Şimdi Ara

editt (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
58
Favori
61.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disci2017

quote:

Orijinalden alıntı: Coutinho

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Areyouradyo

Bizim ülkeye bakıp guluyormusunuz

Ben degil, bazen arkadaslara bizim ulkeyi anlattigim zaman gozlerinden yas akana kadar guluyorlar. Mesela arkadaslarla toplanip cim sahada mac yapmamiz icin halisaha'ya saatlik 100 TL verdigimizi anlatinca bayaa bi gulduler, adana'da hava cok sicak diye gunese ates eden adami anlatinca da gulduler :p daha neler neler...

sadece kötü yanlarını anlatmıyorsundur umarım.

bana iyi bir yan soyle hocam gidip anlatayim, ben de onlarin karsisinda gulebileyim :)

Ülkenin şuan ki durumu pek iç acıcı olmayabilir ama sen ülkeni gidip o adamların yanında kötüleyince daha iyi olmayacak, Adam'da ön yargı oluşturmuş olacaksın, Türkiye'ye ve Türklere karşı. İyi bir yandan kastın ne, bu ülkenin bir çok iyi yanı var(Coğrafi konumu, tarihi mekanları, tarihi geçmişi, bir çok medeniyete ev sahipliği etmiş olması, kurtuluş savaşı ile küllerinden yeniden doğması ve halkın bağımsızlık için gösterdiği azim vs...) sen bardağın boş tarafına bakmayı seçmişsin, bende dahil, ülkedeki cahil vatandaşları eleştiriyoruz sende eleştiriyorsun, bu ülke bu yüzden gelişmiyor gibisinden ama emin ol senin gibilerin de en az, sürü içgüdüsüyle ülkenin geleceğine karar verenler kadar zararı var bu ülkeye.

dogru diyorsun hocam. ama emin ol ben yeri geldigi zaman onlara acip tarihi mekanlarimizi gosteriyorum. bazen sikilip text olarak bogaz koprusu fotograflari atiyorum. yemeklerimizden bahsediyorum. turkce kelimeler ogretiyorum. mesela benim en yakin arkadasim beni ne zaman gorse naber? nasilsin? gunaydin? falan der :) onlara ataturku anlatiyorum, zaten aralarinda bilenlerde var. dedigim gibi tarihi mekanlari anlatiyorum. oturup bi kiz ile saatlerce vikipediden google images'den tarihi mekanlari gostermistim. google maps'i acip yasadigim yerleri gosteriyorum. evimi mahallemi. insanlarimizin ne kadar cana yakin olduklarini benden dolayi biliyorlar. ne kadar misafirperver oldugumuzu, benden dolayi biliyorlar. merak etme hocam yeri geldigi zaman ben hepsini yapiyorum. baklavayi, tavlayi falan hep yunan biliyorlar. saatlerce anlattim birine bunlar bizim falan diye. ama siyasi seyler, meclis ile ilgili seyleri, basimizda ki iktidari hepsini kendi duygularim (nefret) ile anlatiyorum. niye mi? benim dogrum bu hocam. her insan kendi dogrulari icin yasar. artik onlarda benim kadar nefret ediyor bu iktidardan. yeri geliyor onlar bana mesaj atiyor bombalar patladi mi turkiye'de olanlari gordun mu diye? guzel bisey mi bu:)? hayir degil. yanlis anlama sana bu mesaji sinirle, nefretle yazmiyorum hocam. sadece yanlis anlasilmisim.

Benım gorusumde aynı zaten, ılk mesajı farklı anladığım ıcın tepkı gosterdım, bu sekılde davrandığını ılk mesajdan anlamak zor hocam, kusura bakma o yüzden. Yabancıların Türkiyeyi günümüzde gövde gösteri yapan hülolardan ibaret görmesini istemiyorum, sende aynı payda dasın zaten hocam, tekrardan kusura bakma

asil sen kusura bakma ben eksik yazmisim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim merhaba,
    Bugün vize görüşmesinden çıktım ve M1 vizemin onaylandığını söyledi konsolosluktaki abla. Pilotluk eğitimi için New Smyrna Beach'teki bir okula gideceğim, eğitim 13 Mart'ta başlıyor. Kalacak yer olarak Daytona Beach veya Port Orange düşünüyorum. Sana bir kaç sorum olacak;

Oraya gidince araba ihtiyacım olacak, her gün craigslist'ten araba bakıyorum. craigslist'e ne kadar güvenebilirim? bir de plaka çıkartma araba alma işlemleri, ehliyet işlemleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaparsan sevinirim (Bildiğim kadarıyla eyalete göre değişiyor, Florida'dan allah gönderdi seni :)).

