Şimdi Ara

E-5 Hız Sınırı 70 e düştü Radar Para Bastı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
298
Cevap
1
Favori
39.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

işi çözmüş ya millet radarların olduğu yerde frenliyosun gerisinde basıyosun

Oyle birsey yok. 2 kamera arasindaki gecis surenden ortalama hizini hesapliyor.

o zaman yanlış yapıyorlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

işi çözmüş ya millet radarların olduğu yerde frenliyosun gerisinde basıyosun

Oyle birsey yok. 2 kamera arasindaki gecis surenden ortalama hizini hesapliyor.

o zaman yanlış yapıyorlar

Aynen oyle. Bu tipler bir de kendini akilli zannediyor ya ayar oluyorum. Sen 80 ile efendi efendi giderken arkadan 120 ile gelip seni selektor manyagi yapip 100 mt ilerde radari gorunce 50'ye dusuruyor hizini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: mardina

D100 (E5) Karayolu'nda Selimpaşa-kumburgaz arasında 59 Km hız için Radar Cezası kesmişler.D100 hız limiti 70 km diye biliyordum (not eklemişler cezaya yerleşim yeri içi diye).İstanbul da araç kullanmak çok zor artık.Her yer eds kamerası,her yer radar.50 km hızla giderken aniden sarı ışık yanıyor frene sert bassam arkamdaki çarpacak sarıda geçsem ceza yazıyor eve yolluyorlar.En azından eds koydukları her ışığa bir süre sayacı taksınlar aksi halde sarıda durmak mümkün değil resmen tuzak yani.Selimpaşa'da E5 hız limiti 50 km nasıl oluyor ?yerleşim yeri içi diyor E5'in tamamı zaten yerleşim yeri içi değil mi?Devlet gelirlerini nasıl arttıralım diye düşünüp çareyi ceza kesmekte bulmuş.En iyisi yola hiç çıkmamak.Depoyu doldururken ödediğimiz ötv'ler yetmiyor.Dünyanın en pahalı benzinini kullanmamız yetmiyor.Elektronik ceza bizi paranoyak yaptı.Yollar artık devlet gelir kurumu olarak çalışıyor.İstanbul'un trafik problemini böyle çözecekler herkese ceza yazalım her yere radar kuralım her yere kamera koyalım milletin canını yakalım hem cebimiz dolsun hem de cezadan canı yananlar yoldan çekilsin yollar zenginlere kalsın.İşte hükümetin İstanbul'daki trafik problemine bulduğu çözüm

Denetimler arttı şikayetlerde arttı.Kurallara uymayanlara ceza yazmak ne zamandan beri eleştiri konusu oldu.Dingonun ahırıydı ortalık şimdi el attılar trafik adam edilmeye çalışılıyor.Alışmışız rahatlığa tabi şimdi kurallara uymak zor geliyor.Adam gibi araba sürene cezamı yazılıyor?Trafik cezalarının ne alakası var ÖTV yada yakıt fiyatlarıyla?Vergimi ödedim ben istediğimi yaparım arkadaş diye yollarda mı dolaşalım?Aniden sarı ışık yanıyormuşta, duramıyormuşta.Zaten ışıklara gelirken yavaşlamak zorundasın.Avrupa da ki sürücüleri öve öve bitiremiyoruz onlar insan aşığı olduğundan saygılılar zaten bütün kurallara.

Her yerde bölünmüş yollarda hız sınırı 110km diye geçiyor. Adamlar 200m için araya 90km hız sınırı sıkıştırıyor hop arkasında radar.
    Ne diyorsun sen be

• yeminle araç almak ayrı dert, keyifli sürmek istesen ayrı dert, yakıtı ayrı dert, ceza yermisin yemezmisin... vallahi şaka gibi.

yalnız bahçeşehirden fsm köprüye kadar radar yok galiba
  • Benim bildiğim Okmeydanı , Edirne kapı , Zeytinburnu metrobüs Durağında Radarlar mevcut , sanıyorum ben Edirne kapı Radarına yakalandım ceza yedim
  • bence ehliyeti 50 yaş ve üstüne versinler sadece. o zaman hız sınırı aşılmaz.
  • e-5 üzerlerinde hız sınırı 70 yazan tabelalar var .. dikkatli bakınca önlü arkalı kameralı sistem var ben daha cok onlara dikkat ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Güvenliği filan sağlamak hikaye bu uygulamaların temel amacı para kazanmak.Güvenliği sağlayacaklarsa doğru düzgün uygulamalar yapmalılar

Yerden göğe kadar haklısın amaç bizim canımızı malımızı filan düşünmek değil eksik, gedik veren ekonomiğye para akışı sağlamak. Dünde başka bir sayfada yazmıştım adam radarı öyle bi yere kurmuş ki geçen düşüyo, geçen düşüyo amaç " üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olmuş. Bazıları yollarda serserilik yapar onları gören yok.....
  • Bayramda Yunanistana arabayla gittim, herhalde 2000km yol yaptım,
    Yunanistan haritası yüklüydü navigasyonda, tüm radar noktalarını gösterdi.. TR haritasında tık yok..
    Bende zaten kurallara uyuyordum, radardan geçerken biraz dikkat ettim sadece..

