Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: explorer77
    cihazınız nasıl suan çalışması hala çalışmak için çok bekliyormu

Şu an oda termostatına bağlı . 22 dereceye ayarlı ara ara açılıp kapanıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_xray

quote:

cihazınız nasıl suan çalışması hala çalışmak için çok bekliyormu

Şu an oda termostatına bağlı . 22 dereceye ayarlı ara ara açılıp kapanıyo

karttaki sorunu termostadla düzelttiler neyse geçmiş olsun bundan sonra sıkıntı çıkarmaz inşallah gerçi çok iyi cihazdır confeo premixler güle güle kullanın.
  • quote:

karttaki sorunu termostadla düzelttiler neyse geçmiş olsun bundan sonra sıkıntı çıkarmaz inşallah gerçi çok iyi cihazdır confeo premixler güle güle kullanın.

teşekkürler dostum . Şu an termostat arayışındayım .Bu gün birde termostatla kullanım ölçüm sonuçlarını yazarım buraya .
  • Herkese Selamlar,

ECA Confeo Plus 24kW olan modelden bende de var. Ancak şöyle bir durum var ki ben bu cihazı yaklaşık 2 yıl önce taktırdım ve henüz açtırmadım.

Doğalgazım açık, güvence vs hepsini yatırdım. Ama bu ALLAH ın belası tesisatçım bana gaz açılışında verilen evrakı vermedi. Zaten kavga dövüş işi zor bitirtmiştim.

Sorum şu; ben kombiyi kullanmaya başladığımda ilk açılış için servisi aradığımda servis benden böyle bir evrak ister mi yoksa gaz açılışı için ödediğim paraların makbuzlarını göstersem yeterli olur mu?

Kombi balkonda ve kabinin içinde ancak balkonda herhangi bir koruma yok. Kombiye zarar gelmiş midir? Geldiyse muhtemel arıza ne olabilir?

Böyle bir durumda servis benden ücret talep edebilir mi?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: !brahim

Herkese Selamlar,

ECA Confeo Plus 24kW olan modelden bende de var. Ancak şöyle bir durum var ki ben bu cihazı yaklaşık 2 yıl önce taktırdım ve henüz açtırmadım.

Doğalgazım açık, güvence vs hepsini yatırdım. Ama bu ALLAH ın belası tesisatçım bana gaz açılışında verilen evrakı vermedi. Zaten kavga dövüş işi zor bitirtmiştim.

Sorum şu; ben kombiyi kullanmaya başladığımda ilk açılış için servisi aradığımda servis benden böyle bir evrak ister mi yoksa gaz açılışı için ödediğim paraların makbuzlarını göstersem yeterli olur mu?

Kombi balkonda ve kabinin içinde ancak balkonda herhangi bir koruma yok. Kombiye zarar gelmiş midir? Geldiyse muhtemel arıza ne olabilir?

Teşekkürler

Bazı servisler doğalgaz açılış kağıdını istiyor bazıları istemiyor. Benden istemediler (Baymak).

• quote:

Herkese Selamlar,

Teşekkürler

Bulunduğunuz ilin gaz dağıtım firmasından tekrar uygunluk belgesini kayboldu diye alabilirsiniz; o konularda yardımcı oluyolar.

• İstanbulda' dayım IGDAŞ bakıyor malum... Peki kombiye zarar gelmiş olma ihtimali nedir, işin ustası olan arkadaşlar acaba cevap verebilir mi?
  • quote:

İstanbulda' dayım IGDAŞ bakıyor malum... Peki kombiye zarar gelmiş olma ihtimali nedir, işin ustası olan arkadaşlar acaba cevap verebilir mi?

