Şimdi Ara

editt (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
58
Favori
61.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba kardeşim. Benim yaşım 27, evli, bir çocuk sahibiyim. Lise mezunu, Bilgisayar programcılığı sertifikası sahibiyim. E sınıfı ehliyetim ve src belgem (yolcu taşımacılığı belgesi) var. Hali hazırda oto yıkama oto kuaför işyerim var, 3 yıldır yapıyorum. Yurt dışına göçmek istiyorum. Varsayım yapıyorum, Green card başvurum kabul edilir, gidişimde problem kalmazsa bahsettiğim şartlar altında çat pat ingilizce ile iş bulma durumum ne olur, bir aileye bakmakta zorlanır, perişan olurmuyum? Oralarda aç kalırmıyım? Cevabını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XY_SCORPION -- 8 Şubat 2017; 12:48:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba dostum ben wat yaptım ama yapa yapa baltimore da housekeeping yaptım

Ny LA LV gezdikten sonra dedim ki burada yaşanır arkadaş çıkarsa ben de greencard la geleceğim. Ayda 1000 dolarla geciniyordum festivale falan da gittim efsaneydi

Insallah doya doya yaşarsın bize de çıkar gc de geliriz çocuklarımız rahat etsin gencligini yaşasın bari

• quote:

Orijinalden alıntı: GunslingeR085

Hocam sizi cesaretinizden dolayı tebrik ederim. 17 yaşımda ben daha insanlarla doğru-düzgün konuşamıyordum. Ama siz amerikaya gitmiş, kariyer kurmuşsunuz. Durumum olsa ben de giderdim de ama ülkenin durumu malum. Ama para biriktirmeye başladım, youtube kanalımdan ayda 6-10 dolar arası gelirim var, şuana kadar 120 $ dolar birikti. Universite zaten bitiyor az kaldı, okuduğum bölüm zaten ingilizce yani dil konusunda sıkıntım olmayacak. Hocam size hayatınızda başarılar dilerim. Her şey dilediğiniz gibi olsun.

Cok cok tesekkur ederim hocam. O parayi ne guzel harcamamissin etmemissin hocam. Ben eski ben olsam 1 gunde ezerdim o parayi Benim bu konuda anlatmak istedigim insan kafaya koyup planli hareket ettikten sonra absurt bir durum olmadigi surece (gercekci olmakda fayda var) kafasina koydugu isi yapabilir bana gore. Kararli bir sekilde gitmen cok hos hocam. Umarim istedigin gibi bir hayat yasarsin. Konumun onemi yok, saglikli huzurlu bir hayat surmen dilegiyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: feslehan

Ula nie uyumuon sen saat 3-4 falan olmusdur

Laptop yigitin bu saatlerde pc basinda olmasina alisik degildi... Yigiti bu saatlerde goren laptop yigite tum hunerlerini sergiliyordu... Sarji bitmiyordu...

Yarin okulum yok, bugun en bos gunum. Hic bi isim yok, hafiften de hastayim. Bugun ki modum = kaybedenler kulubu'nde ki murat kiz arkadasim sehir disinda, kankilerim bugun kari kiz pesine ciktilar hasta oldugum icin eslik edemedim //benim ki duymasin isim yoktu bugun, yani tamamen free bi gundu, kapanisi birazdan yaparim

• Bir arkadaşımla beraber bende aynı şekilde orada okumayı ve yaşamayı düşünüyorum hocam.Toefl ve Sat a hazırlanıyorum bakalım uygun bir zamanımda size pm atsam sorun olmaz değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4.5.6

öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkürler,başarırsam tabi ki devamlı kalmak istiyorum yazıda belirtmiştim İletişim öğrencisiyim,sinema-tv sektörüyle ilgileniyorum,bu konuda işler yapmak istiyorum,master mı üniversite mi,yoksa direk iş için mi gelmemi tavsiye edersiniz,gelmek için hangi prosedürlerin olduğunu bilmiyorum bu konuda nerelerden bilgi alabilirim.

is icin bu sekilde gelemeyecegine emin gibiyim neredeyse, oyle kolay degil gecici calisma vizesi almak. oyle biliyorum yani. hele ki trumpun gelisinden sonra cok cok zorlasti.

• quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Bir arkadaşımla beraber bende aynı şekilde orada okumayı ve yaşamayı düşünüyorum hocam.Toefl ve Sat a hazırlanıyorum bakalım uygun bir zamanımda size pm atsam sorun olmaz değil mi ?

estagfurullah hocam ne sorunu. ne zaman istersen, elimden geldigince yanitlamaya calisirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Coutinho

quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Bir arkadaşımla beraber bende aynı şekilde orada okumayı ve yaşamayı düşünüyorum hocam.Toefl ve Sat a hazırlanıyorum bakalım uygun bir zamanımda size pm atsam sorun olmaz değil mi ?

estagfurullah hocam ne sorunu. ne zaman istersen, elimden geldigince yanitlamaya calisirim

Çok saolun hocam. Ben sorularımı şöyle toparlayıp gönderirim size teşekkürler tekrardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XY_SCORPION

Merhaba kardeşim. Benim yaşım 27, evli, bir çocuk sahibiyim. Lise mezunu, Bilgisayar programcılığı sertifikası sahibiyim. E sınıfı ehliyetim ve src belgem (yolcu taşımacılığı belgesi) var. Hali hazırda oto yıkama oto kuaför işyerim var, 3 yıldır yapıyorum. Yurt dışına göçmek istiyorum. Varsayım yapıyorum, Green card başvurum kabul edilir, gidişimde problem kalmazsa bahsettiğim şartlar altında çat pat ingilizce ile iş bulma durumum ne olur, bir aileye bakmakta zorlanır, perişan olurmuyum? Oralarda aç kalırmıyım? Cevabını bekliyorum.

Abi aile ile cok farkli olur be, baya zorluk cekersin gibime geliyor. Ben biraz turist omer kafasindaydim, bana koymazdi ama aile cok farkli olur abi. Net bi yorum yapamayacagim kusuruma bakma. Ama sunu soyleyeyim, ailede 1 kiside olsa en azindan yeterli seviyede ingilizce bilsin. En en en kotu ki hic tavsiye etmem, bir tanidik varsa oralarda onun yanina gidin. Ama olacagini soyleyeyim. Ilk 1 hafta, 1 ay bayaa gezdirirler, yemeklere cikarirlar. Sonrasinda unutulur gidersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLoser1

Merhaba dostum ben wat yaptım ama yapa yapa baltimore da housekeeping yaptım

Ny LA LV gezdikten sonra dedim ki burada yaşanır arkadaş çıkarsa ben de greencard la geleceğim. Ayda 1000 dolarla geciniyordum festivale falan da gittim efsaneydi

Insallah doya doya yaşarsın bize de çıkar gc de geliriz çocuklarımız rahat etsin gencligini yaşasın bari

Usta cok aradin mi o eyaleti hahahahaaha Sen anlat nasildi oralar? Belki amerikalilarin bile oyle bir eyaletten haberleri yoktur

yorumlarin ve dileklerin icin cok tesekkur ederim hocam, insallah sende mukemmel bir hayat yasarsin.

• orda kızlar teklif ediyomuş doğrumu ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metunbak

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu sene ygs lys hazırlanıyorum, maddi durumumuz pek parlak değil bunu söyleme sebebim ekstra tutacak şeyleri belirterek söylemeniz. İngilizcem baya iyi ama pek konuşamam heralde emin değilim parlak bir öğrenciyim zekiyimdir yani computer science istiyorum bilkentte asıl hayal bir şekilde yurt dışı yapıp ülkeden çıkmak daha önce arap ülkelerini ürdünü falan gezdim nefret ettim. Benim orda üni okumak için yapabileceğim şeyler neler ya da sonrası için neler yapılabilir? Bu arada takdir ettim hocam cesareti ben liseyi şehir dışında yatılı okurken gerilmiştim siz plansız yurtdışı çıkmışsınız?

evet plansiz, aileme bol bol yalan soyleyerek hemde. neyse sunu soyleyeyim arap ulkelerini gezmek normalde vize almayi tetikliyor yani zorlastiriyor. hele ki su donemlerde o tarz ulkelere giris cikisiniza ne derler bilemiyorum.

Hocam asıl soruya cevap verebilir misiniz? Umreye ve ürdünde dil okuluna gitmiştim, 8.sınıfta pet falan girmiştim ama devamını getirmedim sınavların

umrede ingilizce dil okuluna gitmedin herhalde dimi mubarek?

