Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
964.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: N3v3N

v11 v10a göre bayagı pahalı. Fiyat farkına değer mi? İndirim ayları-günleri oluyor mu dysonda?
    Dyson MH aradığınızda 250.-TL indirim kuponu veriyorlar.

V11 modelinde tork başlık var. Sensörleriyle çok kısa sürede zemini tespit ederek buna göre güç ayarlaması yapıyor. Olmazsa olmaz bir özellik değil ama konfor için tercih edilebilir. Bunun dışında V11 modelinde lcd panel var. Bu panelden arıza uyarıları ve real time kalan şarj süresini dakika olarak öğrenebilirsiniz. Bu da olmazsa olmaz bir özellik değil ama dediğim gibi konforlu kullanım için tercih edilebilir. V10 modeli yarım kiloya yakın sanırım 350 -400 gram daha hafif olsa gerek. Ağırlık farkı az gibi gözükebilir ama 40-45 dk kullanımda bayanlar için fark eder.

Anneler gününde indirim olabilir veya indirim yapılmaksızın ürün beraberinde ücretsiz şarj doku hediye edebilirler.

• hukihuki H kullanıcısına yanıt
    Biz de aynı şekilde vazgeçtik v11den. Bütün evi süpürmeye yetmez bataryası, yetse de bilek ağrısı yapar diye. Bütün yükü elimize yakın bir yerde taşımak ve sürekli ileri geri hareket ettirmek bir süre sonra yoruyor.

Ama electrolux görünce cevap yazmam şart oldu. Biz hanımın inadı yüzünden Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın, ocak, şarjlı süpürge, su ısıtıcı (ketıl) dahil hepsini electrolux aldık hepsinden şikayetçiyiz. 2 kere servise gitmeyen sadece ocak ve fırın var. Eve toplam 13-14 kere servis geldi. Bulaşık ve çamaşır makinesi için 4-5 kere geldi ve parça eksik dediklerinde 20-25 gün beklettiler. Performansı konusunda iyi ama bu kadar eziyet çekeceğimi bilsem üçte bir fiyatına vestel alır her bozulduğunda çöpe atardım yine karda olurdum. Evime electrolux sokmamaya karar verdim. Süpürgesinin reklamına inanmayın, kullanıcı yorumlarını okuyun. HB sitesinde millet benim gibi rahmet okuyor.

Süpürgeye 3-5 binlira verince kendini haklı göstermek için çırpınan kullanıcılara da pek itibar etmeyin, toz olmadan çöpü boşaltmak filan hikaye. Boşaltırken yine eve uçuyor tozlar. Sırf bu temizlik yüzünden biz de Miele cx1 almayı düşünüyoruz. Çöpleri ve ince tozları ayrı ayrı tutuyor ve hazne boşaltırken toz uçmuyor diye. Bu konuda yerinde deneme yapıp karar vereceğiz. Eğer o da bir süre sonra aynı toz olayında başarısız oluyorsa kablolu dyson alacağız .

• Bir ürünü kullanmadan, araştırmadan, bilgi edinmeden, kısacası bilip bilmeden ahkam kesen tipler Bİ BİTMEDİNİZ YA!!!

Böyle bir tip daha vardı geçmiş sayfalarda, şimdi kayboldu gitti. Ahkam kestikleri konularda kendilerini haklı çıkaracak bir yorum okusam neyse diyeceğim ama bir tane olumsuz yorum yok.
  • Merhaba,

Dyson V11 cihazimda tozlar bazen haznedeki lastik kisimdan yukarida filtre gibi olan kisimda toplaniyor. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Denedim, deneyenlere sordum. İsteyene burada olumsuz görüş bildirenlerin videolarını da atarım (Hatta olumlu görüş bildiren insanların videolarında bile toz konusunda dediğim detayı görebilirsiniz).Ben paramı sokakta bulmuyorum, tabi ki en iyi ürün bile olsa artısını eksisini masaya yatırarak alacağım. Kaldı ki almayacağım da demedim. Mağazada değil, kullanıcının evinde deneyerek alıyorum. Senin bu şekilde aşağılayan yaklaşımın, ne tarz biri olduğunu gösteriyor. Kimseye saygısızlık yapmadan mesaj atan bir üyeye söylediklerin kabul edilebilir değil. Benim bitmemi istemeniz sağlıklı bir psikolojik durum değil. Kendini, bana muhatap zannederek yanlışa düşmüşsün.

