Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonla servisten çağırmadan bilgi aldım fıskiye başlığının delikleri küçüktür,büyük alarak bir deneyin dedi bakalım faydası olacakmı
  • ECA'da çalışıyorum - her ne kadar batarya üreten fabrikamızda çalışıyor olsam da - ürünlerimiz kalitesini başka bir firmada bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Çünkü kalite kontrol ünitemiz her türlü hatayı firmadan çıkmadan geri döndürüyor. En hassas olduğumuz noktalardan biri bu. Sloganımız olan " Yıllarca Beraber " ibaresinin hakkını vermek için çalışan bir ekibiz. Ayrıca banyo,evye ve lavabo bataryası alırken " Neden ECA bu kadar pahalı ? " diye düşünenler muhakkak ki vardır kısaca özetliyecek olursam ; arkasında ciddi bir Ar-Ge ekibi bulunmakta - bunlardan biri de benim - kalite standartlarımız ciddi anlamda yükseklerde, insan sağlığını olumsuz etkileyecek kurşunlu ürünler üretmiyoruz gibi bir çok etmen bulunmakta. Sadece bilgi amaçlı yazmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

ECA yı türk mühendisler tasarlayıp üretiyor.
    Vaillant, Viessmann, Bosch gibi bu konuda uzman markaların ürünleri de eğitim sistemi bizden farklı okullardan mezun mühendisler, kalite yönetim ve kontrol sistemleri bizden farklı işleyen şirketlerde kalitesi avrupa standartlarında olacak şekilde üretmekteler.
    Ben ECA confeo plus kullanmaktayım, ürün kesinlikle 'çok iyi' değil; iyi denebilir.
    Kullanma suyu temininde sıcaklık dalgalanması çok büyük problem mesela..
    Sadece kombide değil diğer bütün tüketim ürünlerinde en azından düzgün ürünü en iyi taklit edebilen yerli markayı tercih etmek lazım. O da varsa.

" tüketim ürünlerinde en azından düzgün ürünü en iyi taklit edebilen " derken ? Sadece 2013 yılında tasarım dalında 4 adet jüri özel ödülü almış bir firmanın ürünleri için taklit demek ne kadar doğru tartışılır. Teknoloji serilerinde bulunan sensör teknolojini kullanmak sizin için taklitse onu bilemem. Yabancı menşeili şirketler yaptığında yenilik bizler yapınca taklit olduğunu düşünmek ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Not : Kombi için konuşmuyorum bataryalar hakkında konuşuyorum bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

Arkadaşlar,kiracı olarak yeni bir eve taşındım.Burda Eca confeo plus kombi takılı.Banyo da suyu kullanırken su çok sıcak akıyor,soguk suyu acıncada sıcak su yerıne soguk su akıyor.En düşük olan 35c ayarlamama rağmen kombi kendini 46-47c sabitliyor.Resmen yanıyoruz.Bu kronik bir sorunmu yoksa bu kombidemi sorun var?Yardım edecek varmı benim soruma

daha önce kiracı olarak kaldığım evde bu kombi vardı. aynen anlattığınız gibi idi. 38 dereceye ayarlıyken su 45-50 derecelere çıkıyordu. bu sefer banyoda mecburen soğuk suyu ılıştırmak için açtığınız zaman da kombi sıcak suyu kesiyor su buz gibi geliyordu.

kendi evimde demirdökümün en dandirik kombisi var. inanın suyu 38 derece ayarladıysam 40 dreceye bile çıkmıyor su sıcaklığı, stabil sürekli su geliyor.

ECA nın bu modeli bana göre kullanım suyu konusunda sorunlu. serviste çağırsanız düzelmiyor. kaç kere çağırdıysam düzelmedi. en sonunda kaldığım evi değiştirdim kurtuldum..

