Şimdi Ara

editt (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
58
Favori
61.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Coutinho

quote:

Orijinalden alıntı: Qatar Foundation

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Qatar Foundation

1 aylık parayla gittim demişsin hayatını ne kadar kurdun, aylık harcaman ne kadar gruplandırarak söyler misin, 4 gün çalıştığın yerde ne kadar kazanıyosun, gc harici nasıl gelebiliriz çalışma izni almak zor mu

ev kirasina 1100 veriyorum. su kiraya dahil. sadece elektrige para veriyorum. evde internetim yok. telefonumun aylik sinirsiz interneti var yetiyor bu. kirayi ikiye boluyoruz ben 600unu oduyorum.

telefona 40$ veriyorum. Sinirsiz konusma, sinirsiz text ve sinirsiz internet. ama t-mobile'ye gecerken telefounumu degiseyim dedim, her ay 20 dolar da telefonuma veriyorum.

300 dolarlik mutfak & yemek masrafim oluyor.

300 dolar da kisisel alisverisim oluyor.

benzine haftada yaklasik 30-35 dolar gidiyor.

Bi 250-300'de ben sosyal olarak parayi eziyorum arkadaslarla falan.

1600-1700 dolar harcıyosun yani hocam ne kadar kazanıyosun peki ve ne iş yapıyosun

araba ile pizza delivery. gunluk tip ile 130-140'i buluyor.

kaç saat çalışıyorsunuz ? haftada 7 gün mü çalışıyorsunuz ?
  • Hocam ben son bir soru sorucaktım bilen arkadaşlarda cevaplarsa çok iyi olur Kanada vatandaşı olursak Abd ye geçebiliyormuyuz vize alması falan kolay oluyormu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeremus

Aklima geldikce soru sorasim geliyor kusura bakma:D

-Ilk sorum biraz kisisel;Delivery'ci olarak calisiyorum dedin bir musterinin kapisina gittigin zaman genel bir diyalog nasil oluyor? Ve genellikle biz hani afiyet olsun ,hayirli isler filan deriz genel konusma nasil oluyor?

-Ne kadar suredir amerikadasin?

-Bide universitede antrenorluk okuyorum dedin.Baslarda ders dinlerken falan sikintilar yasadinmi?Lan bu adam ne demek istedi acaba filan gibisinden oldunmu veya hala oluyormusun?

Valla hocam kanim isindi sana ne diyim aklima geleni sorasim geliyor

Ne kusuru ayip ediyorsun, bu basligin asil amaci bu zaten :)!

Caliyorum kapisini selamlasma, guzel genc ve ozellikle sarisin bi kizsa 4 numarali etkileyici bakisimi atiyorum neyse, selamlasma falan pizza siparisiniz vardi iste ne istediyse fisten onu okuyorum. veriyorum pizzayi, mali arap faik'den aldigimi soyluyorum ve parayi alip cikiyorum. zaten bi kismi card ile oduyor :)

Diger 2 soruyuda cevaplayabilirsen cok iyi olur dostum son sorularim onlar yaticam sabahtan algoritma ve proglama dersim var guya yaticaktim 2 saate yakindir senin konunu okudum baya sardi yurtdisi ilgimden dolayi

Edit: Sunlardi sorularim geri donup aramak zorunda kalma

-Bide universitede antrenorluk okuyorum dedin.Baslarda ders dinlerken falan sikintilar yasadinmi?Lan bu adam ne demek istedi acaba filan gibisinden oldunmu veya hala oluyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremus -- 8 Şubat 2017; 1:51:42 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disci2017

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Areyouradyo

Bizim ülkeye bakıp guluyormusunuz

Ben degil, bazen arkadaslara bizim ulkeyi anlattigim zaman gozlerinden yas akana kadar guluyorlar. Mesela arkadaslarla toplanip cim sahada mac yapmamiz icin halisaha'ya saatlik 100 TL verdigimizi anlatinca bayaa bi gulduler, adana'da hava cok sicak diye gunese ates eden adami anlatinca da gulduler :p daha neler neler...

sadece kötü yanlarını anlatmıyorsundur umarım.

bana iyi bir yan soyle hocam gidip anlatayim, ben de onlarin karsisinda gulebileyim :)

