Şimdi Ara

E kitap okumak aynı tadı vermiyor :( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tabletten falan okursanız alışamamanız normal, gözü yoruyor çünkü. ancak bir e-kitap okuyucunuz varsa ve kitabın kokusuna, şeklin değil de kitap okumaya bağlıysanız gayet de iyi oluyor. okuyucu almadan öcne tatillerde bir valiz kitapla gider gelirdim, şimdi laptop çantama attığım okuyucuya bir kütüphane kadar kitap sığdırabilirim.

bir de merak ediyorum, e-kitap denince neden herkes korsan olarak algılıyor olayı? ben paşa paşa alıyorum e-kitapalrı da çoğunlukla. bulamadıklarım için de kusura bakmasınlar artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byob

Yaklaşık 50 kitap okudum ekitap okuyucumdan. Ama bir şeyler eksik kalıyor sanki. Yani çok mu materyalistim bilmiyorum, elime sayfaları alıp okuduğum kitaplardan daha çok keyif alıyorum, hatta o kitaplar daha çok aklımda kalıyor.

var mı benimle aynı sorunu yaşayan? yada bir öneriniz var mı?

Bende akılda kalmamam sorunu yokta pek keyif almıyorum.Kitabın kokusunu,dokusunu,parmaklarımla sayfa geçişini hissetmeyince pek keyif almıyorum okumaktan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kütüphane yapmak daha mantıklı. Yani e- kitap pişmanlıktır. Çünkü kendi odanızdaki kitapların içerisinde raflara baktıkça okuma şevkiniz daha da artıyor ve dikkatiniz kitaplar da daha fazla toplanıyor. E- kitap teknoloji manyaklığına kapılmayın bu kadar. Teknoloji bir çok şeyi öldürdü bari bunu öldürmesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: La Haine

Kütüphane yapmak daha mantıklı. Yani e- kitap pişmanlıktır. Çünkü kendi odanızdaki kitapların içerisinde raflara baktıkça okuma şevkiniz daha da artıyor ve dikkatiniz kitaplar da daha fazla toplanıyor. E- kitap teknoloji manyaklığına kapılmayın bu kadar. Teknoloji bir çok şeyi öldürdü bari bunu öldürmesin..

kısmen bunu demek istedim, benimkisi psikolojik bir materyalizm galiba. kitaplığıma bakınca mutlu oluyorum nedense. Yani e-kitap daha hafif, okuma konusunda gerçekten çok kolaylık sağlıyor hatta gece aydınlatması falan da var kindılımda. Sürekli yurtdışında olduğum için türkçe bulamıyorum kitapları, bu yüzden ekitap okuyorum, genelde korsan.

ne bileyim çözemedim sorunumu, yani ekitap okumayı seviyorum ama kitabı bitirdikten sonra vitrinime dizmeyi de seviyorum

bu arada enpara %50 indirim yaptı kitaplara bilginize...

• zaten fiyatlar aynı olduğu sürece çoğu kişi normal kitap almaya devam edecektir.

bana okuyacağım kitabı iki şekilde de sunarsan %100 ekitap olarak okumayı tercih ederim.
    ama buna rağmen satın alacağımda ücreti benzer (hatta aynı) olduğu sürece her zaman normal kitabı alırım.

geçen böyle bi kitap aldım sonra korsan ekitap versiyonunu buldum, kitabı açmadım direk kitaplığa koydum ekitap üzerinden okudum telefondan mis gibi. kitabı aldığıma pişman değilim.
  • Bence e kitap okuyucu normal kitapdan daha avantajlı ben memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitap kokusu falan anlarımda normal kitap okumak nasıl daha faydalı olur.Ben e-kitaba geçtim aynı yazılar aynı içerik.Dahada memnunum işin açıkçası.
  • Okuyacağım kitap eğer elektronik formatta mevcut değilse kitabın akşamdan 20 sayfasını fotoğraf makinesi ile çekiyorum telefondan okuyabilmek için böylece 20 sayfa okuacağım diye 200 sayfa taşımak zorunda kalmıyorum. Ayrıca eğer elektronik format mevcut ise hiç gözümü dahi yormuyorum açıyorum TTS'i "oku ülen teknoloji" diyorum o okuyor arka planda da bir klasik müzik, deprem olsa umurumda değil, değmeyin keyfime.

