Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.718
Cevap
213
Favori
966.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KasarHood!

Merhaba

Aynı sıkıntı ile uzun zamandır karşı karşıyayım. Ball Multi Floor modelini kullanıyorum. Bel ağrısından ve terden yoruldum satmaya karar verdim. Size tavsiye edilen yöntemi denediniz mi acaba? İyileşme var ise bende yapacağım.

Süpürge başlığını değiştirerek daha az yorucu hale getiriliyor mu? Bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    tabii ki başlık değiştirerek emiş gücünü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

YUKARDAKİ : boruya takılı olmayan GRİ başlık , kullanımı en rahat modeldir. siyah kıl fırçalıdır ve kılların arasından da hava emdiği için yere çok yapışmaz. kullananı yormaz. ama birkaç eksisi var : 1-kusursuzu veya sıfırı zor bulunur 2-üretim tarihi eskidir , dolayısıyla hasar vadesi daha kısa 3-siyah kılların arasına dolan pislik asla tam temizlenemez.temizliği zor

AŞAĞIDAKİ : boruya takılı olan renkli başlık silikon fırçalıdır. daha yeni üretim, hasar süresi daha uzun. silikon fırçayı ıslak mendille silip temizlemek kolay. ama diğerine kıyasla yere biraz daha fazla yapışır. (yine de pnömatik başlığa kıyasla kullanımı çok daha rahat)

ÇOK ÖNEMLİ NOT : bu 2 model başlık , kilitlenme mekanizması GRİ olan önceki nesil dysonlar için üretilmiştir. İkinci fotoda da görüleceği gibi boruyla kilitlendiği mekanizma GRİ'dir.. Ama pnömatik başlıklar her 2 nesil süpürgede de var. özeti şu : eğer sizin makinenizin kilitlenme mekanizması KIRMIZI ise , yukardaki başlıkları bulsanız da boşuna almayın, makinanıza asla uymaz, paranız çöp olur

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şapkaa -- 29 Şubat 2020; 21:1:43 >

• KasarHood! K kullanıcısına yanıt
    Ayağın altında 2 tane plastik hortum görünüyor ama birinin giriş yeri plastiğin arkasında gizli,çekip çıkartırsam tekrar yerine takamam diye çıkartamadım. Sadece 1 hortumu çıkartıp süpürdüm daha da yere yapıştı:(( İki hortumu çıkarmaya cesaret edemedim ondan mı bilemem ama sonuç olarak bu tavsiye işe yaramadı. Çin işkencesi dedikleri bu olsa gerek çinlilermi keşfetmiş pneumatik ayağı nedir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şapkaa

YUKARDAKİ : boruya takılı olmayan GRİ başlık , kullanımı en rahat modeldir. siyah kıl fırçalıdır ve kılların arasından da hava emdiği için yere çok yapışmaz. kullananı yormaz. ama birkaç eksisi var : 1-kusursuzu veya sıfırı zor bulunur 2-üretim tarihi eskidir , dolayısıyla hasar vadesi daha kısa 3-siyah kılların arasına dolan pislik asla tam temizlenemez.temizliği zor

AŞAĞIDAKİ : boruya takılı olan renkli başlık silikon fırçalıdır. daha yeni üretim, hasar süresi daha uzun. silikon fırçayı ıslak mendille silip temizlemek kolay. ama diğerine kıyasla yere biraz daha fazla yapışır. (yine de pnömatik başlığa kıyasla kullanımı çok daha rahat)

ÇOK ÖNEMLİ NOT : bu 2 model başlık , kilitlenme mekanizması GRİ olan önceki nesil dysonlar için üretilmiştir. İkinci fotoda da görüleceği gibi boruyla kilitlendiği mekanizma GRİ'dir.. Ama pnömatik başlıklar her 2 nesil süpürgede de var. özeti şu : eğer sizin makinenizin kilitlenme mekanizması KIRMIZI ise , yukardaki başlıkları bulsanız da boşuna almayın, makinanıza asla uymaz, paranız çöp olur

Alıntıları Göster
    Bu modellerin fiyatları uygunsa ve bulabilirsem deneyeceğim. Açıkçası süpürgeyi satmak istemiyorum ama çok yoruyor. Umarım satılmadan deneme şansım olur :) Teşekkür ederim bilgi için..

• quote:

Orijinalden alıntı: Atomkarınca2

Ayağın altında 2 tane plastik hortum görünüyor ama birinin giriş yeri plastiğin arkasında gizli,çekip çıkartırsam tekrar yerine takamam diye çıkartamadım. Sadece 1 hortumu çıkartıp süpürdüm daha da yere yapıştı:(( İki hortumu çıkarmaya cesaret edemedim ondan mı bilemem ama sonuç olarak bu tavsiye işe yaramadı. Çin işkencesi dedikleri bu olsa gerek çinlilermi keşfetmiş pneumatik ayağı nedir...
    O zaman bende hiç bulaşmayayım elime yüzüme bulaştırırsam tamamen elde kalır. Umarım başlıklar işimi görür. Nereden bulaştım bu süpürgeye. :) Teşekkür ederim dönüşünüz için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KasarHood!