• Arkadsslar,bu kombiye takilan her degisik ot icin kombiden modulasyonmu oyle bir ayarmi yapiliyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,
    yeni kombi alacağımdan karar vermeye çalışıyorum. bu forumu bayadır okuyorum ama yazılan sorunun cevabını bulamadım.
    pratik olarak bu kombilerde (ECA confeo) banyo suyunun özellikle yaz aylarında bir ısınma bir soğuma durumu var mı?
    yada bana bir kombi önerisi yapabilir misiniz?
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afyalman

Arkadaşlar,
    yeni kombi alacağımdan karar vermeye çalışıyorum. bu forumu bayadır okuyorum ama yazılan sorunun cevabını bulamadım.
    pratik olarak bu kombilerde (ECA confeo) banyo suyunun özellikle yaz aylarında bir ısınma bir soğuma durumu var mı?
    yada bana bir kombi önerisi yapabilir misiniz?
    yardımcı olursanız sevinirim.

bazı kullanıcılar su dalgalanması problemi yaşıyor. suyu ılıştırmadan geniş delikli bir duş başlığından akıtırsanız pek sorun yaşamazsınız.
  • Ben de E.C.A. Confeo Plus Kombi taktırdım.

Evimiz 100 m² Antalya'da arakat,ısı yalıtımından emin değilim. Evde, gündüzleri eşim ve 17 aylık çocuğumuz var
    Önceki kullanıcılardan kullanım önerisi bekliyorum.Daha önce hiç kombi kullanmadım.
  • Arkadaşlar evime yeni taşındım kombi ECA confeo ve bir manuel oda termostatı var.2 sorum olacak.

1. Kombi üzerindeki petek sıcaklığını minimum seviyenin altına aldığımda hiç petekleri ısıtmıyor.Önceki kombim 30 derecede falan çalışıyordu.Minimum seviyenin biraz üzerine aldığımda 40 civarı çalışıyor.Acaba çalışma sıcaklığı 40 civarı mı?İyi havalarda 40 yüksek geldiğinden biraz düşürmek istedim bu olayla karşılaştım.Sizde de böyle mi?

2.Komşumun tanıdığı bir kombi ustası çağırdım oda termostatının bozuk olduğunu söyledi.Ama benden önce oturan sonuçta termostatı kullanmış olmalı yoksa kombiyi çalıştıramazdı. Şimdi kombinin bakımlarının yapılıp yapılmadığını bilmiyorum.Sırf bu derece olayı ve termostat için servisi çağırmayı düşünüyorum.Servisi çağırmışken bakım yaptırma mı önerir misiniz? Servisin sadece arıza tespitine gelmesi 30 TL.Bakım ücretlerini bilmiyorum.Tabi bide termostat olayı var.Servisi çağırma konusunda tereddütlerim var.Yardımcı olabilir misiniz?

• erhanmat E kullanıcısına yanıt
    Oda termostatının çalışıp çalışmadığını siz de deneyerek anlayabiliirsiniz. Kombiyi 45-50C'ye alıp oda termostatından 21-22C gibi yeterli bir sıcaklığa set edin. Oda termostatının bulunduğu alan set sıcaklığa gelince kombinin durması gerekir. Sıcaklığı varsa dijital veya normal termometreyle ayrıca ölçüp karşılaştırın.
    Kombi duruyorsa ve sıcaklık düşünce tekrar çalışıyorsa oda termostatı kombiyle iletişime geçiyor demektir. Bu işlemler için 1-2 saat ayırmanız yetecektir. Yalnız manuel termostattan kastınız anolog olması ise hassasiyeti en az 1C olur. Yani içerisi 23C olunca kombiyi kapatır; 21C'ye düşünce açar. Bu durum konforsuzluk oluşturabilir. Alternatif olarak eğer kombiniz confeo plus ise dijital modülasyonlu 7/24 proğramlamalı Lago FB oda termostatı öneririm. Kombi confeo dijital ise ECA Honeywell CM707 öneririm ki bu da modülasyonlu ve haftalık proğramlamalıdır...

Oda termostatı kullanmak, ılık günlerde gereksiz gaz sarfiyatını engelleyecektir.

Kombiye 2 yıl bakım yapılmadıysa bakım yaptırmanız yerinde olur...