Kitap kokusu meselesini hiç anlamamışımdır benzer bir kokuyu bulun parfümeri dükkanından sıkın telefona eğer o da kesmiyor ise ekran arka planını parşömen yapın daha bir kitap hissi versin ama kitabın her sayfasını parmağını bir kez yalamadan çeviremeyenlerden iseniz orada benim yapabileceğim bir şey kalmıyor artık.

İster hayvan derisine, ister parşömene ister kağıda veya dijital cihaza konsun aynı kelimeler aynı satırlar yeter ki okumaya merak olsun. Yalnız elektronik formatta kelimeler ve karakterler bozuk olabiliyor en garantili formatlar epub ve mobi. Bu arada var mı güzel bir aşk romanı tavsiyesi, Sakın Kürk Mantolu Madonna demeyin 3 kez başladım her seferinde bıraktım, açmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Okuyacağım kitap eğer elektronik formatta mevcut değilse kitabın akşamdan 20 sayfasını fotoğraf makinesi ile çekiyorum telefondan okuyabilmek için böylece 20 sayfa okuacağım diye 200 sayfa taşımak zorunda kalmıyorum. Ayrıca eğer elektronik format mevcut ise hiç gözümü dahi yormuyorum açıyorum TTS'i "oku ülen teknoloji" diyorum o okuyor arka planda da bir klasik müzik, deprem olsa umurumda değil, değmeyin keyfime.

Kitap kokusu meselesini hiç anlamamışımdır benzer bir kokuyu bulun parfümeri dükkanından sıkın telefona eğer o da kesmiyor ise ekran arka planını parşömen yapın daha bir kitap hissi versin ama kitabın her sayfasını parmağını bir kez yalamadan çeviremeyenlerden iseniz orada benim yapabileceğim bir şey kalmıyor artık.

İster hayvan derisine, ister parşömene ister kağıda veya dijital cihaza konsun aynı kelimeler aynı satırlar yeter ki okumaya merak olsun. Yalnız elektronik formatta kelimeler ve karakterler bozuk olabiliyor en garantili formatlar epub ve mobi. Bu arada var mı güzel bir aşk romanı tavsiyesi, Sakın Kürk Mantolu Madonna demeyin 3 kez başladım her seferinde bıraktım, açmadı.

tts nedir hocam aydınlat bizi. türkçe mi okuyor meret?

• zimbabve milyarderi kullanıcısına yanıt
    Evet Türkçe okur virgül sonrası, nokta sonrası bekleme süresi ayarlanabilir aynı bir gps yol tarifi sesidir, zaten odur aslında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de gözümde bir problem oluyor elektronik ortamda okurken ya da ben o psikolojiye giriyorum ancak normal bir kitabı okumanın da göze ne tarz zararı vardır araştırmadım siz biliyor musunuz bir de e-kitap okuyunca kitabı başkasına veremiyorsun veya takas edemiyorsun öyle de bir dezavantajı var tabi normal kitaba göre.
    Elektronik ortamda okunan kitabın göze zararları ne derece olur kaçınmak için ne yapmalıyız bilgisi olan varsa beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvniMuhibbi -- 8 Haziran 2015; 18:30:37 >
  • E reader bana göre yabancı dil öğrenimi için ön numara bir cihaz. Atıyorum içine ingilizce kitapları, sözlük yükledim. Bilmediğim kelimenin anlamına anında bakıyorum.

Türkçe kitaplar için yorum yapamayacağım. Çünkü daha hiç okumadım.

Ama netice itibariyle tabiki gerçek kitabın yerini tutmuyor. Şayet okuma sevdalısı biri değilseniz, e reader size göre değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alip bitirilen kitabi, diger bitmis kitaplarin arasina koymak, ve soyle geriye donup okunulan kitaplara bakmak kadar guzel bir sey olamaz. Iclerinden cikan ayraclari saklamak bile apayri bir zevktir. Hele cok sevdiginiz bir romanin ilk basimini bulup zamanla sararmis sayfalarinda gezinmekse bambaska.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey eksik kalıyor sanki o kokuyu duyamamak mi diyim yada sayfa çevirme hissini yaşayamamak mi içeriğe bi boşluk bırakıyo sanki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.