Bu modellerin fiyatları uygunsa ve bulabilirsem deneyeceğim. Açıkçası süpürgeyi satmak istemiyorum ama çok yoruyor. Umarım satılmadan deneme şansım olur :) Teşekkür ederim bilgi için..

Alıntıları Göster
    Üstteki kıllı fırça ile halıya yapışmadan süpürülür gibi görünüyor alıp deneyince memnuniyetinizi paylaşırsanız sevinirim. En azından bir alternatifiniz var ben elmecbur kullanmaya devam ediyorum dün süpürdüm evi bugün belim acıyor. Satmaya kalksam 2 aylık makineyi zarar ederim eşime mahcup olurum,düştüm bi dyson belasının içine:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Halıya vantuz gibi yapışan başlıklar yüzünden sıkıntı yaşayan bi ben değilmişim gördüğüm üzere. Belliki bu pneumatik başlık denen şey oluşu itibariyle biz tüketiciye zorluk çıkartıyor. Birlik olsak mağduriyetimizin giderilmesi adına dysonla iletişime geçsek bi çözümü yokmu? Altı kıl fırçalı başlık göndersinler mesela..Şikayetvar sitesindede gördüm sıkıntı yaşayanları..ucuza alsam “ucuz etin yahnisi bukadar olur” der katlanırdım yada başka cihaz alırdım belki ama benim daha taksitlerim bitmemiş,güya isim yapmış markanın üretim hatası bu bence. Ben şahsım adına dysona mail attım telefonla da ulaşcam ama toplu olarak varsa yapabileceğimiz birşey yapalım arkadaşlar

• ÇOK ÖNEMLİ NOT : yukarıda 2 model başlık önermiştim. bir hususu atlamışım : o başlıklar kilitlenme mekanizması GRİ olan önceki nesil dysonlar için üretilmiştir. İkinci fotoda da görüleceği gibi boruyla kilitlendiği mekanizma GRİ'dir.. Ama pnömatik başlıklar her 2 nesil süpürgede de var. özeti şu : eğer sizin makinenizin kilitlenme mekanizması KIRMIZI ise , yukardaki başlıkları bulsanız da boşuna almayın, makinanıza asla uymaz, paranız çöp olur.
  •  DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA
    Dyson sitesinde böyle birşey buldum bu acaba eski modelle yeni model arasında adaptasyon sağlamak içinmi? Eğer öyleyse sizin gösterdiğiniz kıllı fırçalı ayak yeni modellere bu aparat ile takılabilir... ama dyson da sorun bitermi,bitmez;şimdi o ayağın sıfır satışı yoktur ikinci elini bulabilirmiyiz,bulsak sorunumuza çare olacakmı?

• quote:

Dyson sitesinde böyle birşey buldum bu acaba eski modelle yeni model arasında adaptasyon sağlamak içinmi? Eğer öyleyse sizin gösterdiğiniz kıllı fırçalı ayak yeni modellere bu aparat ile takılabilir... ama dyson da sorun bitermi,bitmez;şimdi o ayağın sıfır satışı yoktur ikinci elini bulabilirmiyiz,bulsak sorunumuza çare olacakmı?
    evet tabii ki , adı üstünde ADAPTÖR BU.. yani , adapte edici , uyumlandırıcı... eski modelle yeni model arasında adaptasyon sağlayıcı AMA , ACABA SİZİN PNÖMATİK SORUNUNUZU ÇÖZER Mİ , YATIK , YANİ NORMAL SÜPÜRGELERE Mİ UYGUN , YOKSA ŞARJLI SÜPÜRGELERE Mİ ? ikisine de uygun olamaz , çünkü şarjlı cihazların boru vs çapı daha dardır , görünümü aynı olsa bile, birine uyan diğerine uymaz. adaptör eğer şarjlılara uygunsa, içinde mesela v10 cihazda v6'nın başlığını kullanmayı sağlayacak kablo düzeneği var mı ? yok ise o zaman bu ZIMBIRTI neye yarıyor? bunların cevabı belirsiz. dyson türkiye bence , türkiyedeki faaliyetlerini hala oturtamadı , belki oturtmak istemiyor. ürünlerine detay yazıp 10 tane satmaktansa , açıklama yazmayıp 100 tane satmaya çalışıyor . bence mesaj yağmuruna tutup , bu tavrı protesto etmelisiniz.

