Şimdi Ara

E2140 ve E2160 Performans İncelemesi ve E2140 ve E2160 Kullanan ve Kullanacaklar Buraya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
0
Favori
27.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 GHz buldum bir tane ama stok fanla değil, aslında deneyen arkadaşlar buraya yazsa tecrübelerini çok iyi olur. Bu da bulduğum link:http://resim.donanimhaber.com/m_13738278/mpage_1/key_3600%252B//tm.htm#13739841

xbitlabs'tede bir inceleme buldum ama bu windsor çekirdekli, benim incelememdeki işlemci ise brisbane çekirdek, ve %30 O/C yapabilmişler, brisbane'in daha iyi olması beklenebilir tabii ama ne kadar bu pekde netleşmiş değil bence. Sayfanın linki:http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-x2-3600_3.html

edit: son paragraf ilavesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 9 Haziran 2007; 13:22:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

iyide X2 3600+ stocxk fanla 2.8-3.0 araligina rahatlikla cikabiliyor... Onun O.C li degerlire niye katilmamis ki ?

84 puanı 1.5 ile carparsak = 126puan eder

Hele de hesaba anakartida dahil ederseniz su anda piyasada X2 3600+ ve 690G nin üzerine F/P orani daha iyi olan bir sistem kuramazsiniz...

84 puanmı yanii nerede- F/p değerinin büyük bir yüzdesini sadece fiyatı alıyor.Performansı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 12 Haziran 2007; 1:23:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: FaTeeH

arkadaşlar şu e2160 default voltajla ne kdara kadar çıkabiliyormuş?

3.0 GHz'e kadar çıkabiliyor. İncelemede burada:http://www.legionhardware.com/document.php?id=653 Son sayfada şu ifade var:

With the help of our trusty ASUS P5N-E SLI motherboard, the Intel Pentium E2160 processor soared from 1.80GHz to a blistering 3.40GHz! At this frequency the performance limitations of the 1MB L2 cache almost go unnoticed. Realistically most of you are only going to overclock the E2160 to 3.0GHz as this frequency can easily be achieved when using the standard Intel box cooler. Furthermore a 3.0GHz overclock does not require any voltage adjustments.

• quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

iyide X2 3600+ stocxk fanla 2.8-3.0 araligina rahatlikla cikabiliyor... Onun O.C li degerlire niye katilmamis ki ?

Hele de hesaba anakartida dahil ederseniz su anda piyasada X2 3600+ ve 690G nin üzerine F/P orani daha iyi olan bir sistem kuramazsiniz...

84 puanmı yanii nerede- F/p değerinin büyük bir yüzdesini sadece fiyatı alıyor.Performansı değil

Sonucta F/P ya da P/F bir orandir, bölen yada bölünenin cok ya da az olması önemli degildir...

F/P ile Bir birimlik performansa ödediginiz parayi ölçerken P/F de de bir birimlik Paraya aldiginiz performansi ölcersiniz...

Elde edilen sonuc ayni birim oldugundan senin söyledigin seyin bir önemi yok

Kaldiki X2 3600+ ile E4300 arasinda olsunda %10-15 performans farki olsun ama fiyat neredeyse yari yariya

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Sonucta F/P ya da P/F bir orandir, bölen yada bölünenin cok ya da az olması önemli degildir...

F/P ile Bir birimlik performansa ödediginiz parayi ölçerken P/F de de bir birimlik Paraya aldiginiz performansi ölcersiniz...

Elde edilen sonuc ayni birim oldugundan senin söyledigin seyin bir önemi yok

Kaldiki X2 3600+ ile E4300 arasinda olsunda %10-15 performans farki olsun ama fiyat neredeyse yari yariya

sen 84 puanla çarptın fakat,F/p sini,ama diğer %75,68 le çarpılan intelin değeri sadece performansıydı.x2 3600 in performansı 63,84

yanii 63,84*1,5 olur 84*1,5 olmaz

• quote:

