Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunları da denedim hocam bir türlü yapamadım o olayı. Farklı bir bios kurmayı deneyeceğim
  • bence zorlama Bir işlem...

1adet lga 775 sistem .1 adet crt monitör

toplarım çok cüzi bir miktar a . oyun mu oynuyacam açarım oynarım kapatırım..

zaten ben artık oyun için konsol alınmasını daha mantıklı buluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan merhabalar büyük bir heyecanla ekran kartı ve aparatı aldım, sistemi hazırladım ve birkaç sorunla karşı karşıyayım. Çözmeme yardım ederseniz çok mutlu olurum kaç aydır bunun hayalini kuruyorum.

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

1. İlk olarak kendi ekran sürücümün driverını sildim, bilgisayarı açarken egpunun bağlantı kablosunu takıyorum, ekran kartı çalışıyor fanları dönüyor fakat bilgisayar siyah ekranda kalıyor boot etmiyor, bilgisayar açılır gibi ışığı yanıyor fakat ekrana hiçbir şey gelmiyor.

2. Sanırım bu sorunu da BIOS'tan advanced sekmesinde harici ekran kartımızı devre dışı bırakarak çözüyoruz fakat benim BIOS'umda advanced sekmesinde ve ya hiçbir kısmında grafik ile ilgili bir ayar yok.

3.Egpu diy programını denedim orda da egpu not found hatasını alıyorum bulmuyor bir türlü o yüzden gerekli işlemleri yapamıyorum.

Ne yapmam gerekli bu noktadan sonra? Gerçekten çok heveslenmiştim, pes etmek üzereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeiLucas -- 20 Ocak 2018; 13:22:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WeiLucas

Tekrardan merhabalar büyük bir heyecanla ekran kartı ve aparatı aldım, sistemi hazırladım ve birkaç sorunla karşı karşıyayım. Çözmeme yardım ederseniz çok mutlu olurum kaç aydır bunun hayalini kuruyorum.

1. İlk olarak kendi ekran sürücümün driverını sildim, bilgisayarı açarken egpunun bağlantı kablosunu takıyorum, ekran kartı çalışıyor fanları dönüyor fakat bilgisayar siyah ekranda kalıyor boot etmiyor, bilgisayar açılır gibi ışığı yanıyor fakat ekrana hiçbir şey gelmiyor.

2. Sanırım bu sorunu da BIOS'tan advanced sekmesinde harici ekran kartımızı devre dışı bırakarak çözüyoruz fakat benim BIOS'umda advanced sekmesinde ve ya hiçbir kısmında grafik ile ilgili bir ayar yok.

3.Egpu diy programını denedim orda da egpu not found hatasını alıyorum bulmuyor bir türlü o yüzden gerekli işlemleri yapamıyorum.

Ne yapmam gerekli bu noktadan sonra? Gerçekten çok heveslenmiştim, pes etmek üzereyim.

Laptop modelin için uefi bios yapmışlarsa bu sorunu çözebilirsin. Laptop modelinin adını internette uefi bios/advanced bios ile arat varsa şanslısın. Bios yüklemek bilgisayarını komple bozabilir o yüzden çok dikkatli ol.

• Mordecaí kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim hocam cevap için. Ben de farkındayım bios bulsam olayı çözeceğim ama bir türlü bulamadım bilgisayarıma uygun biosu. Markası samsung np300e5a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeiLucas -- 20 Ocak 2018; 15:56:23 >
  • quote:

Öncelikle teşekkür ederim hocam cevap için. Ben de farkındayım bios bulsam olayı çözeceğim ama bir türlü bulamadım bilgisayarıma uygun biosu. Markası samsung np300e5a

Görüntüyü televizyona aktarmayı denediniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordecaí

quote:

Görüntüyü televizyona aktarmayı denediniz mi

Hocam daha önce masaüstü kullanmadığım için tam bilmiyorum kusura bakmayın. HDMI kablosunu laptop-tv olarak mı takacağım yoksa egpu aparat üzerindeki ekran kartı-tv şeklinde mi?

