Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6AAA2BE7C -- 22 Eylül 2022; 21:14:7 >
  • para ile satiyorsun kardeşim ve pm ulaşin bana diyorsun parasinida desene para ile satiyorsan niye aliyim dolu satan var yalan yalan iş yapiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkanTR53 -- 31 Mart 2019; 12:33:9 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temet Nosce -- 5 Temmuz 2020; 21:1:34 >
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Temet Nosce

.
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6AAA2BE7C -- 22 Eylül 2022; 21:14:19 >
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    Allah razi olsun
  • Önemli olmak yarim yamalak çalişmasi deyil para ile satmamasi senin gibi para ile satanlar biseye yaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkanTR53 -- 31 Mart 2019; 16:22:3 >
  • Selamlar beyler.monster p150hm laptop sahibiyim.egpu siparisini verdim.ekran karti olarak 1660yi düşünüyorum.sizce problem cikarmi?
  • Herkese merhaba
    Kendi masaüstümü aktif olarak kullanamadığımdan dolayı eski bir laptobumu upgrade etmeyi düşünüyorum ancak bir kaç konuda bulamadığım bilgiler var ve yardım ederseniz sevinirim

Laptop
    Toshiba Satellite L755 14G
    2+1 3 gb 1333 mhz ramlerle geliyor ve 8 gb e kadar destekliyor 1333 mhz 4x2 takmayı düşünüyorum bir problem olur mu ?
    hdd olarak 640 gb hdd var üzerinde ve performansından memnunum ssd ile değiştirmeyi şu anlık düşünmüyorum

Takıldığım konu ekran kartı kısmı
    Laptop un üzerinde GT525M var 2gb 128bit özellikler (bazı forumlarda 1 gb 128 bit deniyor ama gpu z da 2 )
    ben bu sisteme e gpu kurmayı düşünüyorum gtx780 ile ancak anakart destekleyecek mi bir türlü bilgi bulamadım internette l755 ile yapanlar var ancak 14g modeli ile yapan kimse bulamadım
    anakartın destekleyip desteklemediğini nasıl bulabilirim?
    Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar driverleri falan yükledim ve bu videodaki gibi yaptim ama hata veriyor.https://www.youtube.com/watch?v=FU3u45LMvqo

Run compact / igpu egpu / none ve bu resimdeki hata çikiyor

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

• trnkttc T kullanıcısına yanıt
    Hocam bağladınız pci express portunun sürümü ve x değeri kaçtır acaba ? bende de rx580 nin asus rog oc modeli var çalıştırdım görüntümü aldım ama csgo da sesi kart üzerinden alınca görüntü kesip kalıyor. Sesi kart üzerinden almassam sorunsuz çalışıyor. Ama başka oyunlardada direkt kapanıyor. Band genişliğinden görüntü kesme oldumu sizde.
  • Merhaba herkese,

E-gpu aparatım bugün elime geçti fakat çoktan ryzen 5 2600+rx570 sistemi kurmuş oldum o yüzden satıyorum

sahibinden linkini buraya bırakıyorum saat 20.00 itibari ile onay aşamasında, dh üzerinden de ulaşmanız mümkündür.

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımıSahibinden.com linki

• osmansandalli O kullanıcısına yanıt
    sesi denemedim ama görüntüde hiç bi sorun olmadı m2 girişi lazım rx 580 8 gb modeli için yoksa dirke %10 eksik oluyo oda zaten rx 570 demek 4gb rx 570 ile 8gb rx 580 arasında fark olmaz nerdeyse diye düşünüyorum
  • Merhaba arkadaşlar elimde 2012de aldığım Acer aspire 5755g model dizustu bilgisayar(i5-2450m,gt630m 2gb,8gb ram,120 gb SSD+750 gb HDD) mevcut.Son bir yıldır hangi oyunu oynarsam oynayayim birkac saatten sonra bsod hatası aliyorum,HDD yerine ssd taktım yine devam etti.Cok güncel oyunlar oynamıyorum aoe 3,cod 2,CS go oynadığım 3 oyun daha çok.

Sizlere sorularım:
    1)aynı model laptopa sahip olup da egpu ile herhangi bir ekran kartı kullanan var mı varsa memnun mu?

