Şimdi Ara

editt (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
58
Favori
61.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Watpadd linkini atarmısın özelden f1 vizesini araştırmaya başlıcam sorularım olursa özelden sormak isterim teşekkürler. Bu arada kaç yaşında araba aldın orda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Coutinho kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4.5.6 -- 8 Şubat 2017; 15:42:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruthlessAF

Watpadd linkini atarmısın özelden f1 vizesini araştırmaya başlıcam sorularım olursa özelden sormak isterim teşekkürler. Bu arada kaç yaşında araba aldın orda?

daha yazim bitmedi hocam. cok sey yasadim baya uzun surer gibi :P bitti mi paylasirim burada. arabayi 19'da aldim. belli bir sure arkadasimin fazla arabasini surdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4.5.6

Allah senden razı olsun ustam,belki böylelikle bir sürü sevap kazanacaksın insanların ufkunu açarak çok güzel bir konu açmışsın deneyimlerini burada paylaşman çok güzel,hangi filmdi ustam bu arada merak ettim gelelim benim derdime ben şimdi Ankara Üniversitesi İletişim 3. sınıf öğrencisiyim benim için Amerika'ya gelmenin en kolay yolu nasıl olur neyi tavsiye edersin okulun bitmesini mi,master için mi,GC mi,Erasmus mu W&T mi,ünide hazırlığı ben direk geçtim hocam kendi İngilizcemi bile yetersiz buluyordum ama senin hikayeni okuyunca bunun yalnızca benim zihnimde bir engel olduğunu anladım,iletişim öğrencisi de olduğum için sinema,tv sektörü beni daha bir cezbediyor,oraya hangi yolla gelmemi daha doğru bulursun,bana göre iş var mı oralarda,hangi eyalet daha uygun benim iş için,daha önce haytım boyunca hiç çalışmadım,öyle zora gelebilen bir insan değilim ama kafaya koyarsam kesinlikle yaparım yalnız bu işlerde prosedürü hiç bilmiyorum neler yapmalıyım,nerelere başvurmalıyım,hangi evraklar lazım hiç bir fikrim yok,aile yardımcı olsa bile nereye kadar taşıma suyla değirmen dönmüyor hele dolar bu kadar yüksek iken,üniversite ücretleri nasıl,devlet üniversiteleri de paralı mı yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler endişelerimin yerini umutlara bıraktığı gün inşallah ben de orada olacağım

cok cok tesekkur ederim. bu konuyu acma amacim buydu. meyvelerini toplamaya baslamak cok hos gercekten mesajini okuyunca cok mutlu oldum filmi ben bile izlemedim daha cok buyuk ayip ettim filme ama bi gun izlerim artik ahahahaha :d acikcasi filmin isminden bile tam emin degilim. ama %80 film Jack Reacher: Never Go Back'idi.

laptopun sarji bitiyor, umarim bu mesaj yarida kesilmez. cunku bazen kapandimi kendi kendine restart atip baslatiyor. bilmiyorum neden. belki bu mesajin sonunda kendi kendime konusmus olacagim insallah oyle olmaz. hadi bakalim.

amerika'ya ne icin gelmek istedigini bilmiyorum temelli mi yoksa belirli bir sure egitim alma amacli mi bilmiyorum. eger sirf calisma vizesi diyorsan trump geldikten sonra bu vizenin ekstra bi zorlasacagi dusuncesindeyim. ne demis sari kafa "buy american hire american"

benim sana tavsiyem wat degil. master icin buraya gelmen. gelirsin guzelce masterini yaparsin. gerisi allah buyuk. belki bir citizen kiza asik olursun evlenirsin onun sayesinde green card alirsin. belki cok cok iyi bir sirkete kapak atarsin sirket sana green card aldirir (buda zor biraz ama yazayim dedim). eger bi 100$'lik butcen varsa ve burada is, ticaret yapmayi dusunuyorsan ticari ve yatirimci vizelerini tavsiye ederim. burda en ucuz universiteler tam universite olmuyor ama collegeler oluyor. yillik 6-10k $ arasi degisiyor. 2 yillik oluyor bunlar. 2 yil sonunda normal universiteye gecis yapabiliyorsun.

• Hocam sizi büyük cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum, her zaman yurt dışı hayalim vardır benimde ama bunun için hiç mücadele etmedim.

Şimdi merak ettim ben daha üniversite okuyorum işletme 1. Sınıfım ve daha 3 yılım var. İngilizcem pek iyi değil burda kursa gitsem çatpat gramer öğrensem ve 2. Sınıfın sonlarına doğru Amerika'ya gitsem eğitim hayatım kaldığı yerden devam edecek mi? Yani orda da 2. Sınıfta herhangi bir üniversiteden devam edebilecek miyim?

• Hocam merhaba uçuş eğitimi almak istiyorum Amerikada tabi daha öncesinde dil eğitimide almam lazım.Bilgin varmı acaba bu konularda yada ufak bi araştıma yapma şansın yardımcı olursan çok sevinirim.Teşekkürler

• iki ayri isimle iki ayri green card cekilisine katildim birine ciksa bari gelip goruruz oralari
  • Adam mevzuyu anlamadığı için öyle zannetmiş olabilir ama

• 4.5.6 kullanıcısına yanıt
    Bende çok araştırma / inceleme yaptığım için W&T ( Work And Travel ) ile gitmeni önemle tavsiye ederim. hatta başvuru şirketlerini
    şimdiden araştır derim.
    Nedenine gelince , ABD Uzak bir ülke dil bilmeden / hayat şartlarını vs bilmeden referans bulmadan direkt maceraya atılmak
    yerine W&T ile yaz tatilini hem çalışarak hem dilini geliştirerek hemde oradaki hayatı yaşam koşullarını okulları ,
    okul maliyet ve şartlarını yerinde öğrenerek görebilirsin / değerlendirebilirsin.

