Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by_xray

Hocam peteklerde bi sızıntı yok gibi görünüyor , tesisat yeni ,peteklerin havası alındı ve sürekli kontrol ediyorum . Dün 1.8 bar su basmıştım bugün 1.4 bara düşmüş .

Kombiye herhangi bir termostat bağlı değil . Termostatik vana da yok . Kombide +9 -9 olayı yok . Müşteri hizmetleri ile görüştüm kendi bu sorunları tasdik etti ve servis çağırmamı önerdi bunun üzerine buradaki bölgeye ait servisi aradağımda 25 yıllık tecrübeli arkadaş bunun normal olduğunu +9-9 olayı olmadığını , kombinin modülasyonlı olsuduğunu,alev kısıp açarak sıcaklığı ayarladığını, dur kalk yapmadığını söyledi . Günlük 50 derecede sabit isıda 24 saat çalışmada 15m3 gaz yakmasına ise güzel yakmış dedi .

Bir diğer sorun olan Kalorifer devresi sıcaklığını düşürdüğümde düşürülen sıcaklık değerine gelmesine rağmen brülörün ısıtma yapmaması ve sıcaklığın sürekli düşmesi sorunana ise "işte +9-9 dediğin burada oluyor bu da normal " dedi . Basıç düşmesine dedi sizin söylediğiniz şeyleri söyledi hiç değilse burasıbiraz akla yatkınd .

Ben anlamadım bu işi .Servis çağıracağım kişi normal diyor şimdi ben bunu çağırsam bir sorun varsa bile nasıl çözecek i .

Sizin 25 yıllık servis daha önce neyin servisi ise kombi işini yeni öğreniyor sanırım, merkezi arayıp sizin servis pilav yemiş işkembeden konuşuyor deyin.

Sızıntıyı ayrıntılı bir şekilde kontrol edin...Sızıntı olmadığından emin iseniz yine kombi genleşme tankı arızalıdır.

Servise karşı sert olun biraz kaşarlı anlaşılan..

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Sizin 25 yıllık servis daha önce neyin servisi ise kombi işini yeni öğreniyor sanırım, merkezi arayıp sizin servis pilav yemiş işkembeden konuşuyor deyin.

Sızıntıyı ayrıntılı bir şekilde kontrol edin...Sızıntı olmadığından emin iseniz yine kombi genleşme tankı arızalıdır.

Peki Bu ısıyı düşürme olayı tam olarak nasıl oluyor ? az önce ısıyı 50 den 40 a düşürdüm kombi ısısı şu anda 35 e kadar düştü ve düşmeye devam ediyor ama herhangi bir ısıtma söz konusu değil brülör ledi yanmıyor . Bu kesin bir sorundur değil mi ? Kesin bir sorunsa normal işletimi nasıl oluyor söyler misiniz ?
  • quote:

quote:

Peki Bu ısıyı düşürme olayı tam olarak nasıl oluyor ? az önce ısıyı 50 den 40 a düşürdüm kombi ısısı şu anda 35 e kadar düştü ve düşmeye devam ediyor ama herhangi bir ısıtma söz konusu değil brülör ledi yanmıyor . Bu kesin bir sorundur değil mi ? Kesin bir sorunsa normal işletimi nasıl oluyor söyler misiniz ?

Öncedende dediğim gibi kaça ayrlarsanız ayarlayın +9 -9 şeklinde çalışır, 40 ta iken 49.a kadar ısıtıp söner ve suyu çevirmeye devam eder, sonra 31.e düşünce tekrar yanar döngü bu şekilde devam eder. Aynı şekilde 50 ye ayarlarsanız 59.da söner 41.e düşünce tekrar yanar.

Servisin söylediği modülasyon her kombide olur suyun ısısına göre alev kısılıp açılır. Fakat +9 -9 kombinin çalışma karakteridir, bununla ilgisi yok. Kombide termostat bağlanan yerinde küçük bir kaplo ile bypas köprü vardır bir ihtimal uçlardan biri çıkmış olabilir ama düşük bir ihtimal.

