Şimdi Ara

EGEA'yı eleştirme ( Ana Konu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
7
Favori
41.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    180 bin verdiğin alman mühendisliğinin son ürünü 80 beygirlik polo mu yokuşta yeterli mi kalıyor
  • Kaporta ve ergonomi problemleri var akdeniz üniversitesinde egeanin soyulmuş bir modeli var kapi koruma rollbarlarinin bu kadar esnedigini gördükten sonra bende bitti egea s40 mk1 arka kapi rollbari egeaninkinden net 3-4 kat daha rijit ki bu araba 1995 çıkışlı gerçi clioda çok farkli degil bu araçlar ancak kendi agirliklarini taşıyacak kadar guvenli daha agir bir araç karşısında cidden egea clio ,208,sümbülun hiç şansı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Beyinsisbey enjeksiyon capagi nedir ? Bu 1.4 fire motorun yag yakmasi mu oluyor ?

Zamaninda hatirlarsaniz toyota corolla wwti motorlar yag yakiyordu 2000 terra kasalarda cok gundem olmustu. Toyota geri cagirdi servislerde motorlarini ucretsiz segmanlarini degistirip onarim yapmisti. Fiat niye yapmiyor ?

arkadaş cevaplamış, ona enjeksiyon çapağı demiyorlar, başka birşey diyorlar ama şimdi aklıma gelmedi. yağ kaçırma sorunu var mı bilmiyorum, bende yok ama zaten 10 aydır evdeyiz araba 1500km bile olmadı daha bu yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

O plakalıktan oluyor. Olmaması gerek ama çözümü var. :)

Alıntıları Göster

plakalığı düzeltsen de bir süre sonra yine başlar takırtılar. stilo'm vardı, donanım o biçimdi, malzeme kalitesi de egea'ya göre çok iyiydi ama her yerinden ses geliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: AO

Dostum o zaman niye gidip Mercedes alıyorsun? 800.000 TL para değilmi?

Kim mercedes aldı ki?

• Kardeşim aracın hayırlı uğurlu olsun. EGEA almaya gitmeden Clio seçeneğini de değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Evet Egea güzel bir tercih olabilir:

1. Geniş
    2. Fiyatı makul
    3. Piyasa aracı
    4. Ucuz yedek parça ve işçilik
    5. LPG uyumu/Dizel farkının düşük olması ve 1.3 alırsanız vergi avantajı
    6. 95 beygir avantajı

Ancak Şu eksileri de var:

1. Sıfır alıyorsun 6 yıllık araç almış gibi gözüküyor
    2. Dizel almazsanız 1.4 motorun yağ kaçırma söylemleri
    3. Parça kalitesi (-)
    4. Multijet 1.3 almazsanız vergide üst dilimden ödemeniz
    5. Nispeten daha yüksek yakıt tüketimi (1.4 motor için)
    6. Benzinli motorun kasaya kısmen hantal kalması
    7. Konfor eksikliği ve yol sesleri

Clio Eksileri:

1. 72 beygirin düşük kalması (en baz model için geçerli)
    2. Nispeten daha küçük araç olması
    3. Yeni kasa almanın dezavantjları (oynatma listesinde diğer videolarda karşılaşılan arızaları da var)
    4. Fiyatının Egea'ya göre az fazla olması
    5. 72 beygir çekişi yetersiz kalırsa (kalabalık aileler için) fazla yakıt tüketmesi

Clio Artıları:

1. Yeni kasa görünümü
    2. Donanım olarak fazlalıkları
    3. Yol tutuşu ve direksiyon hakimiyeti ile sürüş farkı
    4. Düşük vergi dilimi
    5. LPG uyumu
    6. Nispeten daha kaliteli malzeme
    7. Ses yalıtımı ve izolasyon

Tüm bunları göz önünde bulundurun derim naçizane. Çünkü ben de bu iki araç arasında kalmıştım. Kanala destek olursanız sevinirim. Aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binmenizi dilerim.

Diğer Arıza Videoları: https://www.youtube.com/playlist?list=PLk-TWwGGPqjp0hqyBpOOhn2zXvTj1NMxH

• willyyyyy W kullanıcısına yanıt

Bana en makul yorum bu geldi hocam :)

• Ben Lounge Plus'taki gibi ekranı ayrı çıkan modelini seviyorum sadece. Diğer iç tasarım çok itici geliyor. Ayrıca Fiat'ın Brezilya'da Fiat Argo adı ile yeni bir modeli çıktı. Egea zaten çok satıyor diye Türkiye'ye getirmediler. B sınıfı şehir arabası almak isteyenler Egea Hatcback pahalı geliyor. Egea HB bence sedan ile aynı parada olmalıydı veya Fiat Argo'yu Türkiye'ye getirmeliydiler.

• mende4635 M kullanıcısına yanıt

Clio icon paket olmadığı sürece egea'nın malzeme kalitesi clio'nun epey önünde.

Yalıtım ve konfor olarak da aynı şey geçerli.

• mende4635 M kullanıcısına yanıt

Clionun yalıtımı ve konforu Egea dan (HB egea için yazıyorum) iyi değil, hatta clio ile Egea HB arasında Egea lehine ciddi yalıtım/konfor farkı var.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Hocam ben iki araca da baktığımda o şekilde bir his oluştu sanki Clio bi tık daha kaliteliymiş gibi hissettim ama detaylı araştırmadım sadece his olarak açıkçası. İkisinin de en boş paketine bakmıştım.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

Açıkçası Egea bana biraz daha fazla ses alıyormuş gibi hissettirdi hocam. Tabi sedana baktım Hb belki daha iyidir ama sedan o hissi verdi bana sanki daha gürültülüymüş gibi yani. Ama desibel ölçerle aynı şartlarda ölçmedim Egea'yı tabi.

