Şimdi Ara

Ebay.com dan Converse almak istiyoruz. Tecrübelilerden yardım istiyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biz 3 arkadaş ebaydan 1er çift converse getirtelim diye düşündük.. Fakat bazı kullanıcılar kutusuz ürün yollayıp kargo parası almıyorlar (free shipping) aynı zamanda bu kullanıcı top rated seller konumunda. link: TIKLA Sizce böyle bir adama güvenilir mi? Hadi deyelim yolladı, gümrükte 3 çift conversenin takılma durumu nolur?

Yine böyle bir top rated kullanıcıda ise bir tanesi için kargo 15$ ve diğerleri bedava derken, sorduk bi daha hepsi için 15$ er $ çekti. Bi daha mesaj çekti cevabı bekliyoruz bakalım.

Daha önceden siperiş vermiş arkadaşlar mutlaka vardır, onların tecrübelerinden yararlanmak için bu konuyu açtım. Teşekkürler.

• Son zamanlar forum yöneticilerin olmadık mesajlarıma verdikleri uyarılara ve uzaklaştırmalar tepki olarak forumu bırakma kararı aldım. Yöneticilerden bi tanesiyle konuşup üyeliğimin tamamen silinmesi istedim yani yazdığım tüm msjlarla birlikte fakat bunun mümkün olmadığını söylediler. Ben de foruma veda ederken arkadamda bir iz bırakmak istedim. Konu dışına yazdığım son 1000msjı (kilitlenen konulardakiler hariç) editleyerek bu msjı koyuyorum.

Beni unutmamanız dileğiyle
    Akosev (Number47)

Bu giflerde bulunan kişilerin tamamı ünlüdür

Bunlar da size veda ederken son hediyem olsum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Number47 -- 23 Aralık 2010; 18:58:18 >

• adam gönderir onda sorun yok da ayakkabılar sahte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 7 Mayıs 2010; 2:10:38 >
  • Daimi ebay kullanıcısı olarak küçük tiyolar vereceğim ama herşeyi değil =)

USA den aldığın ürünlerin hemen hemen hepsi %100 orjinaldir.
    Ebay Türkiyedeki siteler gibi kalitesiz ve adi değildir , özellikle GG gibi değildir, orjinal olmayan ürüne orjinal denildiği hem satıcı kişi hemde Ebay çok çok büyük meblağlarda para ödemiştir, kesinlikle orjinalliğini teyit ettir.

Uzak doğudan alacağın ürünlerin hemen hemen hepsi Çakma üründür ve free shippingdir.
    USA den alacağın ürünler muhakkak istanbul gümrüğünde açılıp kontrol edilir, 2 den fazla ürün aldıysan gümrük vergisi geçirirler.
    Alacağın ürünlerin fatura tutarı 150€ dan fazla olmamalı, bir okadarda vergi ödersin. (USA için geçerli)
    Usadan aldığın her ürünü satıcı kişi kargo paketinde faturaası ve içeriği ile ibraz etmek zorunda olduğu için gelen her ürünün açılır ve minimum PTT ye 2 TL kargo ödersin.

Uzak doğudan aldığın tüm ürünler Air Mail ile posta zarfında gelir ve PTT ekipleri posta olarak imza ibrazı ile kapıya getirir.
    Aldığın ürünlerin takibini yapman muhakkak şartdır, yoksa paran yanar hak iddaa edemezsin.
    Alacağın ürünü iade etmen durumunda üründen daha fazla kargo ücreti ödersin.
    USA de tek ürün için kargo fiyatı desi durumuna göre değişir, 2 ürünü tek kutuda getirirsen tek kargoyu kaldırırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

Daimi ebay kullanıcısı olarak küçük tiyolar vereceğim ama herşeyi değil =)

Ebay Türkiyedeki siteler gibi kalitesiz ve adi değildir , özellikle GG gibi değildir, orjinal olmayan ürüne orjinal denildiği hem satıcı kişi hemde Ebay çok çok büyük meblağlarda para ödemiştir, kesinlikle orjinalliğini teyit ettir.

Uzak doğudan alacağın ürünlerin hemen hemen hepsi Çakma üründür ve free shippingdir.
    USA den alacağın ürünler muhakkak istanbul gümrüğünde açılıp kontrol edilir, 2 den fazla ürün aldıysan gümrük vergisi geçirirler.
    Alacağın ürünlerin fatura tutarı 150€ dan fazla olmamalı, bir okadarda vergi ödersin. (USA için geçerli)
    Usadan aldığın her ürünü satıcı kişi kargo paketinde faturaası ve içeriği ile ibraz etmek zorunda olduğu için gelen her ürünün açılır ve minimum PTT ye 2 TL kargo ödersin.

Uzak doğudan aldığın tüm ürünler Air Mail ile posta zarfında gelir ve PTT ekipleri posta olarak imza ibrazı ile kapıya getirir.
    Aldığın ürünlerin takibini yapman muhakkak şartdır, yoksa paran yanar hak iddaa edemezsin.
    USA de tek ürün için kargo fiyatı desi durumuna göre değişir, 2 ürünü tek kutuda getirirsen tek kargoyu kaldırırlar.

