Şimdi Ara

E-Kitap Hakkında Herşey | E-Kitaplar - E-ink Cihazlar - Çeviriciler (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.826
Cevap
159
Favori
127.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Paperwhite3 almayı düşünüyordum ama sıfır ayarında bir Kindle buldum. 8.nesil Fiyatı 400 lira. Sizce alayım mı?

PW3 ile arasında fark var mı? Kullanan arkadaşlar fikir belirtire çok sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar,

Baştaki sayfaları okudum. Bir çok platformdaki yorumlara ve incelemeleri okudum. Derdimi anlatayım. Kitap okuyacağım bunun yanı sıra manga ve çizgi roman. Hem aklıma hem kafamda belirttiğim miktara uyan Kobo aura edition 2. Genelde lisanslı alacağım. Fakat dışardan da marketler de satılmayan kitapları da yükleyeceğim. Manga olarak da genel de jpeg formatında arşivim var. Videolara baktım manga sayfalarında geçişlerde kötü bir geçiş efekti oluşuyor. Onu daha rahatsız etmeyen bir hale getirebiliyor muyuz? Tecrübelerinizi, tavsiyelerinizi zahmet olmazsa paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeishammy

Merhaba arkadaşlar,

Baştaki sayfaları okudum. Bir çok platformdaki yorumlara ve incelemeleri okudum. Derdimi anlatayım. Kitap okuyacağım bunun yanı sıra manga ve çizgi roman. Hem aklıma hem kafamda belirttiğim miktara uyan Kobo aura edition 2. Genelde lisanslı alacağım. Fakat dışardan da marketler de satılmayan kitapları da yükleyeceğim. Manga olarak da genel de jpeg formatında arşivim var. Videolara baktım manga sayfalarında geçişlerde kötü bir geçiş efekti oluşuyor. Onu daha rahatsız etmeyen bir hale getirebiliyor muyuz? Tecrübelerinizi, tavsiyelerinizi zahmet olmazsa paylaşırsanız sevinirim.

hocam öncelikle merhabalar. manga ve çizgi romanlar 6" ekranlı kitap okuyucularda net okunmamaktadır. ben daha önce kobo glo hd kullanmıştım, cbr formatı desteklediği için çizgi romanlarda akıcı bir okuma sağlarım diye düşündüm ancak mesele format desteği ile ilgili değil ekran boyutuyla ilgiliymiş. resimler net gözükse de yazılara yaklaşma gereksinimi duyuyorsunuz. ama yine de bu okunmayacağı anlamına gelmiyor. şu an kindle paperwhite 3 kullanıyorum. amazon storede gırla çizgi roman, manga vs var ve pek sorun teşkil etmiyor okuması. okuyacağınız sayfada eğer çok fazla resim ve yazı varsa kısmi bir sorun olur. onun haricinde yine %70 %80 verim alırsınız.

• @Timeishammy, manga-çizgi roman ağırlıklı okuyacaksanız Kobo Aura One 7.8" tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeishammy

Merhaba arkadaşlar,

Kobo Aura ONE tavsiye ederim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyae -- 27 Aralık 2017; 17:55:17 >
  • https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/amazon-kindle-4-e-kitap-okuyucu-322322703 bu ürün edirne gümrük mağazasında vardı 75tlye . Eski, elimde kalır diye almamıştım tekrar gittiğimde arızaları kalmış. Bu eleman sanırm hepsini almış. Almamakla çok mu kötü yaptım bilmiyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kindle pw 2 mi alalı uzun süre oldu ama hala diyorum iyiki almışım. Şimdiye kadarki en iyi yatırımlarımdan biri.
  • ekşide gördüm

hattusa.org

diye site varmış, meritokrasideki kitaplar varmış, kolayca siteden indirebiliyormuşuz

tüm meritokrasiyi indirmek istemeyenler için güzel olabilir

site in mi cin mi ne bilmiyorum

sadece kullanışlı gibi geldiğinden paylaşmak istedim

aylık 5 kitap indirebiliyormuşuz(siteyi yormayalım diyeymiş)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese iyi forumlar arkadaşlar..

