Şimdi Ara

Ecufast Fiyat 600 Lira Uygun mu ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
70.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne gizli özelliği kardeşim insan bu kadar da saf mı olur :)
    he yani adamlar aptal ,misal 150 beygirlik arabanın içine 50 beygiri gizliyorlar ve senin haberin bile olmuyor 100 beygir var zannediyorsun :)
    yahu bunlar aptal mı bunu gizlesin ,daha fazla beygirli diye daha fazlasına satmak varken ?

her cihazda tolerans için ayrılan kısım olur ,misal 120 derece sınırı verilmiş bir cihaz aslında 130 veya daha fazla ısıya dayanabilir ama 120 derecenin üzeri sıcaklıklarda yanma ihtimali de olduğundan prestiji bozulmasın yada garanti işiyle uğraşmayayım diye alt limit veriyorlar

sen yazılımla üst sınırlarına çıkınca iyi oldu zannediyorsun ve tehlikeden haberin bile olmuyor

ey Allah'ım insanoğlu gerçekten çok garip bir yaratık :)
  • Şu yazılıma nasıl güveniyorsunuz anlamiyorum aga tamam genç adamım bazen 1.7 dti corsa alip yazılım yapayim diyorum ama yazılımın çoğu motoru pert ettiğine denk geliyorum vazgeciyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coldplay3517 -- 3 Haziran 2018; 23:25:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Konuyu bilmeden niye cevap yazıyorsunuz ki? Gizli özellik dediği şey bazı arabalarda donanım olmasına rağmen özellikler yazılım ile kapalı oluyor, motor ile alakalı değil.

Mesela Focus 3'lerde Trend X pakette "Yokuş Kalkış" desteği için donanım olmasına rağmen yazılımsal olarak kapalıydı, OBD adaptörü ve Focccus yazılımı ile açılabiliyordu. Aynı şekilde eski Sanderolarda yol bilgisayarı açılıyordu (bundan tam emin değilim) ve VAG grubunda ise VAG-COM ile bazı özellikler açılabiliyor.
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    ya git işine yokuş kalkış desteği olacak ama adamlar yazılımla kapatacak öyle mi ?
    hangi firma böyle bir aptallık yapar

asıl senin bir şey bildiğin yok

gizli özellikmiş :)

dediğin modelde zaten yokuş kalkış desteği standart görünüyor ,büyük ihtimal firma bir hata yapmıştır ,adamlar olan bir özelliği niye yazılımla kapatsınlar

yol bilgisayarı konusu ise saçma ötesi olur ,donanım varsa zaten gözünle görürsün

Ülkemizde üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan Focus ailesinin giriş seviyesi olan Trend X paketinde, gövde rengi kapı kolları, gövde rengi yan aynalar, 16" Aluminyum Jantlar (205/55R), halojen farlar, ön sis farları, elektrikli, sinyalli yan aynalar, karartılmış arka camlar, sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları, sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları, ABS + EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı), Acil Durum Fren Desteği (EBA), Elektronik Denge Programı (ESP), Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), Yokuş Kalkış Desteği(HLA), Dinamik Tork Kontrolü (TVC), hız kontrol sistemi, ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı, Ford Kolay yakıt sistemi, akıllı şarj sistemi, ön ve arka disk frenler, Ford MyKey, uzaktan kumandalı merkezi kilit, derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon, deri kaplı direksiyon simidi & vites topuzu, manüel 4 yönlü sürücü koltuğu, tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar, manüel far yükseklik ayarı, yol bilgisayarı, Ford EcoMode, vites arttırma ikazı, manuel Klima, fasılası ayarlanabilir ön cam silecekleri, orta konsolda bardak tutacakları ve eşya bölmeleri, ön koltuk arkasında eşya cepleri, torpido aydınlatması, direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB) ve otomatik Başlat-Durdur(1.0L EcoBoost) standart olarak sunuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 4 Haziran 2018; 2:11:23 >

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Bak hala bilmediğin konularda ahkam kesip duruyorsun. Ya ben bir kere arabanın sahibiyim, benden daha mı iyi bileceksin.

Makyajlı MCA (MK3.5'larda) bu özellik artık var, ancak MK3 yani makyajsız kasalarda bu özellik OBD'den açılıyordu. Al bak:

• Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    böyle ordan burdan şeyler getireceğine ,gir ford sitesine ve göster olmadığını
    sen arabanın sahibisin ama bilgin yoksa biz ne yapalım ,sahibinden sitesinde çok gördük arabasının özelliklerini bilmeyenleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

böyle ordan burdan şeyler getireceğine ,gir ford sitesine ve göster olmadığını
    sen arabanın sahibisin ama bilgin yoksa biz ne yapalım ,sahibinden sitesinde çok gördük arabasının özelliklerini bilmeyenleri
    Biraderim kusura bakmada hayatimda senin kadar bir konuyu anlamaya direnç gösteren insan görmedim adam 2013 model mk3 kasalarda bu özellik yok diyor sen gir fordun sitesine bana göster diyorsun yahu artik tüm güvenlik donanimlari zaten standart oldu Tüm markalarda tabiki olacak uzerinden 5 yıl geçmiş. Ayrıca tum esp tcs yokus kalkiş asr sistemleri ayni sensorden veri alıyor ve bunlar yazılım sayesinde işleniyor sen markanda sınıf farkı oluşturmak istersen bunlari yazilimla değilde neyle sınırlayacaksin bana söylesene. Hadi bunuda anlamadın diyelim sana şöyle izah edeyim çin markalarından telefon alanlar bilir içinde fm alici vardır ama trt bandrolune ekstra radyo ücreti eklenmemesi için yok yazılır sen marketten uygulamasini indirip kurduğun zaman kullanabilirsin buda ona yakın bir mevzu işte. Umarim artık anlamişsinizdir.