Yakıt normal değil normali 6-7-8 m3 hadi 10 olsun 15 çok fazla...Merkezi tekrar arayıp hem kombinin hemde servisin arızalı olduğunu söyleyin.

• Benim malum sorunla ilgili bu gün servisi çağırdık servisi elemanları geldi . Belirttiğim gibi 45 aldı+9-9 olmadı 50 ye aldı +9-9 olmadı 60 a aldı +9-9 olmadı sürekli ayarlanan derecelere gelip o derecede sabit kaldı ve çalışıp durdu . Sonra 35 e aldı , bu derecede +9-9 oldu cihaz 44 e çıkınca durdu tekrar çalışmasını beklemedik çünkü bekle bekle 38 in altına düşmedi . Sonuç eleman ustasını aradı , böyle böyle diye usta beni istedi durumu izah etmek için .

Durum da tam olarak şuymuş ; Dairede ısı kaybı çok olduğu için kombi ayarlanan derecenin üstüne çıkamıyor sürekli ısıtıyor . Evde ısı kaybı çok dedi .

Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım onlar beni ankara bölge şeysine yönlendirdi , ordaki elemana durumu aynı şekilde izah ettim oda aynı şekilde evinizde ısı kaybı çok dedi kombi ayarlanan derecenin üstüne çıkaramaıyor sürekli çalışıyor dedi . Ben de 35 derecede nasıl ısı kaybı olmuyor dedim . oda min ısıda ısı kaybı çok olmaz hede hödö dedi bizde dımdızlak ortada kaldık .

Servis normal diyor , bölge temsilcisi normal diyor geriye kalan şu arkadaşlar ; Sürekli durmadan ayarlanan derecede çalışan , 50 derecede hiç durmadan çalışsa bile türkiyenin en güneyinde sıcak memlekette otursak bile doğru dürüst ısıtamayan , hadi hepsini geçim bari doğru düzgün banyomu yapayım dediğimde duştan soğuk su veren , ve tavan yapan m3 ler yakan bir kombi var elimizde . Söz konusu kombi eca confeo premix . Aklınız varsa bu kombiden uzak durun . Sakın sakın bulaşmayın . Sorunlarınız olduğu gibi sonrunlarınızla başbaşa kalır , paranla rezil olma değimini sonuna kadar yaşarsınız .

• quote:

Benim malum sorunla ilgili bu gün servisi çağırdık servisi elemanları geldi . Belirttiğim gibi 45 aldı+9-9 olmadı 50 ye aldı +9-9 olmadı 60 a aldı +9-9 olmadı sürekli ayarlanan derecelere gelip o derecede sabit kaldı ve çalışıp durdu . Sonra 35 e aldı , bu derecede +9-9 oldu cihaz 44 e çıkınca durdu tekrar çalışmasını beklemedik çünkü bekle bekle 38 in altına düşmedi . Sonuç eleman ustasını aradı , böyle böyle diye usta beni istedi durumu izah etmek için .

Durum da tam olarak şuymuş ; Dairede ısı kaybı çok olduğu için kombi ayarlanan derecenin üstüne çıkamıyor sürekli ısıtıyor . Evde ısı kaybı çok dedi .

Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım onlar beni ankara bölge şeysine yönlendirdi , ordaki elemana durumu aynı şekilde izah ettim oda aynı şekilde evinizde ısı kaybı çok dedi kombi ayarlanan derecenin üstüne çıkaramaıyor sürekli çalışıyor dedi . Ben de 35 derecede nasıl ısı kaybı olmuyor dedim . oda min ısıda ısı kaybı çok olmaz hede hödö dedi bizde dımdızlak ortada kaldık .

