Şimdi Ara

Egea cross 1.4 lounge vs golf 8 impression

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar elimde olan 2023 egea cross aracimi satip impression golfe gecmek mantikli mi?

Muhtemelen 2. El golf bakacagim. Yakit ve cekis gucu bakimindan egeadan hic memnun degilim. Arastirdigim kadari ile golfe sonradan orjinal hiz sabitleme ve park sensoru takilabiliyormus.

Bunlar yerine c veya b suv ne onerirsiniz? Uzerine maksimum 100bin ekleyebilirim.

• Egea dan sonra hangi araca geçerseniz geçin memnun eder zaten. Ben golf yerine Chery tiggo 8 öneririm . Golf den daha büyük bagaj ve iç hacime sahip . Daha donanımlı ve daha albenili bir araç
  • sıfır km dolu dolu bir araçtan boş bir araca geçerseniz çok ararsınız. Leon kullanıyorum türkiyede 300 adet falan var adaptif hız sabitlemeli şerit takipli falan o dönem hiçbir araçta olmayan donanımlardı. Diğer aracım ise sıfır 3008 çok basit adaptif hız sabitleme yok kullanırken çok arıyorum.

model önemli olmayacaksa aracınızı donanım olarak aratmayacak bir araca geçin.

• Geçilir, Egea'nın 2 gömlek üstü.. impression model küçük jantları ve lastik ebatları da gerçekten konfora çok yardımcı, her markada her otomobilde böyle değildir, ben e-tsi Dsg rline de kullandım, impression da. manuel impression her anlamda en iyisi.

öyle ki impression Golfün torsiyon olduğunu söylemeseler anlamam.

ıvır zıvır donanıma bakmıyorum ben hız sabitleyici bile kullanmayı sevmeyen adamım.. otomobillere mekanik ve kalite olarak bakmayı seviyorum. ama donanım seviyorsan da Vag grup araçların bir avantajı da herşeyin retrofiti var. sonradan çok kolay bazı şeyler eklenebiliyor.

• Valla cok farkli yorumlar geldi tesekkur ederim yorumlariniz icin

Ikinci el alacagim icin cherrylerde fiyat yuksek geliyor 1020 civari bakiyorum sahibindende temiz kullanilmis impressionlar var.

Evet dolu bir aractan daha bos bir araca gecme niyetindeyim. Fakat sonradan eklenebiliyormus yanlis bilmiyorsam.

Daha uzun soluklu kullanma pesindeyim
  • Focus 4 st line
  • Golf sahibiyim. Dizel egea kiralamışlığımda var.

Golften egeaya binince, egea buysa doblo hangisi diyorsun. Egea sürücüsüyle hiçbir şekilde bağ kuran bir model değil. Golfün sürüşü karşısında ticari araç gibi geliyor.
  • Otomatik kararan dikiz aynası , manuel vites ise yokuş kalkış desteği varsa bana göre yeterli donanım

Hız sabitleme park sensörü kolay işler

Egea dan geçilir bence zaten LED far tut bir sürü ekleme yapan var arabalarına yeterli bence araç

• Bence de geçilir. İdeal bir araç bence. Manuel golfler f/p olarak güzel.

Alternatif olarak leon düşünürdüm. İçi daha geniş, daha donanımlı daha yakışıklı ve daha uygun.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-hatasiz-boyasiz-sifir-tadinda-1123575346/detay
  • commandx C kullanıcısına yanıt

Evet cok guzel bir oneri. Istedigim ozellikler de var

Bir tek aklimda soru isareti olusturan uretimin durmasi var leonda

• marka algısı yüzünden çoğu insan geçilir diyecektir ama dolu araçtan boş araca geçilmez. sadece boş dediğini araç diğer modelin dolusuna eşitse düşünülür..

• Benim impression aracımla 1 senem olucak 11bin km yi devirdim. Aynı zamanda egea sahibiyimde.

aralarında çok gömlek fark var. Egea'dan sonra golfe binince yalıtım ve süspansiyon konforu sebebiyle uçan halı hissiyatı yakalıyorsunuz.

tüketim olarakta tatminkar ortalama 5.5lt civarı yakıyorum.

motorunda performansı gayet yeterli.

tavsiye ederim.

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt

Merhabalar egea Cross mu sedan mi?

• Methotrexate kullanıcısına yanıt

Her ikiside var bizde hocam. Cross ve sedan da.

bu arada golf boş bir araç değil. Sanılanın aksine çoğu şey bu araçta standart hayalet ekranına kadar var.

sadece benim için boş görünemler cruise control ve yağmur sensörü. Bunu da sonradan takabiliyorlar isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pink Floyd -- 12 Eylül 2023; 10:5:25 >
  • Pink Floyd kullanıcısına yanıt

Golf bana cok mantikli gelirken oyle sahibindende gezerken ayni fiyat bandinda 2020 toyota corolla hybrid gordum , yakit benim icin onemli cunku motosikletimi de saticam peki mantikli mi hybrid

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methotrexate -- 12 Eylül 2023; 12:45:11 >
    Eski egea, yeni golf 8 imp sahibi olarak durduğun kabahat diyorum.
    Aralarında fersah fersah fark var. Bir dk düşünme.

