Şimdi Ara

Ege üniversitesi hakkında sorularınız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
6
Favori
3.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madman1092

Ege psikoloji hakkında bilgi verebilir msnz? Uludağ ile karsilastirinca egitim kalitesi acisindan cok buyuk farkliliklar olur mu?

Uludağ hakkında pek bilgim yok lakin ege üniversite için iyi şeyler söyleyebilirim. Sınavları rahat, okuması keyifli bölüm, Bir kez derse bile misafir olarak gittim. 4 senede rahatça bitirebilirsin. Edebiyat fakültesinde genelde bu bölüm ve sosyoloji bölümü öğrencileri çift anadal yaparlar. İleride akademisyenlik vs düşünüyorsan, ortalamayı iyi de tutturursan geleceğin açık olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Must Sabbah

@phantasy*

Selamlar. Ben de Ege üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı istiyorum. Düşünceleriniz, yorumlarınız neler?

Edebiyat fakültesinde dil bölümleri nedendir bilinmez hocaları cinstir, kastırırlar. Ama bölümün prestiji var. Genelde akademik çeviriler yaparak bu bölümün öğrencileri, öğrencilik hayatında köşeyi dönerler. Proje ödevleri kastırabilir, hazırlık okuman faydana diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

hocam azda makina muh bilgisi versene :D

Elektrik Elektronik Müh'ten sonra Makine Müh ; Mühendislik fakültesinin en zor bölümüdür. Teknik resim vb dersler bilgisayardan işleniyor. Derslerin kiminde çan sistemi var kiminde yok, rekabette olacağı için zor bir öğrencilik dönemi bu bölümün öğrencisini bekliyor diyebilirim. Lakin hiçbir makine mühendisliği bölümü kolay kolay bitirilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantasy*

quote:

@phantasy*

Selamlar. Ben de Ege üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı istiyorum. Düşünceleriniz, yorumlarınız neler?

Edebiyat fakültesinde dil bölümleri nedendir bilinmez hocaları cinstir, kastırırlar. Ama bölümün prestiji var. Genelde akademik çeviriler yaparak bu bölümün öğrencileri, öğrencilik hayatında köşeyi dönerler. Proje ödevleri kastırabilir, hazırlık okuman faydana diye düşünüyorum.

Değiştirdim ben fikrimi. Okumayı edebiyatı sevmem. İngilizce öğretmenliğine gidicem, Akdeniz Üniversitesi'ne.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

@phantasy*

Değiştirdim ben fikrimi. Okumayı edebiyatı sevmem. İngilizce öğretmenliğine gidicem, Akdeniz Üniversitesi'ne.

Başarılar dilerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@phantasy*

Başarılar dilerim.

Eyvallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Diğer başlığa yazdım buraya da yazıyorum.
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben Ege Üniversitesi ikinci öğretim iktisat bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum. Kayıt için önce ilk taksiti yatırmak zorunda mıyız? Kayıt olup ilk sene bölümü sebep göstermeden dondurabiliyor muyuz? Veya dondurmadan ilk sene derslere hiç gitmesem boşuna harç ödemek dışında herhangi bir şey oluyor mu?(okuldan atılmak vs.) İşlerim sebebiyle ilk sene gidemeyebilirim o yüzden soruyorum? Dönem ortasında gelip bölüme başlayabiliyor muyuz ? Şubat ayında? Lütfen bilenler cevaplarsa çok sevinirim çok iyi olur vallahi :D Cevaplayanlardan Allah razı olsun şimdiden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: inşaatçı5

Diğer başlığa yazdım buraya da yazıyorum.
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben Ege Üniversitesi ikinci öğretim iktisat bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum. Kayıt için önce ilk taksiti yatırmak zorunda mıyız? Kayıt olup ilk sene bölümü sebep göstermeden dondurabiliyor muyuz? Veya dondurmadan ilk sene derslere hiç gitmesem boşuna harç ödemek dışında herhangi bir şey oluyor mu?(okuldan atılmak vs.) İşlerim sebebiyle ilk sene gidemeyebilirim o yüzden soruyorum? Dönem ortasında gelip bölüme başlayabiliyor muyuz ? Şubat ayında? Lütfen bilenler cevaplarsa çok sevinirim çok iyi olur vallahi :D Cevaplayanlardan Allah razı olsun şimdiden :)

öğrenci işlerini ararsanız detaylı cevaplar verecektir. Çünkü hep farklı işler dönüyor.