Servis normal diyor , bölge temsilcisi normal diyor geriye kalan şu arkadaşlar ; Sürekli durmadan ayarlanan derecede çalışan , 50 derecede hiç durmadan çalışsa bile türkiyenin en güneyinde sıcak memlekette otursak bile doğru dürüst ısıtamayan , hadi hepsini geçim bari doğru düzgün banyomu yapayım dediğimde duştan soğuk su veren , ve tavan yapan m3 ler yakan bir kombi var elimizde . Söz konusu kombi eca confeo premix . Aklınız varsa bu kombiden uzak durun . Sakın sakın bulaşmayın . Sorunlarınız olduğu gibi sonrunlarınızla başbaşa kalır , paranla rezil olma değimini sonuna kadar yaşarsınız .

Isı kaybı ile hiç bir alakası yok...ısı kaybından sürekli çalışması için hava sıcaklığı -30 derece olması lazım...Afyonda gece (-) 7-8 derecede yalıtımsız evlerde kombi dur-kalk ile çalışabiliyor.

Bir kaç ihtimal yazayım..

1- Elektronik kart arızalı...
    2- Kalorifer tesisatı Gidiş-Dönüş kombiye ters bağlanmış olabilir...(50 derecede ev çok ısınmalı, ısınmıyorsa ya petekler çok az yada sirkülasyon sorunu var bir yerde kaynak hatası olabilir boru daralmıştır.)
    3- Termostat köprüsü (kablo) çıkmış olabilir.
    4- Ntc (sensör-ısı algılayıcı) arızalıdır.

Daha önce yazdığım gibi kaşarlı servisiniz yine telefonda işi çözmüş...

Yapacağınız işlem
    - Önce tesisatı kontrol ettirin. Kombi-Tesisat düzgün bağlanmışmı, yoksa ters bir bağlantımı var, biz Afyonda 50 dereceyle ısınabiliyorsak siz 45 le ısınabilmelisiniz.

- Merkezi arayıp başka bir servis göndermelerini isteyin, aynı servis gelse bile aşağıdaki işleri yapmasını isteyin.
    - Termostat körüsünü kontrol ettirin koblo duruyormu yoksa çıkmışmı,
    - Kart değişimi isteyin,
    - NTC leri kontrol ettirin.

Bu kombiyi 6-7 yıldır forum üyesi yüzlerce belki binlerce kişi kullanıyor özellikle yakıtından herkez memnun, böyle abuk subuk hatalar vermez...Çözemezlerse ürün değişimi isteyin.

Servis yine işten sıyrılırsa Demirdöküm veya başkabir özel servise ücret karşılığında baktırın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 30 Ocak 2013; 15:29:51 >

• quote:

Isı kaybı ile hiç bir alakası yok...ısı kaybından sürekli çalışması için hava sıcaklığı -30 derece olması lazım...Afyonda gece (-) 7-8 derecede yalıtımsız evlerde kombi dur-kalk ile çalışabiliyor.

2- Kalorifer tesisatı Gidiş-Dönüş kombiye ters bağlanmış olabilir...(50 derecede ev çok ısınmalı, ısınmıyorsa ya petekler çok az yada sirkülasyon sorunu var bir yerde kaynak hatası olabilir boru daralmıştır.)

Yapacağınız işlem
    - Önce tesisatı kontrol ettirin. Kombi-Tesisat düzgün bağlanmışmı, yoksa ters bir bağlantımı var, biz Afyonda 50 dereceyle ısınabiliyorsak siz 45 le ısınabilmelisiniz.

- Merkezi arayıp başka bir servis göndermelerini isteyin, aynı servis gelse bile aşağıdaki işleri yapmasını isteyin.
    - Kart değişimi isteyin,

Bu kombiyi 6-7 yıldır forum üyesi yüzlerce belki binlerce kişi kullanıyor özellikle yakıtından herkez memnun, böyle abuk subuk hatalar vermez...Çözemezlerse ürün değişimi isteyin.

Servis yine işten sıyrılırsa Demirdöküm veya başkabir özel servise ücret karşılığında baktırın..

