Şimdi Ara

E-Kitap Hakkında Herşey | E-Kitaplar - E-ink Cihazlar - Çeviriciler (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.825
Cevap
159
Favori
127.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mosqitoo

quote:

Orijinalden alıntı: pistachios

Calibre programını kurun. ePub kitapları calibre programına tanıtın. Sonra istediğiniz kitaba sağ tıklayıp cihaza gönder diyin. Kindle formatına çevirip gönderir. Programı kurarken cihaz modelinizi seçin yeter

Arkadaşlar merhaba. Calibre programından pdf uzantılı dosyaları epuba çevirirken Türkçe karakter sorunu yaşanıyor. Pdf dosyları önce doc, docx e çevirip sonra mı epub mı çevirmek lazım. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar biraz geç olacak ama umarım görürsünüz. Bunu yapmak için "k2pdfopt" diye bir program var.http://www.willus.com/k2pdfopt/ bu adresten indirebilirsiniz(solda download kısmı var). Daha sonra programa çevirmek istediğiniz pdf dosyasını atıp, okuyacağınız cihazı seçin. Oldukça iyi, okunanilir bir şekilde çeviriyor. Ben memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parakeet -- 13 Mart 2018; 22:16:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Parakeet

quote:

quote:

Calibre programını kurun. ePub kitapları calibre programına tanıtın. Sonra istediğiniz kitaba sağ tıklayıp cihaza gönder diyin. Kindle formatına çevirip gönderir. Programı kurarken cihaz modelinizi seçin yeter

Arkadaşlar merhaba. Calibre programından pdf uzantılı dosyaları epuba çevirirken Türkçe karakter sorunu yaşanıyor. Pdf dosyları önce doc, docx e çevirip sonra mı epub mı çevirmek lazım. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar biraz geç olacak ama umarım görürsünüz. Bunu yapmak için "k2pdfopt" diye bir program var.http://www.willus.com/k2pdfopt/ bu adresten indirebilirsiniz(solda download kısmı var). Daha sonra programa çevirmek istediğiniz pdf dosyasını atıp, okuyacağınız cihazı seçin. Oldukça iyi, okunanilir bir şekilde çeviriyor. Ben memnunum.

K2pdfopt uygulamasının kullanımı konusunda bilgi lazım hocam. İstediğim özellik PDF dosyasında her sayfanın örnek veriyorum sağdan ve soldan 1 cm, üstten ve alttan 2 cm kısaltmak istiyorum. Bunu yapmayı bir türlü beceremedim. Gerekli bilgiyi nereden bulabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: plt13

quote:

Orijinalden alıntı: Parakeet

quote:

quote:

K2pdfopt uygulamasının kullanımı konusunda bilgi lazım hocam. İstediğim özellik PDF dosyasında her sayfanın örnek veriyorum sağdan ve soldan 1 cm, üstten ve alttan 2 cm kısaltmak istiyorum. Bunu yapmayı bir türlü beceremedim. Gerekli bilgiyi nereden bulabilirim?

Alıntıları Göster
    http://www.willus.com/k2pdfopt/help/margins.shtml
    Burada istediğiniz konuyla alakalı bilgi verilmiş. Programda additional options kısmına "-om 0.3 " gibi değerler yazarak istediğinizi yapabilirsiniz ancak şahsen denedim "-om 2 " çok fazla geldi siz de deneyerek uygun olanını bulmalısınız. -oml -omr -omb -omt gibi komutlarla da istediğiniz alandan kısaltabilirsiniz. Verdiğiniz örneğe göre "-oml 1" sol için. "-omt 2" üst için "-omb 2" alt için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parakeet -- 6 Nisan 2018; 13:0:40 >

