Şimdi Ara

Ekşi Sözlük'teki intihar eden yazarın son entrysi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
13.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

az ama öz bir şey yazıp bu dünyadan ayrılmış. ilk okuduğumda baya etkilemişti, troll sandım ama biraz stalklayınca 28 yaşında intihar eden bir bilgisayar mühendisi olduğunu öğrendim. kim bilir ne sorunu vardı.
    https://youtu.be/hluVrTixQwI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dakath -- 18 Ekim 2018; 23:38:27 >

• Ay Adam kullanıcısına yanıt
    Ay Adam demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Ay Adam

ölen adamın arkasından konuşmak gibi olmasın da intihar edecek kadar aptal insanlar var şu dünyada
    intihar etmek neden aptallık olarak addediliyor senin tarafından?

herkes bu dünyaya gelip doğal seleksiyonda güçlü olan taraf olcak diye bir kaide yok,ayrıca herkes hayatı tamamen bunla paralel veya bundan ibaret olarak görmüyor.Hadi öyle görsün diyelim,zayıf olabilir ama bu demek değildir ki o kişi aptaldır.

yaşama sevinci diye klişe bir tabir varya hani,işte o gittiğinde neden yaşayarak acı çeksin bir insan? (veya ufak bir mutluluğu dahi yoksa-sadece eksilerden ibaretse hayatı-)

o durumdaki bir insan için belkide sonsuz huzur intihardadır -merhumun dediği gibi-,bu neden saçma olsun?

o basit intihar mektubu okadar anlamlı geldi ki senin yorumundan sonra,ölen bir kişiyi ego mastürbasyonlarınıza alet etmeyin.
  • ölen adamın arkasından konuşmak gibi olmasın da intihar edecek kadar aptal insanlar var şu dünyada
  • yapcak birşey yok moruk

çok arabesk milletiz anasını satayım ya
  • Ay Adam kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle diyorsun bi bakima haklisinda ne hayatlar var
    Ölsemde kurtulsam denilen
    Simdi adamin ne cektigini bilemezsin yada psikolojik sorunlarini
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    İlla felçli olmak gerekmiyor bazen hayatta olaylar hiçbir zaman istediğin gibi gitmiyorsa,hayattan zevk alamıyorsan yaşamanın manası yoktur.
    Herkes savaşçı olamaz normaldir.
  • Saygı duyarım ne deyim.

Bazı sözleri benim aklındakilerle benzerlik gösteriyor.

Adam bıkmış ve mücadele etmenin anlamsız olduğunu vurgulamış. Bezmiş yani. Sürdürmenin manası olmadığını anlayınca çıkış kapısına yönelmiş.

Keşke benimde o kadar cesaretim olsa.
  • Böyle olması gerekmezdi üzülüyorum böyle durumlarda belki intahar etmeseydi 1 sene sonra 2 sene 3-5-6 kimbilir arkaya bakıp bir zamanlar intahara ne çok yaklaşmıştım nerden nereye geldim diyebilirdi
  • İntihar korkaklık mı yoksa cesaret mi. Hayatım boyunca hep ikilemde kaldım. Büyük bir tartışma konusu.
  • İpi paslayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Hocam öyle diyorsun bi bakima haklisinda ne hayatlar var
    Ölsemde kurtulsam denilen
    Simdi adamin ne cektigini bilemezsin yada psikolojik sorunlarini
    hocam saf mantiginla dusunmeni istiyorum. dogmadan once neredeydik 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra ne olacagiz 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra en kotu ne olabilir? karanlik. en iyi ne olabilir? cennet ve cehennem. her iki ihtimal de sonsuza kadar. bu dunyadaki hayatimiz ne kadar, olecegimiz kesin mi? evet. [o zaman bu dunyadaki her an sonsuzluktan bir kacis demek degil mi?( sana dogdugundan itibaren her saniye iskence etsinler, surekli parmaklarini kessinler gozunu oysunlar falan idk. bunlar senin sinirlerinin beynine gonderdigi mesajlar. bunlar sadece bir takim vucudunun urettigi sinyaller. 1-bunlari iyi veya kotu olarak nitelendiren seyler neler? onun aci olduguna kim karar veriyor? bir sinyali dayanilmaz aci yapan ne? kimsenin hayati bu dogdugu andan beri iskence goren kadar kotu degildir saniyorum. 2- ne olursa olsun iyi veya kotu bir seyler hissediyor oluyorsun.)] en kotu ihtimali ele alalim. sonsuza kadar karanlik. artik yoksun bilincin yok. hangisini tercih edersin? surekli senin beynin kotu olarak yorumladigi bir seyleri hissediyor, kendi capinda kararlar verip yasiyor olmak mi sonsuz karanlik mi? en iyi ihtimali ele alalim cennete gittin. yine hep sonsuza kadar. sonsuz dilek hakkin oldugunu dusun ne yapardin? ben bunu dusundum sahsen ilk once bir kac egelenceli aktivite dusunup sonra tikandim. en sonunda reenkarne olmayi dilemeye karar verdim. en cok oyle zaman gecer herhalde. herkesin hayatini yasiyor olurdun. cennet cehennem kavramlari da o yuzden sacma ya da anlatilan gibi degil. cehennem fiziksel aciyla tasvir ediliyor cennet fiziksel zevkle tasvir ediliyor. olmussun derdin yok tasan yok kim napsin 72 tane bakireyi. neyse ozet gecicem obur tarafta her turlu sonsuzluk var ve olunce hicbir sekilde bilincinin karar verme yetisini kullanabilecegi bir ihtimal gozukmuyor. bu dunyada ne cektiysen hepsi fiziksel seyler ve sen fazla kafana takiyosun. gece gece amma felsefe yapasim varmis, bos yapiyosam soyleyin

