Şimdi Ara

E-5 Hız Sınırı 70 e düştü Radar Para Bastı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
39.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

E5'te sol şeritte 70'le gidenin üzerinden geçerler. Sağ şerit zaten kamyonlarla dolmuş durumda... Dolayısıyla minimum güvenli hız 120 diyorum başka da lafım yok :)

E5'in hang bölümünde dolu bu kamyonlar?

Ben ağırlıklı Atatürk Havalimanı mevkiinden köprüye kadar ve zaman zaman da Beylikdüzünden Köprüye kadar olan mevkide kullanıyorum. Yılda 25bin km yapıyorum ve bunun 20bini İstanbul'da.. Hiç de bahsettiğiniz şekilde sağ şeridi kamyonların doldurduğunu görmedim..

Minimum 120 nedir? İroni mi yapıyorsunuz?

Bu konuda geçen yıl da yazdığım mesajlarım var. Hala da 77'yi geçmedim E5'te.. Ne orta, ne de en sağ şeritte sellektör bile yemedim. Ki zaten sağ şerit boş olduğunda hemen sağa geçerim.

Hem az yakıyorum.
    Hem stres yaşamıyorum.
    Hem daha da konforlu bir yolculuk elde ediyorum.
    Hem çevreyi daha az kirletiyorum.

Solumdan geçenlerin de çoğunu Levent trafiğinde yakalıyorum :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: nucro

quote:

Orijinalden alıntı: Monterrey

D100 Kadıköy'de 86Km ile 172 TL para cezası yemişim.Güler misin ağlar mısın?

D100 Kadıköy'de 94 km, 356 TL !! bugün eve ceza gelmiş. Genelde orta şeritte 70-90km ile giderim. 70miş hız sınırı, araçların %90'ı 70 in üstünde.

Amacınız insanları engellemek ise hergün kontrol yaparsınız, ama amacınız insanlardan para çarpmak ise böyle gezip arada para toplarsınız. 4 yıl olmuş konu açılalı, işte insanları her sene güzel güzel çarpmışlar. E-5'te uyarı levhaları koysana , her yere elektronik uyarılar koyuyorlar trafik açık-kapalı diye. En azından trafik açıkken bu uyarılar yer alsa keşke çünkü e-5teki hız sınırını eminim büyük çoğunlk bilmiyor. Ama dediğim gibi amaç engelleme değil kafaya göre istediği zaman ceza çakmak olduğu için ....

Gecmis olsun.Aynen dediginiz gibi.

Bir de birsey eklemek istiyorum kadikoy'de d100 diye bir yol olmadigini iddia edenler var onlara hicbirsey demiyorum zaten.Cezanin uzerinde Kadikoy D100 yaziyor gerisi teferruat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hesapta hız sınırını 90'a çektilerdi, ne oldu? Hala tabelalarda 70 km sınır E5'de. Haa birde kaç yıl oldu, hala E5'te hız sınırın 70 km olduğunu ve hız koridoru uygulamasından haberi olmadığını yazan arkadaşlar var. O koca 70 km yazan ışıklı tabelaları ve kameraları insan nasıl görmez hayret ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 saat trafikte dur kalklarla ilerliyorum sonra biraz hizlanayim derken salak 70 tabelasini goruyorum millet son 5 10 metre kala hizlarini 70 dusurmeleri daha fazla tehlikeye yol aciyor. seytan diyor plakadan 1 harfi siliklestir gorunmesin haram zikkim olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

E5'te sol şeritte 70'le gidenin üzerinden geçerler. Sağ şerit zaten kamyonlarla dolmuş durumda... Dolayısıyla minimum güvenli hız 120 diyorum başka da lafım yok :)

Ben ağırlıklı Atatürk Havalimanı mevkiinden köprüye kadar ve zaman zaman da Beylikdüzünden Köprüye kadar olan mevkide kullanıyorum. Yılda 25bin km yapıyorum ve bunun 20bini İstanbul'da.. Hiç de bahsettiğiniz şekilde sağ şeridi kamyonların doldurduğunu görmedim..