• afyalman A kullanıcısına yanıt
    ECA Confeo Premix alırsanız sıcak su ile ilgili herhangi bir problem yaşamazsınız.
  • su faturası 70 tl geldi hepsi ecea confeo plusun akıttığı soğuk su yüzünden
    ilk önce yarım kova soğuk sonra sıcak tekrar soğuk tekrar sıcak tekrar soğuk sonra da kaynar akıyor....
    bir de kullanım suyu için comfort özelliği nasık ayarlanıyor bilen varsa anlatır mı?..teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Oda termostatının çalışıp çalışmadığını siz de deneyerek anlayabiliirsiniz. Kombiyi 45-50C'ye alıp oda termostatından 21-22C gibi yeterli bir sıcaklığa set edin. Oda termostatının bulunduğu alan set sıcaklığa gelince kombinin durması gerekir. Sıcaklığı varsa dijital veya normal termometreyle ayrıca ölçüp karşılaştırın.
    Kombi duruyorsa ve sıcaklık düşünce tekrar çalışıyorsa oda termostatı kombiyle iletişime geçiyor demektir. Bu işlemler için 1-2 saat ayırmanız yetecektir. Yalnız manuel termostattan kastınız anolog olması ise hassasiyeti en az 1C olur. Yani içerisi 23C olunca kombiyi kapatır; 21C'ye düşünce açar. Bu durum konforsuzluk oluşturabilir. Alternatif olarak eğer kombiniz confeo plus ise dijital modülasyonlu 7/24 proğramlamalı Lago FB oda termostatı öneririm. Kombi confeo dijital ise ECA Honeywell CM707 öneririm ki bu da modülasyonlu ve haftalık proğramlamalıdır...

Oda termostatı kullanmak, ılık günlerde gereksiz gaz sarfiyatını engelleyecektir.

Kombiye 2 yıl bakım yapılmadıysa bakım yaptırmanız yerinde olur...

İlginiz için teşekkürler.Kombi ECA confeo digital.Termostatı test ettim kombiye komut vermedi.Termostat için verdiğiniz önerileri dikkate alıcam.Fakat bu kombiler anladığım kadarıyla yaklaşık 40 derecede çalışıyorlar.Bu da dediğiniz gibi iyi havalarda sarfiyatı artırıyor.Bu yazdığınız termostatlar kablosuz mu?

Oda termostatı kablosu kombiye takılı durumda ve kombi çalışmıyormu? Yoksa kombi çalışıyor ama set sıcaklığa gelince veya biraz geçince kapanmıyormu?
    Bunu netleştirmemiz lazım...
    Yazdığım oda termostatları kabloludur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerdestqal

su faturası 70 tl geldi hepsi ecea confeo plusun akıttığı soğuk su yüzünden
    ilk önce yarım kova soğuk sonra sıcak tekrar soğuk tekrar sıcak tekrar soğuk sonra da kaynar akıyor....
    bir de kullanım suyu için comfort özelliği nasık ayarlanıyor bilen varsa anlatır mı?..teşekkürler...

sıcak suyunuz en düşük ayarda bile alev gibi geliyor, ılıştırmak için soğuk suyu azıcık açınca kombi pert oluyor. borudaki sıcak su bitene kadar duştan çıkamaz isen sabunlu kalırsın mazallah..

ECA nın bu modelini kullanan arkadaşlara tavsiyem boşuna servis çağırıp uğraşmasınlar ben de çağırdım kaç kere gelip baktılar kombi bir türlü düzelmeyince su tesisatında buldular hatayı. kısaca servisinde yapabileceği bişey yok.

duşa girerken eski usul kova ve maşrapa alıp girin başka çözümü yok bu işin..