İki sene duvarda öylece asılı kalmış kombiyle ilgili kim ne diyebilirki. Ancak muneccim olmak gerekir. Önce gaz dağıtım firmasından randevu alınması lazım bunun için projenizin İgdaş'a verilmiş ve onaylanmış olması gerekiyor. İgdaş'ı arayıp sorun gerekirse gidip görüşün. Sonra randevu alınacak ve gelip gaz onay belgesi ile birlikte gaz açılacak kacak vs kontrolü yapılacak. En sonunda Eca aranacak gelip kombiye bakılacak ilk çalıştırma yapılacak ve garanti başlatılacak. Balkonda öylece 2 sene durmus cihazın garanti durumu ne olur hangi parçası arızalıdır yada değildir bunu servis gelip görerek size söyler. Eca ilk çalıştırma ücreti yok diğer kontrol ücreti 30 tl genel bakımda değişmediyse 70 tl sizden parça degisimi vs olmazsa para almayabilirler. Burda önemli olan onay belgesi ve proje onayı öncelikle onu halledin.

Ek: onay belgesini eger tesisat uygunsa İgdaş geldiginde size verecek o belgeyi görmeden Eca cihazı devreye almaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B_Beyrek -- 6 Şubat 2013; 0:37:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

quote:

İstanbulda' dayım IGDAŞ bakıyor malum... Peki kombiye zarar gelmiş olma ihtimali nedir, işin ustası olan arkadaşlar acaba cevap verebilir mi?

İki sene duvarda öylece asılı kalmış kombiyle ilgili kim ne diyebilirki. Ancak muneccim olmak gerekir. Önce gaz dağıtım firmasından randevu alınması lazım bunun için projenizin İgdaş'a verilmiş ve onaylanmış olması gerekiyor. İgdaş'ı arayıp sorun gerekirse gidip görüşün. Sonra randevu alınacak ve gelip gaz onay belgesi ile birlikte gaz açılacak kacak vs kontrolü yapılacak. En sonunda Eca aranacak gelip kombiye bakılacak ilk çalıştırma yapılacak ve garanti başlatılacak. Balkonda öylece 2 sene durmus cihazın garanti durumu ne olur hangi parçası arızalıdır yada değildir bunu servis gelip görerek size söyler. Eca ilk çalıştırma ücreti yok diğer kontrol ücreti 30 tl genel bakımda değişmediyse 70 tl sizden parça degisimi vs olmazsa para almayabilirler. Burda önemli olan onay belgesi ve proje onayı öncelikle onu halledin.

Merhaba arkadaşım,

1 mesaj öncesinde zaten gazımın açık ve onaylarının alındığını hatta güvence vesair her türlü ödemeleri de yaptığımı yazmıştım.

Ayrıca burada müneccimlikle alakalı bir durum yok. Belli süre bekleme sonucunda oluşabilecek muhtemel bir sıkıntı bir problem için işin ehli "ustalardan" cevap beklemekteyim. Bu süre zarfında "tahmini" arıza verebilecek parçaların olup olmadığını sordum. En azından önceden az çok bilgim olsun diye... Yoksa son sözü servis söyleyecek tabikide...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

quote:

Merhaba arkadaşım,

1 mesaj öncesinde zaten gazımın açık ve onaylarının alındığını hatta güvence vesair her türlü ödemeleri de yaptığımı yazmıştım.

Ayrıca burada müneccimlikle alakalı bir durum yok. Belli süre bekleme sonucunda oluşabilecek muhtemel bir sıkıntı bir problem için işin ehli "ustalardan" cevap beklemekteyim. Bu süre zarfında "tahmini" arıza verebilecek parçaların olup olmadığını sordum. En azından önceden az çok bilgim olsun diye... Yoksa son sözü servis söyleyecek tabikide...

Sana insan gibi prosedürü anlattım sen ban yapmışsın ne diyeyim 30 tl verip servise sorma burdan görmeden biri yönlendirsin seni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Servis kombi açılması sırasında gaz açılma veya uygunluk belgesi denen belgeyi istiyor. Bunu gazı açan igdaş yetkilisi kontrole geldiğinde evde veriyor diye biliyorum. Evde kimse yoksa sistemi kuran tesisatçıya vermişlerdir. Hiç bulamazsanız yukarıda arkadaşın dediği gibi igdaş tan önceki belgenin bir nüshasını alabilirsiniz.