Ülkenin şuan ki durumu pek iç acıcı olmayabilir ama sen ülkeni gidip o adamların yanında kötüleyince daha iyi olmayacak, Adam'da ön yargı oluşturmuş olacaksın, Türkiye'ye ve Türklere karşı. İyi bir yandan kastın ne, bu ülkenin bir çok iyi yanı var(Coğrafi konumu, tarihi mekanları, tarihi geçmişi, bir çok medeniyete ev sahipliği etmiş olması, kurtuluş savaşı ile küllerinden yeniden doğması ve halkın bağımsızlık için gösterdiği azim vs...) sen bardağın boş tarafına bakmayı seçmişsin, bende dahil, ülkedeki cahil vatandaşları eleştiriyoruz sende eleştiriyorsun, bu ülke bu yüzden gelişmiyor gibisinden ama emin ol senin gibilerin de en az, sürü içgüdüsüyle ülkenin geleceğine karar verenler kadar zararı var bu ülkeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disci2017 -- 8 Şubat 2017; 1:53:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Aklima geldikce soru sorasim geliyor kusura bakma:D

-Ilk sorum biraz kisisel;Delivery'ci olarak calisiyorum dedin bir musterinin kapisina gittigin zaman genel bir diyalog nasil oluyor? Ve genellikle biz hani afiyet olsun ,hayirli isler filan deriz genel konusma nasil oluyor?

Valla hocam kanim isindi sana ne diyim aklima geleni sorasim geliyor

Ne kusuru ayip ediyorsun, bu basligin asil amaci bu zaten :)!

Caliyorum kapisini selamlasma, guzel genc ve ozellikle sarisin bi kizsa 4 numarali etkileyici bakisimi atiyorum neyse, selamlasma falan pizza siparisiniz vardi iste ne istediyse fisten onu okuyorum. veriyorum pizzayi, mali arap faik'den aldigimi soyluyorum ve parayi alip cikiyorum. zaten bi kismi card ile oduyor :)

Diger 2 soruyuda cevaplayabilirsen cok iyi olur dostum son sorularim onlar yaticam sabahtan algoritma ve proglama dersim var guya yaticaktim 2 saate yakindir senin konunu okudum baya sardi yurtdisi ilgimden dolayi

Edit: Sunlardi sorularim geri donup aramak zorunda kalma

Yazmayi unuttum, editledim postu hocam kusura bakma

• Hocam soruyorum ama kusra bakmayın merak ettiğimden 17 yaşında ilk gittiğinizde naptınız çalışmaya kaç yaşında başladınız okurken sıkıntı oldumu hiç çalışmak birde şuan kaç yaşındasınız acaba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben degil, bazen arkadaslara bizim ulkeyi anlattigim zaman gozlerinden yas akana kadar guluyorlar. Mesela arkadaslarla toplanip cim sahada mac yapmamiz icin halisaha'ya saatlik 100 TL verdigimizi anlatinca bayaa bi gulduler, adana'da hava cok sicak diye gunese ates eden adami anlatinca da gulduler :p daha neler neler...

bana iyi bir yan soyle hocam gidip anlatayim, ben de onlarin karsisinda gulebileyim :)

Ülkenin şuan ki durumu pek iç acıcı olmayabilir ama sen ülkeni gidip o adamların yanında kötüleyince daha iyi olmayacak, Adam'da ön yargı oluşturmuş olacaksın, Türkiye'ye ve Türklere karşı. İyi bir yandan kastın ne, bu ülkenin bir çok iyi yanı var(Coğrafi konumu, tarihi mekanları, tarihi geçmişi, bir çok medeniyete ev sahipliği etmiş olması, kurtuluş savaşı ile küllerinden yeniden doğması ve halkın bağımsızlık için gösterdiği azim vs...) sen bardağın boş tarafına bakmayı seçmişsin, bende dahil, ülkedeki cahil vatandaşları eleştiriyoruz sende eleştiriyorsun, bu ülke bu yüzden gelişmiyor gibisinden ama emin ol senin gibilerin de en az, sürü içgüdüsüyle ülkenin geleceğine karar verenler kadar zararı var bu ülkeye.