Bu konuda geçen yıl da yazdığım mesajlarım var. Hala da 77'yi geçmedim E5'te.. Ne orta, ne de en sağ şeritte sellektör bile yemedim. Ki zaten sağ şerit boş olduğunda hemen sağa geçerim.

Hem az yakıyorum.
    Hem stres yaşamıyorum.

Ben de her gün Gebze'den Maltepe'ye işe gidiyorum-geliyorum. Zaten yolun çoğunluğu iki şerit. Sağ şerit full kamyon, soldan da 70'le gitmeniz arkadan tamponunuza yapışılıp sellektör+korna bombardımanına uğramanız manasına gelir. Bence siz bahsettiğim güzergahta E5'e daha dikkatli bakın.

• e-5 teki o kameralar okuyormu okumuyormu bilmiyorum

geçenlerde avrupa yakasından gebzeye doğru gidiyorum saat sabah 05.00 civarı, halici geçtim çağlayan civarıydı sanırım orta şeritte bir taksi gördüm bir aracın dibine yapışmış 70 le felan gidiyor

benim hızım 80-90 civarıydı, yaklaştığımda gördüğüm, taksinin polis arabasının peşinden gittiğiydi kıllandım ama ihtimal vermedim sabahın beşinde gezici radar hemde e-5 te
    polis aracının yanına geldim çakarları yanmıyor normal ilerliyorlar, bir baktım ön cama radarları koymuşlar uygulama yapıyorlar bende onları geçmeden aynı hızda yanlarında (sağ şeritte) gitmeye başladım memur arkadaşlar durumu anladılar hemen hızlanıp yan yola geçtiler (sanırım istikamet değiştirdiler)

Dikkat her an uygulamaya denk gelebilirsiniz. İstanbulda ilk defa gezici radar gördüm
  • quote:

quote:

Hem az yakıyorum.
    Hem stres yaşamıyorum.

Yolların belli bir kapasitesi var. Ne kadar hızlı gidilirse gidilsin yollardan geçebilecek araç sayısı değişmez. Çünkü o yollar caddelere sokaklara dağılır. Onlarda belli bir hızın üzerinde akamazlar.

Dolayısıyla hız sınırları da o şehrin kaldırabileceği yola göre belirleniyor. Işıklar vs ona göre ayarlanıyor.

Yani hız sınırına uyan insanlar hiçbir trafik yaratmıyor, hızlı giden ve yollarda yığılmalara neden olan kuralsız insanların zulmünü çekiyor. Hele birde illaki bunların biri sabah saatlerinde kaza yapıp yolu tıkıyorlar.

Örneğin çoğu yolda 70 yada 50 km hızlarda yeşil dalga oluyor. O hızda gidildiğinde büyük oranda yeşile denk geliyorsunuz. Ancak hızlı giden sürücüler trafik ışıklarında durmak zorunda kalıyorlar. Kalkarken de hızlı davranmadıkları için arkadaki araçlar yeşilde geçemiyor. Böylece trafik oluyor.

Tabi bunlar kültür meselesi. Anlayana.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

quote:

quote:

Hem az yakıyorum.
    Hem stres yaşamıyorum.

Yolların belli bir kapasitesi var. Ne kadar hızlı gidilirse gidilsin yollardan geçebilecek araç sayısı değişmez. Çünkü o yollar caddelere sokaklara dağılır. Onlarda belli bir hızın üzerinde akamazlar.

Dolayısıyla hız sınırları da o şehrin kaldırabileceği yola göre belirleniyor. Işıklar vs ona göre ayarlanıyor.

Yani hız sınırına uyan insanlar hiçbir trafik yaratmıyor, hızlı giden ve yollarda yığılmalara neden olan kuralsız insanların zulmünü çekiyor. Hele birde illaki bunların biri sabah saatlerinde kaza yapıp yolu tıkıyorlar.

Örneğin çoğu yolda 70 yada 50 km hızlarda yeşil dalga oluyor. O hızda gidildiğinde büyük oranda yeşile denk geliyorsunuz. Ancak hızlı giden sürücüler trafik ışıklarında durmak zorunda kalıyorlar. Kalkarken de hızlı davranmadıkları için arkadaki araçlar yeşilde geçemiyor. Böylece trafik oluyor.

