Şimdi Ara

eco 1.0 easytronic mi 1.4 speedgear mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracı bayan kullanacak arasıra da antalyadan izmire gitmek zorunda kalacak aynı fiyata aynı km de
    opel corsa 1.0 eco easytronic ve
    palio 1.4 el speedgear buldum hangisini tercih etmeliyim

• Speedgear iyidir. Cvt şanzumandır, konforlu ve sağlamdır (japon üretimi). easytronic konforu düşük yarı otomatik olması dolayısıyla geriye kaçıran bir şansumandır. 1.0 60 küsür beygir motor işine hiç girmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 25 Aralık 2014; 21:32:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Palio+ lpg şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gönülden opel geçiyor ama şanzımandan ötürü palio seçmeliyim sanırım
  • Palio speedgear olanlar 1.2 motor 16v 80 hp
    1.4 olanlar sadece manuel alınabilir

CVT sorunsuz dense de bir bilene iyice kontrol ettirilmeden asla alınmamalıdır.
  • Ben eski bir 2004 corsa 1.0 eco sahibi olarak her türlü corsa diyorum. Fiat çok çok güzel bir marka değil. Eskiden hiç değildi. Palio,siena,tipo falan bana eski tip araçlar algısı yaratıyor.

• imkanınız varsa corsa eco. yada 1.2 corsa da bakabilirsiniz.

bir komşumuzda 2005 model benzinli 1.2 twinport corsa var. hem sorun çıkarmıyor, hemde az yakıyor. yine bir tanıdığımızda 2003 model 1.2 twinport vardı o da uzun yıllar kullandı.

lpg takacaksanız palio'yu tercih edin. fiat'ın motorları lpg konusunda sorunsuz. opel'in lpg ile çok iyi anlaşamadığı biliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 26 Aralık 2014; 1:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omcool

Ben eski bir 2004 corsa 1.0 eco sahibi olarak her türlü corsa diyorum. Fiat çok çok güzel bir marka değil. Eskiden hiç değildi. Palio,siena,tipo falan bana eski tip araçlar algısı yaratıyor.

Renault cok cok guzel bir marka mi yani..
    Yorum yaparken sagli sollu bi dusunun ya...

Edit: Renault degil opelmis konu bu degildi ya neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AsDeRf_ -- 26 Aralık 2014; 2:19:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Ben eski bir 2004 corsa 1.0 eco sahibi olarak her türlü corsa diyorum. Fiat çok çok güzel bir marka değil. Eskiden hiç değildi. Palio,siena,tipo falan bana eski tip araçlar algısı yaratıyor.

Corsanın Renault mu Opel mi olup olmadıgını mı sağlı sollu düşüneceğim ?

• quote:

quote:

quote:

Bunu yazarken dikkat cekmek istedigim nokta bu degildi. Duzelttim tesekkur ederim.
    Sorun su: fiati kotuluyorsun ama iki arabayi karsilastirmiyorsun. Adam hangisi daha mantikli diyor "Bence corsa cunku onu daha cok seviyom" diyosun. Bu cumlenin neresini dusunup soyledin de yararli oldugunu dusunuyorsun. Okadar kullanmistin bari ne bileyim bagaji soyle genisti arka koltuk boyle rahatti, motoru iyiydi vs vs deseydinde ben onu sevmiyom demeyeydin.

• benim tek endişem bilenler mutlaka vardır korkuteli yokuşlarında orsa nın performansı 2 + 1 aileyi mahçup eder mi o yokuşlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: arimayaa

gönülden opel geçiyor ama şanzımandan ötürü palio seçmeliyim sanırım

EVET
    tam otomatik 2001-2005 corsa 1.4 veya 2006-2009 sirion2 felan bulunamıyorsa şanzumandan dolayı 2002-2007 palio 1.2 speedgear almak daha mantıklı.
    tek kavramalı robotize manuel şanzumanlara hiç bulaşma derim.
    http://www.arabam.com/otomobil-testleri/fiat-albea-1-2-speedgear-yorumlari/66
    http://www.arabam.com/otomobil-testleri/daihatsu-sirion-1-3-yorumlari/61

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunu yazarken dikkat cekmek istedigim nokta bu degildi. Duzelttim tesekkur ederim.
    Sorun su: fiati kotuluyorsun ama iki arabayi karsilastirmiyorsun. Adam hangisi daha mantikli diyor "Bence corsa cunku onu daha cok seviyom" diyosun. Bu cumlenin neresini dusunup soyledin de yararli oldugunu dusunuyorsun. Okadar kullanmistin bari ne bileyim bagaji soyle genisti arka koltuk boyle rahatti, motoru iyiydi vs vs deseydinde ben onu sevmiyom demeyeydin.

Kardeşim önce oku sonra bir düşün. Seviyom mu demişim ? yoksa corsa mı demişim ?. Palionun corsa c kasadan üstün kısımlarını sıralayın aynı şeyi corsa için yapın, bir bakın hangilerinin artıları çok. Mantıktan kastın daha az masraf ve kalitesiz bir araçsa palioyu düşünmeden alın. Derseniz küçük te olsa biraz kaliteli bir araba olsun (palioya göre) corsa alın.

• up
  • Aradığınız sorunun tam cevabı olmadığını biliyorum ama bn bir kaç tecrübemi paylaşmak isterim.
    2009 yılında ablamın işine gelip gitmesi için bir araç aramaya başladık (hafta içi her gün Eskişehir-bozüyük) biz de sizin gibi corsa 1.0 ot. baktık ama sıfır fiyatının pahalı oluşu ve 2. el de baktığımız bir kaç aracın çok yıpranmış olması nedeniyle bir bayinin elinde kalan sıfır Hyundai i10 1.1 4 ileri otomatik aldık. Araç ablam için gayet yeterliyidi lakin 4 ileri oluşu fazla yakıta neden olurken max bnm ulaşabildiğim hız 140 km idi. Hal böle olunca bütçemizinde el vermesi sonucunda hyundai 2 yıl bindikten sonra satıp hem üst segment hemde az yakması nedeniyle 1.3 CDTI astra h easytronic aldık. Araç şu anda 55.000 km de ve easytronic vitesin maşallahı var hiç bir arıza yapmadı. Tabiki de bir DSG ve EDC ile kıyaslanmaz vites geçişleri olsun yada geçiş hızı vs ama hiç değilse ne zaman arıza çıkaracak ve ya arıza çıkarır mı bu şanzuman diye bir endişemiz yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.