dogru diyorsun hocam. ama emin ol ben yeri geldigi zaman onlara acip tarihi mekanlarimizi gosteriyorum. bazen sikilip text olarak bogaz koprusu fotograflari atiyorum. yemeklerimizden bahsediyorum. turkce kelimeler ogretiyorum. mesela benim en yakin arkadasim beni ne zaman gorse naber? nasilsin? gunaydin? falan der :) onlara ataturku anlatiyorum, zaten aralarinda bilenlerde var. dedigim gibi tarihi mekanlari anlatiyorum. oturup bi kiz ile saatlerce vikipediden google images'den tarihi mekanlari gostermistim. google maps'i acip yasadigim yerleri gosteriyorum. evimi mahallemi. insanlarimizin ne kadar cana yakin olduklarini benden dolayi biliyorlar. ne kadar misafirperver oldugumuzu, benden dolayi biliyorlar. merak etme hocam yeri geldigi zaman ben hepsini yapiyorum. baklavayi, tavlayi falan hep yunan biliyorlar. saatlerce anlattim birine bunlar bizim falan diye. ama siyasi seyler, meclis ile ilgili seyleri, basimizda ki iktidari hepsini kendi duygularim (nefret) ile anlatiyorum. niye mi? benim dogrum bu hocam. her insan kendi dogrulari icin yasar. artik onlarda benim kadar nefret ediyor bu iktidardan. yeri geliyor onlar bana mesaj atiyor bombalar patladi mi turkiye'de olanlari gordun mu diye? guzel bisey mi bu:)? hayir degil. yanlis anlama sana bu mesaji sinirle, nefretle yazmiyorum hocam. sadece yanlis anlasilmisim.

• quote:

Orijinalden alıntı: A101 Sularını Satan Adam

Hocam soruyorum ama kusra bakmayın merak ettiğimden 17 yaşında ilk gittiğinizde naptınız çalışmaya kaç yaşında başladınız okurken sıkıntı oldumu hiç çalışmak birde şuan kaç yaşındasınız acaba.

20yim suan. yasaldim ben. ilk basta yardim amacli calistim adam akilli maas almadim. sonrasinda 18 olduktan sonra isler rayina oturdu.

• Pizza delivery ney arkadaş. Kuryeyim pizza teslim ediyorum bitti gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Pizza delivery ney arkadaş. Kuryeyim pizza teslim ediyorum bitti gitti.

Ayni kapiya cikmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: kapatıyoruz35

Abd yi genel olarak sevmiyorum ama kıskandığım bi tarafı varki Abd kendisi ıcın var hiç kasmıyo hümanizm falan paramı gerek vur arapa petrolmu gerek vur araba yeterki Abd güçlü olsun insan Türkiyede yaşayınca bunu kıskanıyor bizde ah arap kardeşim zorda kalmış ah buraya yardım edelim ah şuraya yardim edelim ülke sanki abd den daha üst düzeyde refaha sahip öylesine saçıyor etrafa

Hiç sorma ben üniversite öğrencisiyim ben her yerimi yırtıyorum benim devletim bana burs versin diye (Durumumda iyi değil) adamlar bana burs vermedi onun yerine kredi verdi buda yetmezmiş gibi ülkeme gelen pis arapları besliyolar suriyeli öğrencilere 1200 TL burs veriyolar arkadaş bu kadar saçma bi zihniyet olabilir mi o pis arap mı kalkındıracak ilerde bu ülkeyi yoksa ben mi ?

• Nörüyon la orda? Okuyon mu affedersin garı mı satıyon? İş güç nedir?

Bana amarigayı anlat.

Duyduk ki çanakkale depremlerinin arkasında amariga varmış. Diyolla ki amariga deprem yapıp dünya lideri hazreti tayyip'i indirmeye çalışıyormuş. Aslı var mı loa?

• Nemi gerçekten yüksek mi?Bir de okyanusta hiç yüzdün mü?Köpek balığı filan floridada çok olur diye biliyorum.Göletlerde kanallarda filan da timsah vardır baya.Alligatorun louisiana ile birlikte en çok olduğu yer sanırım.Bir de epey şimşek yıldırım filan oluyormuş.

İyi güzel para filan kazanıyorsun ama ilerisi için planların ne?Mesela ilerde ev filan alabilir misin sence?