Toz konusunda hazne boşalırken (2-3 aylık makinede) hiç etrafa toz kalkmıyor iddiasında olan birisi video atabilir mi? Ben pek çok deneyimleme videosunda aynı durumu gözlemledim. Yeni makineyi denerken sıkıntı yok ama 2-3 aylık makine rutin kullanımda ,hazne boşalırken toz uçuşuyor. Pek çoğunuz için bu detay sorun olmayabilir ama benim için durum farklı. Toz haznesi boşalırken etrafı tozutmayacak bir model bulursam onu alacağım. Yoksa torbalı makine bile kullanabilrim. Yeter ki toz olmasın.

Bir ev hanımının 30-40 dakika o makine ile çalışması hakkında yorum bana ait değil. Eşime ve bu makineyi kullanan pek çok ev hanımına ait. Uzun kullanım için ergonomik değil. Size öyle geliyorsa güle güle kullanın. Ama sizin görüşünüz kanun değil. Adı üstünde "GÖRÜŞ". Bu forumda bilgi ve görüş paylaşılır, size yanlış gelenleri söylersiniz biter. Başkasının görüşüne yaptığınız saygısızlıklara tahammül etmek zorunda değiliz.

Kimse sizin fanboy olmanızı yanlış bulamaz. İstediğiniz kadar fanboyluk yapın. Ama başkasına saygı konusunda bu forumda uymanız gereken kurallara riayet etmek kaydıyla.

Merak edenler için v11 bakım videosu kullanan genel olarak memnunmuş (11:35 den sonrası temizliğini anlatıyor):https://www.youtube.com/watch?v=DWmcA0APECU&feature=youtu.be&t=660

V11 7 aylık kullanım sonrası profesyonel testler (kullanan kişi makineye aşık ama yine de 2:45 2:52 arası dediğim mevzu):https://www.youtube.com/watch?v=w8qn-zJQ1dQ&feature=youtu.be&t=165

v10 1 yıllık kullanım sonrası görüşler, çok beğenen bir kullanıcıdan (0:50-1:20 arası dediğim mevzular)https://www.youtube.com/watch?v=pULYVd1keHI&feature=youtu.be

Türk kullanıcının v10 kullanım videosu çok beğenmiş (7:35 den sonra yine aynı konuyu görüyorum)https://www.youtube.com/watch?v=SDSoq2qBY9w&feature=youtu.be

Daha da çok video paylaşabiliriz, isteyin yeter.

Özetle benim için güçten daha önemli mevzular var. Buna da başkası karar veremez. İyi forumlar.

• Kenshi kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaş nasıl temizleyeceğinizi gösteriyor aynı konudan o da şikayetçi, ingilizce bilmeseniz de izleseniz yeter.https://www.youtube.com/watch?v=DWmcA0APECU&feature=youtu.be
  • eehbee kullanıcısına yanıt
    "Süpürgeye 3-5 binlira verince kendini haklı göstermek için çırpınan kullanıcılara da pek itibar etmeyin"

Diyen kişi mi burada saygıdan ve aşağılamaktan söz ediyor?

• Bende 3 bin üstü para verenlerdenim ve dediğiniz şikayetlerin altına imzamı atarım. Dahası bile var insan kullandıkça yaşayarak görüyor mağazada denemeyle anlaşılmıyor.Toz haznesini boşaltırken çıkan,uçuşan tozlar dehşet. Alerji yada astım hastası olup filtreleme sistemi yüzünden kullanan insanlar hazneyi boşaltırken napıyolar çok merak ediyorum. Dyson deyince makine motor sağlamlık türünden teknik bilgilerde haklı çıkabilirsiniz o konuda bilgim yok ama ev hanımı olarak ev süpürmek benim için işkenceye dönmüşse,fiziken ve stresle beni yoruyosa o teknik özellikler benim için çöp olmuştur malesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasanın üstünde para ödememiz daha iyisini aldığımız anlamına gelmiyor. Emektar sulu süpürgemi 10 yıldan fazla süre kullandım. Şimdi dyson dan daha temiz hijyenik olduğunu söyleyebilirim. Hem evimi daha güzel temizliyodu hemde hazne boşaltırken tozla muhatap olmuyodum ben temiz kalıyodum:) Motoru yanmadı kırılmadı,tamir bakım gördü ama söyliyim. dyson abartıldığı gibi süperötesi bi cihaz değil benim gözümde. Hele parasını hakeden cihaz hiç değil.

• sizden sonra dyson müşteri hiznetleri ile göriştüm. o kadar güzel konuşuyorlar ki neredeyse hemen alacaktım. bana animal değil absolute modeli yeterli geleceğini de anlattı. ancak önceden yazdığım gibi anneler gününde indirim olursa diye süpürge işini bekletiyorum. bu arada bir tarafım dyson al beğenmezsen iade yapılıyor diyor diğer tarafım uğraşma miele al diyor. ancak benim de belim rahatsız ve dediğiniz gibi yere yapışıp süpürme işkence olacaksa tekrar tekrar düşünmem gerek...