• Uzmanlarımıza sorular;10 ay önce yeni eca confeo plus aldım, eski kombiminin siemens rev23 otyi on off için (devre şemasındaki x1a ) terminaline bağlasam,garantiyi vede cihazı bozmadan verimli kullanabilirmiyim?kombinin kart bloğunu nasıl sökerim?iyice araştırmadan aldığım (marka imajına güvenip) kombinin anormal derecedeki pompa sesini ve sıcak sudan sonra pompanın beş dakika boş çalışmasını nasıl kesebilirim?ayrıyetten bana sormadan yaptıgımı izleyen 3 ev aynısından alıyor sonrada sorumlusu yada para kazananı benmişim gibi proplemlerini gidermemi isteyenler içinde verebileceginiz çözümler için şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metearman

Uzmanlarımıza sorular;10 ay önce yeni eca confeo plus aldım, eski kombiminin siemens rev23 otyi on off için (devre şemasındaki x1a ) terminaline bağlasam,garantiyi vede cihazı bozmadan verimli kullanabilirmiyim?kombinin kart bloğunu nasıl sökerim?iyice araştırmadan aldığım (marka imajına güvenip) kombinin anormal derecedeki pompa sesini ve sıcak sudan sonra pompanın beş dakika boş çalışmasını nasıl kesebilirim?ayrıyetten bana sormadan yaptıgımı izleyen 3 ev aynısından alıyor sonrada sorumlusu yada para kazananı benmişim gibi proplemlerini gidermemi isteyenler içinde verebileceginiz çözümler için şimdiden teşekkür ediyorum.

termostadı bağlayabilirsin. bu konuda yardım ederim size. garanti işine gelince servis bağlamadığı için bana göre bitmez ama servise göre biter.

sizden görüp bu marka kombi alan arkadaşlara sizin ve benim yapabileceğimiz birşey yok. tavsiyem sadece duşa girerken yanlarına kova ve maşrapa alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 7 Ekim 2013; 17:08:56 >

• quote:

Oda termostatı kablosu kombiye takılı durumda ve kombi çalışmıyormu? Yoksa kombi çalışıyor ama set sıcaklığa gelince veya biraz geçince kapanmıyormu?
    Bunu netleştirmemiz lazım...
    Yazdığım oda termostatları kabloludur...

Kombiyle uğraşan bir arkadaş geldi baktı.Kombi çalışıyor fakat termostat kombiyi açıp kapatmıyor dedi.Servisi aradım bugün digitallerin 120 den başladığını söyledi.120 tl olan siemens bir de 150 TL ecanın ye var dedi.Benim için programlama önemli değil fakat fiyat önemli.Sadece digital olsa yeter.Bu fiyatı uygun olanlar işimizi görmez mi?Bir de eski manuel termostatın kablosu var.Bu kabloya yeni termostatı bağlasak olmaz mı?Servis bağlar mı?Yoksa elektrikçi mi çağırmamız gerekiyor?Termostatı kombiye uzak mı yoksa yakın oadaya mı taktıralım?Eski olan ara odada.Salon kombiye yakın.
    İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Birşey değil...

Oda termostatının kombi yakın olup olmasından ziyade, konacağı alanın ısınma durumu/süresi önemli. Bir evde ne en sıcak ne de en soğuk alanlar uygun olmayıp ortalama ısınan alanlar (salon, koridor gibi) elverişlidir. Eski oda termostatın olduğu ara oda diğerlerinden daha çabuk ısınıyorsa olmaz, salon uygun olabilir.

Size linkteki Salus RT-500 dijital proğramlanabilir oda termostatını öneririm: http://www.odatermostati.org/salus-oda-termostati.html
    Gece 19-20C, gündüz 20-21C, akşam 21-22C ayarlarla kullanmanızı öneririm.
  • quote:

Birşey değil...

Oda termostatının kombi yakın olup olmasından ziyade, konacağı alanın ısınma durumu/süresi önemli. Bir evde ne en sıcak ne de en soğuk alanlar uygun olmayıp ortalama ısınan alanlar (salon, koridor gibi) elverişlidir. Eski oda termostatın olduğu ara oda diğerlerinden daha çabuk ısınıyorsa olmaz, salon uygun olabilir.

Size linkteki Salus RT-500 dijital proğramlanabilir oda termostatını öneririm: http://www.odatermostati.org/salus-oda-termostati.html
    Gece 19-20C, gündüz 20-21C, akşam 21-22C ayarlarla kullanmanızı öneririm.

Bu termostatı eca servisi takar mı?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.