Hayır abi arapça dil okuluna gittim sen bana normal prosedür anlatır mısın? Vizeyi alabiliyorum say yani

Hocam gerçekten bekliyorum mesajınızı

cok genel bir bilgi sordun bana. benim anlatacagim bilgilerin daha anlasilabilir ve pratik olanlarina inan bana google'den ulasabilirsin.

https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=f1+vizesi

anlamadigin bi detay olursa yardimci olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: veni60

orda kızlar teklif ediyomuş doğrumu ? :D

eyaletten eyalete degisiyormus hocam? var mi oyle bi soylenti?

• 17 yaşında tek başına amerkaya gitmek aşırı cesaret ister sizde başarmışsınız hayatınızda başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: RedManetics

17 yaşında tek başına amerkaya gitmek aşırı cesaret ister sizde başarmışsınız hayatınızda başarılar

Tesekkur ederim hocam :) Sana da basarilar

• Florida icin iftar vakti, herkese bol neseli gunler. Bana iyi uykular.

• Yaşım 60
    Askerden geldiğimde 1978 yılı sonbaharında ülkemin durumu çok karışık sıkıyönetim var
    hemen gemici tezkeresi çıkardım
    Bineceğim gemide hazırdı newyork long ısland da gideceğim arkadaşımda ve orda formalite
    Evliliğimde
    Ne olduysa oldu rahmetli amcam bana baba emeği var 14 yaşımda babam öldüğünde
    Amcam tarafından büyütüldüm benim gemiye girip amerikada kaçacağımı öğrenip
    Kendisi gümrükçüydü bana yemin verdirdi gemici cüzdanımıda eline geçirmiş yırttıp
    Yakmıştı
    Böylece hayallerim suya düşmüştü şimdi düşünüyorumda bu iştede bir hayır varmış
    Ummadığım seyler yaşadım eşşekler gibi çalıştım bir yerlere geldim emekli oldum
    Allaha çok şükür bugün artık bırakın yabancı ülkeye gitmeyi İstanbuldan başka şehirlere
    Gezmek için çıkmayı bile düşünmüyorum
    Ve Amcama hep rahmet okuyorum beni bırakmadığı için
    Giden 6 tane arkadaşımın 2 si orada genç yaşlarında vefat etti birii benzinlik soygununda
    Vurularak öldürüldü diğeride gece kulübünde colombiyalılar tarafından vurulup öldürüldü
    Diğer 2 si çok zengin oldu otelleri ve beş yıldızlı döner restarontlar zinciri var 28 eyaletde
    Diğer 2 side ellerinde biraz para birikince fazla hastete dayanamayıp geri dönüş yaptılar
    Onlarında durumları burada iyi biri floryada evi var hala görüşüyorum diğeride izmirde

Diğeceğim oki benim amerika rüyam başlamadan bitmişti çok üzülmüştüm
    Lakin şimdi düşünüyorumda benim için hayırlı olanı buymuş demekki diyorum kendime
    Hayaller ve rüyalar hangi ülkede olursanız olun bedavaya olmuyor çok çalışarak
    Bedeller ödeyerek oluyor dünyanın neresinde olursanız olun hayat asla toz pembe
    Değildir eğer babanızdan miras kalmadıysa hep yatarak tembellik ederek hiç bir yere gelinmiyor

Hah şunuda söylüğüm şimdiki aklım o zaman olmuş olsaydı asla amerikayı tercih etmezdim
    Gidilecek ülke olarak Finlandiya Kanada.Avustralya bu 3 ülkeden birini tercih ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 8 Şubat 2017; 13:32:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler izmirde yaşıyorum sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz..Güvenmeye ss atabilirim..
  • Yağlıdereli misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Amerika'da yaşayanların Türklere yaklaşımı nasıl?

Dış dünyada şu aralar imajımız malum, çok kötü durumda, stereotipleştirdikleri oluyor mu ülkeye bakıp?

Kültüre entegre olduktan sonra yine de sima olarak Türke benzeyen biri olarak gitsek problem yaşarmıyız?

Hocam amerikaya gitmedim ama ingiltereye gittim. Burada düşünüldüğü gibi değil kimse türkmüşsün bilmem neymişsin diye birşey demiyor. Başka ülkelerdeki insanlar geliştirmişler kendilerini bizim millet gibi cahil cahil düşüncelere sahip değiller.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.