• WeiLucas kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/cache/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/5e/d7/03/5ed703c083c61d34f827545ed988e383.jpg&t=104859591&size=1&bound=0&border=0&resolution=0

şu fotoğrafta ekran kartından çıkan kablo tv'ye gidiyor. Egpu ile alakası falan yok sanırım. HDMI ile bağlanmış gözüküyor.
  • quote:

bende şuanda o bilgisayarın whitelist biosu var yükledim sorunsuz çalışıyor sana atabilirim istersen
  • Mordecaí kullanıcısına yanıt
    Hann- H kullanıcısına yanıt
    Gelmiyor hocam tvye de.

@Hann- Harika olur

Hocam fotoğraftaki bağlantılarda sıkıntı var. Wifi card yerine bağladığınız mini pcie kablosunun hdmi ucunu dockun hdmi yerine bağlantı yapacaksınız. Ekran kartından çıkan hdmi girişine tv den gelen kabloyu bağlamanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hic0708

Hocam fotoğraftaki bağlantılarda sıkıntı var. Wifi card yerine bağladığınız mini pcie kablosunun hdmi ucunu dockun hdmi yerine bağlantı yapacaksınız. Ekran kartından çıkan hdmi girişine tv den gelen kabloyu bağlamanız gerekiyor.

Hocam direk bilgisayardan görüntü almak istediğim zaman nasil bağlamalıyım?

• quote:

Tekrardan merhabalar büyük bir heyecanla ekran kartı ve aparatı aldım, sistemi hazırladım ve birkaç sorunla karşı karşıyayım. Çözmeme yardım ederseniz çok mutlu olurum kaç aydır bunun hayalini kuruyorum.

!! Sonunda çalıştırdım arkadaşlar sistemi. Sorun whitelist dediğimiz olayın bulunmasıymış. Çok şükür uygun bios varmış bu bilgisayar için. Bios ayarlarından hallettik.

Öncelikle

@Hann- hocama çok çok teşekkür ediyorum o olmasa bios bulamamıştım ve vazgeçmek üzereydim sayesinde şimdi çalışıyor sistem. Ne kadar teşekkür etsem az.

Ayrıca @Mordecaí ve @cuhuku hocama da çok teşekkür ediyorum yardımları için :)

Gerçekten siz olmasanız beceremezdim.

Hadi hayırlı olsun çok sevindim hocam yakın zamanda bende kurucam bunu ayrıntılarını öğreniyorum.

Hann hocamız da hızır gibi yetişmiş :)
  • quote:

Hadi hayırlı olsun çok sevindim hocam yakın zamanda bende kurucam bunu ayrıntılarını öğreniyorum.

Bayağı bilgi sahibiniz hocam siz, inşallah sizinkisi de sorunsuz olur.
    Evet bir anda çıkıverdi attı biosu ve hallettik eklemeyi unutmuşum

• quote:

quote:

Teşekkürler. Oyunlardan aldığınız fps leri de paylaşır mısınız? 650 titanlı sistem düşünüyorum ben de.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler. Oyunlardan aldığınız fps leri de paylaşır mısınız? 650 titanlı sistem düşünüyorum ben de.

Şimdilik csgo deneyebildim, işlemcim biraz kötü sanırım daha önce kendi ekran kartım ile en düşük ayarlarda 30-40 fps alırken egpu 750ti ile yüksek ayarlarda 60-85 arası gidip geldi fps.

• Forumdaki amacımız yardımlaşmak bende konuyu takip ediyorum hocama yardım edebildiğime çok sevindim.Aynı bilgisayardan bendede var şuan.E gpu yu takmak için power dönüştürücüyü bekliyorum.
    Yakın zamanda bende bu pc ye takıcam hocamın işinin hallolması benimkinde de olucağını anlamına geliyor.Konuyu yakından takip ediyorum.Oyun testlerinizi bekliyorum
  • Hann- H kullanıcısına yanıt
    Hocam psu seçiminde kararsız kaldım. Uygun fiyatlı 8pin çıkışlı 200-300W bir psu var mı?
    Sevindim hocam hayırlı olsun, driver olarak hangisini kurdunuz en güncel en son çıkan driverı mı?

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.