Tabi bunlar kültür meselesi. Anlayana.

Ben söylediklerinizin türkiyede uygulandığını düşünmüyorum.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Yeşil dalga uygulaması yapılan herhangi yolumuz yok,çünkü öyle altyapıya sahip yolumuz yok. 80'lerde bazı ana caddelerde İstanbul'da yapılıyordu ama bugünün İstanbul'unda zaten imkanı olmayan uygulama.

• merhaba..genelde bostancı köprüsünden çıkıp,mecidiyeköye gidiyorum yalnız dikkat ettiğim bir şey var. D100 yani eski adıyla E-5 'te çoğunluk 70 in üzerinde seyir ediyor..bu güzergahta radar var mı acaba?
  • Var Mecidiyeköy'den başlıyor Bahçelievler Gold Bilgisayar'a kadar devam eden Hız Koridoru Radar uygulaması var. Ters istikamette Bakırköy Adliyesi'nin orda başlayıp Haliç çıkış rampası ortasında son buluyor.

• E 5 te trafik yokken 70 le gideni gormedim. Sag da tek tuk gidenler var sadece. O halde herkese ceza gitmesi lazim.
    Bana hic ceza gelmedi 4 ay boyunca her gun e 5 i kullanmistim . Ceza gelse simdiye kadar gelirdi.

• Sanirim herkese ceza yazilmiyor. Ben sadece gece vakitleri e5 e cikiyorum. Ciktigim zamanda pek 80 nin altina inmem.150 ile gittigim oldu ama ceza gelmedi daha. En son ciktigimda da 80 e sabitledim bakalim sonu ne olacak bu isin.

• e-5 te 70 le gitmek cok zor, araci bosa birakinca bile 70 i geciyor, ayrica arkadakiler ustune cikiyor resmen, kimse sellektor yapmiyor ustune cikmiyor diyen de herhalde o yollarda gordugumuz arkasinda bomba patlasa farkinda olmayacak turden soforlerdir

• bu taksicilere acımıyorum. bugün bir tanesini hastanelik ediyorduk bir abimizle, alayı artist ve trafik kurallarına uymuyor.
  • Arkadaşlar, benim anlamadığım E-5 i sık kullanırım, ve yolun ortalama hızına göre gidiyorum buda 80-100 arası.Genelde 100 le gidiyorum solda ve kimseden hızlı gitmiyorum trafiğin akışına göre.Garip olan daha hiç ceza gelmedi.Acaba kalktımı hız sınırı?
  • E-5 i kullaniyorum senelerdir. +200hp gucunde aracim var hizimda genelde 120-140 arasi oluyor zaten imkani yok 70 i gecmemenin ve hala ceza yemdim ve pek inanmiyorumda.

• Bu hız cezalarında fotoğraf göndermeleri gerekmiyor mu?

Bana gelen cezada fotoğraf yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Yeşil dalga uygulaması yapılan herhangi yolumuz yok,çünkü öyle altyapıya sahip yolumuz yok. 80'lerde bazı ana caddelerde İstanbul'da yapılıyordu ama bugünün İstanbul'unda zaten imkanı olmayan uygulama.

Yıllar önce yapıldı. Sürücülerin bazıları sürücü olmadığı için hızlı gittiklerinden kırmızı ışıkta beklemelere sebep olmuştu. Hala daha tabelası olmasada bazı yollarda 70 yada 50 ile gittinde ve trafik canavarları olmadığında yeşıle denk geliyorsun. Özellikle küçük şehirlerde.

Ancak örneğin kartal-kadıköy minibus yolunda her yönden araç katılımı çok fazla olduğundan böyle bir uygulamanın olmaması çok normal. Çünkü bu olayın gizliden olduğu yerlerde ana yola katılacak araçlar oldukça bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 21 Ağustos 2014; 15:08:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Burada yeşil dalga ile ilgili ibb nın açıklamasını okumanızı tavsiye ederim.

http://tkm.ibb.gov.tr/Cdefault.aspx?AltMenuID=184

Var mıymış yok muymuş net bir şekilde açıklanmış.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.