• eehbee kullanıcısına yanıt
    teşekkürler electrolux bilgileri için. ben de vazgeçtim çok sorun okuduğum için.

• hukihuki H kullanıcısına yanıt
    Yalnız birşeyi söylemeyi unutmuşum ben trendyoldan aldığım için ürün iadesi kabul edilmiyor. Garantiyi 2 yıldan 5 yıla çıkardılar ama iade kabul etmiyorlar. Eğer ithalatçı denilen yoldan alırsanız aklınızda bulunsun.
    (Belden rahatsızım demişsiniz,bel fıtığından ameliyat olduğum için yazmak gereği hissettim ama takdir tabiiki size ait;ben her süpürge yapışımda belim rahatsızlanıyor,halıda zorlanıyorum. Bakın yukarda yorumlarda öneride bulundular başlığın altındaki minik hortumu çıkarıp süpürmeyi denicem ama kaçgündür onu bile deneyemedim çünkü süpürgeyi açmak kabus oldu bana)

• Ben yaklaşık 6 aydır Allergy modelini kullanıyorum.
    Philips alacaktım borusu kırılıyor, bir süre sonra çekiş düşüyor. Alınan filtreler içinden çıkan gibi kaliteli değil şikayetleri yüzünden almadım.
    Bende fırçalı ağız yok. Pnömatik ağız ile süpürmek çok zor. Kadınları zorlar halı süpürmek.
    fırçalı başlıkla süpürmesi de öyle zor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Atomkarınca2

Bende 3 bin üstü para verenlerdenim ve dediğiniz şikayetlerin altına imzamı atarım. Dahası bile var insan kullandıkça yaşayarak görüyor mağazada denemeyle anlaşılmıyor.Toz haznesini boşaltırken çıkan,uçuşan tozlar dehşet. Alerji yada astım hastası olup filtreleme sistemi yüzünden kullanan insanlar hazneyi boşaltırken napıyolar çok merak ediyorum. Dyson deyince makine motor sağlamlık türünden teknik bilgilerde haklı çıkabilirsiniz o konuda bilgim yok ama ev hanımı olarak ev süpürmek benim için işkenceye dönmüşse,fiziken ve stresle beni yoruyosa o teknik özellikler benim için çöp olmuştur malesef.
    Hanımefendi yanlış hatırlamıyorsam sizin kablolu modeldi.

Bizde de kablolu Dyson var ama dediğiniz gibi kir toplama haznesini boşaltmak bir işkence sanki. Önceden eşim hafta sonları süpürgeyi elime tutuşturur "hadi şunu temizle" derdi. Bende mecburen en büyük boy bir çöp torbası açıp balkonda oğlanın yardımıyla hazneyi torbanın içine hapsederek bu işi hallediyordum. Hatta bu arada oturduğum caddede bulunan oto lastikçisine gidip siklonların bulunduğu bölüme tazyikli hava sıktırıyordum. O bölüme sıkılan kuvvetli hava ile çıkan toza ve kire inanamazsınız. O çıkanları gördükten sonra süpürge temizliğini lastikçide yapar hale gelmiştim çünkü evde yaptığım temizlikte bu derece toz ve kir çıkmıyordu. Sizin de sanırım bu şekildedir.

Siz alırken Dyson.com.tr ile Trendyol arasında çok mu fark vardı? Ürünü satın alalı kaç gün oldu acaba? Yanlış bilmiyorsam 14 günlük bir cayma hakkınız var.

Bu arada bilgi olarak yazayım, Dyson artık kablolu süpürge üretimini bıraktı. Bundan sonra sadece şarjlı süpürge üretecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 26 Şubat 2020; 14:23:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hautbois

Arkadaşlar merhaba. Süpürge alma arefesindeyim. Allergy 2 ile absolute 2 arasında kaldım. Anladığım kadarıyla kutu içerikleri farklı. Çekim güçleri arasında fark var mı? Sizlerin tavsiyesi ne olur?
    Allergy 2 nin emiş gücü daha yüksek. Bende ikisi arasında kalıp Allergy aldım.