2)Oynadığım oyunlar nedeniyle ucuz ekran kartlarına-r7 240,gt1030 gibi kartlara yönelsem yeterince performanslı ve mantıklı olur mu?İleride farklı ekran kartı da alabilirim ancak şu an öğrenciyim ve butcem bayağı bir kısıtlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tjedrea

Merhaba arkadaşlar elimde 2012de aldığım Acer aspire 5755g model dizustu bilgisayar(i5-2450m,gt630m 2gb,8gb ram,120 gb SSD+750 gb HDD) mevcut.Son bir yıldır hangi oyunu oynarsam oynayayim birkac saatten sonra bsod hatası aliyorum,HDD yerine ssd taktım yine devam etti.Cok güncel oyunlar oynamıyorum aoe 3,cod 2,CS go oynadığım 3 oyun daha çok.

Sizlere sorularım:
    1)aynı model laptopa sahip olup da egpu ile herhangi bir ekran kartı kullanan var mı varsa memnun mu?

2)Oynadığım oyunlar nedeniyle ucuz ekran kartlarına-r7 240,gt1030 gibi kartlara yönelsem yeterince performanslı ve mantıklı olur mu?İleride farklı ekran kartı da alabilirim ancak şu an öğrenciyim ve butcem bayağı bir kısıtlı.
    Merhaba

1.soruya bir şey diyemem ama 2.için şunu söyleyebilirim ki gt 1030 mobilde yaklaşık gtx 850m kadar iyiydi fakat işlemcinin o kartı besleyip besleyemiyeceği ya da ramin konusundan bir şey diyemem, sistem bir bütün olarak uyumlu olmalı

• berkaytunali B kullanıcısına yanıt
    hocam işlemcin çok kötü çoğu ekran kartında darboğaz yersin o işlemci anca 630m ekran kartını besler senin sisteminle uyumlu i7 2xxx 3xxx qm olan modelden alırsan darboğaz sorunu olmaz aksi halde yapacağın masraf hiç bi işe yaramaz
  • Merhaba benım lenovo g710 i7 4702 mq gt 820m 8gb ramlık bır laptopum var gtx 750 ti takmak istiyorum eger takarsam herhangı bır sorun yaşar mıyım?

ikinci sorum egpu yaparken ekran kartını sokmem daha mı mantıklı ve cıkartırken gt 820m ı mı yoksa hd ekran kartını mı cıkartmam gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necratedd112 -- 22 Nisan 2019; 20:21:59 >
  • Merhaba. Bazı notebooklarda mini PCIe slotları klavyenin altında oluyor. Erişmek için klavyeyi yerinden kaldırmak gerekiyor. Oraya kablo takıp dışarı aldıktan sonra klavye yerine girmeyecektir.

Başka bir şey m2 slotları, x4 bağlantı sunarlar. Normalde bunu ssd takmak için kullanırız. Biraz performanstan feragat edip sata ssd'ye geçebilir, m2 slotuna da ekran kartını bağlayabiliriz. Sanırım x1 slotunda %90 performans veren kart x4 slotta tam performansa erişecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar yurt disindan aldigim ve iclemcinin dar bogaz yapacagini ogrendigim icin kargoyu bile acmadigim egpu saticam ilgilenen olursa özelden msj atabilir
  • Beyler elimde fazladan GTX 1650 vardı bunu egpu ile laptopa bağlamaya çalıştım lakin bir sorun ile karşılaştım. Notebook i7 5500u, intel+ nvidia ekran kartı mevcut. Wifi kartını söküp ( wifi kartsız notebook çalışıyor denemiştim) GTX 1650'yi mini pci girişine bağladım. Güç kaynağını egpu aparatına bağladım. 1650 için aparattan karta ayrı bir güç girişine gerek yok zaten kartın güç girişi de yok. Güç kaynağını açıp pcyi çalıştırdığımda egpu aparatının ışığı yanıp, kart dönmeye başlıyor. Ama GTX 1650 ne aygıt yöneticisinde ne de Hwinfo yazılımında portta gözükmüyor. Ne yaptıysam çözüm bulamadım kartın gözükmesine. Bir çözüm önerisi olan var mı aramızda
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.