Kombi hiç çalıştırılmadığına göre herhangi bir arıza olacağını sanmam. Belki tek problem su pompasının 2 yıldır hiç çalışmamasından dolayı sıkışmış olması olabilir, bunu da servis birkaç dakikada halleder. Kombiniz balkonda yani dışarıda ise bir ihtimalde kombi içindeki suyun donmasından dolayı arızaya neden olabileceğidir. Kombi içeride ise bununla ilgili bir sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

quote:

Servis kombi açılması sırasında gaz açılma veya uygunluk belgesi denen belgeyi istiyor. Bunu gazı açan igdaş yetkilisi kontrole geldiğinde evde veriyor diye biliyorum. Evde kimse yoksa sistemi kuran tesisatçıya vermişlerdir. Hiç bulamazsanız yukarıda arkadaşın dediği gibi igdaş tan önceki belgenin bir nüshasını alabilirsiniz.

Kombi hiç çalıştırılmadığına göre herhangi bir arıza olacağını sanmam. Belki tek problem su pompasının 2 yıldır hiç çalışmamasından dolayı sıkışmış olması olabilir, bunu da servis birkaç dakikada halleder. Kombiniz balkonda yani dışarıda ise bir ihtimalde kombi içindeki suyun donmasından dolayı arızaya neden olabileceğidir. Kombi içeride ise bununla ilgili bir sorun olmaz.

Teşekkür ederim cevabınız için...

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: tayyarex

hocam saolasın.

birde arkadaşlar siemens rev24 önerdile ama ECA uyumu hususunda bir şey diyemediler.

buda confeo plus ile çalışır mı?

çalışırsa salus u mu yoksa bunu mu önerirsin

çok teşekkür ederim

Evet uyumludur, termostat özellikle bir kombi markası için üretilmemişse, modülasyonsuz olarak çalışan yani anahtrar aç/kapa görevi yapan simens, general, salus gibi tüm on/off termostatlar bütün kombilere uyar..

Rev 24 daha hassas yani 0,6 derece farkla çalışır fakat RF olan biraz pahalı..Salus hassasiyeti 1,0 derece..Yine 1,0 derece hassasiyette general ht300 var.

Ev yalıtımlı ise simens yalıtımsız ise salus olabilir.

Sanırım bilgilendirmelerde biraz hata var...
    Rev 24 0,6 değil 0,2 derece hassasiyete sahiptir yine General HT300 1 derece değil 0,5 derece hassaiyete sahiptir...
    Ayrıca benim bildiğim digital olan Salus modellerinin tamamı 0,5 derece hassasiyete sahip...

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan0029

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: tayyarex

hocam saolasın.

birde arkadaşlar siemens rev24 önerdile ama ECA uyumu hususunda bir şey diyemediler.

buda confeo plus ile çalışır mı?

çalışırsa salus u mu yoksa bunu mu önerirsin

çok teşekkür ederim

Evet uyumludur, termostat özellikle bir kombi markası için üretilmemişse, modülasyonsuz olarak çalışan yani anahtrar aç/kapa görevi yapan simens, general, salus gibi tüm on/off termostatlar bütün kombilere uyar..

Rev 24 daha hassas yani 0,6 derece farkla çalışır fakat RF olan biraz pahalı..Salus hassasiyeti 1,0 derece..Yine 1,0 derece hassasiyette general ht300 var.

Ev yalıtımlı ise simens yalıtımsız ise salus olabilir.

Sanırım bilgilendirmelerde biraz hata var...
    Rev 24 0,6 değil 0,2 derece hassasiyete sahiptir yine General HT300 1 derece değil 0,5 derece hassaiyete sahiptir...
    Ayrıca benim bildiğim digital olan Salus modellerinin tamamı 0,5 derece hassasiyete sahip...

Bilgilendirme hatası değilde ifade hatası diyelim, lafı uzatmadan kısaca yazdığım için öyle anlaşılmış olabilir.

Şöyle ifade edeyim.