Yine evi de craigslist'ten bakıyorum, ev kiralama sürecinde özellikle dikkat etmem gereken bir husus var mı?

Sen T-Mobile kullanıyorsun ve sanırım bu sözleşmeli bir hat, benim için tavsiye edebileceğin, sözleşmesiz ve sınırsız internetli tarife var mı? (Sprint'in tarifeleri nispeten daha ucuz ve eşimle gideceğim için 2 hat almak durumundayım)

Şimdilik sorularım bu kadar, yanıtlarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kısmen26

Dostum insanların yaşantısı nasıl 17-18 yaşında herkes araba sahibi olabiliyor sanırım bunu düşününce insanların çok sosyal olduklarını düşünüyorum. Filmlerde izlediğimiz gibi bahçeleri bulunan temiz sokaklardamı takılıyorlar. Yani bir amerikalının bir günü nasıl geçer?

Mesela work and travel yaparsam rahatça arkadaş edinebilir miyim? Üniversiteler de durum nasıl?

Son olarak orada güzel(veya mini etekli) kızlara da hayvan gibi bakanlar oluyor mu?Genel olarak kızlara nasıl bakıyorlar normal bir birey şeklinde mi yoksa daha farklı sürekli arzulanası bir varlıkmış gibi mi bakıyorlar?

Daha ünv. ilk sınıfım inş. giderim be

evet burada araba surmek ve araba almak marifet degil. kimler kimler araba kullaniyor. ufacik cocuklar, yasli kadinlar school bus, truck bile kullaniyor saka yapmiyorum. yani basit bir is. trafik sistemi muazzam. evet sokaklar ayni filmlerde ki gibi. yani bizim burada boyle, ama downtown'a yaklastikca biraz daha degisiyor. hayir olmuyor. ilk geldigim zamanlar ben bakiyordum ortama adapte olamadigim zamanlar ama artik alisiyorsun bi sure sonra. umurlarinda olmuyor. ama zenci kesim bazen bizden de abartabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kckurdoglu

Kardeşim merhaba,
    Bugün vize görüşmesinden çıktım ve M1 vizemin onaylandığını söyledi konsolosluktaki abla. Pilotluk eğitimi için New Smyrna Beach'teki bir okula gideceğim, eğitim 13 Mart'ta başlıyor. Kalacak yer olarak Daytona Beach veya Port Orange düşünüyorum. Sana bir kaç sorum olacak;

Oraya gidince araba ihtiyacım olacak, her gün craigslist'ten araba bakıyorum. craigslist'e ne kadar güvenebilirim? bir de plaka çıkartma araba alma işlemleri, ehliyet işlemleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaparsan sevinirim (Bildiğim kadarıyla eyalete göre değişiyor, Florida'dan allah gönderdi seni :)).

Yine evi de craigslist'ten bakıyorum, ev kiralama sürecinde özellikle dikkat etmem gereken bir husus var mı?

Sen T-Mobile kullanıyorsun ve sanırım bu sözleşmeli bir hat, benim için tavsiye edebileceğin, sözleşmesiz ve sınırsız internetli tarife var mı? (Sprint'in tarifeleri nispeten daha ucuz ve eşimle gideceğim için 2 hat almak durumundayım)

Şimdilik sorularım bu kadar, yanıtlarsan sevinirim.

hayirli ugurlu olsun, m1 ne ilk defa duydum. sen de beni aydinlat abi. Daytona Beach cok guzel. Biz oceana oradan yada Juno'dan giriyoruz. Mukemmel bir yer, cok da pahali degil. Craiglist guvenilir mi dersen eh pek de degil, bizim sahibinden.com gibi dusun. tavsiyem carfax'dan bak. arabalarin hasar kayitlarindan tut neleri degismis, kac sahibi olmus, x. sahibi arabayi kac mil surmus hepsini gorebiliyorsun. marttan erken geleceksen subatta falan telefon numarami vereyim sana, tasinda ihtimalim var. yeni bir ise baslama durumum var. ona gore ev arkadasina ihtiyacim olabilir eger ciddiysen. bana pm atarsin ortak bir eve bile cikabiliriz, saka yapmiyorum ciddiyim :p is falan istersen is ihtiyacini da giderebilirim part time olarak. hat olarak biz 5 kisi gittik t-mobile'ye o yuzden o fiyati verdiler ve evet sozlesmeli. baslangic olarak metro pcs'i onerebilirim. ucuz fiyatlari.

