Şimdi Ara

dvi dan hdmi a ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ati hd 4850 ekran kartım var dvi çıkışına hdmi dönüştürücü bağladım 24 pinli driver güncelledim donannımda amd higt definition audio divece olarak görünüyor ayrıca realtek high definition audio olarak normal ses kartıda göürnüyor 3d lcd tv var vestelin göründü aktarımında sorun yok ama ses gönderemiyorum amd hdmi output takılı degil olrak görünüyor bağlantıda sorunu nasıl çöze bilirim

dvi dan hdmi a ses sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torikan -- 28 Nisan 2012; 23:52:21 >

• DVI çıkış ses göndermez. Bu yüzden ses aktaramıyorsunuz. Ses ve görüntü aktarımı için HDMI şart, DVI sadece dijital görüntü taşır.
  • ati ekran kartımda dvi dan ses gönderimi var araya dvi dan hdmi dönüştürü bağlıyorum bir sürü forum gezdim bazıları ses alıyorum diyor bazılarıda bende sorunun aynısı oluyor aca dönüştürücüden dönüştürücüye farklılıkmı gösteriyor

ayrıca sesin olduğu fotoda var sorun kablosunun takılı olmadığını gösteriyor ama kbla takılı kablo arızalı degil direk hdmi dan denedim çalıltı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torikan -- 1 Mayıs 2012; 15:13:38 >
  • DVI'ı HDMI'dan ayıran özellik kablonun ses taşımamasıdır hocam. Ses aktarımı DVI'ın teknolojisi gereği mümkün değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

DVI çıkış ses göndermez. Bu yüzden ses aktaramıyorsunuz. Ses ve görüntü aktarımı için HDMI şart, DVI sadece dijital görüntü taşır.

Sana bir şey sormak istiyorum bu konu hakkında.Bende arkadaş gibi dvı ile bağlanıyorum.Ses gelmiyor doğal olarak.Acaba usb'li hopörler alıp taksam o zaman olur mu?(Ama ps3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 29 Kasım 2012; 20:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

DVI çıkış ses göndermez. Bu yüzden ses aktaramıyorsunuz. Ses ve görüntü aktarımı için HDMI şart, DVI sadece dijital görüntü taşır.

Sana bir şey sormak istiyorum bu konu hakkında.Bende arkadaş gibi dvı ile bağlanıyorum.Ses gelmiyor doğal olarak.Acaba usb'li hopörler alıp taksam o zaman olur mu?(Ama ps3)

PS3'ten ses almanın yolu ya HDMI giriş kullanmak ya da optik bağlantıyla harici bir sistem bağlamak gerekiyor. Yalnız çok emin olmamakla birlikte USB hoparlörlerin de bağlanacağını okumuştum.
  • quote:

quote:

quote:

PS3'ten ses almanın yolu ya HDMI giriş kullanmak ya da optik bağlantıyla harici bir sistem bağlamak gerekiyor. Yalnız çok emin olmamakla birlikte USB hoparlörlerin de bağlanacağını okumuştum.

Usbli alıp direk halletmek istiyorum ama optik giriş ile nasıl olur yani bende 2+1 baslı hopörler var ama ucu mavi yeşil pc'Ye takılandan.Bunu tv'ime bir dönüştürücü ile falan takabiilir miyim?

• quote:

Usbli alıp direk halletmek istiyorum ama optik giriş ile nasıl olur yani bende 2+1 baslı hopörler var ama ucu mavi yeşil pc'Ye takılandan.Bunu tv'ime bir dönüştürücü ile falan takabiilir miyim?

TV'ye değil, konsola bağlamanız gerekiyor ses sistemini. TV'ye bağlarsanız DVI aktarım yapmayacağı için yine ses alamazsınız. Dönüştürücü aparatlar var, bir bakın google'dan. İşinize yarayabilir ya da konsol bölümümüzde sorabilirsiniz.
  • quote:

quote:

TV'ye değil, konsola bağlamanız gerekiyor ses sistemini. TV'ye bağlarsanız DVI aktarım yapmayacağı için yine ses alamazsınız. Dönüştürücü aparatlar var, bir bakın google'dan. İşinize yarayabilir ya da konsol bölümümüzde sorabilirsiniz.

Peki teşekkür ederim
  • Ati 3870 kullanıyorum. hdmi ile tv ye bağlantı yaptığımda ses taşıyor. bu sürekli kullandığım bir şey. aparatın eskimesinden sebeb gidip yeni bir dvi to hdmi aparatı aldım. ancak ses aktaramadım. anladım ki sıradan aparatlar bu özelliği desteklemiyor. Ati'nin ekran kartlarıyla gelen dvi to hdmi aparatını bulmanı tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonor

Ati 3870 kullanıyorum. hdmi ile tv ye bağlantı yaptığımda ses taşıyor. bu sürekli kullandığım bir şey. aparatın eskimesinden sebeb gidip yeni bir dvi to hdmi aparatı aldım. ancak ses aktaramadım. anladım ki sıradan aparatlar bu özelliği desteklemiyor. Ati'nin ekran kartlarıyla gelen dvi to hdmi aparatını bulmanı tavsiye ederim...