Hocam başka bir servis isteyeceğim merci ki bu ankara bölge temsilcisi sanırım o bile kombinin bu çalışma şekline normal dedi . Ben daha nereye gidebilirim ki bilmiyorum .
    Nasıl başka servis isteyebilirim ? Şikayet vara da yazıcam bu durumu sanırım . Bakalım ordan bişey çıkacak mı ?

Bu arada tesisatta sorun yok ondan eminim yani ters bağlantı konusunda . Banyo duşuna su debisi düşük geliyor ondan kombi ısıtmıyor . Bunun çözümü de yok sanırım tesisat olmuş bitmiş Adama su az geliyor diyorum ben bişey yapamam onun için diyor . Piyango bize vurdu galiba neyse .

• quote:

quote:

Yapacağınız işlem

- Kart değişimi isteyin,

Hocam başka bir servis isteyeceğim merci ki bu ankara bölge temsilcisi sanırım o bile kombinin bu çalışma şekline normal dedi . Ben daha nereye gidebilirim ki bilmiyorum .
    Nasıl başka servis isteyebilirim ? Şikayet vara da yazıcam bu durumu sanırım . Bakalım ordan bişey çıkacak mı ?

Bu arada tesisatta sorun yok ondan eminim yani ters bağlantı konusunda . Banyo duşuna su debisi düşük geliyor ondan kombi ısıtmıyor . Bunun çözümü de yok sanırım tesisat olmuş bitmiş Adama su az geliyor diyorum ben bişey yapamam onun için diyor . Piyango bize vurdu galiba neyse .

size bir sorum olucak tesisatınız yenimi yapıldı yoksa eskimi; cevabınıza göre bende size sorunları sölemeye çalşayım servisi o şekilde yönlendirirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: explorer77

size bir sorum olucak tesisatınız yenimi yapıldı yoksa eskimi; cevabınıza göre bende size sorunları sölemeye çalşayım servisi o şekilde yönlendirirsiniz.

tesisatta kombide yeni
  • quote:

quote:

tesisatta kombide yeni

cihazda atıyorum 50 dereceye ayarladınız çok çabuk ayarlanan ısıya gelip beklemeyemi geçiyo eğer öleyse filtreyi bi kontrol edin eğer bir sıkıntı yoksa plastik filtre ( pislik tutucu) kullanıyolar (eğer sizinkide öleyse) bazılarının iç çapları çok dar ve dolaşımı engelliyor bazılarının içindeki tel filtrelerinin delikleri çok ince bunlarda sıkıntı çıkarıyor onlardada bir sorun yoksa plastik boruları kontrol etmek lazım kaynak yapılırken iç çap daralması varmı.
    Hiç birinde sıkıntı yoksa servise söleyin yeni bir kart taksın denesin kombiyi confeo premixlerde bir kaç cihazda başıma geldi kart değişince cihaz düzenli çalışmasına dönmüştü +9 -9 .

• quote:

quote:

tesisatta kombide yeni

ilk önce filtreyi kontrol edin tıkanıklık varmı
    ikinci olarak filterniz plastikse iç çapı darmı bazıları çok dar dolaşımı engelliyor
    birde filtrenin içindeki tel olan filrenin delikleri çok darmı
    üçüncü olarak borular eğer plastikse kaynak esnasında çap daralması meydana gelmişmi
    eğer bu yukarda yazdıklarımın hiç birinde sorun yoksa
    servise söleyin denemek için yeni bir kart taksın bakalım düzelecekmi bir kaç premixde başıma geldi bu sorun kart değişiminden sonra cihaz normal çalışma seyrine dönmüştü (+9 -9)

• quote:

quote:

tesisatta kombide yeni

2 kere cevap oldu kusura bakmayın cevap gitmedi demişti o yüzden tekrar yazdım :)
  • quote:

2 kere cevap oldu kusura bakmayın cevap gitmedi demişti o yüzden tekrar yazdım :)

