Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet hocam bu yazılanlar sanırım tamamen doğru..Benim de gtx 1060 372.70 driverı harici çalışmıyor,cs go oynadığım için ben pek sıkıntı yaşamıyorum ama..
    Bilen arkadaşlara bir sorum olacak;bilgisayar bazen windows hoşgeldiniz ekranında takılı kalıyor..Güvenli modda açıp driverı silip tekrar temiz kurulum yaptığımda( bazen bunu2 kez yapmak gerekiyor) düzeliyor..Bu sanırım anakart ekran kartı uyumsuzluğundan ancak,var mıdır bu sorunu yaşayıp kesin çözümü olan ?
  • EXP GD8 V8 satılık 140 tl
    istanbul yenibosnadan elden teslim edilir
  • Exp.gdc mini pcie versiyonu lazim, satan varsa bana ulassin, suanki aliexpress fiyati 137 lira fiyat konusunda lutfen abartmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bende thunderbolt3 destekli bir laptop var şunu yapabilmem mümkünmü acaba birtane 1070 ekran kartı bır tane psu ve thunderbolt3 adaptoru ıle bılgısayar bağlantısı. bunu yapabılırmıyım adaptor thunderbolt3 adaptoru bulamıyorum egpu ıcın
  • Xoales X kullanıcısına yanıt
    Hocam baptınız yapabildiniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: aentorries

Merhabalar . .Elimde monster ph150m var gtx560m , i7 2630qm işlemci , konuyu okudum lakin ğek haşır neşir değilim bu konulara ,
    Sistemin bize uyup uymadığını nasıl anlarız zira cihaz 5 senelik ?
    Tam performansa yakın değerler alabilir miyiz? %10 - %15 kayıpla en fazla ?
    Laptopun monitörü hariç monitör gerekli mi ? kullanması zorunlu mudur ?
    Teşekkürler ..

Bende de ayni bilgisayardan var. pek bir bilgi yok bizim bilgisayarlarla alakali clevo ya da sager diye geciyor yabanci forumlarda. Ureticisi clevo.

https://www.reddit.com/r/eGPU/comments/56xe0g/clevo_p150em_with_rx460_and_pe4c/

Bu linkte birisi calistirdigini iddia etmis rx460 ile, aparati ve ekran kartini alip denemek lazim ama deger mi o riski almaya bilemem. Ayrica bizim bilgisayarlarda intel ekran karti olmadigi icin harici monitor olmasi lazim calisabiomesi icin. Bende harici monitor de var fakat deneyecegimi sanmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xGlaDx -- 19 Mart 2017; 17:6:52 >

• Merhabalar elimde samsung np350e7c-s01tr adlı laptop bulunuyor ve ben egpu yapmak istiyorum

Ram: 8gb Ddr3

İşlemci: i5 3230

Hangi ekran kartını takmalıyım bir de wifi'yı çıkartıp takacağım için whitelist probleminin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xasdea -- 21 Mart 2017; 21:49:57 >
  • Laptop modelim samsung np270e5v içini açıp baktım wireless + bluetooth olan kısım var mini pc ı e express kullaniyor onu çıkarıp gtx750ti taksam olur mu bir de bir arkadaşa e-posta atıp programı falan istiyormusuz paypal ile ama paypal kapandı bu durumda ne yapacağız ? İslemcim 3230m yardımcı olursanız sevinirim.

• Bende de Hp pavilion g6 2176et model laptop var lan acaba benim laptopa uyumlumudur i5 3210m var ama bilgisayarının modelinin ne olduğu işlemciden daha önemliymiş galiba acaba benim cihazada uyumulumudur bu teknoloji harikası [:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3708045A4 -- 9 Nisan 2017; 4:14:15 >
  • okcoolpeache kullanıcısına yanıt
    Akitio Node çıkmak üzere. En uygun fiyatlı TB3 eGpu çözümüdür. Mac bilgisayarlarda destekler.

• Acaba hp pavilion g6 2176et de sorun çıkarırmı bu egpu almayı düşümüyorum da

• arkadaşlar buraya bu bilgisayarda sorun çıkar mı diye soru sormak pek mantıklı değil..Hepsinde illa ki bir sürü sorun çıkıyor,çözebilenler var çözemeyenler var .Tavsiyem baştan üşenen bir kişinin bu olaya hiç el atmaması,internete yazın notebook markası+egpu;bulursanız ne ala girişin,bulamazsanız da risk alın,kimse notebook modeline bakıp olur olmaz diyemez kolay kolay..Basit mantıklı wifi girişi çıkarılabiliyorsa,ve uğraşırım diğer çıkabilecek milyonlarca sorunla diyorsanız,girişin..
  • arkadaşlar nvidia sürücü güncelleme kısmını sanırım çözdüm..nvidia sürücüsünü bir klasöre çıkarttıktan sonra,aygıt yöneticisinden 372.70 nolu driverı kurulu ekran kartında sürücü güncelleştir-benim seçmeme izin ver kısmından sürücüyü bulup sürücülerinizi güncel tutabilirsiniz.Code 43 hatası çıkmadı ben yaptığımda
  • Gtx1000 serisi kartlarda yeni sürücülerle error 43 hatası alanlar;

DDU ile güvenli modda sürücü ve paketini silin.

