriyormusunuz ?

• quote:

Vallaha hocam ilginç birşey Normalde olması lazımdı Siz dock ve ekran kartına yeteri kadar güç veriyormusunuz ?
    450W power supply bağladım. Farklı ekran kartı takıp da denedim. Yeterli değil mi?
    Fazla bile o psu
    Dock a bir ışık yanıyormu ?
    Yani herşey düzgün olması lazım fakat bence birşeyde yanlışlık var egpusetup ekran kartınınızı görmesi lazım

• quote:

Fazla bile o psu
    Dock a bir ışık yanıyormu ?
    Yani herşey düzgün olması lazım fakat bence birşeyde yanlışlık var egpusetup ekran kartınınızı görmesi lazım
    Hocam Dock'ta yeşil bir ışık yanıyor. Ekran kartının fanları da dönüyor. Hatta daha ilginci ekran kartı devredeymiş gibi normalden fazla bile ısınıyor. Ama setup'ta bir türlü eGPU diye bir şey göremiyorum. Sadece iGPU ve dGPU var.
    Hocam bügün bende açıp oyun oynayacaktım bi baktım benimkinide görmüyor 😂 bende de sadece igpu ve dgpu var Aynı sorunu bende yaşıyorum şuan Herşey yolunda fakat hiçbişry yapamadım şuan

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.