• quote:

Bende miele ve dyson arasında uzun süre düşündüm. Etrafımda bolca dyson kullanıcısı oluşu ve hiçbirinin olumsuz konuşmaması yüzünden dyson aldım. Ama miele i hala merak ediyorum,aklım onda kalmadı değil.Belki kullansaydım onunda eksi yanlarını görücektim her makineyi kullanıp elemek mümkün olmuyor tabiiki.
    Tek bir şey söyleyebilirim 11 yıllık sulu süpürgem hantal,boşaltımı zahmetliydi evet ama evi süpürüp işim bittiğinde temiz bir ev kalıyordu arkamda. Dysonla zor hareket eden ayaklar yüzünden yine yoruluyorum ve arkamda hep bi saç,kırıntı görüyorum ve bu beni hiç mutlu etmiyor...
    Eğer 4 bin ve üstü parayı öderken aile bütçenizi zorlayacaksanız sonuç sizi +2 hayal kırıklığına düşürebilir. Ama bütçem geniş derseniz kullanıp şansınızı deneyin benim memnun kalmadığım şeyler belki sizi rahatsız etmez
    Aynen. Dyson artık iPhone gibi oldu. Bende aldım ama parasını hakeder mi dersen bence haketmiyor. O kadar para veriyorsun ama bazı şeyleri çok saçma. Mesela ayakları zor gidiyor, hortumu çok kısa, absolute modelinde 6 aydan sonra borudan civciv ses gelme sorunu var, Allergy modelinde sadece pnömatik başlık var ve acayip kullanışsız.
    kafaya taktım ihlasın sulu süpürgesi ile test edeceğim.

Ocak başında aldım ben ozaman 300 yada 400 ₺ fark vardı kendi sitesiyle trendyol arasında. Ürün sıfır olduktan sonra arada fiyat farkı vermek istemedik. Alırkende mağazadaki görevliler söylemişti artık kablolu üretilmeyeceğini bunu bilerek aldık.
    Peki size sorum olacak ileride bende siklonları temizlemek istersem Benzinlikteki hava hortumuyla yapılıyormu?cihaza zarar vermeyiz dimi?

• quote:

Ocak başında aldım ben ozaman 300 yada 400 ₺ fark vardı kendi sitesiyle trendyol arasında. Ürün sıfır olduktan sonra arada fiyat farkı vermek istemedik. Alırkende mağazadaki görevliler söylemişti artık kablolu üretilmeyeceğini bunu bilerek aldık.
    Peki size sorum olacak ileride bende siklonları temizlemek istersem Benzinlikteki hava hortumuyla yapılıyormu?cihaza zarar vermeyiz dimi?
    Benzinliklerin giriş veya çıkışında bulunan lastik havalarını şişirme üniteleri bu iş için uygun değil çünkü onların ucunda lastiğin sibobuna geçen bir aparat var. Lastiğin sibobuna geçince o ünite hava basmaya başlar.

Genelde mahalle aralarında olan lastik tamircilerinde bulunan hava kompresörleriyle bunu yapabilirsiniz ancak bunu ya akşam ya da sabah saatlerinde yapmalısınız çünkü siklonların olduğu bölüme tazyikli hava sıkılınca inanılmaz bir toz bulutu ortalığı kaplıyor. Sizin makine henüz yeni olduğu için ortalığı toz bulutu kaplamayabilir. Benim gittiğim lastikçi bana yakın olduğundan ve arabanın lastik işleri ona yaptırdığımdan bana kolaylık gösteriyor.

Gelelim zarar verme konusuna; evdeki kablolu Dyson'ı sanırım 11-12 yıldır kullanıyoruz. Bunun son 5-6 senesinde bu şekilde temizlik yaptım. Kanımca bu şekilde temizlik motorun ömrünü uzatıyor olabilir. Anlattıklarım çok iptidai bir yöntem ama temizliği bu şekilde yapıyordum.

Kablosuz modedele geçişte en büyük etkenlerden biri kir toplama hazne temizliği ve kablo & hortum ve priz arama derdinden kurtulmak içindi.

Her temizlikten sonra alttaki videoun ilk 25 saniyeye kadar olan bölümünü yapıyorum. Bir kaç temizlikte bir ise videonun kalan kısımda gsöterilen temizliği yapıyorum. Toz vs uçuşmuyor ve boşaltım zahmetsiz oluyor.

Bilgilendirme için teşekkür ederim

• quote:

Bu yöntemi hemen deneyeceğim inşallah faydası olur inanın her süpürge yaptıktan sonra belim yoruluyor ameliyattan sonra tekrar fıtık olcam diye korkuyorum. Yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Merhaba

Aynı sıkıntı ile uzun zamandır karşı karşıyayım. Ball Multi Floor modelini kullanıyorum. Bel ağrısından ve terden yoruldum satmaya karar verdim. Size tavsiye edilen yöntemi denediniz mi acaba? İyileşme var ise bende yapacağım.

Süpürge başlığını değiştirerek daha az yorucu hale getiriliyor mu? Bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.