Şimdi Ara

efr yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    *3370# to activate EFR.
    #3370# to deactivate EFR
    merak ettim yaptım sonrada deactive yaptım ama ne olduğunu bilmiyorum bi sitede gordum kapalımı olması daha doğru açık olmasımı daha doğru telefon 7210 defualts ayarı ne?bide efr nin türkçe anlamı ne?

• *3370# arama kalitesini arttırıp batarya süresini kısaltır #3370# de eski haline geri çevirir aleti
  • EFR enhanced full rate demektir. Şöyle ki GSM'de kullanılan hava arayüzü radyo kanalları için 3 tip ses codeci mevcuttur: half rate, full rate ve enhanced full rate. Half rate kullanılması durumunda aynı hücreden(cell, diğer bir deyişle bulunduğun kapsama alanı) daha çok abone faydalanır, ancak ses kalitesi hava arayüzündeki etkenlerden daha çok etkilenir hale gelir ve ses kalitesinde düşme görülür. Full rate default ve en çok kullanılan ses codecidir. Ses kalitesi halfrate göre daha iyidir. Kapasite anlamında halfrate'e göre daha dezavantajlıdır. En iyi ses kalitesi ise EFR denilen enhanced full rate codec'inde elde edilir. Ancak kapasite sınırlaması vardır. Yani bir şebekede herkesi EFR ile konuşturmaya kalkamazsınız, şebekenin kapasitesi buna yetmez. Sonuçta ses kalitesi arttıkça aynı kapsama alanı içerisinde bu ses kalitesi ile konuşabilecek abone sayısı ters orantılı düşecektir.

• kısaca EFR yi *3370# ile aktif hale getirirsin ses kalitesi artar duydugun daha temiz gelir ama dogal olarak bataryayı yer
    #3370# de kapatır bu olayı işte? saygılar
  • peki telefonun defualts ayarı ne?
  • fabrika ayarlarına geri döndürmesi. telefonunu aldığında hangi ayarlar varsa o ayarlara geri döner
  • @seliim: telefonun default ayarı efr açık!! tüm telefonlarda..

saygılar
  • sağolun
  • rica ederiz.! [frndsp]

[cptn][cptn]
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.