• Sıfır honda 291 bin Tl ydi en son 2 egea alırsın o paraya.

• Bir kullanıcı olarak yorum yapabilirim. 1 yıl boyunca (Artık değil) şirket aracı olarak kullandım. 1.3 mjet Easy Paket. Bir kere ses yalıtımı berbat gerçekten, dışarıdaki sesi baya içeri alıyor. Daha farklı araçları kullandığınızda farkı anlıyorsunuz. Kıyaslama doğru veya yanlış fakat dün moov ile Megane kiralayıp bir işimi hallettim. Pamuk gibi direksiyonu Egea sonrası fark ettim. Egea birde gereksiz şişik kaba bir dizayna sahip. Vites gördüğüm en berbat viteslerden diyebilirim. Keza gaza bile bastığında arabayı mal gibi sallayıp durması ve vites geçişleri gördüğüm en berbat şanzımanlardan diyebilirim.

Tek depo ile sanırım şehir içi 700-750km falan gidebiliyordum, İstanbul.

Tercih sebebi de iyi olması değil kesinlikle ucuz olmasından kaynaklı. Şahsen şirket aracı olabilir fakat kendime kesinlikle almam. İyi olduğunu savunanda daha iyisini görmediği içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 13 Ocak 2021; 14:15:59 >
  • bu benzinli modellerde hiç otomatik şanzıman yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

Hocam şuan ben bekar memurum. En düşük memur maaşı alıyorum. Şuan 4 bin olacağını düşünürsek, 1450 lira kira var, 100 lira 1+1 evin doğalgazı, 80 lira elektrik, 50 lira su, 85 lira internet, 60 lira telefon faturası fiks gider. Ortalama olarak sayıyorum faturaları.

1825 lira sırf kafadan gider. 2175 lira kalır geriye. Bin lira yemek, market, giyim saysak en düşük kalır 1175 lira.

131 bin lira biriktirmem için en kötü 111 ay para biriktirmem gerek. Her yıl ortalama 300 lira zam geldiğini varsayarsak olsun olsun 100 veya 95 ay.

Sence 131 bin lira az para mı hala?

En düşük 4 bin değil de 4200 say. Yine fark ediyor mu sence hocam?

131 bin lira müthiş para benim için.

131 bin lira da olsa 200 bin de olsa atıyorum arka camları da otomatik yapmışlar diye sevinemem ben.

Çünkü bu paralar az paralar değil. Gerekirse en iyisi yapmak zorunda bu firmalar. Ben şahsen bu haliyle bu arabalara kanaat edemem.

Alıntıları Göster

Kimse 130 bin lira uygun demiyor, anlamak istemiyorsunuz sanırım. İnsanlar fiyatlar hakkında yorum yaparken mevcut piyasayı göz önüne alarak yapıyor. Kimse fiyatlardan memnun değil kimse ucuz demiyor, yorum yapan herkes piyasaya bakarak bu aracın fiyatını yorumluyor. Bu fiyata 500 litre bagajı olan, lpg uyumlu 0 km sedan başka araba var mı? Yok, bitmiştir.

• Egea bence çok iyi bir araba. Dizel+otomatiği c sınıfındaki çoğu arabanın içinden geçer.

• Koç grubunun kuş serisi kazığının devamı. 25 sene sonra şimdiki şahin gibi anılacak. Gelecek nesil bunlara teneke diyecek.

• Ses yalıtımı yok,

Parça kalitesi çok kötü,

Virajlarda felaket savuruyor,

Fren performansı epey sıkıntılı,

Ayrıca kütük gibi araba direksiyon direksiyon kol kası yaptırıyor insana.

Ucuz diye övecek halimiz yok, baya kötü araba.

C segmenti diye geçiyor ama C ile alakası yok B+ demek daha doğru olur.

Kıyas yapılabilecek modelleri Accent Blue kaldı sanırım bir tek.

rakibine bakarsak ben Egea derim.

Yakıt ve güvenlik konularında Egea daha iyi.

Parça kalitesi ve konfor açısından Accent Blue öne çıkıyor olabilir.

Skoda Rapid vardı bir ara ama turbo motoru tüp takılmaya elverişli olmayınca taksi camiası onu pek tutmadı.

Rapid bence çok kral arabaydı değeri bilinmedi.

• Şirket aracı olarak bir süre kullandım. Fiyat olarak kimine uyar kime uymaz onu bilemem ancak benim yorumum, sürücü kısmı çok konforsuz. Uzun yol yoruyor, şehir içinde arabayı kullanmak için savaş veriyorsunuz.(Dizel 1.3) Bu nedenle genelde clio tercih ediyorum. (1.5 Dizel) Ama sonuç itibariyle aileniz var, geniş araba ihtiyacınız oldu, mecbur egea tercih edeceksiniz. Şu anda ülkemizde bu genişlikte ve fiyattaki tek araba. Ben bu arabaların hızlı deforme olduğunu bildiğim için 2. el de aynı fiyata alman arabasını tercih ederdim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.