Şimdi Ara

E6850 Mavi ekran kilitlenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar stok 3,0ghz (333x9) olan işlemcimi 3,6ghz (450x8) olarak çalıştırıyorum. Ramler extreme olarak çalışıyor 1080mhz de fakat bazen sistem mavi ekran hatası alıp yeniden başlatıyor sistemi hatanın en altında da dx le alakalı şeyler görüyorum ( dx.gkrnl.sys ) sizce ne yapmam gerek ? ince bir ayar lazım ama çözemedim bir türlü. FSB overvoltage 0,2v MCH 0,1v bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kolpaci -- 22 Mart 2010; 23:01:42 >

• büyük ihtimal ramler çöküyor... yada fsb çok yüksek..
    voltaj az geldiğinde pc donma yapıyor genellikle

sistem kararlılık testi yap 30 40 dk istersen stabil çalışıyormu sistemin diye.
    mavi ekran verirse ramlerin mhz ini düşür biraz öyle dene yada fsp yi düşür öyle dene.

ramler illaki o değerde olsun dersen biraz voltaj vermeyi dene ama tavsiyem değildir...

AAAA şimdi resmine baktım da çarpan sayısı çok azz !!!!!! onu arttır fsb yi azalt !!

intelin stock ayarlarını bilimyorum şuan.
    çarpanı kesinlikle değiştir 220 x14 yap mesela 3.1 cghz civarı olcatır...
  • benimde aklıma ilk gelenler ram oldu.
  • Remlere Voltaj ver ve rem cl'lerini yükselt yüksettiğin voltajıda cpu'ya ekle
  • dostum voltajın çok az gibi geldi e6750 3.6 ghz de 1.43 falan volt istiyordu bence sen bi onu 1.32 ye falan al cpu voltajını.Hemde ramleri cok mhz lere çıkarmışın çarpanı falan düşür örneğin benim pc de cpuyu 400 fsb yapınca 3.2 oluyor ramler 800 mhzde çalıyor bunun gibi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V. -- 3 Nisan 2010; 21:25:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.