• quote:

hocam saf mantiginla dusunmeni istiyorum. dogmadan once neredeydik 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra ne olacagiz 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra en kotu ne olabilir? karanlik. en iyi ne olabilir? cennet ve cehennem. her iki ihtimal de sonsuza kadar. bu dunyadaki hayatimiz ne kadar, olecegimiz kesin mi? evet. [o zaman bu dunyadaki her an sonsuzluktan bir kacis demek degil mi?( sana dogdugundan itibaren her saniye iskence etsinler, surekli parmaklarini kessinler gozunu oysunlar falan idk. bunlar senin sinirlerinin beynine gonderdigi mesajlar. bunlar sadece bir takim vucudunun urettigi sinyaller. 1-bunlari iyi veya kotu olarak nitelendiren seyler neler? onun aci olduguna kim karar veriyor? bir sinyali dayanilmaz aci yapan ne? kimsenin hayati bu dogdugu andan beri iskence goren kadar kotu degildir saniyorum. 2- ne olursa olsun iyi veya kotu bir seyler hissediyor oluyorsun.)] en kotu ihtimali ele alalim. sonsuza kadar karanlik. artik yoksun bilincin yok. hangisini tercih edersin? surekli senin beynin kotu olarak yorumladigi bir seyleri hissediyor, kendi capinda kararlar verip yasiyor olmak mi sonsuz karanlik mi? en iyi ihtimali ele alalim cennete gittin. yine hep sonsuza kadar. sonsuz dilek hakkin oldugunu dusun ne yapardin? ben bunu dusundum sahsen ilk once bir kac egelenceli aktivite dusunup sonra tikandim. en sonunda reenkarne olmayi dilemeye karar verdim. en cok oyle zaman gecer herhalde. herkesin hayatini yasiyor olurdun. cennet cehennem kavramlari da o yuzden sacma ya da anlatilan gibi degil. cehennem fiziksel aciyla tasvir ediliyor cennet fiziksel zevkle tasvir ediliyor. olmussun derdin yok tasan yok kim napsin 72 tane bakireyi. neyse ozet gecicem obur tarafta her turlu sonsuzluk var ve olunce hicbir sekilde bilincinin karar verme yetisini kullanabilecegi bir ihtimal gozukmuyor. bu dunyada ne cektiysen hepsi fiziksel seyler ve sen fazla kafana takiyosun. gece gece amma felsefe yapasim varmis, bos yapiyosam soyleyin

Alıntıları Göster
    depresyondaki bir insan bunları düşünmez. depresyon bir hastalık depresyondaki biriyle empati yapamazsın, çok ayrı frekanslardasınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bidüsün

depresyondaki bir insan bunları düşünmez. depresyon bir hastalık depresyondaki biriyle empati yapamazsın, çok ayrı frekanslardasınız.

Nerden biliyorsun düşünmediğini?

Belki depresyonda ki birine göre eksik bile yazmış olabilir bazı şeyleri.

Belki depresyona girme sebebi bu tarz gerçekliklerle yüzyüze kalmasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bidüsün

Alıntıları Göster
    e hocam bi kisi bunlari dusunmez diyerek butun suctan kurtarilamaz ki. kendi canina kiymak kolay bi sey mi illlaki bazi seyleri analitik olarak dusunmus olmasi lazim. herkeste akil var sonucta. millet kanserden cekiyor depresyonu varsa gitsin doktora falan gorunsun. depresyon da uydurma bence ama neyse o da ayri bi konu
  • sahte insanlar, yalan dolan hayatlar, para mal mülk eşya bürümüş toplum benide boğuyor, arkamda üzülecek aile olmasa......
  • allah rahmet eylesin...
  • quote:

e hocam bi kisi bunlari dusunmez diyerek butun suctan kurtarilamaz ki. kendi canina kiymak kolay bi sey mi illlaki bazi seyleri analitik olarak dusunmus olmasi lazim. herkeste akil var sonucta. millet kanserden cekiyor depresyonu varsa gitsin doktora falan gorunsun. depresyon da uydurma bence ama neyse o da ayri bi konu

Alıntıları Göster
    işte olay o zaten sen hasta değilsin sana göre uydurma. bacağı olmayan birine bacağı yok diyebilirsin çünkü olmadığını görebiliyorsun fakat zihinsel bir hastalık olduğu için ortada somut kanıt yok. bu şey gibi hiç sarhoş olmayan birinin 20 bira içen birine ''yaa bırak sarhoş falan değilsin numara yapma'' demesi gibi. 20 biranın kafasını sadece 20 birayı dikip o kafaya ulaşınca anlarsın...

• ben de oraya getiriyodum zaten hocam "ya oyle degil ya da bize yanlis anlatiliyo diyerek"
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Bir insan daha kaybetmeyelim abi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.