En iyi yanı beğenmezsen çok şey kaybetmezsin , beğenirsen daha uzun süre kalmak için gerekli enstrümanları araştırmış
    olursun.

//Ben zamanında gitmedim, Artık yaş da geçti okulda bitti,, Keşke imkanım olsaydı da gitseydim en azından farklı kültür , yaşam tecrübesi edinmiş ve dil işini çok
    ilerletmiş olurdum.

// 2. Edit . @Baby Blue size de önerim WAT tır. İncelemenizi kesinlikle tavsiye ederim. ve Fırsat varsa da değerlendirmenizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 8 Şubat 2017; 12:50:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Baby Blue

Hocam sizi büyük cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum, her zaman yurt dışı hayalim vardır benimde ama bunun için hiç mücadele etmedim.

Şimdi merak ettim ben daha üniversite okuyorum işletme 1. Sınıfım ve daha 3 yılım var. İngilizcem pek iyi değil burda kursa gitsem çatpat gramer öğrensem ve 2. Sınıfın sonlarına doğru Amerika'ya gitsem eğitim hayatım kaldığı yerden devam edecek mi? Yani orda da 2. Sınıfta herhangi bir üniversiteden devam edebilecek miyim?

tesekkur ederim guzel yorumun icin

onu senin okulun ile konusman lazim hocam ben onu bilemem. cunku bazi okullar o imkani sagliyor yanilmiyorsam turkiye'de? yanlissam bilen arkadaslar duzeltsin beni. ben oyle biliyorum.

• bizde sevenlerimizi bırakamadığımızdan gidemiyoruz yoksa atmıştık kapağı floridaya bilmem nereye. gurbet çok kötü birşey

o yüzden ülkemizdeyiz efenim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thecrow.

Hocam merhaba uçuş eğitimi almak istiyorum Amerikada tabi daha öncesinde dil eğitimide almam lazım.Bilgin varmı acaba bu konularda yada ufak bi araştıma yapma şansın yardımcı olursan çok sevinirim.Teşekkürler

yine yanlis bilmiyorsam florida bu konuda en iyi eyalet. ucus egitimi konusunda. Bu konuda eminim ki kckurdoglu abi benden daha fazla bilgiye sahiptir. Buraya onun egitimi icin geliyor. Konusmani tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

iki ayri isimle iki ayri green card cekilisine katildim birine ciksa bari gelip goruruz oralari

iki ayri isim derken hocam? merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

bizde sevenlerimizi bırakamadığımızdan gidemiyoruz yoksa atmıştık kapağı floridaya bilmem nereye. gurbet çok kötü birşey

o yüzden ülkemizdeyiz efenim.

dogru haklisin ama aile ozlemi bi sure sonra sona eriyor. standart, rutin geliyor.

Hocam sizi cesaretinizden dolayı tebrik ederim. 17 yaşımda ben daha insanlarla doğru-düzgün konuşamıyordum. Ama siz amerikaya gitmiş, kariyer kurmuşsunuz. Durumum olsa ben de giderdim de ama ülkenin durumu malum. Ama para biriktirmeye başladım, youtube kanalımdan ayda 6-10 dolar arası gelirim var, şuana kadar 120 $ dolar birikti. Universite zaten bitiyor az kaldı, okuduğum bölüm zaten ingilizce yani dil konusunda sıkıntım olmayacak. Hocam size hayatınızda başarılar dilerim. Her şey dilediğiniz gibi olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coutinho

quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

iki ayri isimle iki ayri green card cekilisine katildim birine ciksa bari gelip goruruz oralari

iki ayri isim derken hocam? merak ettim.

bende 2 ayri vatandaslik varda onlarda da isimler soy isimler biribirine benzemiyor bile :) birtek dogum yeri ve tarihi ortak, fark edip eleyebilirler belki ama bakalim kismet :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metunbak

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu sene ygs lys hazırlanıyorum, maddi durumumuz pek parlak değil bunu söyleme sebebim ekstra tutacak şeyleri belirterek söylemeniz. İngilizcem baya iyi ama pek konuşamam heralde emin değilim parlak bir öğrenciyim zekiyimdir yani computer science istiyorum bilkentte asıl hayal bir şekilde yurt dışı yapıp ülkeden çıkmak daha önce arap ülkelerini ürdünü falan gezdim nefret ettim. Benim orda üni okumak için yapabileceğim şeyler neler ya da sonrası için neler yapılabilir? Bu arada takdir ettim hocam cesareti ben liseyi şehir dışında yatılı okurken gerilmiştim siz plansız yurtdışı çıkmışsınız?

evet plansiz, aileme bol bol yalan soyleyerek hemde. neyse sunu soyleyeyim arap ulkelerini gezmek normalde vize almayi tetikliyor yani zorlastiriyor. hele ki su donemlerde o tarz ulkelere giris cikisiniza ne derler bilemiyorum.

Hocam asıl soruya cevap verebilir misiniz? Umreye ve ürdünde dil okuluna gitmiştim, 8.sınıfta pet falan girmiştim ama devamını getirmedim sınavların

umrede ingilizce dil okuluna gitmedin herhalde dimi mubarek?

Hayır abi arapça dil okuluna gittim sen bana normal prosedür anlatır mısın? Vizeyi alabiliyorum say yani

Hocam gerçekten bekliyorum mesajınızı

• LAPTOPUN SARJI BITMIYORDU... LAPTOP DIRENIYORDU... editt

Ula nie uyumuon sen saat 3-4 falan olmusdur

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4.5.6 -- 8 Şubat 2017; 15:41:51 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.