Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
212
Favori
965.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada emiş gücü felaket resmen halıya yapışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok, bizimkilerde öyle, o kısım oynar olduğu için oradan toz sızması normal bir durum.

Heves kaçırmış gibi olmak istemem, hazne temizliğini yapar iken canınız yanacak asıl

Dyson'ın emiş gücü konusunda üstüne cihaz yoktur amma temizliği büyük dert malesef. Ben periyodik olarak siyah elastik contalarını da çıkartıp şeffaf hazneyi ve siklonları saf su ile yıkıyorum. Yoksa biriken o toz ile başa çıkamazsınız.

Eşim izin verse eve asla 1 tane halı sokmam, evlerimizdeki en büyük mikrop yuvası halılardır.

Bana şimdi kızıyor olabilirsiniz ama zamanla hakvereceksiniz.

Güle güle kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 27 Ocak 2017; 0:10:12 >
  • Merhaba dyson iade ettim miele alacaktım ama onunda hepa filtrese 6 ayda bir değişmesi gerekiyormuş filtre fiyatı da 120 tl. Mieleden vazgeçtim sanırım yine dyson alacagım

• 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Nilfisk'i araştırın. İşi sadece toz torbalı süpürgedir. Torbasız süpürge üretmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Nilfisk'i araştırın. İşi sadece toz torbalı süpürgedir. Torbasız süpürge üretmez.

Şu anki mevcut süpürgem nilfisk pover allegy bir daha nilfisk almam kimseyede tavsiye etmem. Sanırım bu süpürge olayında alerjiniz yoksa ucuz arcelik vs gibi yerli bir ürün alınmalı yada alerji varsa direk dyson alınmalı. Ara ürünlere gerek yok. Miele ye bak bin tl ye makinayı satıyor 6 ayda bie bir seni filtre değişimine zorluyor. resmen sömürme ;)

• Dilocrom kullanıcısına yanıt
    Hazneyiboşaltırken bu kadar zorlanacağımı ve tozu dışarı atacağımı bilseydim kesin almazdım dc52yi. Eski makine philips 9210du bundan iyiydi. Alttaki kapak açılınca nerdeyse hiç bişe düşmüyo neticede taneli değil kıl tüy var içinde sarıyor ve malesef üstten de açmak zorunda kalıp aynı anda alt kapak da açık olmak zorunda olduğundan tozu tekrar dışarı bırakıyoruz. Eee ne anladım. Ve gördüğüm kadarı ile eski dysonların alt kapağı açılmadan üstten açılıyorvve bu şekilde daha kolay temizlik. Ama dc52 de kapak değişmiş, aferim!!! Sakın almayın

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    Toz torbalı kaliteli bir süpürge Dyson'dan misli misli iyidir. Tecrübe ile sabittir. Hazne temizliğini ev içini bırakın balkonda dahi yapamıyoruz. Şarjlı ufak süpürge alacaksanız Dyson alabilirsiniz ama kabloluyu asla önermiyorum.

Ayda 2 tane toz torbası harcasak, yılda 24 adet, yuvarlak hesap 30 adet olsun. Şahsım adına en sağlıklı yöntem budur.

• quote:

Sıkıntı yok, bizimkilerde öyle, o kısım oynar olduğu için oradan toz sızması normal bir durum.

Heves kaçırmış gibi olmak istemem, hazne temizliğini yapar iken canınız yanacak asıl

Dyson'ın emiş gücü konusunda üstüne cihaz yoktur amma temizliği büyük dert malesef. Ben periyodik olarak siyah elastik contalarını da çıkartıp şeffaf hazneyi ve siklonları saf su ile yıkıyorum. Yoksa biriken o toz ile başa çıkamazsınız.

Eşim izin verse eve asla 1 tane halı sokmam, evlerimizdeki en büyük mikrop yuvası halılardır.

Bana şimdi kızıyor olabilirsiniz ama zamanla hakvereceksiniz.

Güle güle kullanın...

siklonların üstündeki kapağı nasıl çıkartıyorsunuz acaba, hani kırılabilecek hassas tırnak felan varmı...hafta sonu inceledim ama nasıl açabilirim kısmını bulamadım...