yeni bir kindle ppw3 sahibi oldum..calibre programında yeniyim..meritokrasi ağından 4600 kitap indirdim ve hepsi epub..calibrede hepsini mobiye çevirmek için komutu verdim şimdi beklemedeyim..acaba epub->mobi çeviriminde calibreden daha güzel bi program tavsiye edebilir misiniz ? çevirirken puntoları ve sayfa düzenini bozmayacak daha güzel bir program var mı ?..önceki sayfalarda kindle converttan bahsedilmiş,bunu ücretsiz indirebileceğim bir yer var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeViLsGuNs

herkese iyi forumlar arkadaşlar..

yeni bir kindle ppw3 sahibi oldum..calibre programında yeniyim..meritokrasi ağından 4600 kitap indirdim ve hepsi epub..calibrede hepsini mobiye çevirmek için komutu verdim şimdi beklemedeyim..acaba epub->mobi çeviriminde calibreden daha güzel bi program tavsiye edebilir misiniz ? çevirirken puntoları ve sayfa düzenini bozmayacak daha güzel bir program var mı ?..önceki sayfalarda kindle converttan bahsedilmiş,bunu ücretsiz indirebileceğim bir yer var mı ?

Hocam hepsini çevirmeye kalkarsanız beklersiniz.

Okuyacağınız kadarını çevirin derim.
  • Arkadaşlar merhaba. Calibre programından pdf uzantılı dosyaları epuba çevirirken Türkçe karakter sorunu yaşanıyor. Pdf dosyları önce doc, docx e çevirip sonra mı epub mı çevirmek lazım. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pistachios

Calibre programını kurun. ePub kitapları calibre programına tanıtın. Sonra istediğiniz kitaba sağ tıklayıp cihaza gönder diyin. Kindle formatına çevirip gönderir. Programı kurarken cihaz modelinizi seçin yeter

Arkadaşlar merhaba. Calibre programından pdf uzantılı dosyaları epuba çevirirken Türkçe karakter sorunu yaşanıyor. Pdf dosyları önce doc, docx e çevirip sonra mı epub mı çevirmek lazım. Şimdiden teşekkürler.

• Pdf'yi Calibre programıyla Kepub'a çevirince böyle görünüyor. Bunun çözümü nasıldır değerli kitap severler?

• Ceteris Paribus kullanıcısına yanıt
    pek çözümü yok. Pdf düzgün,sorunsuz çevrilmiyor diğer formatlara.
  • Ceteris Paribus kullanıcısına yanıt
    css'le cozulebilir ancak.

• Amazon fire 7'' kullanan var mı ? almayı düşünüyorum genel olarak tablet olsada ebook içinkullacacağım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelmessos

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

bu e-kitapları nasıl seviyorsunuz yahu?

Ben hiç bu olaya ısınamadım.Loş ışıkta veya ne bileyim mum ışığında falan o kağıdın dokusunu hissederek okumak,kitabın kokusunu içine çekmek gibi olaylar olmuyor bu ekitapta ve benim bütüm zevkimi baltalıyor.Bedava verseler okumam gidip para alıp normalini alırım valla.

Romantizme gerek yok. Kokuymuş, vs. geçiniz... Kitap okumanın amacı kağıdı hissetmek değil, yazarı ve yazanı hissetmektir.

7 yıl önce aldığım kindle sayesinde sayısız kitap okudum. E-kitabın avantajlarını buraya yazmaya gerek duymuyorum, sanırım herkes farkındadır.