• xxjamesxx X kullanıcısına yanıt
    yanlış üyelikle gelmişsin ,diğer üyeliğinle gelirsen cevap veririm

bu üyeliğini blokluyorum (birden fazla üyelikle uğraşamam)
  • arkadaş yedek üyelik alırken bayağı zorlanmış anlaşılan ,ne kadar x varsa doldurmuş :)
    işin ilginci 2014 yılından beri beni bekliyor olmalı ,sadece 1-2 mesaj yazmış :)

xxjamesxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 6 Haziran 2018; 3:59:0 >
  • quote:

yanlış üyelikle gelmişsin ,diğer üyeliğinle gelirsen cevap veririm

bu üyeliğini blokluyorum (birden fazla üyelikle uğraşamam)
    Hayır arkadaşım o uyeyle bir alakam yok tanımam etmem

Ayrica evet 2014 ten beri seni ve senin gibileri bekliyorum. ben forumda sadece okuyucu olarak geziyorum ve burada baslangicim daha da eskilere dayanıyor inanmazsanda bu senin sorunun sana hicbirseyi kanitlamak zorunda değilim. Ne zaman senin gibi bilgisi olmayip fikri olan insanara denk gelirsim ozaman hesabima giriş yapiyorum ok?

• xxxxxx anlamadın galiba ,tekrar ediyorum o zaman
    diğer üyeliğinle gel cevap vereyim

seni blokladım ama hala uyarı geliyor ve boş yere zaman kaybı yaşıyorum

demek ki şu zamana kadar sadece 3 kişinin bilgisi olmayıp fikri olmuş (2014 yılından beri)
    vay be ne forum ama herkes prof. biz bilgisiz 3 kişi :)

umarım ,blokladınsa nasıl görüp cevap veriyorsun demezsin :)
    ha bu arada profilim kapalıdır ,oradan da vurmayı düşünüyorsan sana yardımcı olayım :)
  • unutmadan söyleyeyim ,yarından itibaren uzun bir tatile gideceğimden ve büyük ihtimal internet erişimi bulamayacağım için ,gelecek alıntılara cevap veremeye bilirim

kaçtı falan zannetmeyin diye belirtmekte fayda gördüm :)

3 ay sonra dahi olsa merak etmeyin gelince mutlaka cevap veririm
    hatta gündüz imkan bulursam yine cevap veririm ama gece olmaz gibi :)
  • quote:

unutmadan söyleyeyim ,yarından itibaren uzun bir tatile gideceğimden ve büyük ihtimal internet erişimi bulamayacağım için ,gelecek alıntılara cevap veremeye bilirim

kaçtı falan zannetmeyin diye belirtmekte fayda gördüm :)

3 ay sonra dahi olsa merak etmeyin gelince mutlaka cevap veririm
    hatta gündüz imkan bulursam yine cevap veririm ama gece olmaz gibi :)
    Milletin seni kaçtı diyecek korkup böyle açıklama yapacak kadar özgüvensizsen merak etme artık sana alıntı yapmam umarım tatilde kafanı toparlayıp düşüncelerini biraz olsun geliştirebilirsin iyi tatiller.
    yok öyle bir şer kardeş ,zaten henüz yola çıkmadım ,gece çıkacağım nasip olursa :)
    ben böyle saçma konuları kafama falan takmam , siz mutlu olacaksanız tamam haklısınız ,ben bir şey bilmiyorum anlamıyorum :)

kusura bakmayın biraz sert çıkmış olabilirim ,dönüşte isterseniz bu konuyu görüşebiliriz ,bunlar için üzmeye ve üzülmeye değmez

size de şimdiden iyi bayramlar dilerim
  • quote:

ne gizli özelliği kardeşim insan bu kadar da saf mı olur :)
    he yani adamlar aptal ,misal 150 beygirlik arabanın içine 50 beygiri gizliyorlar ve senin haberin bile olmuyor 100 beygir var zannediyorsun :)
    yahu bunlar aptal mı bunu gizlesin ,daha fazla beygirli diye daha fazlasına satmak varken ?

