Şimdi Ara

E-sim yurt dışı internet kampanyaları. Pahali 'Tarifen yurt dışında' paketlerine son. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Mbs79 , maxplanck Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
1.570
Cevap
280
Favori
140.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redteago'dan e-sim için paket aldıktan sonra fiziksel simi nasıl iptal edebiliriz? Geçtiğimiz sefer Almanya'ya gittiğimde telefonu açar açmaz "tarifen yurtdışında" kampanyası başlamıştı.

Sıkça Sorulan Sorularda şöyle bir cevap var ama tam karşılamadı sorumu

The eSIM plan does not affect the physical card usage. You can switch the data SIM card of the currently used in the cellular network.

• fahrettin75 F kullanıcısına yanıt
    telefonunuzun özelliğine göre ayarlar oluyor. iphone için detay verebilirim. bi kaç ayar yaparak kendinizi korumaya alırsınız
  • erkoo E kullanıcısına yanıt
    aktivasyon tarihini sizin resimde ilk defa gördüm. one time purchase yapınca direkt başlar. ben hep öyle yapmıştım. sizin aldığınız aylık haftalık gibi bir paket olsa gerek. ülkeye gittiğinizde de aktif edip başlangıç tarihini siz beliliyorsunuz sanırım. güzelmiş.

ana ekranda konumunuza göre türkiye gösteriyor. bulunduğunuz ülkeye göre değişir orası. hatta change country falan diyor. ancak satın aldığınız sim kredilerinizin altında görünmesi gerekir.

bende hem rusya hem avrupa vardı. istediğiniz kadar alabilirsiniz. hatta rusya gb lar bitti. avrupa 1 yıl daha devam edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper1684 -- 9 Mayıs 2023; 14:55:12 >
  • Merhabalar 3-4 aylık bi yurt dışı görevim olucak bunun için nasıl uygun bir paket alabilirim tr ye gelip tekrar gitmem gerekebilir şeklinde turkcell günlük çok para alıyor sizce en uygun aylık hangi tarifeler önerebilirsiniz
  • 19 mayista Almanyaya gidecegim sans eseri burdan gordugum veson sayfalardan bakip fiyat avantaji var diye redteago aldim paylasan arkadaslara tesekkurle. 30 gun 3gb 5 dolara aldim gerci ben 3 gun kalacagim ama burda en ucuz hamburger 100 tl bu aksam hamburger yiyince direk 3 gb aldim :) simdi telefona (iphone) e simi de yukledim.e simden ayarlardan hangi operatoru kullanmak istediginizi secebiliyorsunuz . gidince ilkkez kulanacagim. deneyimlerimi yazarim.

referens koduda varmis FRVM0001 benim referansı kullanabilirsiniz.

gidince deneyimlerimi ve gezilerimide instagram youtubedan paylasacagim izlemek isteyenler icin adres vereyim :) abone de olursanız sevinirim. amator payasim yapiyorum

https://www.youtube.com/@gezendoktor

https://www.instagram.com/gezentidoctor

• ibyalcin kullanıcısına yanıt
    30 gün 3gb neye yeter :) günlük 3 gb değil dimi :))) bana hiç yetmedi almanyada
  • surekli kullanmayacagim ki toplu tasima kullanirken gidecegim yeri goole mapten bakim otobus numarasi ve hatta bakmak icin belki whatsup mesajlara bakmak icin arada kullanacagim zaten gezecegim icin cok interneti kullanmayacagim. daha cok video foto vs. cekiyorum 1gb bile yetebilir aslinda

• ibyalcin kullanıcısına yanıt
    Anladım gerçi çoğu yerde ücretsiz internet var dediğin olabilir
  • Yazın İtalya'ya gideceğim 3 ay kalacağım ne önerirsiniz
    ya da bu kadar uzun süre için oraya gidip fiziksel sim almak daha mı mantıklı acaba, italya için var mı bildiğiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanıncipsi -- 10 Mayıs 2023; 11:19:42 >
  • @Evrekas

Mantıken kullanılabilir; çünkü Türkiye'deki sistem, Türkiyedeki yerleşik operatörlerin (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom (ve bunlara bağlı sanal operatörler)) sim kartlarının takılması sonrasında 4 aylık sürenin başlatıldığı şekilde işliyor. Türkiye'deki yabancı sim kart takılı turistleri etkilemiyor mesela. Bu yüzden bu e-sim hizmeti sunanlar da yabancı operatör kategorisinde olduğu için, telefonun kayıt durumuna bakılmaksızın kullanım sağlayabiliyor olmanız gerekli..

@ertugrul54

Yurtdışında 3-4 aylığına kalıyorsanız, o zaman o ülkenin yerel operatörlerinin sunduğu alternatiflere bakmakta fayda var. Kaldı ki yoğun bir data kullanımından bahsediyorsunuz.. Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte, o kadar yüksek miktarlarda kota sunan operatörü ucuza bulamayabilirsiniz. Türkiye'deki yerel fiyatlar ile yurtdışını karşılaştırmamak gerekli. Konakladığınız/çalıştığınız/öğrenim gördüğünüz yerde ücretsiz internet varsa, o tarafa yüklenmek daha doğru olur. Yine dışarıda da işletmelerin sunduğu ücretsiz interneti kullanmak daha doğru bir kullanım olur. Tabii ortak ağlarda, güvenlik gereği, mümkün olduğunca özel iş yapmamakta (bankacılık uygulamaları vb.) fayda olduğunu hatırlatmak isterim.

• jordi J kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam tamamdır çok teşekkür ederim :)
  • alper1684 A kullanıcısına yanıt

@alper1684 Hocam merhabalar, aynı korkudan ben de muzdaribim ve iPhone kullanıcısıyım. Detay verme şansınız var mıdır acaba?

• Camit C kullanıcısına yanıt

Ayarlar :>>>> Hücresel >>>>

Sarı işaretli bölgeden kapatabilirsiniz.

Hizmet bizde , daha ne yapalım yahu

Buyrun dilenci kodumu da paylaşayım da tam olsun.

http://app.redteago.com/invite/index.html?id=YMCW0001

E-sim yurt dışı internet kampanyaları. Pahali "Tarifen yurt dışında" paketlerine son.

• teşekkürler

• Redteago 36 ülke 1 gb 5 dolar ; 3 dolar hediye kodu AV.G0001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaddar075 -- 23 Mayıs 2023; 20:49:26 >
  • Evrekas kullanıcısına yanıt

yanlız şunu unutmamak lazım bu arkadaş bize esim verdiğinde tr esimi mi veriyor yoksa yabancı esimmi ? yani şöyle düşündüm. her ülkenin operatatörü ile anlaşıp o ülkee özel esim paketleri satıyorsa, sizde türkiye için esim alacaksanız ve bunu tr deki 3 operatörden biri ile yapıyorsa muhtemelen tr hattı sanıp yasal süreç başlar 4ay sonra sim kapanır

• hebelehubele H kullanıcısına yanıt

Hocam hizmetinizin ve mesajınızın ilgi çekiciliğinden dolayı referansınızla data paketi aldım israil ziyaretim için. Teşekkür ediyorum 🙏🏻

esim lerde düşük veri modunu ve uluslararası dolaşım ı açmayı unutmayın. açın yani :)

ayırca hücresel altındaki hücresel veriyi değiştirmeye izin ver i kesinlikle OFF yapın. iphone özelinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper1684 -- 24 Mayıs 2023; 19:25:22 >
    Dilenciliğinizi beğendim bir destek de ben verdim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.