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. DVI to HDMI kablo sistemi hiçbir zaman ses aktarımı yapmaz. Zira DVI ses aktarımı destekleyen bir çıkış değildir. Ses aktarmak istiyorsanız HDMI kablo ile bağlamanız şart. Sürekli tekrar ediyoruz bunu.
  • quote:

quote:

Ati 3870 kullanıyorum. hdmi ile tv ye bağlantı yaptığımda ses taşıyor. bu sürekli kullandığım bir şey. aparatın eskimesinden sebeb gidip yeni bir dvi to hdmi aparatı aldım. ancak ses aktaramadım. anladım ki sıradan aparatlar bu özelliği desteklemiyor. Ati'nin ekran kartlarıyla gelen dvi to hdmi aparatını bulmanı tavsiye ederim...

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. DVI to HDMI kablo sistemi hiçbir zaman ses aktarımı yapmaz. Zira DVI ses aktarımı destekleyen bir çıkış değildir. Ses aktarmak istiyorsanız HDMI kablo ile bağlamanız şart. Sürekli tekrar ediyoruz bunu.

Bizzat deneyen biri olarak teyit ediyorum. Tam isabet. Israrla olmaz diyen arkadaş
    aşağıya yazdığımı bir okusun.

2 çeşit DVI2HDMI convertörü var 25 pin ve 19 pin.(siyah ve gri diye de geçiyor.)
    Mesela asus6970 kartım siyah convertörü beğendi. (Ses ve görüntü mükemmel.)
    ati 4850 kartıyla aynı konvertörü bağladığımda görüntü var ses yoktu. Siyah konvertörün yerine
    ekran kartıyla gelen gri convertörü takınca ses te görüntüde geldi. Şu an öyle kullanıyorum.
    Bu arada ekran yerine bağladığım alet Arçelik 32" smart tv.

Selamlar.

• @bankerim hocam konvertörle tabii olur, o bambaşka bir şey. benim dediğim dvi to hdmi kablo ile yapılan işlemde ses alınamayacağı. Yoksa zaten söz ettiğiniz cihazlar bu iş için varlar.
  • quote:

@bankerim hocam konvertörle tabii olur, o bambaşka bir şey. benim dediğim dvi to hdmi kablo ile yapılan işlemde ses alınamayacağı. Yoksa zaten söz ettiğiniz cihazlar bu iş için varlar.

kablo deil zaten hocam çevirici. ati radeon 3870'in özelliklerini bir araştır istersen. 2 tane dvi çıkışı var. HD audio aygıtıda mevcut. Adamlar kendi çeviricisini veriyor zaten. ki kartı aldığımda içinden çıktı. şu an bile tv karşısında bu yorumu yazarken müzik dinliyorum bir yandan :) neyse seni ikna etmek zorunda deilim tabi ki ama böyle birşey var. ;) saygılar...
  • http://www.vatanbilgisayar.com/products_images/200x200/DIGITUS/v2-AB556.jpg

http://www.vatanbilgisayar.com/UserFiles/Image/KABAKS/DIGITUS/37476/1.jpg

Basitçe resimdeki olay. Ama alacak kişiler dikkat etsin. Yukarıda da dediğim gibi
    bu aletler standart değil 2 ayrı tip var. Kartınıza uygun olanı bulmalısınız.

Bu arkadaş şartlanmış. Söyledikleri DVI2DVI bağlantısı için doğru. Ama
    DVI2HDMI için uygun aparat-çevirici-dönüştürücü-konnektör bulmak şartı ile ses ve görüntü
    mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bankerim -- 26 Şubat 2013; 10:20:20 >

• quote:

quote:

valla bende sizin gibi düşünüyordum kendi kendime bu nasıl oldu dedim araştırıyorum şuan
    sonuç olarak sadece dvi-hdmi kablo ile sadece ses taşıdım.
    Ekran kartının bir özelliği olsa gerek

• Spdif ile ekran kartına yaptığınız bağlantıdan dvi to hdmi kablosuyla ses aktarılıyor.

Ne yazık ki ben de bunu araştırıyorum ama ana kartımda olsa da ekran kartımda spdif yok :(
  • quote:

quote:

quote:

kesinlikle katılmıyorum dvi hdmi ses ve görüntü aktarımı vardır.

• 4850 için uygun adaptörü olan forumdaşlarla haberleşmek isterim. veya uygun olanını gri olanı nerden temin edebiliriz.
  • bende laptopdan dvı hdmı kablo ile smart tv ye sadece görüntü akatarımı yapabildim ama ses olmadı bir türlü ama bence ses olmalıydı yoksa ne işe yaracak sadece görüntü aktarmak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.