• Merhaba hocam.
    Meslektaşınız olmak istiyorum ve hayalim Pfizer ABD'de çalışmak. Sence hayalim çok mu uçuk? Bilkent düşünüyorum. Ege'den daha iyi şeyler vadediyor bence. Sen ne düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryoneasis -- 7 Temmuz 2014; 16:00:38 >
  • Ege Kamu Yönetimi bölümü hakkında ne biliyorsun? Senin alanın olmasa da eğitim ve üniversite ortamı nasıl bu bölümün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryoneasis

Merhaba hocam.
    Meslektaşınız olmak istiyorum ve hayalim Pfizer ABD'de çalışmak. Sence hayalim çok mu uçuk? Bilkent düşünüyorum. Ege'den daha iyi şeyler vadediyor bence. Sen ne düşünüyorsun?

Ege'ye gelme kardeşim hiç böyle hayallerin varsa. Tek söyleyeceğim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku_20

Ege Kamu Yönetimi bölümü hakkında ne biliyorsun? Senin alanın olmasa da eğitim ve üniversite ortamı nasıl bu bölümün?

İletişim fakültesi gelişmekte ve öğrenci potansiyeli iyi olan bir yer. Dersleriniz rahat, çok zorlamıyorlar. Hazırlık isteğe bağlı. İlk seneden ortam yapmak, sosyalleşmek istiyorsan tavsiye ederim. İngilizce eğitimi yeterli değil bölümünün ama ekstradan dil geliştirmen gerekecek. İzmir'de de pek çok olanak mevcut.

Üniversite yaşamında bana göre Ege en iyisidir. Tüm kampüsler bir arada ve sosyal topluluklar insanın kendini keşfetmesi için fazlasıyla ideal ve cezbedicidir.
  • Kamu yönetimi İİBF bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku_20

Kamu yönetimi İİBF bu arada.

Halkla ilişkilerle karıştırdım pardon. Hazırlık zorunlu %30 ingilizce var. İİBF okulun konumsal olarak en iyi fakültesidir. Dibinde küçükpark ve barlar sokağı mevcuttur.
  • merhabalar ege üniversitesi İİBF'de ikinci öğretim işletme ile dokuz eylül örgün işletme arasında kaldım. gözüm kapalı ege işletmeyi tercih ederdim ama ikinci öğretim olması aklımı kurcalıyor, sözlüklerde ikinci öğretim öğrencisinin tamamen farklı yaşantısı olduğu sosyal etkinliklerden geri kaldığı söylenmiş ikinci öğretim okuyan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

merhabalar ege üniversitesi İİBF'de ikinci öğretim işletme ile dokuz eylül örgün işletme arasında kaldım. gözüm kapalı ege işletmeyi tercih ederdim ama ikinci öğretim olması aklımı kurcalıyor, sözlüklerde ikinci öğretim öğrencisinin tamamen farklı yaşantısı olduğu sosyal etkinliklerden geri kaldığı söylenmiş ikinci öğretim okuyan var mı?

Okuldaki kulüp etkinlik toplantıları genelde 1.öğretim okuyanları baz alırsak 17.00'dan sonra başladığını söyleyebiliriz. Saatleri denkleştirmek biraz sıkıntı olabilir ama kimi kulüplerin toplantıları 7'de başlatılır. Akşam öğrencilerinin katılımının da olması için.

2.Öğretimin rahat olduğu aşikardır. Dokuz Eylül'de epey uzakta ve kampüs yaşantısı olmayacaktır. Ege'nin işletme bölümü de kalitelidir.

• phantasy* kullanıcısına yanıt
    ege işletmeden önce yazdığım bir kaç yer var onlar gelmezse ege gelir mi 132 bin sıralamam var ege işletme İ.Ö geçen sene 135 bin ile kapatmış ondan önceki sene de 90 bin. teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 9 Temmuz 2014; 20:41:29 >
  • Coğrafya yazmayı düşünüyorum fen fak nasıldır? merkezde midir? sosyal imkanları nasıldır
  • Egede hukuk açmıcaklarmı ya :D izmirde okuyacaksan egede okunur abi 9 eylülden daha önde ama hukuk 9 eylülde var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

ege işletmeden önce yazdığım bir kaç yer var onlar gelmezse ege gelir mi 132 bin sıralamam var ege işletme İ.Ö geçen sene 135 bin ile kapatmış ondan önceki sene de 90 bin. teşekkür ederim.

net bir şey diyemem. umarım gönlüne olur her şey.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.