Şimdi Ara

dx10 dx9 ve lost planet : dx10 hayalkırıklığımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://enthusiast.hardocp.com/article.html?art=MTM3MSw1LCxoZW50aHVzaWFzdA==

arkadaşlar yukarıdaki linkte lost planet oyunundan alınma imaj lar var hem dx10 hemde dx9 formatında .

benim izlenimim (gerçi tek oyuna bakarak birşey söylemek yanlış olabilir ) dx10 okadar fark yok. veya en azından farkı anlayabilmek için 8800 gtx veya x2900 xt gibi kartlar lazım gibi.

• microsoft bütün dünyayı aldatıyor.

hem vista ile hem dx10 ile. vista berbat bir işletim sistemi dx10 ise gereksiz bir macera arayışı.

microsoft almış dümeni eline gemiyi istediği yere götürüyor.
  • Özellikle ilk resimlerde bence büyük fark var karın altındaki kaya dolgusu yada binadaki pencereler taşlar olsun daha ayrıntılı, heralde dx9 ile 10 arasında çizgi filmle animasyon film arasındaki kadar fark bekliyosunuz.
  • ya tamam var olmasına olsunda bence devrim niteliğinde bir fark yok ve

dx8.1 den 9 geçiş kadar fark yok bence en azından 1-2 sene daha dx9 giderdi kanımca
  • dx9 su an daha kullanılabilir.hem dx9 destekli kartların fiyatı bu kadar dusmusken.ben bina yuzeyindeki kontrast farkından baska dise dokunur bir fark goremedim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

microsoft bütün dünyayı aldatıyor.

hem vista ile hem dx10 ile. vista berbat bir işletim sistemi dx10 ise gereksiz bir macera arayışı.

iyi hatırlıyorum millet xp ye geçerken de öyle demişti. şimdi herkes xp den memnun. 2 yıl sonra görürüm sizi
  • quote:

Orjinalden alıntı: KingJames29

quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

microsoft bütün dünyayı aldatıyor.

iyi hatırlıyorum millet xp ye geçerken de öyle demişti. şimdi herkes xp den memnun. 2 yıl sonra görürüm sizi

• Sadece xp demi; shader model 3, hdr vs. de de böyle dediler şimdi vazgeçilmez oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam Fisher 6600 -- 5 Ağustos 2007; 12:09:14 >
  • bence yeteri kadar fark var.
  • Aman aman öle fark yok ya gözlerimmi bozuk benim
  • dx10 ile dx9 arasındaki farklar su hareketleri ve ışık oyunlarından ibaret miş gibi görünüyor şu anda.
    Yada dx9 ile yapılabilecek ler henüz bitmediği için farkı anlamak çok zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

Aman aman öle fark yok ya gözlerimmi bozuk benim

+1907
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@trix

bence yeteri kadar fark var.

BENCEDE +1
  • Ben hala performans için dx9 oyunları bile bi alt dx8'te oynuyorum.100'lerce milyon dökülecek kadar büyük bir oluşum deil bu dx olayı.Bana göre.
  • bence de pek bi fark yok.konstrat dışında.
  • bu oyun tam bir dx10 oyunu deil dx9 uzerine bir kaç dx10 kodu konularak yapılmıs bir oyun asıl dx10 kodları ile yapılmıs oyunlarda farklar bellı olucaktır
  • crysis çıkınca bi tekrar bak sen dx9 ve dx10 arasında fark varmı yokmu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mumi35

crysis çıkınca bi tekrar bak sen dx9 ve dx10 arasında fark varmı yokmu

birde cysis'i görün ondan sonra kararınızı verin.

• http://www.youtube.com/watch?v=c8zgC86X2AU

Bence fark inanılmaz

Görüntü kalitesi ve atmosfer açısından ışıklandırma en önemli şey. Filmlerde bile bi color correction yapınca görüntü ne kadar güzelleşiyor. DirectX 10'unda ışıklandırması/gölgelendirmesi onu başarılı yapıyor... Lost planet bile ne biçim parlak parlak dx9 da! Bence çok önemli fark!
  • dx10 vistayı sattırabilmek için yapılmış bi oyundan ibarettir xp için çıkacak dx10nu tabi çıkarsa dünyadaki herkes bilmiyecek ve belkide yükleyemeyecektir onun için tüm dünyayı düşünün bir kere ondan sonra yorum yazın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.