Yıllar önce taş tabletlerden ağaç yapraklarına yazılan yazılar dün kağıda, bugün dijital ortama yazılıyor. Belki yıllar sonra doğrudan beynimize iletilecek. Bu yazının evrimi. Evrimin bir kuralı, adapte olamayan canlıların soyunun tükenmesidir.

https://goodereader.com/blog/electronic-readers/are-reading-ebooks-on-e-readers-environmentally-friendly

Özellikle insanların elektronik aletlerin kullanımı yeşil diye takılmasına bayılıyorum.Özellikle elektronik araba ve e okuyucu konusunda.Basım tarihe gömüldü diyelim ortaya çıkacak olan muazzam elektrik ihtiyacı ne olacak?Kaldı ki telefonların,tabletlerin ve e okuyucuların içinde bin türlü metal bulunuyor(tantal,colombite gibi benim adını yeni duyduğum metaller) bunların geri dönüşümü vesaire çok daha zor basılı kitaba göre çok daha zor.Basit bir kütüphane kültürüyle zararın önüne çok net geçebilirsiniz.

Ha ben bunu sadece karşıt argüman göstermek için yazdım kitap romantizmi yapmak için değil.E okuyucu çok avantajlı bu bir gerçek.Ama kitlesel kullanım için uygun değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkFollower123

quote:

quote:

Ben hiç bu olaya ısınamadım.Loş ışıkta veya ne bileyim mum ışığında falan o kağıdın dokusunu hissederek okumak,kitabın kokusunu içine çekmek gibi olaylar olmuyor bu ekitapta ve benim bütüm zevkimi baltalıyor.Bedava verseler okumam gidip para alıp normalini alırım valla.

Romantizme gerek yok. Kokuymuş, vs. geçiniz... Kitap okumanın amacı kağıdı hissetmek değil, yazarı ve yazanı hissetmektir.

7 yıl önce aldığım kindle sayesinde sayısız kitap okudum. E-kitabın avantajlarını buraya yazmaya gerek duymuyorum, sanırım herkes farkındadır.

Yıllar önce taş tabletlerden ağaç yapraklarına yazılan yazılar dün kağıda, bugün dijital ortama yazılıyor. Belki yıllar sonra doğrudan beynimize iletilecek. Bu yazının evrimi. Evrimin bir kuralı, adapte olamayan canlıların soyunun tükenmesidir.

https://goodereader.com/blog/electronic-readers/are-reading-ebooks-on-e-readers-environmentally-friendly

Özellikle insanların elektronik aletlerin kullanımı yeşil diye takılmasına bayılıyorum.Özellikle elektronik araba ve e okuyucu konusunda.Basım tarihe gömüldü diyelim ortaya çıkacak olan muazzam elektrik ihtiyacı ne olacak?Kaldı ki telefonların,tabletlerin ve e okuyucuların içinde bin türlü metal bulunuyor(tantal,colombite gibi benim adını yeni duyduğum metaller) bunların geri dönüşümü vesaire çok daha zor basılı kitaba göre çok daha zor.Basit bir kütüphane kültürüyle zararın önüne çok net geçebilirsiniz.

Ha ben bunu sadece karşıt argüman göstermek için yazdım kitap romantizmi yapmak için değil.E okuyucu çok avantajlı bu bir gerçek.Ama kitlesel kullanım için uygun değil bence.

Hocam, e-Okuyucuların telefon ve tabletlere kıyasla kullanım süreleri daha uzun ve enerji tüketimleri daha azdır.

Akşam evinizde matbu kitap okurken gerekli aydınlatma için harcanan enerji daha fazladır.

Bence bunu da pas geçmemek gerekiyor.

