Şimdi Ara

Egea sedan mı, hatchback mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımı sattıktan sonra yaptıgım araştırmalar sonucu Fiat Egea alma kararı aldım. İkinci el 20.000 km altında baktığım araçlar arasında iki araba arasında kaldım. Biri 14.000 km’de Egea Sedan 2015 model, diğeri 7.000 km’de Egea Hatcback 2016 model. Sedan olan Egea Urban, Hatchback olan Egea ise Urban Plus. Sedan Egea çok temiz, neredeyse üstüne binilmemiş, ekstra krom paketi var. Hatchback olan ise sol arka çamurluğunda küçük bir çizik ve göçük var. 500 lira masrafı var. Bunları göz önüne aldığımızda her ikisininde 1.4 fire olduğunu belirtmekle birlikte hangisini önerirsiniz? Sedan mı, Hatchback mi?

Burada aracın özelliklerinin dışında güvenlik konusu benim için ekstra önemli. Bu en çok kafamı kurcalayan konu. NCAP testinde Egea hatchback düşük bir puan aldı fakat bunu anlamak bir derece mümkün. Ama sedan versiyonu testlere bile girmedi. Ayrıca U.K ya da USA gibi gelişmiş ülkelerde sedan satılmazken, hatchback Tipo adıyla satılıyor. Bu güvenlik sebebi ile ilgili olabilir mi?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sedan modeline hiç binmedim, hb urban sahibiyim. Genel yorumlar ve bilgiler hb modelin sedan modelinden bir nebze daha üstün olduğu yönünde. (Yalıtım, malzeme kalitesi v.s.) Ben aracımdan çok memnunum, sessiz, konforlu, geniş, ideal aile arabası.

Güvenlik konusunda ncap testini açıp bakabilirsiniz, şasi aslında gayet sağlam duruyor, testlerde şaside çok fazla deformasyon görünmüyor ama kuvvetle muhtemel ikincil güvenlik desteklerinden puan kaybediyor. Tabi sağlıklı yorumlamak için konunun uzmanı olmak, testlerin içinde yer almak gerekir. Ama güvenlik açısından bir focus, megane, golf v.s. değil maalesef. Hiç değilse eksiklerini tamamlayarak tekrar teste girip 5 yıldız almasını beklerdim. Sonuçta Fiatın yıllar sonra bu sınıfta sunduğu bir araç için daha fazla önem vermesi beklenirdi.

Zaten aracın tek ve en büyük eksiği ncap puanının nispeten düşük olması. Ha çok mu kötü bir puan? Değil, ama beklenti daha yüksekti. En azından standart donanımı 4, güvenlik yardımcıları ile 5 yıldız almalıydı. Güvenlik birinci önceliğiniz ise (en azından kafanızda bu bir soru işareti olarak kalacaksa) başka araçlara bakabilirsiniz. Ama hem güvenli hem donanımlı hem konforlu olsun, fiyatı da nispeten uygun olsun derseniz, bu tarife uyan araç EGEA dır.

• Hb al bagaj çok problem değilse asla pişman olmazsın

• br251 kullanıcısına yanıt
    Sedan aldım hocam, memnunum şu an 1.4 fire yakıt tüketimi haricinde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zagzigzug Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: zagzigzug

Sedan aldım hocam, memnunum şu an 1.4 fire yakıt tüketimi haricinde.
    Hocam hala kullaniyormusun, kullanıyorsan memnunmusun. Keşke hb olsaydı dediniz mi? Ben de 2020 egea için urban plus hatchback veya mirror sedan arasında kaldım

• -BES- kullanıcısına yanıt
    Hb urban al hiç düşünme.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonuç ne oldu acaba, bende 2021 sedan almayı düşünüyorum

• Hb arkadan daha güzel görünüyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • şirket ve filoların en büyük tercihi sedan olduğu için hatcback aldım.

asla pişman değilim, çok güzel araba. parçası ucuz, yakıtı az.

• Hatchback daha sportif duruyor,sedanlar şirket ve filo arabası..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.