Golf yerine her türlü alınır.

1 - Otomatik cvt konforu.

2 - Güvenlik donanımı. Hibrit corollada güvenlik donanımı standart. Adaptifi vs güzel.

3 - Süspansiyon konforu. Hibrit corollalar benzinlilere göre daha yüksek yapıda. Golfe göre çok daha konforlu ve alt sürtme derdi daha az.

4 - Daha geniş iç, bagaj hacmi.

Olumsuz olarak

- Mtv çok yüksek.

- Uzun yokuşlarda motoru gürültülü.

- Yalıtım olarak da golfe göre kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Golf yerine her türlü alınır.

1 - Otomatik cvt konforu.

2 - Güvenlik donanımı. Hibrit corollada güvenlik donanımı standart. Adaptifi vs güzel.

3 - Süspansiyon konforu. Hibrit corollalar benzinlilere göre daha yüksek yapıda. Golfe göre çok daha konforlu ve alt sürtme derdi daha az.

4 - Daha geniş iç, bagaj hacmi.

Olumsuz olarak

- Mtv çok yüksek.

- Uzun yokuşlarda motoru gürültülü.

- Yalıtım olarak da golfe göre kötü.

Su benzin dizel fiyatlarindan sonra mtv meselesi artik gereksiz bir mesele haline geldi.

Uzun omurlu olurlar mi? hybrid ile ilgili yabanci ulkelerde cok uzun kilometre yapanlar varmis batarya degistirmeden ama turkiyede cok bir bilgi bulamadim.

Bakimi daha masrafli olur mu? Bilginiz var midir

Şehiriçi hibrit araç daha az yakar. Ancak golfte az yaktığı için girdiğiniz trafiğin yoğunluğuna göre bir noktada fark çok azalır.

ornek veriyorum ortalama hızınız 30-35 km/sa gibi çıkıyorsa hibrit corolla ile çok yakın yakar golf.

ortalama hızının 10-15 km/sa gibi olursa 3-5 litre fazla yakabilir. Özellikle kısa mesafe kullanımda 5 i bulur.

sehirdisi ise manuel golf tahminimce 1 litre kadar az yakabilir.

yani yakıt konusu tamamen sizin kullanım koşullarınıza göre her iki arac lehine olabilir.

toyotanin mtvsini düşününce daha masraflı dahi olabilir.

suspansiyonlari golften rahat olsada konforu genel olarak düşünürseniz golfte daha rahat edersiniz.

ici hacim/ferahlık bana göre golf lehine. Bunu 1.93 boyla ciddi olarak corolla bakmış biri olarak söylüyorum. Eski kasa corolla olsa golften çok rahat fark edilecek şekilde fazla iç hacmi var ama yeni kasa kalıbının arabası değil. Hele sunrooflu modellerde sürücünün kafası sunroof çıkıntısına değiyor. Golfün ise on koltukları misal bir 3008 den bile ferah. Tavanı basık değil.

toyota kullanan kim gördüysem altını vurmaktan ve kapıları acamamaktan şikayetçi. Buna eski bir Toyota kullanıcısı olarak bende dahil. Çünkü Toyota on tamponlarını manasız derecede alcak yapiyor. O on tamponun altı mutlaka vuruyor. Kapıların ise kesimi alcak. Yani 2 parmak yukarıdan kesip marspiyeli uzun tutsalar problem olmayacak da kapıların tasarımı çok kötü. Yani ben auris ilk kasa kullandım. Tahminimce corolla hibritten yüksektir. Onda bile bu şekildeydi.

bu iki araç arasında hangisinin alınacağına dair en belirleyici unsur otomatik şanzıman. Eğer otomatik seviyorsanız golfü 1 dakika düşünmeyin.

yok ben çok trafiğe girmiyorum, daha iyi araç olsun diyorsanız golf alın.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

Cok tesekkur ederim bilgi icin. Su an 2si de favorim ikisinin de birbirine gore eksi artilari var. Adanada yasiyorum aksamlari trafik kilit noktasinda. Bazen uzun yol yapiyorum. Ikisinin de iyi yanini kotu yanini kullanan birisiyim hem uzun yol da yapiyorum hem de cok sıkışık trafikte de suruyorum.

Hiz sabitleyiciyi seviyorum olsun isterim ama öldüm bittim derecede degil. Otomatik viteste ise beni egea gibi yormaz ise golf mantikli egeada 30km hizda bile 3. Vites istiyor

Sonuc olarak ikinci elde hangisini uyguna bulursam alacagim galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methotrexate -- 13 Eylül 2023; 0:59:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.