her cihazda tolerans için ayrılan kısım olur ,misal 120 derece sınırı verilmiş bir cihaz aslında 130 veya daha fazla ısıya dayanabilir ama 120 derecenin üzeri sıcaklıklarda yanma ihtimali de olduğundan prestiji bozulmasın yada garanti işiyle uğraşmayayım diye alt limit veriyorlar

sen yazılımla üst sınırlarına çıkınca iyi oldu zannediyorsun ve tehlikeden haberin bile olmuyor

ey Allah'ım insanoğlu gerçekten çok garip bir yaratık :)
    gizli özellik dediği farklı bir olay. bende vw aracımın gizli özelliklerini açtırdım. aracı kitlediğinde veya kapıları açtığında sesli uyarı yapıyor. camları açık unuttuysan yağmur yağdığında camlar otomatik kapanıyor, gündüz farları normalde hiç kapanmaz bunu yaptırınca yol bilgisayarındaki menüde seçenek çıkıyor açıp kapatabiliyorsun. kadran selamlama, şerit değiştirirken 3 kere yanan sinyal 5 kere yanıp sönüyor, 120km hızla ani fren yaptığında 4 lü flaşörler yanıyor vs. bu tip basit şeyler yani. normalde bu özellikleri kapalı vag com kablo ile açıyorlar 10 dakikalık iş

• exclusive kullanıcısına yanıt
    geç cevap için kusura bakmayın ancak bu gün tatilden döndüm ve tahmin ettiğim gibi bulunduğum yerde internet imkanı kısıtlıydı

evet o dedikleriniz olabilir ,o konularda itirazımız olmaz

diğer konular ise çok teknik ve mühendislik gerektiren konular ,sadece yazılımla çözmeye çalışıldığında büyük sorunlar ortaya çıkabilir
    en azından misal yokuş kalkış desteğini kendiniz aktif eder ve o donanım ile büyük bir sorun yaşayıp (kaza vs.) tazminat gibi durumlarda faydalanma riske girebilir

hele ki sadece yazılımla aracın beygir gücünü artırmak bazen kısa vadede ,bazen uzun vadede sorunlar çıkartabilir
    araç üreticileri bir araç üretirken ,bir sürü durumu hesaplayıp ona göre yapıyorlar ,yoksa onlarda zorlayarak daha yüksek güç elde edebilirler
    güç arttığında lastik ve fren sistemleri dahi ona göre olmalıdır

vs.

bu sabah döndüm ve fikirlerimde en ufak bir değişiklik yok :)

ben laf olsun diye tartışmam ,bir bildiğim varsa fikrimi belirtirim
    tabi herkesin aynı düşüncede olması beklenemez ,bazıları gerçekten konuyu çok iyi biliyordur ısrar eder ,bazıları ise sağdan soldan duyduklarını kesin kabul eder ve ısrar eder

burası bir forum ve isteyen istediğini kabul eder yada etmez :)
  • yazılım hakkında hiç bir bilgisi olmayan andavallar gene yazılımı kötülemiş. siz ne sanıyorsunuz o fabrikaların koyduğu tork ve beygirin maximum olduğunu. komiksiniz en basitinden 5.20i 3.0 motor alt bloğu var kullanılan malzeme aynı sase aynı civata aynı sadece kırpılmış. anlıyor musunuz kırpılmış. siz yazılım işini ne sanıyorsınuz bilmiyorum ama hiç bir profesyonel firma bu işi kafasına göre yapmıyor zaten. eleştirenler olmuş ya sanayide ki mehmet ağa diye. sen ondan da cahilsin. bilmiyorsan oku öğren gel tartışalım. siz bu işi basit bir iş sanıyorsunuzda, bu işlere yurtdışında binlerce dolar arge yapılıyor. türkiyede de sayılı bir kaç firma yurtdışındaki firmalarla aynı sistemi kullanıyor. ee tabi bizim andaval insanımız bunu ne bilecek. mühendis tasarlıyormuşta, yok şuymuş yok buymuş. kafaları olayın tamamen vergi emülsiyon sistemiyle alakalı olduğunu tahmin edemiyorlar. yurtdışında siz emülsiyon sisteminin ne kadar katı olduğunu bilmiyorsunuz tabiki. istese o mühendis 2.0 700 bg araba bile üretebilir ki. daha sonradan kişiler tarafından yapılan modifikasyonlar ile 2.0 1400 bg kadar araçları yapabilenler var. günümüz egsoz sistemlerinin arabayı nasıl kapız ettiğini sırf emülsiyon uğruna. bilgin yoksa yazma kardeşim yazma. nefret ediyorum sizin gibilerinden ama ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jomolocco -- 12 Ekim 2018; 13:50:13 >

• Tamam da sayın hocam, standart bir 1.0 Golf ile Golf R'ın şasisi aynı değil mi? Ya da Peugeot'un VTI/THP motor bloğu standart bir 207 de 120 hp iken, 308 GTI da 270 hp değil mi? Yazılımcı falan değilim, öğrenciyim, siz makine mühendisimisiniz bilmiyorum ancak söyledikleriniz kulağa mantıklı gelmiyor.
    Saygılar.
  • Ecufast ve infinite performance arasında hangisi tercih edilmeli?

İkisininde vaatleri aynı, fiyatlarıysa ecufast 400 lira daha pahalı...

Ne yapmalı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.