• Parakeet kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Öncesinde farklı bir yol bulmuştum ben. PDF dosyasını programa yüklüyoruz sonra da trim sekmesini seçiyoruz. İşlem bittikten sonra tüm sayfalar sıfır noktasında kesiliyor. Kesinlikle e kitap okuyucuda, okunabilir hale geliyor. Yazı stili vs değişmiyor. Muhteşem program ve muhteşem özellik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arka aydınlatmalı, satın alabileceğim en ucuz e-kitap okuyucusu hangisidir? Aliexpresste tolino shine 230 lira civarına satılıyor. Onun yerinde paperwhite 1'i ikinci el 300 liraya almak mı mantıklı, veya başka bir cihaz?
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    ben ppw3 ü 300 tl ye almıştım..5-7 ay olmuştur herhalde.gayet memnunum.zaten kalıbını ve şarj kablosunu sıfır gönderdi.cihazın ekranında çizik yoksa sorun etmem demiştim ki öyle oldu..2. el al temiz birşey bulursan al derim.diğer modellerden hiç haberim yok..kindle ile kobo arasında kalmıştım arka aydınlatmasından dolayı kindle ppw3 2. el almıştım.
  • DeViLsGuNs D kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta 200 liraya paperwhite 1 aldım önünde arkasında çizik yok. Amazon hesabına girilemiyor. Valla çok memnunum. Aldığımdan beri normalde 50 sayfa okuyacaksam bununla 200 sayfa okumuşumdur. İçinde çok kitapolunca sıkılınca diğerine geçiyorum. Işığı olduğundan gece okumak ayrı bi keyif. Şimdi 10 saatlik bi yolculuğa çıkıyorum otobüsde çok iyi olacak. Almayı düşünen varsa ikinci el de olsa ışıklı bi okuyucu alsın ;) letgoda 200-250 liraya ekranı sorunsuz modeller var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• arkadaşlar herkese merhaba..uzman görüşüne muhtacım..
    cihazım kindle ppw3 . pdf dosya attığımda ekranda bazı sayfalarda böyle kaymalar oluyordu ancak k2pdfopt programıyla tanıştığımdan beri bu sorunlardan kurtuldum.bu program yazıları,çerçeveleri tamamen cihazınızın ekranına sığacak şekilde yine pdfye dönüştürüyor..ondan sonrada calibre ile azw3 e çevirince döküman tadından okunmuyor :)

şimdi gelelim benim sorunuma.wordden direk azw3e çevirdiğim bir dökümanın içindeki bazı sayfalar fotoğraflarda göründüğü üzerine kafalarına buyruk görünmekte ama dökümanın geneli düzgün görüntü vermekte..istediğim görüntü ilk fotodaki gibi ama genelde 2. fotodaki gibi çıkıyor..aynı sayfayı bazen ilk fotodaki gibi gösteriyor..ben bunu nasıl yaptığını anlayamadım.bazen hızlı hızlı sayfa değiştirirken birden görüntü istediğim formata dönüyor.ama geneli bozuk.

bunun tıklamayla ya da başka bir şekilde düzgün çalışma yöntemi varsa biri paylaşırsa minnettar kalırım.

• Selam arkadaşlar ben de Kobo alarak e-kitap dünyasına adım attım. Ancak e-kitap fiyatları neredeyse basılı kitapla aynı. Nedenini bilen var mı. Şaka gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar pdf'yi epub yapmak için acrobat ile jpg yapıp sonra abby finereader ile epub yaparsanız hızlı ve sorunsuz olur.
  • Arkadaşlar merhaba. Benim 2 sene önce aldığım Calibro Lux Touch model bir e-kitap okuyucum var. Az önce şarja taktım. Ünlem işareti çıktı. Sonra açmak istediğimde ekrana bir kum saati geldi ve ekranı dondu. Bu sorunu nasıl çözerim, çöp mü oldu okuyucu?

• Arkadaşlar kobo veya kindle almayı düşünüyorum yanlız bu cihazlar google translate deki gibi cümleleri kopyalayınca direk çeviriyorlar mı yoksa sadece kelimeleri mi ceviriyorlar türkçeye ???

• ripendis kullanıcısına yanıt
    Sadece kelime çevirir hocam. Bir de kral katili güncesi , sissoylu gibi serileri okudunuz mu? Kızıl isyan bunlardan iyiyse direkt alayim

• O dediklerinizi okumadım ama zaman çarkını okuyorum 6. Kitabindayim suan the witcher serisini okudum kızıl isyan serisinde duygunalıp gözümden yaş geldiği bile oldu awesome bir seri bu bahsettigim kitaplardan felsefe ve yazarın kalemi açısından kızıl isyan daha sağlam

• quote:

Orijinalden alıntı: ripendis

Arkadaşlar kobo veya kindle almayı düşünüyorum yanlız bu cihazlar google translate deki gibi cümleleri kopyalayınca direk çeviriyorlar mı yoksa sadece kelimeleri mi ceviriyorlar türkçeye ???
    Aslında kindle da çeviri özelliği var ama Türkçe yok desteklediği diller arasında. Zaten pek başarılı değil çeviriler.
  • Netten indirsek olur mu türkçe sözlük

• HSeldon H kullanıcısına yanıt
    ????

• Kobo kullanıyorum, şu ana kadar parasını sonuna kadar hak etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ripendis

Netten indirsek olur mu türkçe sözlük
    Kindle için İngilizce Türkçe sözlük yüklenebiliyor. Kindle'da bu özellik varsa Kobo'da da kesin vardır (Kindle İPhone vari kapalı bir cihaz olduğu için). Bu sadece sözlük, Google çeviri gibi bir şey değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanka ozaman bu iki cihaz sadece türkçeye kelime çeviriyor cümle cevirmiyor

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.