Şimdi Ara

E-ticaret sitelerindeki sahte indirimlere düzenleme geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
7.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok başıma geldi; Son 1 ürün diyorsa ve de fiyatı diğer satıcılardan yaklaşık %10 civarı daha ucuzsa, o ürün %99 ihtimalle; ya elli tane el değmiş, kullanılmış son vitrin teşhir ürünüdür, ya da onlarca iade den dönmüş (harap ve bitap olduğu kutusundan anlaşılıyor zaten) gizli kusurlu bir üründür.

Bu durumda satıcı HB, N11 ve gittigidiyor gibi platformları alet ederek size ürünü kakalamak için elinden geleni yapacaktır. Satış platforrmları da ne yazık ki sizi değil, satıcıyı kayırıyor. Paranızı iade almak için çok çok uğraşmanız gerekiyor.

Artık bundan sonra, ürün bana geldiğinde ürünün orijinal fabrika dan çıkış kutusu çok eskimiş, harap ve bitap durumdaysa, orijinal kutusunun açılıp, tekrar bantla kapandığı belli oluyorsa; kutusunu hiç açmadan, dış görünüm fotoğrafını da delil olarak çektikten sonra hemen iadeye veriyorum, "ürünü almaktan vazgeçtim, ürün bana bu şekilde geldi, aynı şekilde iade ediyorum" gerekçesiyle fotosunu da delil olarak ekliyorum.

İade gerekçesine artık dış kutu fotosunu ekliyorum, çünkü "ürünün ambalajı tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiştir" yalanı gerekçesiyle, sanki ürünün ambalajını harap ve bitap hale getiren benmişim gibi, iadeyi reddeden, yalancı, yav..k, karaktersiz satıcılar var (nadir bulunan dürüst satıcıları hariç tutuyorum).

En son HB' den aldığım bir elektrikli mutfak aleti (doğrayıcı) aynı yukarıda anlattığım gibiydi, aynen söylediğim gibi geldiği gün iadeye verdim, satıcı iadeyi reddetmedi, çünkü kapı gibi fotoğraf delili var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 28 Eylül 2021; 13:3:15 >

• azt06 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi damlamış birisi. Fırsatçı satıcıdır kendisi %99 ihtimal.

• a k a k c e . c o m

Benden bu kadar.

• Bu Black Friday'a kadar ayarlasalar şu düzenlemeyi hiç yoktan güzel olur.

İndirim yaptık ayağına aynı fiyata satıyorlar çoğu ürünü sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 22 Eylül 2021; 2:15:13 >
  • adam ürünü 1 ay satmaz yüksek fiyata koyar sonra yine asıl satması gereken fiyata yüzde 30-40 indirim diye yapıştırır bence o 1 ay 3 ay olmalı

• Duy inanma !

• Aa hep müthiş, dev indirimler bizi bekliyor. (!)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef esnafımız ahilik ilkesinden çok çok uzakta. İstisnaları tenzih ederim.

Çözüm serbest piyasayı kaldırmak. Satılacak olan bir malın fiyatını yetkililer belirlesin ve kar oranı %25 i geçmesin. Bakın o zaman piyasadaki fiyatlar ne rakamlara inecek.

Papuçu dama atılma olayını araştırın. Bu şekilde bir piyasa olursa bir çok esnafın papuçu dama atılır.

• Eskiden fiyat neyse o yazardı, ülkenin bozulmadık yeri kalmadığı için burada da durum böyle. İnsanla dalga geçer gibi zaten fiyatı 500 tl olan ürünün bir üstünde 999 tl yazıp, üstünü çizerek yine 500 tl yazıyorlar. Malesef simülasyon gibi ülke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrmikda kullanıcısına yanıt

Onlara birsey yapamaz. Kanunlar her zaman kurumsallarda geçerli olur. Yani büyük şirketlerde. Teknosa, amazon, hepsiburada vsvs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır aynı muhabbet, bir halt becerdiğinizi göremedik!

• Bir urun 2 katı fiyata konulup insanlara o fiyatlar alistiriliyor. Uzeri cizilip yarı fiyatına satılıyor sanilsin isteniyor. İnsanların çoğu isden güçten fiyatlara bakmadığından ve bilinçli tüketici olamadığımız için piyasa bu insanlar üzerine kurulu. Ozellikle avm lere girip hiçbir araştırma yapmadan şunu bu alıp çıkmak cesaret ister.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • melike hanım bu forumdan banlanacak mı?

• yemeksepeti de dahil mi? Adamlar fiyatı ikiye katlamış, %50 indirimli diye satıyorlar üstte gözükmek için

• İndirimlere inanan kaldı mı artık

• Bu ülkede bir şeyin indirimli fiyatı şu an şu dakika satılan fiyatıdır.

• kendimi bildim bileli düzenleme geliyor. hala gelmedi nerden geliyor acaba bu düzenleme. kaç ışık yılı uzakta?

• Gelmesini en çok desteklediğim düzenlemelerden birisi bu. Yılın 365 gün indirim olur mu? Neşeli pazartesi, turuncu salı, şu çarşamba, bu perşembe diye gidiyor. Her etikette bir indirim var. 15 liralık ürünü çıkarıyor 20ye indirim yazıyor 16ya satıyor. Kaç sene önce yapılması gereken şimdi yapılıyor. Umarım başarılı olurlarda TV'da internette, sosyal medya da indirim indirim diye taciz edilmekten kurtuluruz.

• İndirim yazsalar ne olur yazmasalar ne olur durumu oluşturdular tüketicilerde.

Zaten ürünün piyasası belliyken oraya yüksek fiyat yazıp yüzde XX indirim yazmaları hiçbir anlam ifade etmiyor.

• İşe yarayan sahte indirimlerdir.

Getir ilk yemeğe özel %25 indirim vaadediyor. Dün acıktık getirden kebap söyleyelim dedik , sırf indirim var diye fiyatların üstüne ekleme yapmışlar. 10 olan lahmacunu 12 yapmışlar . İndirim yok bindiirim var.

Geçenlerde gömlek alıyordum , indirim beklerken zam geldi 679 tl oldu gömlek . Normal fiyatı 539 liraydı. Sonbahar indirimi diye sepette %20 indirim geldi.

Gömlek 539 a geçen ay satılırken , zam patlattılar sonra da 1 hafta sonra indirimle 544 liraya sözde fiyatı düştü.

Bu mallarda hemen alıp bitirmişler stokları. Üstelik daha önce alan kimse yoktu. Sektörü ciddi takip etmeyen aptalar için oynanan güzel bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celikpena -- 22 Eylül 2021; 11:40:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.