Tüm dediklerinizi yapıcam . Şu an servisle ilgili sıkıntı var . Yani Onlara yeni bir kart takın derim ama onların vereceği cevap şu ; "Niye takalım kombi normal çalışıyo" olacak . Eca ya bu işten anlayan birilerini göndermesini isticem kıytırık servisle olacak iş değil galiba bu . Yanıt için teşekkürler
  • confeo plus bende var .servis yanlıs düşünüyor.muhtemelen kart arizali.benim kartı değiştirdi sorun çöZüldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin şansınıza üzücü durum denk gelmiş,bendede confeo premix yeni taktırdım 20 gün oldu,lago ot ile kullanıyorum, 20 günlük tüketim 85 m3,gibi mükemmel sonuç,işalah düzelirde cihaza ısınırsınız,,
  • quote:

quote:

Tüm dediklerinizi yapıcam . Şu an servisle ilgili sıkıntı var . Yani Onlara yeni bir kart takın derim ama onların vereceği cevap şu ; "Niye takalım kombi normal çalışıyo" olacak . Eca ya bu işten anlayan birilerini göndermesini isticem kıytırık servisle olacak iş değil galiba bu . Yanıt için teşekkürler

yanlarında kart olması lazım bi takıp denesinler düzelmezse sökerler sizde başka yollara başvurursunuz.sökeceği 16 vida 8tane soket inş iyi bir servis elemanı gelirde yormaz sizi.

• ARKADAŞLAR BİR SORUMDA BENİM VAR. KOMBİMİZ HAVA GÜZEL OLDUĞU İÇİN BEN GÜNEŞLİ KISMA GETİRDİM İBREYİ SONRA AÇTIĞIMDA KIRMIZI IŞIK YANDI. KOMPLE KAPADIM AÇTIM IŞIK MAVİYE DÖNDÜ ÇALIŞTI AMA KISA SÜRE SONRA TEKRAR KIRMIZI IŞIK YANDI. ÖYLE BIRAKTIM AKŞAM ÜSTÜ EVE GELDİĞİMDE TEKRAR ÇALIŞMIŞTI KOMBİ. EŞİM AZ EVVEL ARADI KOMBİDE KIRMIZI IŞIK YANIYOR DEDİ. BUNUN SEBEBİ NEDİR BİLEN VARSA YARDIMCI OLABİLİR Mİ ( ECA CONFEO PLUS KOMBİ) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİMM
  • 3 hafta önce ECA Confeo plus kombi taktırdım. Banyoda sıcak su akarken kalorifer petekleri soğuyor su kapatıldıktan sonra geri ısınıyor. Daha önce kullandığım hiçbir kombide böyle bir sorunla karşılaşmadım. Acaba kombide mi arıza mı var, yoksa biz mi ayarını bilmiyoruz.
    Diğer bir sorunum binamızda ısı yalıtımı var. bina geneli boş 4 ev dolu. Komşularımın doğalgaz sayaçlarına baktım. binada en çok gaz yakan benim. Herkesin alt dairesi boşken, evimde yeteri kadar ısınamazken bu kadar gaz harcamamın sebebi kombinin markası modeliyle mi ilgili. ECA Confeo plus aldığım için üzülmeli, çevremdekilere önermemelimiyim. Karar veremedim. Sorunlarım hakkında yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.
  • Bu gün şikayetvara yazdığım şikayet sonucu servis elemanları tam takır cihazlarıyla evimize teşrif ettiler . İlk önce dış duvarlar,iç duvarların sıcaklıkları peteklerin sıcaklıkları , gidiş dönüş suyu sıcaklıkları vs ölçüldü daha sonra bacaya taktıkları cihazla bir takım veriler aldılar ve kombinin veriminin %98 olduğunu örendim . Bu arada sıcaklıkları elinde bulunan lazerle ölçtü, gidiş dönüş suyu sıcaklıklarınıda bu lazeri kombinin altında,tesisat borusuyla kombinin birleştiği kısımdaki somunlardan ölçtü .( nasıl bir ölçüm mantığı anlamadım :) )
    Pompa basıncını düşürdü eleman , 3. kademedeymiş 2 ye aldı . Tüm bu ölçümleri not edip kendilerinin mühendisine göndereceklerini söyledi .
    Ayrıca bana bir de denemem için oda termostatı bıraktı şu ortasında büyük bir ayar derecesi olanından . Bunu bağladı gitti . Bakalım makine mühendisi bey ne diyecek ama bi beklentim de yok açıkçası.