Yıllardır alışveriş yaparım paypal ödemelerim dışında kimseye kuruş vermedim. Sayısız USA'dan gelen postam var

• quote:

Orijinalden alıntı: Number47

quote:

Daimi ebay kullanıcısı olarak küçük tiyolar vereceğim ama herşeyi değil =)

Yıllardır alışveriş yaparım paypal ödemelerim dışında kimseye kuruş vermedim. Sayısız USA'dan gelen postam var

USA den gelen her kargo ürünü için satıcı İRSALİYE belirtmek zorundadır, bu USA de yasal bir zorunluluktıur, vergiden ve ölümden kaçılamaz gibi meşhur bir lafları vardır, belirtmediği taktirde ağır para cezası ve hapis cezası vardır. Kişi gelen şeyi belirtmek zorundadır.
    Ancak şu ana kadar USA den aldığım neredeyse tüm ürünler için 2 yada 3 TL ptt ye para verdim, dün gelen gözlüğümün PTT koli bantlı şekilde resmini çekip koyarım isterseniz =)

• O ülkenin adı Türkçe'de ABD'dir arkadaşlar. USA değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenyack

Lag olmaz ama PSN'de devamlı kopma yaşıyoruz bunu sadece ben yaşamıyorum Quiknet kullanan bir çok arkadaş yaşıyor forumda.

Live'da böyle bir sıkıntı yok...

ilk mesajını açtım profilinden tamda bu çıktı, Lag nedir dostum türkçesini söyla bakim ?
    Live nedir yada ?
    diğer mesajlarına bakmadım henüz
  • quote:

quote:

Lag olmaz ama PSN'de devamlı kopma yaşıyoruz bunu sadece ben yaşamıyorum Quiknet kullanan bir çok arkadaş yaşıyor forumda.

ilk mesajını açtım profilinden tamda bu çıktı, Lag nedir dostum türkçesini söyla bakim ?
    Live nedir yada ?

Live Microsoft'un ağ sistemine verdiği özel bir isimdir.

Lag ise bir terimdir. Türkçe'de tam duraksama, takılma olsa da bir terim olduğu için yazılması abest değildir.

Fakat USA diye adlandırdığınız ülkenin TDK tarafından da kabul edilmiş olan bir adı vardır. Açılımı "Amerika Birleşik Devletleri" olan ABD, "USA" diye nitelendirdiğiniz ülkenin Türkçe adıdır.

• quote:

quote:

quote:

Live nedir yada ?

Live Microsoft'un ağ sistemine verdiği özel bir isimdir.

Lag ise bir terimdir. Türkçe'de tam duraksama, takılma olsa da bir terim olduğu için yazılması abest değildir.

Fakat USA diye adlandırdığınız ülkenin TDK tarafından da kabul edilmiş olan bir adı vardır. Açılımı "Amerika Birleşik Devletleri" olan ABD, "USA" diye nitelendirdiğiniz ülkenin Türkçe adıdır.

haa anladım, sen türkçesini değilde TDK da olup olmadığına bakıyorsun. Tamam ne diyim ozaman =)

bununla ilgili Oktay Hocam beni azarlamıştı zamanında, printer dedim diye, seninde düşünceni o şekilde sandımda o yüzden hani

• Neyse konu mantıksız biyere gelmiş,
    Arkadaş sorusuna cevap bulmuştur umarım, tavsiyelerimi dikkate alırsan sorun çıkmaz.
    Son olarak;
    Paypal 45 günü geçen işlemlerde hiçbir şekilde geri ödeme yapmaz, özellikle buna dikkat et, para iadesi almak istediğin durumlarda aradan ebayı çıkarıp doğrudan paypal hesabın üzerinden işlem yap, gerekirse arıyorlar bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirburak23

Arkadaşlar birşey soracağım.
    Ben Ebay üzerinden Intel Core İ7 işlemci almayı düşünüyorum. Fiyatı 350-400 arası. Ülkemize oranla 150 Tl ucuz. Almaya kalksam gümrükte sorun yaşar mıyım?

Yaşarsın. Faturasız ve hediye olarak gönderilse bile kontrol edileceğinden büyük ihtimalle gümrüğe takılır ve vergi ödemek zorunda kalırsın.
  • quote:

Ben Ebay üzerinden Intel Core İ7 işlemci almayı düşünüyorum. Fiyatı 350-400 arası. Ülkemize oranla 150 Tl ucuz. Almaya kalksam gümrükte sorun yaşar mıyım?

yaşarsın, dediğim gibi 150€ üzerindeki tüm ürünlerde vergi ödersin, tutarını gümrük postanesinden öğrenebilirsin, eğer adam günündeyse sana cevap verir, yoksa bilmiyorum der =)

asyadan alıcaksan eğer kesin olarak çıkar yada çıkmaz diyemem, çıkabilirde çıkmayadabilir.
  • Peki 350-400 Tl civarı bir ürün için tahminen ne kadar bir vergi ödemek durumunda kalırım?
  • quote:

quote:

yaşarsın, dediğim gibi 150€ üzerindeki tüm ürünlerde vergi ödersin, tutarını gümrük postanesinden öğrenebilirsin, eğer adam günündeyse sana cevap verir, yoksa bilmiyorum der =)

asyadan alıcaksan eğer kesin olarak çıkar yada çıkmaz diyemem, çıkabilirde çıkmayadabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Sağolasın hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.