Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

eBay'den PlayStation Almak (Mantıklı mı?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Diğer >> eBay'den PlayStation Almak (Mantıklı mı?)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      123 Mesaj
      13 Kasım 2018 12:32:05 Konu Sahibi
      |
      |

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

PSN ID: tuuruls

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      13 Kasım 2018 14:10:56
      Gümrüğe kesin takılır, ortalama %20 gümrük vergisi de eklenir. Garanti durumu da sıkıntılı olur. Bence Amazon.de ve Amazon.com'dan bakılması daha mantıklı olur.

DESKTOP : Intel i7-6700k with Corsair Hydro H100i v2 Extreme | Asus Z170i Pro Gaming | 32 GB Kingston HyperX Savage DDR-4 | MSI GTX 1080 Gaming X | 512 GB Samsung 950 Pro | 1 TB Samsung 850 Pro x 2 | Corsair Graphite 380T | Corsair RM850x | Corsair Gaming Strafe Cherry MX Brown | Corsair Gaming M65 Pro RGB | ASUS PG279Q | HyperX Cloud II

MOBILE : Macbook Pro 13" 2017 | iPad Pro 10.5" | iPhone X | Apple TV 4thG

KONSOL : Playstation 4 Pro | XBOX 360 | Playstation VITA
    • Teğmen
      123 Mesaj
      13 Kasım 2018 14:36:37 Konu Sahibi

Amazon.de ve Amazon.com üzerinden yaptığımız alışverişlere gümrük vergisi dahil değildir herhalde yine. Doğru mudur?

2. el olayı ebay'e göre biraz daha karışık amazon'da. bakalım :)
      |
      |
      Pablo Vader kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      13 Kasım 2018 18:50:26

2.el olarak ebay'deki fiyatlar yurt dışından alacak kadar cazip değil zaten. Amazon'un kendş sattığı ürünleri vergi dahil ücretlendiriyor siz bir daha para ödemiyorsunuz.
      |
      |
      tuuruls kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DESKTOP : Intel i7-6700k with Corsair Hydro H100i v2 Extreme | Asus Z170i Pro Gaming | 32 GB Kingston HyperX Savage DDR-4 | MSI GTX 1080 Gaming X | 512 GB Samsung 950 Pro | 1 TB Samsung 850 Pro x 2 | Corsair Graphite 380T | Corsair RM850x | Corsair Gaming Strafe Cherry MX Brown | Corsair Gaming M65 Pro RGB | ASUS PG279Q | HyperX Cloud II

• DH Yönetici
      3333 Mesaj
      13 Kasım 2018 20:30:08

Yerle bir oldum da senle bir olamadım zalımın gızı...

• Teğmen
      123 Mesaj
      13 Kasım 2018 20:32:01 Konu Sahibi

Anladım hocam teşekkür ederim, amazon'un tamamı mı böyle peki? Amazon.com ve de de satıcısı vs. yazan yerde Amazon Warehosue yazanlardan alırsak galiba? Çünkü listede 250$ yazarken açınca Türkiye geliyor sağ tarafa ve 300$ oluyor gibi bir şeyle karşılaştım ondan merak ettim. 2. el kısmında da bu vergiler dahil mi fiyat koyuluyor? Yoksa sadece amazon satıcısı olduğu mu? Ve 2. elde istediğimiz gibi çıkmadıysa geri gönderme durumları nasıl işliyor bilginiz var mı?
      |
      |

• Teğmen
      123 Mesaj
      13 Kasım 2018 20:32:54 Konu Sahibi

Aslında var benim bir tane daha almayı planlıyorum, yine sorabiliyor muyuz?
      |
      |
      SHADOW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• DH Yönetici
      3333 Mesaj
      13 Kasım 2018 20:36:32
      quote:

Orijinalden alıntı: tuuruls

Aslında var benim bir tane daha almayı planlıyorum, yine sorabiliyor muyuz?
      linkteki konu zaten alacakların danışması için açılmış :)
      bu konuda bilgisi olanlar vardır diye düşünüyorum
      |
      |

Yerle bir oldum da senle bir olamadım zalımın gızı...

• Yarbay
      3331 Mesaj
      13 Kasım 2018 23:45:19
      Amazon.de daha güvenli görünüyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      14 Kasım 2018 09:55:12

Hiç ikinci el ürün satın almayı denemedim. Onu ancak ürünü bulup chat ile Amazon müşteri hizmetlerine sorarak emin olabilirsiniz herhalde.

Amazon'un kendi sattığı ürünleri sepete ekleyip ödeme ekranına geçince ürün bedeli + kargo bedeli + gümrük bedeli olarak toplam rakamı gösteriyor.
      |
      |
      tuuruls kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      123 Mesaj
      14 Kasım 2018 10:27:59 Konu Sahibi

Amazon.de, com'una ve ebay'e göre birim olarak daha pahalıya geliyor zaten yüksek maliyetli ürünler için.
      Amazon.com ve eBay arasında da iyi farklar oluyor 2. eller de bile bakalım kara cumada güzel bir şey yakalarsam alacağım hemen :)

Teşekkür ederim herkese yardımları için.
      |
      |

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.