Şimdi Ara

Edit : OLDUM—YARIN BURUN ESTETİK OLUYORUM, TIRSIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
2.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDİT (ameliyattan sonra ki gün) : Valla narkozdan uyanırken burnum hafif acıyordu. Sonra acı geçti, bir daha da acımadı. Ameliyatım güzel geçmiş, kanımda pıhtılaşmama gibi bir sorun olmamıs. Sebebi ise ameliyat esnasında ilaç kullanmışlar ne olur ne olmaz diye. Acaba kullanmasalaydı çok kan kaybeder miydim bilmiyorum. Ama ameliyattan sonra vücudum o ilaca karşı bi reaksyon gösterdi. Boynumda kırmızılık başladı, gözle görülür bir şekilde artmaya başladı. Sonra kendiliğinden azaldı, arttı falan derken en son alerjik için bir serum verdiler. Ondan sonra yavaş yavaş geçti.

Burnum çok fazla kanıyor. Habire silmek zorunda kalıyorum. Kan burnumun içinde pıhtılaşıp donuyor, o iğrenç bir his uyandırıyor. Sanki burnumun içinde 5 kilo kkatı sümük varmış ama dokunmam yasakmış gibi. Neyse bir gün kaldım hastanede, sağolasın oda arkadaşımın babası yüzünden uyuyamadım. Adam bir horluyor bir horluyor sanırsın şarkı söylüyor. Kendi nefesinde boğulacaktı adam. Uyuyamadım tüm geçe boyunca.

Dudağım çok kurudu, 6 7 şişe su içtim ama her su içtiğimde acayip tuvaletim geldi ve tuvalete gittim. 6 7 kere gitmişimdir yani. Tamponu 6 gün sonra alacaklar. Şuan evdeyim ilaç kullanıyorum.
    .
    .
    .
    .
    .
    Büyük gün geldi, aşağıda ki resimde attığım burnumdan kurtuluyorum gibi ama bir şeyden korkuyorum.

Ben hem burun etimi aldıracağım, (burnumu %90 kapatıp nefes almamı engelliyor tüm hayatım boyunca), ve estetik olacağım.

Şimdi benim factor 7 eksikliğim var, yani kanım normal birinden daha geç pıhtılaşıyormuş. Gözle görülür bir fark yok yani bir yerim kanayınca pıhtılaşıyor. Sünnet olduğumda da sıkıntı olmamış. Hematolojiye gittiğimde doktor bana sıkıntı olmaz, ameliyat esnasında ilaç kullanmanı gerektirecek kadar sorun değil. Ama yine tetikte olacaklar, ek kan takviyesini hazır bulunduracaklar eğer ihtiyaçları olursa dedi.

Ama beni ameliyatı yapacak olan doktorun asistanı, çok riskli ölebilirsin bak emin misin gibisinden bir sürü şeyler söyledi. Ameliyatın yarıda bırakılabilir falan dedi. Baya doldurdu beni. Yani önce burnumda ki eti alacaklar, eğer çok kan kaybetmediysem estetik yapacaklar. Yani en kötü estetik yapmazlar diye düşünüyorum.

Burnumun %90 nının kapalı olmasından çok, şeklinin bozukluğu benim psikolojimi özgüvenimi mahvediyor. O yüzden elinde sonunda bu ameliyatı olmak istiyorum. Ama siz olsaydınız ne yapardınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasasa671 -- 26 Şubat 2020; 13:48:24 >

• Deniz resmi güzelmiş.

Direkt ol hocam ameliyatını bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D95CAFAC

Deniz resmi güzelmiş.

Direkt ol hocam ameliyatını bence.
    Eğer yarın akşama doğru yada çarşamba sabahı cevap yazmazsam ölmüşüm demektir hocam.