Avrupada devlet radar noktalarını kendisi söylüyor, maksat ceza yazmak değil, riskli bölgelerde yavaş gitmenizi sağlamak..
    Burda bütçeyi denkleştirme aracı olmuş...yazık..
  • Ben her gün Samandıra-Kartal bağlantı yolundan e-5'e giriyorum ve Küçükyalı'ya kadar gidiyorum. Bazen 100'ü buluyor hızım ama cezam yemedim şu ana kadar
  • Gece 00:00 dan sonra Bostancı'dan Gebze'ye kadar 100 - 110 km hızlarda gidiyorum. Hiç bir ceza yemedim. Fakat emniyet E-5 üzerindeki kameraları gece görüş kameraları ile değiştirmeye hazırlanıyormuş. Şimdiye kadar kameralar gece çekim yapmadığı için ceza yememişim. Bunu bir arkadaş söyledi.
  • Ben aylardır 70i hiç gecmedim. Sorun yapacak birsey yok. Hem az yakiyoruz hem de konforlu ve guvenli suruyoruz. Umarım 70in ustine çıkıp hala makas atmaya çalışanlara birer birer ceza yazılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

İstanbul Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanvekili Semih Kaçanoğlu da yeni radar uygulaması dolayısıyla taksici esnafın zor duruma düştüğünü söyledi. 18 bin taksiden yarısının radara yakalandığını kaydeden Kaçanoğlu “Her iki taksiden birine ceza geliyor. Mal sahibi ile şoför birbirine girdi” dedi. Osmaniye Merkez Taksi Durak başkanı Huseyin Torunoğlu ise “Cezalardan dolayı 4 şoför işi bıraktı. Torunoğlu, sahil yolunda 70 ile yoluna giden arkadaşlarımız, arkadan gelen araç tarafından sürekli taciz ediliyor. Böyle giderse taksilerde çalışacak şoför kalmaz “ dedi.

çok saçma mantıksız bir açıklama olmuş.
    taksiciler daha çok dikkat etmek zorunda.
    mal sahibi cezanın hesabını sorar tabi, onu da mı adam ödeyecek?
    şoförün dikkatsizliğidir bu radar cezası.

bu gidişle çalışacak şoför bulunamaz diyor.
    ticari araçlara çalışacak şoför her zaman bulunur. boşa milleti telaşa çekiyorlar.

• kameralardaki infralar calisiyor. eger merak ediyorsaniz telefonun kanerasini tutun altindan gecerken nasil yandigi gorursunuz kizilotesi kameralarin :D

• bir kaç aydır pendik'ten k.çekmeceye giderken otobanı kullanıyorum 125'le gidiyorum orada dönüste boğazdan 70-75 arası geliyorum ama aracımda hız sabitleme yok bazen 80i asıyorum aha kesin ceza yedim diyorum ama daha yemedim 4. vitesle gitsem 75'le çok yakar hem de gürültülü olur 5. viteste sınırı asıyorum ne yapsam bilemedim bir ara arkadasım geldi pendik'e 87 km hızla sanırım 343 lira ceza yemis bir daha gelmem diyor
  • Yapmayın kardeşlerim yoksa suriyeliler ne yiyip içecek nerde okuyacak nerde barınacak? Lütfen bu kadar gaddar olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Knock0uT_

Yapmayın kardeşlerim yoksa suriyeliler ne yiyip içecek nerde okuyacak nerde barınacak? Lütfen bu kadar gaddar olmayın

Aynen durum bu

• :)) cari açık nasıl kapanacak yoksa yıl sonu ne alsak kar
  • Devlet para istiyir
  • quote:

Yapmayın kardeşlerim yoksa suriyeliler ne yiyip içecek nerde okuyacak nerde barınacak? Lütfen bu kadar gaddar olmayın

Silah mı dayıyorlar? Zorla mı alıyorlar? Şehir içi sözde belli olan hız limitini pratikte uygulanması için çalışıyorlar. Halihazırda zaten E5'te 70in üstüne çoğu saatte çıkamıyorsunuz...

Ben 90km hız limiti olan yolda 110 ile seyrederken kaza yaptım. Karşıdaki adam ölseydi.. Şuan hala hapiste olabilirdim.. Mesleğimi kaybedebilirdim.. Psikolojim bozulabilirdi.. Aile hayatım biterdi.. Karşı taraf için de durum bundan farklı olmazdı..

Ben kontroller sıkı olsa belki de o kazayı yapmayacaktım. Ama bana ders oldu.. İlla herkes böyle mi alsın dersini?

Bakın geçen gün kendi konunuzda birine verdiğiniz cevap..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Burada elestirdiginiz sey nedir ? Insanlarin hızlı gitmesinin engellenmesi mi ? Cok polis olmasi mi ? Yoksa hiz sinirini aştığı icin ceza yazilmasi mi ?

Yani bize sorarken anlattığınız olaydan ötürü sordum.

Eleştirdiğim şey her tarafta polis var radar var ama 200 metre sonra feci bir kaza oluyor demek ki her tarafa polis radar koymakla iş bitmiyor demek ki tek sorunumuz hız değil

Radar koymayla iş bitmiyor diye, komple serbest mi bırakılsın? Derdiniz Suriyeliler ise başka.. Ancak burası otomobil genel ve bu forumda trafik kurallarını bu şekilde yorumlamanızı doğru bulmuyorum.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.