Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
31
Favori
156.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peer16401

Hayır Belediye hangi yayınları verirse onu izleyeceksin sana örnek baz istasyonundan 20 adet kanal alacaksın ve belediyeler hangilerini verirse izleyeceksin ve heryerden de almayak onu bilin.....

Kanal ihale için o kadar para vericek, sonra belediyenin keyfine kalacak öyle mi. Şaka mısın sen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayır Belediye hangi yayınları verirse onu izleyeceksin sana örnek baz istasyonundan 20 adet kanal alacaksın ve belediyeler hangilerini verirse izleyeceksin ve heryerden de almayak onu bilin.....

Konu hakkında fazla bilginiz yok gibi.
    O kadar ihale süreci yaşandı hiç mi fark etmediniz?
    Kanal sahipleri frekans ve kanal sırası almak için onca para döktüler.
    Şimdi de belediyenin keyfini mi dinleyecekler. Yok böyle birşey. O eskidendi.
    Ülke genelinde heryerde aynı sırada ulusal kanallar olacak. Yani Bursa başka, istanbul başka olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XMAN-35 -- 27 Ekim 2013; 22:20:52 >
  • Şimdi mesela yolda giderken bu dvb-t2 tuner'den alıp aracımıza bağlasak İstanbul'dan Ankara'ya yada İzmir'e gidene kadar kanalı seyredebilecek miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Şimdi mesela yolda giderken bu dvb-t2 tuner'den alıp aracımıza bağlasak İstanbul'dan Ankara'ya yada İzmir'e gidene kadar kanalı seyredebilecek miyiz?

merkezlerden yada şehrin en üstünden bakan ve şehir merkezinden uzaklaşmadan kurulacak baz istasyonlar aracılığıyla şuan merkezlerin içinden olacak ve halk yoğunluk yapar ve uydu cihazları satışı çok olursa şehir merkezlerin dışına da kurulması bekleniyor yani uzun seyahat edenler için değil sabit olmanız ve vericilerden uzak olmamanız gerek siz çanak antene devam....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Şimdi mesela yolda giderken bu dvb-t2 tuner'den alıp aracımıza bağlasak İstanbul'dan Ankara'ya yada İzmir'e gidene kadar kanalı seyredebilecek miyiz?

merkezlerden yada şehrin en üstünden bakan ve şehir merkezinden uzaklaşmadan kurulacak baz istasyonlar aracılığıyla şuan merkezlerin içinden olacak ve halk yoğunluk yapar ve uydu cihazları satışı çok olursa şehir merkezlerin dışına da kurulması bekleniyor yani uzun seyahat edenler için değil sabit olmanız ve vericilerden uzak olmamanız gerek siz çanak antene devam....

Kusura bakmayın dediğinizden tam olarak bir anlam çıkaramadım. Benim demek istediğim şuydu. Aşağıda video'sunu veriyorum.

• quote:

DVB-T2 uydu gibi sabit değil. Hareket halinde iken bile yayın alınabiliyor. Sürekli yanlış bilgiler veriyorsun.
  • quote:

Karasal hakkında yanlış bilgiler veriyorsun.... Uydu cihazlarının satışına kadar bağladın olayı yav, nasıl bir bilgi akışıdır bu anlamadım
  • Başında beri sistemler birbirinin tamamlayıcısıdır dedik ama bazı arkadaşlarımız hala algılayamadı !...

Ayrıca DVB-T tüm dünyada eş zamanlı olarak 2015 'ten itibaren kullanılmaya başlayacak. Erken kullanmaya başlayan ülkelerin birçoğu, aynı zamanda DVB-T sisteminin yaratıcısı ve geliştiricisi ülkesi olmuşlardır. Yani diğer bir deyişle, DVB-T 'nin standartlaşmasını sağlamışlardır. Dolayısı ile erken kullanmaya başlayan ülkelere bakarak, neden geç kalınıyor eleştirisi doğru değildir. DVB-T 'ye erken geçseydik, DVB-T'yi kullanacaktık. Yeni geçtiğimiz için DVB-T2 'yi kullanmaya başlayacağız. Aradan beş yıl geçtikten sonra, DVB-T üzerinden daha yüksek çözünürlükte yayını mümkün kılan, bir başka yenilik çıkarsa, eleştirmememiz lazım. Çünkü teknolojik gelişmeler çok hızlı yaşanmaya başlandı.

Analog( örneksel ) karasal yayından, digital( sayısal ) karasal yayına geçilmesinin nedeni sadece yeni bir teknoloji ile daha çok kanal izlenebilecek olması değildir.