Ben şu anda oda termostatı araştırıyorum . İlk başta termostatik vana almayı düşünüyordum ama kombinin bu çalışma düzeni nedeniyle oda termostatına yöneldim . termostatı yurt dışından getiricem burda çok pahalı . Servisin söylediğine göre honeywell in tüm modelleri uyarmış . Bana önerebileceğiniz bir model var mı ? Şu modulasyon yaptıran ve programlanabilir olanları iş görür gibi .

• quote:

Orijinalden alıntı: oztgng

3 hafta önce ECA Confeo plus kombi taktırdım. Banyoda sıcak su akarken kalorifer petekleri soğuyor su kapatıldıktan sonra geri ısınıyor. Daha önce kullandığım hiçbir kombide böyle bir sorunla karşılaşmadım. Acaba kombide mi arıza mı var, yoksa biz mi ayarını bilmiyoruz.
    Diğer bir sorunum binamızda ısı yalıtımı var. bina geneli boş 4 ev dolu. Komşularımın doğalgaz sayaçlarına baktım. binada en çok gaz yakan benim. Herkesin alt dairesi boşken, evimde yeteri kadar ısınamazken bu kadar gaz harcamamın sebebi kombinin markası modeliyle mi ilgili. ECA Confeo plus aldığım için üzülmeli, çevremdekilere önermemelimiyim. Karar veremedim. Sorunlarım hakkında yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.

Tüm kombilerde (Kiturami hariç, kendisine özgü boyler var içerisinde) sıcak su açıldığında peteklere giden sıcak su kesilir, burada herhangi sıkıntı yok. Sarfiyat farkları binanızın çok yeni olmasından kaynaklanıyor, tüm daireler dolduğu zaman ve bina duvarları kuruduğu zaman muhtemelen düzelir. Bu kış böyle dengesiz sarfiyatlar olabilir ama önümüzdeki kış düzelir.

• quote:

Bu gün şikayetvara yazdığım şikayet sonucu servis elemanları tam takır cihazlarıyla evimize teşrif ettiler . İlk önce dış duvarlar,iç duvarların sıcaklıkları peteklerin sıcaklıkları , gidiş dönüş suyu sıcaklıkları vs ölçüldü daha sonra bacaya taktıkları cihazla bir takım veriler aldılar ve kombinin veriminin %98 olduğunu örendim . Bu arada sıcaklıkları elinde bulunan lazerle ölçtü, gidiş dönüş suyu sıcaklıklarınıda bu lazeri kombinin altında,tesisat borusuyla kombinin birleştiği kısımdaki somunlardan ölçtü .( nasıl bir ölçüm mantığı anlamadım :) )
    Pompa basıncını düşürdü eleman , 3. kademedeymiş 2 ye aldı . Tüm bu ölçümleri not edip kendilerinin mühendisine göndereceklerini söyledi .
    Ayrıca bana bir de denemem için oda termostatı bıraktı şu ortasında büyük bir ayar derecesi olanından . Bunu bağladı gitti . Bakalım makine mühendisi bey ne diyecek ama bi beklentim de yok açıkçası.

Ben şu anda oda termostatı araştırıyorum . İlk başta termostatik vana almayı düşünüyordum ama kombinin bu çalışma düzeni nedeniyle oda termostatına yöneldim . termostatı yurt dışından getiricem burda çok pahalı . Servisin söylediğine göre honeywell in tüm modelleri uyarmış . Bana önerebileceğiniz bir model var mı ? Şu modulasyon yaptıran ve programlanabilir olanları iş görür gibi .

cihazınız nasıl suan çalışması hala çalışmak için çok bekliyormu

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.