• ben de şimdi baktım dyson sitesine... adaptör yazıp arayınca 2 ayrı model var görünüyor. sizin bulduğunuz model şarjlılar için ama diğeri yatık modeller için gibi sanki... link aşağıda.. ama açıklama yazmadığı için emin olmak zor. açıklamanın net olması için dysonu zorlayın bence. ( o kadar komik ki , şarjlı veya kablolu tabiri yerine "elektrik süpürgesi" yazmışlar. sanki bu süpürgeyle biz elektrik süpürücez.. ona "elektrikli süpürge" denir , dysonda hiç mi türkçe bilen yok ? )

ayrıca , ilk adaptör 31 TL iken , diğeri 112 TL.. aralarında 4 kat fiyatı makul kılacak ne gibi bir fark var ki diğeri bu kadar pahalı? (dedik ya şimdi , 31 olanı da 100 liranın üstüne çıkarırlarsa şaşırmam) sizler dysona itiraz etmedikçe , bu kibirli ingilizler bize parya gözüyle bakmaya devam edecek. susmayın..

https://www.dyson.com.tr/catalogsearch/result/?q=adapt%C3%B6r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şapkaa -- 1 Mart 2020; 12:58:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: şapkaa

Alıntıları Göster
    Ilk onerdiginiz basligi arastirdim. Orjinali cok pahali ikinci el cok zor gibi gorunuyor. Umutlanmistim yine olmadi :)

• şapkaa Ş kullanıcısına yanıt
    Ben 2 aydır bıkkınlık,stres,sinir harbiyle memnuniyetsiz bir şekilde kullanıyorum bu cihazı. Elimden geldiğince hergün sabah akşam mail atar telefonla ararım Yeterki işe yarasın. Ama pneumatik ayak mağdurları olarak bir çoğunluk oluşursa bende varım facebook tan hesap mı açsak acaba nasıl toplaşılır:))

• Beyler s.a Dyson almayı düşünüyorum yukarıda memnun olmayanlar varmış halıya çok yapışıyor vs benim evde de halı var sürüyle ,

başka bir konuda miele diye bir marka önerdi arkadaşlar çok iyi vs diyorlar ,
    Dyson en iyisidir diye almayı dusunuyordum 4000 TL uzun süre dayanır diye ama böyle sıkıntılar varsa başka markalara yönelmeyi düşünüyorum, sulu vs mi almak daha iyi olur soru işaretleri kafamda :/

• metalman133 M kullanıcısına yanıt
    DYSON İYİDİR...
    dyson süpürgeleri biraz bilen ve foruma sık yazanlardanım. evet , pnömatik başlığın yüksek emiş gücünden birkaç şikayet var. forum dışında da şikayetlerini dile getirenler var. ama hepsi 100 kişi değildir , halbuki dyson pnömatik başlıklı binlerce makine sattı. demek ki her başlıkta değil , bazı başlıklarda nedense bu sorun yaşanıyor. gerçi dyson SATIN ALINDIKTAN SONRAKİ 1 AY İÇİNDE ÜRÜNÜ SEBEP SORMADAN İADE ALIP PARASINI GERİ VERİYOR VE ŞİKAYET EDENLER KEŞKE BU HAKKI KULLANSAYDI demek de mümkün ama , ne olursa olsun, dysonun en azından alternatif bir başka başlık bulundurup , gerekirse cüzi bir ücretle takas yapması beklenirdi..
    iyi araştırıp karar verin. saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalman133

Beyler s.a Dyson almayı düşünüyorum yukarıda memnun olmayanlar varmış halıya çok yapışıyor vs benim evde de halı var sürüyle ,

başka bir konuda miele diye bir marka önerdi arkadaşlar çok iyi vs diyorlar ,
    Dyson en iyisidir diye almayı dusunuyordum 4000 TL uzun süre dayanır diye ama böyle sıkıntılar varsa başka markalara yönelmeyi düşünüyorum, sulu vs mi almak daha iyi olur soru işaretleri kafamda :/
    @şapkaa yukarıda gerekli bilgileri vermiş ancak hem kablolu hem de kablosuz bir Dyson kullanıcısı olarak madem bu rakamlara çıkıyorsunuz o zaman kablosuz V10 veya V11'e de bakın derim. Yeni nesil bataryaların uzun süreli şarjlı kullanım imkanı vermesi sebebiyle Dyson kablolu süpürge üretimine son verdi. Kablo karmaşası, hortum dağınıklığı, priz arama, kir haznesi boşaltma sarmalına girmeyin derim.

• metalman133 M kullanıcısına yanıt
    Absolute2 isterseniz ben elimden çıkarmayı düşünüyorum:)

• Atomkarınca2 A kullanıcısına yanıt
    hocam sen son 100 mesajında full gömme üzerine kurmuşsun makinayı bedava versen almam
  • quote:

Absolute2 isterseniz ben elimden çıkarmayı düşünüyorum:)
    Fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: metalman133

hocam sen son 100 mesajında full gömme üzerine kurmuşsun makinayı bedava versen almam
    Ben beğenmem satarım başkası havada kapar bu işler böyle...
    Benim cihazım arızalı ürün değilki niye alınmasın. 2 aylık daha. Alıcısına tertemiz dyson işte

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Fiyat

Alıntıları Göster
    Şuanda kaça satılıyo hiç bakmadım ama ciddi düşünüyorsanız görüşelim. Buradan böyle satış yapılıyomu bilmiyorum forum kurallarına aykırı bişey yapmak istemem açıkcası

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.