edit: opps es kismini okumamisim abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coutinho -- 8 Şubat 2017; 2:54:28 >

• Coutinho kullanıcısına yanıt
    M1 mesleki eğitim alacaklar için verilen bir vize türü kardeşim.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Farkettiğin gibi eşimle gidiyorum :)

Metro pcs'i ben de gördüm ama internetin kalitesinden şüphe ediyorum.

İş olarak eğitimin yoğunluğuna bağlı, şimdiden bir şey diyemiyorum ama seninle DM'den bir görüşelim, çalışmak istiyorum :)
  • quote:

İş olarak eğitimin yoğunluğuna bağlı, şimdiden bir şey diyemiyorum ama seninle DM'den bir görüşelim, çalışmak istiyorum :)

Evet metro'nun internet kalitesi o kadar iyi degil. Tamamdir abi, ehliyetin varsa rahatca calisirsin sikinti olmaz delivery isinde kurallara uydugun vakit :)
  • quote:

Ne okuyordunuz ?

• hernos2 kullanıcısına yanıt
    Ben turizm mezunuyum hocam. Havacılık sektöründe çalışıyorum.
  • quote:

Ben turizm mezunuyum hocam. Havacılık sektöründe çalışıyorum.

En dogru stateye geliyorsun abi
  • Coutinho kullanıcısına yanıt
    Aynen, zibil gibi uçul okulu var. Bizdeki sürücü kursu misali :)
  • Pizzaci olarak hangi markada calisiyorsun ? En iyi pizzayi hangisi yapiyo acıktım moruk

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurbaba10

Pizzaci olarak hangi markada calisiyorsun ? En iyi pizzayi hangisi yapiyo acıktım moruk

Benim calistigim marka degil, ahahaah baya guldum mesaji okurken :p
  • Green Card için hangi siteden başvuru yapabiliyoruz?
  • hocam finans sektörü nasıldır burada iktisat okuyup hardvard columbia gibi okullarda master yaparsak oralarda yaşama şansımız olur mu birde oradaki kızlar nasıl esmer mi beyaz tenli mi orası latin ağırlıklı olduğu için soruyorum bunu
  • Hocam exchange öğrencisi olarak gelmeyi düşünüyorum imkan olursa ama keşke imkan olsa da geçiş de yapabilsek :) Odtüdeyim sözde en iyi kampüslerden birisi bizde türkiyedeki ama amerikadaki gördüğüm okullardaki heyecan yok burada. Floridada yaşamayı çok isterdim.
  • Gramer değilde ingilizce kelime haznenizi nasıl genişlettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Helalinden 10

Hocam exchange öğrencisi olarak gelmeyi düşünüyorum imkan olursa ama keşke imkan olsa da geçiş de yapabilsek :) Odtüdeyim sözde en iyi kampüslerden birisi bizde türkiyedeki ama amerikadaki gördüğüm okullardaki heyecan yok burada. Floridada yaşamayı çok isterdim.

Insallah nasip olur hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Gramer değilde ingilizce kelime haznenizi nasıl genişlettiniz?

Sosyalleserek. Ben eve yatmadan yatmaya gidiyordum bi ara o donem kaptim ingilizceyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: demisnikolaidis

hocam finans sektörü nasıldır burada iktisat okuyup hardvard columbia gibi okullarda master yaparsak oralarda yaşama şansımız olur mu birde oradaki kızlar nasıl esmer mi beyaz tenli mi orası latin ağırlıklı olduğu için soruyorum bunu

Bulundugum yer genelde sarisin beyaz ten biraz asagimiz latin miami taraflari.

• quote:

Orijinalden alıntı: gamer5

Green Card için hangi siteden başvuru yapabiliyoruz?

https://www.dvlottery.state.gov

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.