Şimdi Ara

E 8400'ü 4,9 Ghz'e çıkarayım derken... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
4.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Garanti servisine gönderildi. Şu an hala beklemede. Anakartı satan yerin tek bildiği bu.
  • hocam ya inşallah en kısa zamanda kavuşursun sistemine
  • İşlemcinin sıfırını verdiler. Anakart da gelmiş. Ama anakartın sıfırı mı gelmiş yoksa tamir mi etmişler şu an belli değil. Anakartı aldığım yerin sahibi, yardımcısını toptancıya göndermiş.

Konuya yeni olan arkadaşlar için bilgilendirme: İşlemci ile anakartın faturaları farklı yerlerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 18 Mayıs 2009; 15:47:42 >
  • hadi güle güle kullan yeni işlemcini

----
    konu kapandı ama aklıma birşey geldi

senin ramlerin 1066 mhz yani 533x9=4797 ghz çalışabilir

ama sen 4.9 ghz 544 fsb de çalıştırmışsın yani ramleri 1088 mhz çalıştırmışsın ve büyük ihtimal 5-5-5-15 ayarlarında çalışmadı ....
  • Ramlerin frekansı yükseldiği için onlara da voltaj verdim. +0.2 yazan değeri verdim.

Bilgisayarın açılmama sebebini anakartın biosunda standart yazan yerin tarafımdan turbo veya extrem yapılmamasına bağlıyorum. Kitapçığında üst düzey oc'ler için standardı değiştirin yazıyor.
  • 2.1 volt

yok artık lebran ceymss
  • Hocam bilgisayar açılmayınca voltajı kademeli olarak artırdım. Açılmadıkça gaza geldim. Verdim voltajı, verdim voltajı..

Sonra böyle ters köşe olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 18 Mayıs 2009; 16:10:52 >
  • Biraz önce anakartı aldığım yerle de görüştüm. Onun da sıfırını vermişler. Bunları satıp core i7'ye mi geçsem yaw..
  • quote:

Orjinalden alıntı: coupant

Biraz önce anakartı aldığım yerle de görüştüm. Onun da sıfırını vermişler. Bunları satıp core i7'ye mi geçsem yaw..

hayırlı olsun güle güle kullan...
    hemen 2.1 veriyorum bende ....
  • 2.1 az olmuş sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: coupant

Biraz önce anakartı aldığım yerle de görüştüm. Onun da sıfırını vermişler. Bunları satıp core i7'ye mi geçsem yaw..

geç valla . i7 920 d0 al ex58-ud4p al keyfine bak
  • geçmiş olsun , hayırlı olsun.

4444 ayak üstüne düşmüşssün dicek tek bişey var ;

X48 le e8400e kaç kuruş istiyorsun ??
  • x58 ud4p mi iyi, ud 5 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 20 Mayıs 2009; 9:17:50 >
  • ARKADAŞLARIN DEDİĞİ İŞE YARAYACAKTIR TAHMİNİMCE.BİOS PİLİN ÇIKARTINCA BENİM SORUN GİTMİŞTİ.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atorbaci

ARKADAŞLARIN DEDİĞİ İŞE YARAYACAKTIR TAHMİNİMCE.BİOS PİLİN ÇIKARTINCA BENİM SORUN GİTMİŞTİ.

İşlemci yandıktan sonra işemi yarayacak?
  • AMD Phenom II'ler de gayet güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 20 Mayıs 2009; 12:05:11 >
  • büyük geçmiş olsun,bilinçsizce overclock yapmamak lazım .
  • Geçmiş olsun bu işlerden anlamadğım için bişey yazamıycağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihcanery

büyük geçmiş olsun,bilinçsizce overclock yapmamak lazım .

Bilinçli overclock yapmak istiyorum uzat hadi yardım elini yada uzatın ellerinizi
    athlon 5200+ 3 gb 800 mhz kingston ram asus 350w psu GA-MA78GM-S2H (rev.1.1) anakart
    Voltajı kaç yapıcam?çarpanı kaç yapıcam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.