• üniversite 1'e giderken amazon kindle 3 keybord version adlı bir kitap okuyucu almıştım kendime. ingilizce öğrenirim diye. esasen pek işime ingilizce öğrenmek için yaramadı ama kitap okuma aşkımı zannedersem 100 kat arttırdı. elimde sayısını unuttuğum kadar çok kitabım vardı ve sayfa baskı kalitesi bana kalırsa basılı kitaptan daha güzeldi, hem gözüme de iyi geliyordu. şöyle düşünün, kitap sayfasındaki sarı ve beyaz tonlar güneş ışığıyla yansıdığı zaman gözlerinizde feci bir yanmaya sebep olur. ama ekitap okuyucularda bu güneş ışınları ekrandan yansımaz hatta daha güzel ekranda hapsolur ve gözlerinize doğrudan bir temasta bulunmaz. ben çoğu kez yurdun bahçesinde çimenlere otururken güneş ta tepemdeyken kitap okurdum. bunun keyfi çok başkaydı. aradan 6 sene geçmiş. hala ekitap okuyucu kullanıyorum. 100lerce kitap okumama vesile olmuş bir alet.

artılarına gelirsem:

+toplu taşımada tek elinizle rahatlıkla sayfa değiştirerek, diğer yolcuların yer hakkına gasp etmeden kitap okumanızı sağlar.

+geceleri ışığı sayesinde, yukarıda arkadaşımızın da bahsettiği gibi gözlerinizi yormadan ve ekstra bir elektrik masrafına sebep olmadan size arkadaşlık eder.

+tek bir alet ile cebinizde matbuu olarak sahip olamayacağınız, sahip olsanız bile bu kadar kitabı bir arada taşıyamayacağınız kitaplarınızı yanınızda taşımanıza sebep olur.

+altını çizdiğiniz, not aldığınız yerleri birkaç saniye içerisinde bulabilir. bütün notlarınıza tek sayfa üzerinden göz gezdirebilirsiniz.

+tek bir şarj ile (pilin ömrüne ve günlük okuma sıklığınıza göre) 1-2 ay süre ile kitap okumanızı sağlar.

+içerisinde yüklü olan çeşitli dillerdeki sözlükler ile anlamını bilmediğiniz veya merak ettiğiniz kelimelerin anlamlarına, hangi cümle içerisinde geçtiklerine, bu kelimelerin (özellikle türkçe sözlüklerde) yazar - eser örneklerine göz gezdirmenizi sağlar. yabancı dil öğreniminde size yardımcı olur.

+farklı yazı fontları ve yazı büyüklük ayarları ile size kişiselleştirme imkanı sunar. matbuu eserlerden farklı olarak bir kitabın sayfa düzenini kişiselleştirirsiniz (en sevdiğim özelliklerden biridir.)

eksilerine gelirsek;

-elektronik bir cihazdır.

-bir adada mahsur, teknolojiden mahrum kalsanız pili bittiğinde sizi yarı yolda bırakacaktır.

-romantik arkadaşlarım için kitap kokmuyordur, zannedersem en çok dile getirilen özelliği bu.

bunun dışında artılarını eksilerini kendinize göre yönetebilirsiniz. ben bundan önce 5 6 farklı kitap okuyucu kullandım. okuduğum ekitapların da matbuu eserlerini(beğendiklerimi) alıp kitaplığıma koyuyorum. bu tamamen benim şahsıma münhasır bir davranış.

eğer kitap okumak ve bunu hayatınıza yaymak istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın: ekitap okuyucu sahibi olun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: DarkFollower123

quote:

quote:

Hocam, e-Okuyucuların telefon ve tabletlere kıyasla kullanım süreleri daha uzun ve enerji tüketimleri daha azdır.

Akşam evinizde matbu kitap okurken gerekli aydınlatma için harcanan enerji daha fazladır.

Bence bunu da pas geçmemek gerekiyor.

Biraz trol bir cevap olacak ama gündüz okursun olur biter :D

Ya tabii ki de çok avantajlı ama ben böyle her şeyin elektronik aletlere bırakılacağı bir devre inanmıyorum.7 milyar insan.Daha çok metal,ham madde,daha çok elektrik tablet telefon vs'den daha az harcasa da...

Bence her halükarda geri dönüşüm yetmez.Dünya nüfusu yarıya inmeli.Bu kadar insan dünyaya çok fazla.Neyse,konudan çok uzaklaştım ben :D

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.