x2 3600 in performansı 63,84

yanii 63,84*1,5 olur 84*1,5 olmaz
  • SUPER Pİ SS LERİ VARMI
  • Süper pi ss'leri yok yapılan benchmarklarda. Zaten süper pi'nin çoklu çekirdek desteği yok bilindiği üzere, o yüzden olmaması pek de bir kayıp anlamına gelmiyor.
  • Arkadaşlar işlemcilerin O/C'li hallerinin yüzde kaç oranında performans artışı sağladığını belirlemenin yolunu buldum, malum bu incelemeyi yayınladığımda ve halen bazı işlemcilerin O/C'li halleri yer almıyordu. hwbot.org sitesini çoğumuz biliyordur, buraya O/C yaptığınız takdirde sonuçlarınızı koyup sıralamalara katılabiliyorsunuz, bilmeyenlerde girip inceleyebilirler. O sitede işlemcilerin ortalama O/C kapasitelerini gösteren bir sütun var. O sayfalara AMD X2 işlemciler için buradanhttp://hwbot.org/browseHardwareProcessors.do?cpuSubFamilyId=9 intel Core 2 Duo işlemciler için buradanhttp://hwbot.org/browseHardwareProcessors.do?cpuSubFamilyId=122 ulaşabilirsiniz. avg oc sütununa dikkat ederseniz bu sütun o zamana kadar değerlerini o siteye girmiş arkadaşların ortalama değerleri ve ben kontrol ettim genelde duyduğumuz işlemcilerin O/C potansiyelleriyle uyuşum içerisinde. O değerleri kullanarak işlemcilerin O/C yüzdelerini çıkaracağım ve bunuda sonra yayınlamayı düşündüğüm Çift çekirdekli işlemciler Performans/Fiyat incelemde kullanacağım yani yeni bir konu açacağım çünkü artık bu konu sadece E2140 ve E2160'ı incelemekten çıkacak daha genel bir hal alacak daha sonrada hep oradan devam edeceğim, fiyat güncellemeleri yada yeni eklenen CPU'lar olduğu takdirde. Yeni konuyu açtığım zaman görürsünüz zaten.

• Güzel bir konu olmuş, Kullanıcı İncelemeleri Bölümüne Aynalandı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

Güzel bir konu olmuş, Kullanıcı İncelemeleri Bölümüne Aynalandı

Öncelikle teşekkürler. Asıl bomba konu şimdi geliyor, CPU bölümüne açınca görürsünüz, çift çekirdekli işlemcilerin O/C li ve O/C'siz performans, performans/fiyat ve O/C kapasiteleri incelemem tamamlandı, birazdan atarım hazırladığım tabloları metinle birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 13 Haziran 2007; 23:53:29 >
  • güzel konu
  • Süper bir inceleme elinize kolunuza bilginize sağlık
  • Merhaba;

İşlemci fiyatlrarını aşağıdaki link' ten görebilirsiniz.

http://www.aktaselektronik.com/main/products.asp?cat_ID=3&sub_cat_ID=18

İyi günler.
  • Reklam yapmaktan yorulmadın mı dostum
  • Valla kardeş benim bildiğim adam gibi site fiyatları iii olan ve malına sahip çıkan bu adamlar var.
    Daha iyisini ucuzunu biliyorsan sende yaz kardeş. bilelim öğrenelim bizde. bunun ayıbı yok ki.
    amaç herkesin düzgün firmalardan ucuza ürün alabilmesi.
    teknosa ucuz olsaydı onu yazardım.

unutmayalım burdaki amaç birbirimize yardımcı olmak.
    firmaları zengin etmek değil.

son olarak ben sadece bu adamların müşterisiyim.
    ve memnun olduğundan yazıyorum bu adamların sitesini.

daha iyisini bilen lütfen bizimle paylaşsın.

herkese teşekkür ederim.
  • Daha iyisi, inventus ve gigatek. En ucuz CPU'yu bu adamlar satıyor.
  • Merhaba;

Keşke fiyatları inceleyip stok durumlarına bakıp taksitlerini inceledikten; firmaları arayıp ürün gerçekten ellerinde varmı diye sorduktan; ürünleri ne kadar zamanda kargoya verdiklerini ve $ kurlarına baktıktan sonra bana cevap yazsaydın.......

Takdir yüce türk milletinin :)

Herkese iyi günler.
  • Bir kere söylediğiniz şirket o kadar iyi olsa 99 dan beri hizmet veriyormuş, bu forumdaki çoğu kişi tarafından tanınması lazımdı, ben dahil pek kimsenin tanıdığını zannetmiyorum Bu bir. İkincisi ise inventus ve gigatek'ten forumda alışveriş yapan ve bu firmalara güven duyan arkadaşlar var yine ben dahil. Onlara çamur atmadan önce foruma bir baksaydınız keşke.

Telefon mevzuuna ve dolar kuru olayına gelince ise, dediğim gibi söylediğiniz şirket o kadar iyi olsa mutlaka duyulurdu hele bizim gibi bilgisayar kurtlarının gözünden kaçmazdı, demek ki bir sorun var. Sizde keşke reklamını yapmak yerine yaptığınız alışverişlerden ve firmada insanlara nasıl davrandıklarından bahsetseydiniz, bu daha açıklayıcı ve buradaki kullanıcılar açısından daha faydalı olurdu.
  • BETERCANBAZ bencede bu reklam işini çok abarttın yeter artık
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.