368.81 nolu sürücüyü indirip kurun ama yeniden başlatmayın.

Regedit açıp, local machine>software kısmındaki nvidiarebootneeded anahtarını silin.

En güncel sürücüyü yükleyip yeniden başlatın.

• Benim bir sorum olucaktı.Kullandığım laptop lenovo z50-70 i7 4510u işlemcili ve ngff girişli aparat kullanıyorum kart modeli asus gtx 1050 ti 4gb oc..kartı görüyor fakat sarı ünlem işareti code 43 hatası alıyorum aynı zamanda asusun kendi asus gpu tweak2 programı açmak isteyince Load vender.dll fail fail to load dlls.Please instal vga driver sorunu ile karşılaşıyorum.yardımcı olabilicek arkadaşlar şimdiden teşekkürler..
  • terminator kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz yöntemi yabancı forumlarda okudum. Kesin oluyor mu? Denediniz mi.

Nvidia yerine Amd kartları pek önermiyorlar. Her ne kadar f/p oranı iyi olsa da egpu stabilitesi çok iyi değilmiş. Ve de optimus desteği yok. (benim cihazda intel hd yok ama başka cihazlara da uyumlu olsun istiyor insan 😁)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 20 Nisan 2017; 14:15:14 >
  • code 43 hatası genellikle driver sorunu;deneyebileceğin 2 yol var ,ya eski driverları indirip deneyeceksin,ya da mevcut driverı rardan çıkarıp-aygıt yöneticisi-ekran kartı sağ tık sürücü yazılımını güncelleştir-sürücü yazılımını bilgisayarımda ara-gözat (çıkardığın klasör) vasıtasıyla driverı kurabilirsin.Tüm bunlardan önce yüklediğin driverı öncelikle silersen daha temiz bir kurulum yapmış olursun sanırım..
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    Ben son nvidia driver sürümünü,rardan çıkarıp sürücü yazılımını güncelleştir-bilgisayarımda arat kısmından ilerleyerek yükleyebildim,code 43 hatası vermedi hocam
  • My setup:
    Exp GDC 8.4d via express card
    Dell latitude E6430 14″@1600×900
    i7 3740qm (2.7 ghz), latest bios A20, 8gb ddr3
    intel hd4000, nvidia nvs5200, (I am using internal screen)
    Windows 8.1 64 Enterprise
    using a 450 watt PSU (next week I will use a Dell da 2, 220w)
    egpu Zotac Nvidia GTX 1050 TI Mini

The steps I followed during egpu installation:
    Disabled wake on LAN, NIC onboard sequence and Integrated NIC in bios
    Uninstalled nvidia drivers with DDU
    Disabled in device manager “Xeon processor E3 – 1200 v2/3rd Gen Core processor PCI Express Root Port – 0151” (nvidia nvs 5200)
    Connected GTX 1050 TI
    Rebooted
    System detected an unknown videocard
    Installed driver version 375.63
    GTX 1050TI was detected and working without problems, no errors
    (All tests and benchmarks are made on internal screen, when I will have time I will try external screen)

Gpu-z shows connection via link 1.1 when idle and automatically switches to a stable 2.0 under light load

3d mark 11 (free version, 720p) runs fine and shows avg~24-50 fps during benchmark with a total score of P6778

State of Decay, high@1600×900 ~ 30 fps
    Just Cause 2, high@1600×900 (internal benchmark) ~ 50-60 fps
    Arma 2, a mix of medium/high@1600×900 ~ 24-35 fps, medium/high@1024×768 ~ 30-50 fps
    Hitman Absolution (Sniper challenge), high@1600×900 ~ 50-60 fps
    No Man’s Sky, high@1024×768 ~ 60 fps (~2 hrs playtime)
    Crysis 2, very high@1900×600 ~60-67 fps (~3 hrs playtime)

The problem was though, with Skyrim. When I tried a running full screen (1600×900) high or medium settings, the game loaded and started but after several seconds 1050 TI shut down and the laptop restarted. I tried this several times and every time is the same. I tried running windowed (800×450) High settings and I got 45-60+ fps running fine. Gpu-z showed stable 2.0 link. I also tried Fallout NV. On medium@full screen it runned ~ 5 mins, but when I set the details to HIGH, the egpu switched off after 15 seconds. I fallowed Nando4’s advice to lower power limit with MSI Afterburner, but the problem persists.

Next week I will receive and use Dell da-2 220w power supply. I hope this will solve the problem.

gtx 1050 ti kartlar için böle bir çözümden bahsediliyor tabi giriş olarak express card kullanılmış belki faydası olur diye paylaşıyorum.

• 1. nesil i5 M430 işlemciler için en stabil GPU nedir? Bir düzenleme geldi mi verimlilik açısından?
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.