Florida emekli eyaleti derler doğru mudur?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dogru diyorsun hocam. ama emin ol ben yeri geldigi zaman onlara acip tarihi mekanlarimizi gosteriyorum. bazen sikilip text olarak bogaz koprusu fotograflari atiyorum. yemeklerimizden bahsediyorum. turkce kelimeler ogretiyorum. mesela benim en yakin arkadasim beni ne zaman gorse naber? nasilsin? gunaydin? falan der :) onlara ataturku anlatiyorum, zaten aralarinda bilenlerde var. dedigim gibi tarihi mekanlari anlatiyorum. oturup bi kiz ile saatlerce vikipediden google images'den tarihi mekanlari gostermistim. google maps'i acip yasadigim yerleri gosteriyorum. evimi mahallemi. insanlarimizin ne kadar cana yakin olduklarini benden dolayi biliyorlar. ne kadar misafirperver oldugumuzu, benden dolayi biliyorlar. merak etme hocam yeri geldigi zaman ben hepsini yapiyorum. baklavayi, tavlayi falan hep yunan biliyorlar. saatlerce anlattim birine bunlar bizim falan diye. ama siyasi seyler, meclis ile ilgili seyleri, basimizda ki iktidari hepsini kendi duygularim (nefret) ile anlatiyorum. niye mi? benim dogrum bu hocam. her insan kendi dogrulari icin yasar. artik onlarda benim kadar nefret ediyor bu iktidardan. yeri geliyor onlar bana mesaj atiyor bombalar patladi mi turkiye'de olanlari gordun mu diye? guzel bisey mi bu:)? hayir degil. yanlis anlama sana bu mesaji sinirle, nefretle yazmiyorum hocam. sadece yanlis anlasilmisim.

Benım gorusumde aynı zaten, ılk mesajı farklı anladığım ıcın tepkı gosterdım, bu sekılde davrandığını ılk mesajdan anlamak zor hocam, kusura bakma o yüzden. Yabancıların Türkiyeyi günümüzde gövde gösteri yapan hülolardan ibaret görmesini istemiyorum, sende aynı payda dasın zaten hocam, tekrardan kusura bakma
  • Kardeş memleket nere
  • Dostum insanların yaşantısı nasıl 17-18 yaşında herkes araba sahibi olabiliyor sanırım bunu düşününce insanların çok sosyal olduklarını düşünüyorum. Filmlerde izlediğimiz gibi bahçeleri bulunan temiz sokaklardamı takılıyorlar. Yani bir amerikalının bir günü nasıl geçer?

Mesela work and travel yaparsam rahatça arkadaş edinebilir miyim? Üniversiteler de durum nasıl?

Son olarak orada güzel(veya mini etekli) kızlara da hayvan gibi bakanlar oluyor mu?Genel olarak kızlara nasıl bakıyorlar normal bir birey şeklinde mi yoksa daha farklı sürekli arzulanası bir varlıkmış gibi mi bakıyorlar?

Daha ünv. ilk sınıfım inş. giderim be
  • FaRaKaN kullanıcısına yanıt
    Amariga ne la kıro

• ugurbaba10 kullanıcısına yanıt
    Ne diyem mahmıd mı diyem?

(2001 doğumlu bebeler lütfen.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 8 Şubat 2017; 2:37:36 >
  • Ulkede halkin ekonomik durumu nedir alt tabaka ile ust tabaka arasinda ucurum var mi zengin sayilabilmek icin kac paran olmasi gerekiyor birde florida da taze tarim urunleri diger eyaletlere gore ucuzmus dogru mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

Nemi gerçekten yüksek mi?Bir de okyanusta hiç yüzdün mü?Köpek balığı filan floridada çok olur diye biliyorum.Göletlerde kanallarda filan da timsah vardır baya.Alligatorun louisiana ile birlikte en çok olduğu yer sanırım.Bir de epey şimşek yıldırım filan oluyormuş.

İyi güzel para filan kazanıyorsun ama ilerisi için planların ne?Mesela ilerde ev filan alabilir misin sence?

Florida emekli eyaleti derler doğru mudur?

Cok yuzdum hocam yuzmez miyim Kopek baligi bi kez gozumle gordum, ama bi 2-3 seferde denizden herkesi cikardilar tehlike alarmi diye ama goremedik bisey. Dedigin gibi timsah baya var. Onlara ozel signler bile var. Daha gecen tornado alarmi verdiler, tornado cikmadi ama nasil simsek cakti zeus anlatamam sana oyle boyle degil. durmak bilmedi ya. bir suru snap cektim, onlari atarim buraya yakinda :p dedigin gibi burasi emekli eyaleti sayilir. ama benim bulundugum yer canli diger yerlere gore ozellikle downtown'u ufff sarisin kissslari ozledim

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.