• Siklonların üstündeki kapak çıkmıyor. Şeffaf hazneyi komple çıkarmanız gerekiyor. Kırmızı butona basınca şeffaf haznenin alt kapağı açılıyor. Bu kırmızı butonun tam hizasında 20-25 cm yukarıda bir çentik var. Oraya müdahale edebilirsiniz. Aslında alt kapak açılınca da hafif zorlama işe şeffaf hazne komple çıkıyor. Endişe etmeyin kırılmaz

Yıkamayı mı düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 30 Ocak 2017; 12:4:15 >
  • siklonların için ne derece fena olabilir bi videoda açıkça görünüyor...

siz bu kısımları da açabiliyor musunuz?

https://www.youtube.com/watch?v=4HJcR4GHHHo
  • quote:

Siklonların üstündeki kapak çıkmıyor. Şeffaf hazneyi komple çıkarmanız gerekiyor. Kırmızı butona basınca şeffaf haznenin alt kapağı açılıyor. Bu kırmızı butonun tam hizasında 20-25 cm yukarıda bir çentik var. Oraya müdahale edebilirsiniz. Aslında alt kapak açılınca da hafif zorlama işe şeffaf hazne komple çıkıyor. Endişe etmeyin kırılmaz

Yıkamayı mı düşünüyorsunuz?

bir önceki sayfada üst kısmın çıktığını göstermiş arkadaş orayıda kopyalamaya çalıştım ama beceremedim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızım_Aleynam -- 30 Ocak 2017; 15:21:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariscevik

quote:

Orijinalden alıntı: Kızım_Aleynam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayavas

bende dc08 modeli var 11 yıldır sorunsuz kullanıyorum.ben her yaz ılık sabunlu suyla siklonları temizliyorum iyicede kuruluyorum canavar gibi hiçbir sorun yok.

Güzel haber, 2 kişi olduk

siklon dediğiniz kısım şu üst kısmı renkli olan yer mi ayrıca normal suda yıkıyorsunuz öylemi daha açıklayıcı yazarsanız sevinirim. birde ben 2-3 ayda bir halı yıkamaa götürüp hava ile temizletiyorum yinede suda yıkamaya gerek varmı

Sizin bahsettiğiniz üst kısım filtre mi? Bu yıkanabilir.

Siklon denilen kısım şu;

Hatalı kullanma sonucu; mesela ıslak, çok fazla unsu madde çekimi sonrası şu hale gelebiliyor,

Açılıp temizlemek biraz zahmetli olsa da mümkün.

burda çıktığını göstermiş arkadaş

• Kızım_Aleynam K kullanıcısına yanıt
    Bu eski seri makine. Ben yazışmalarımda hep DC 52 modelinden bahsettim. DC 52 de resimdeki gibi üst tarafın sökülmesine gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 30 Ocak 2017; 15:26:56 >
  • quote:

Bu eski seri makine. Ben yazışmalarımda hep DC 52 modelinden bahsettim. DC 52 de resimdeki gibi üst tarafın sökülmesine gerek yok.

pardon benim süpürge dc370...şimdi diğer arkadaşın cevap vermesini bekliycem...:)

teşekkürler
  • Gecen hafta optimum media marketten dyson big bal animal alıp 3 gün kadar sonra fiyatı çok koydugu için geri vermiştim. Aldıgımda stoklarında 6 tane kadar vardı. Dün akşam oglan da alerji öksürügü başlayınca tekrar aynı model de karar kıldık almaya gittim stoklarda kalmamış. Gelmesini bekliyoruz. demekki bu süpürge cidden satıyor.

• Evlenmeden önce bu sene dc52 yi almıştım. Alerjim filan yok biliyordum geçen alerji testi yaptırdım meğersem ev tozuna vs baya varmış. Bu aletin evet temizliği zor, ama evi temizlemesi cidden çok iyi. keşke big ball daha erken çıksaydı da alsaydım. Evim halılarım yeni olduğundan başta çok zorlandım. Hemen doluyordu küçük gelmişti haznesi ama artık eskisi kadar tüy çıkmıyor halılardan, haznesi hakkında eskisi gibi düşünmüyorum.İmkanınız varsa kaçırmayın bence.
  • Semipermeable S kullanıcısına yanıt
    Evet gayet iyi temizliyor ona sözümüz yok. Dyson'dan iyi süpürende yoktur. Peki siz hazne temizliğinde zorlanmıyor musunuz? Hazne temizliği esnasında ben adeta boğuluyorum.

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    Bil ball aldım hazneyi boşaltma zor değil o kadar. Dc52 de alttan boşaltma yokmu

• Sorun şu Haznede birikwn şeyler iri taneli ağır şeyler değilki altını açınca patdiye kolayca düşsün. Kıltüy gibiorta kısma saran veya pamuksu birikmiş tozlar. Altıaçınca nerdeyse hiçbir şey düşmüyor. Dyson sağolsun buve yeni bazı modellerde altı açmadan üst açılmıyor. Eski modellerde gri tırnak kırmızının altında değildi altı açmafan hazneyi çıkartıp tersten dökebiliyordun. Hazneyitemizleyeceksen havadar büyükbirbalkon ve hemen banyo yapman. Bu arada hazneyi çok doldurmam her süpürmede 2 kere boşaltırım ona rağmen zor iş. Üstbaş toz oluyor

• Arkadaşlar 1000 tl civarı bütçem var. Çekim gücü yüksek bir makine almak istiyorum. Dyson da bu fiyat bandında yüksek çekim güçlü makine var mı önerebileceğiniz.

• 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.