Rev 24 hassasiyeti 0.2 ancak çalışma şekli +0,2 ile -0,4 arasında çalışır. Yani 23 e ayarlarsanız 23,2 de kapanır 22,6 ya düşünce tekrar yanar.. kapanıp açılması arasında 0,6 derece ısı farkı olur. (Rev 24 te arkasında hassasiyet ayarı yapılan küçük tırnaklar var klavuza bakıp ayarlanabilir.)

Hassasiyeti 0.5 olan termostatlarda çalışma şekli +0,5 ile -0,5 arasında çalışır. Yani 23 e ayarlarsanız 23,5 de kapanır 22,5 e düşünce tekrar yanar... kapanıp açılması arasında 1,0 derece ısı farkı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

slm.benim confeo plus 40 derecede + - 9 derece toleransla çalışıyor.bütün confeolar öylemi acaba.kombi arızalı çıktığtnda servis açılış esnasında anakartı değiştirdi.31 derecede yanmaya başlıyor 49 derecede sönüyor.diğer plus larda böylemi.yoksa servis farklı kartmı taktı.saygılarımla

Bende Plus olmayan Confeo var. 36 derece ye ayarladığımda 46 dereceye kadar çalışıyor, 47 olduğu an brülör sönüyor. Geriye doğru gidip 35 e düştüğü anda tekrar çalışıyor. Ama bu 35 ve 47 değerleri anlık, saniyelik görünüyor, bazen de görünmeyebiliyor.

Plus olanlarda durum biraz değişmiş gibi. Sizin confeo plus 40 a ayarladığınızda 49 u gördüğü anda mı sönüyor yoksa 49 da bir süre daha yanıyor da 50 olduğu an mı sönüyor acaba. 50 derece yukarıdaki gibi saniyelik görünebilir hatta bazen ekranda görünmeden de kapatabilir.

benim kullanmış olduğum kombi suyu ısıttkdan 5 dak.sonra hızlı bir şekilde soğutuyor suyun kombiye giriş tarafındaki filtresini temizlettirdim fakat değişen pek bir şey olmadı

• quote:

Eca kombi fabrikasında arge bölümündeyim arkadaşlar. Eğer kombin kapalı kutu içerisinde muhafaza edildiyse bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogün_topcu

quote:

Eca kombi fabrikasında arge bölümündeyim arkadaşlar. Eğer kombin kapalı kutu içerisinde muhafaza edildiyse bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız.

Arkadaşım, cevabın için çok teşekkür ederim. Kombi bağlı, duvarda duruyor. Dış ortamda ama kombi kabini ile muhafazalı...
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşım, cevabın için çok teşekkür ederim. Kombi bağlı, duvarda duruyor. Dış ortamda ama kombi kabini ile muhafazalı...

Muhafazalı bölümde bir şey olmaz. Ama kombinin içini açıp toz almanızı tavsiye ederim. Ama bir haftalık çalışmanın sonunda kombi kendine gelecektir. Eğer sorun yaşarsanız bana pm atabilirsiniz. Bu konuyu fabrikadan arkadşlarla konuşup çözüm yolu önerebiliriz. Eğer sorun olursa resimlerlede desteklerseniz daha iyi yardımcı olabiriz. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Muhafazalı bölümde bir şey olmaz. Ama kombinin içini açıp toz almanızı tavsiye ederim. Ama bir haftalık çalışmanın sonunda kombi kendine gelecektir. Eğer sorun yaşarsanız bana pm atabilirsiniz. Bu konuyu fabrikadan arkadşlarla konuşup çözüm yolu önerebiliriz. Eğer sorun olursa resimlerlede desteklerseniz daha iyi yardımcı olabiriz. Teşekkürler.

İlgi ve alakanız için tekrar teşekkür ederim. Açtıracağım zaman sizi rahatsız ederim yine...

• benim confeo plus bir kombim var 4 aydır kullanıyorum bugün elektirikler yoktu sabahtan beri kapalıydı şimdi açtım kırmızı ışık yanıyo ve ekranında 4 die bir sayı var bu neden olabilir acaba
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.