Ben yine bilgisayarımın, telefonumun şifresini falan arkadaşıma söyleyeceğim onda kalsın
  • Sanki haçlı seferine gidicek, sakin reis bir şey olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kaç para verdiniz
  • Korkmayın yav doktor ameliyata alkollü girmezse sıkıntı çıkmaz.
  • sasasa671 S kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam, umarım ölmessin.

• Montajlar efsane

• quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

kaç para verdiniz
    2000 küsür vereceğim devlet
  • Doktor kaç Sipali alacak bu ameliyattan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: into007

Doktor kaç Sipali alacak bu ameliyattan ?
    sipali derken
  • Geçmiş olsun. Benim burunda çok büyük. Hem kemik kısmı hem et kısmı büyük. Ultra büyük yani. Ameliyat ile düzelecek gibi değil. Her açıdan çok büyük. Tabi görüntü olarak hoş durmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

Geçmiş olsun. Benim burunda çok büyük. Hem kemik kısmı hem et kısmı büyük. Ultra büyük yani. Ameliyat ile düzelecek gibi değil. Her açıdan çok büyük. Tabi görüntü olarak hoş durmuyor.
    Sağolun hocam. Neden ameliyat ile bile düzelmeyeceğini düşünüyorsunuz, hiç doktora gittiniz mi ki?
  • Ben 7.ayıma girdim ameliyatta.
    İğneden aşırı tırsan biriydim ve özellikle anesteziden çok korkuyordum.
    Ama asıl korkulacak şeyler onlar değilmiş ameliyattan çıkınca anlıyorsun.
    Ameliyat sonrası ağrı,sızı gibi bir şikayetim hiç olmadı.
    6-7 saat kadar ultra bir şişiklik oldu (şişman japonlara döndüm) sonrasında o da indi.
    Tek ama tek sorun teşkil eden şey tamponlar alınana kadar sürekli ağzından nefes alıp vermen.
    Boğazın kuruyor, uykudan uyandırıyor, günlerini bile sarsıyor.
    Yani birazcık konforun gider hocam. Ameliyatın ilk 2 günü keşke olmasaydım dedim ama sonrasında iyi ki olmuşum dedim.
    Korkulacak hiçbir şey yok :)
  • konularimdan bakabilirsiniz. 10ay önce oldum.

ben de üstteki arkadaş gibi igneden korkardim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafam Kasınıyor

konularimdan bakabilirsiniz. 10ay önce oldum.

ben de üstteki arkadaş gibi igneden korkardim.
    Baya uzun sürmüş iyileşmesi. Peki son halinden siz memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Literarys

Ben 7.ayıma girdim ameliyatta.
    İğneden aşırı tırsan biriydim ve özellikle anesteziden çok korkuyordum.
    Ama asıl korkulacak şeyler onlar değilmiş ameliyattan çıkınca anlıyorsun.
    Ameliyat sonrası ağrı,sızı gibi bir şikayetim hiç olmadı.
    6-7 saat kadar ultra bir şişiklik oldu (şişman japonlara döndüm) sonrasında o da indi.
    Tek ama tek sorun teşkil eden şey tamponlar alınana kadar sürekli ağzından nefes alıp vermen.
    Boğazın kuruyor, uykudan uyandırıyor, günlerini bile sarsıyor.
    Yani birazcık konforun gider hocam. Ameliyatın ilk 2 günü keşke olmasaydım dedim ama sonrasında iyi ki olmuşum dedim.
    Korkulacak hiçbir şey yok :)
    Valla girdik bu işe geri dönüşü yok bakalım. Keşke zamanı ileriye alabilsem
  • Ben iki gün sonra normal hayatıma dönmüştüm.

• Bende oldum 1 kez tekrar olmak istiyorum revizyon diyolar. nefes problemide var hala olmama rağmen sabahları ağzım kuru sizce ne kadara patlar ??? Estetik görüntüsünde yamukluk var
    2 ci ameliyat risklimi olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayzer0 -- 24 Şubat 2020; 23:37:45 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.