Sayısal karasal yayına geçilmesinin teknik zorunlulukları; analog yayınlardaki RF( radio frekans ) yayınların, yaydıkları RE( radio enterferans ) kirliliğin başta havacılıkta olmak üzere, radyo sahalarında sürekli kirlilik yaratmasıdır.

Benim yaşadığım yerde de sistemin altyapısı kurulmaya başlandı. Burada sistemin adı "sanariptik" sistem olarak adlandırılmaktadır. Burası da dağlık bir ülke olduğu için, DVB-T 'yi yerleşim merkezlerinde izletebilmek için kule anten çalışması başladı.

DVB-T 'nin hareket halindeyken yada sabit izlenilmesine gelince;

* Yerleşim merkezi içinde hareket halindesiniz ve elinizde DVB-T tuner'li mobil cihazınız var. Hareket halinde iken yayını izleyebileceğiz.

* Yerleşim merkezi dışında hareket halindesiniz. Eğer şehirlerarası yok güzergahlarını kapsayacak şekilde bir antenleşme çalışması yapıldı ise, şehirlerarası yollarda da izlemek mümkün olacaktır. Bu konu ülkelerin ekonomik durumu ile doğru orantılı bir husustur. Örneğin ; A ülkesi zengin olduğu için, DVB-T'yi, tüm ülke sahasını kapsayacak şekilde donatırken, B ülkesi sadece yerleşim merkezlerine bu sistemi kurabilir. Yani DVB-T sisteminde herşey, ülkelerin ekonomik şartları dahilindedir.

Tüm bu açıklamalardan sonra, karşı çıkanlara şu hususu da hatırlatmakta yarar var. 2015 'ten itibaren analog karasal yayınların kapatılması zorunluluk olduğuna göre, yerine hangi sistem ikame edilecekti ? Bu sorunun yanıtını verebiliyorlar mı? Yok.

Durum ben yanıt vereyim ;

Mesela; bu sistemin yerine, 4 üncü jenerasyon cep telefonu sistemi kurulabilir ve millet izlemeleri bu sistemden yapardı. Olur ! Alında kaçan mı? Birde millet bu sistemin aylık fatura giderlerine kösülsün öyle mi?

Önemli olan, halka hangi teknolojik imkanı, en ekonomik koşullar içinde sunduğunuzdur. İşte bu nedenledir ki, DVB-T 'nin standartlaştırılması için çaba harcanmıştır.

Boşalan frekans sahası, G4'e tahsis edilseydi, antenleşme çalışması yine yapılacaktı. Ama G4 'te millet kösülmeye devam edilecekti. G4 yine kurulacak... Ama ayrı bir band'a kurulacak. Burada da G4 kısmi olarak kullanılıyor. wi-max olarak 3250 - 3500 Mhz. bandı kullanılıyor şu anda...

Velhasılı, kaba bilgilerle eleştirmek yerine, gelecek yeniliğin bizlerin hayatına en az harcama ile kolaylıklar sunacağını anlayabilmeliyiz.

İşte DVB-T 'deki tüm karmaşayı, sermaye gurupları çıkarmıştır. Sermaye guruplarının nodulluları da, orda burda düşünmeden yazıyorlar işte... Sistem devreye girdikten sonra, eleştirenlerin bir tanesini burada göremezsiniz.

Adam zevk için imdat frenini çekiyor. Adama soruyorlar; neden çektin ? Çalışıyor mu diye merak ettim.

İmdat frenini çeken diğerine adama soruyorlar; neden çektin ? Bir sorun çıksın diye çektim ama çıkmadı.

İmdat frenini çeken bir diğerine soruyorlar; neden çektin ? Tünelin içinden yürüyerek gitmek istedim, bu nedenle çektim.

Yani dikkat ederseniz, gerekçelerin hepsi bahane... Akılsız nodulluların yapacağı iler bunlar !

Bu nedenle, DVB-T 'yi eleştiren akılsız nodullulara inanmayınız.

DVB-T üzerinden A kanalı yayın yapar, B kanalı yayın yapar. Bu konu her bir ülkenin kendi hukuku ile çözeceği konulardır. Konu mahkemeye intikal etti diye, DVB-T sisteminde altyapı çalışmaları durdurulmadı. Yani altyapının kurulma çalışması tam gaz devam ediyor. Sistem kurulduktan sonra, A yada B kanalının lisans hakkı kazanıp yayın yapması konusu, teknik altyapı ile ilgili değildir.

Saygılar, sevgiler.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Bu sistem bence çok tutacak. Özellikle araçlarda sık sık seyahat eden insanlar kesinlikle bu sistem üzerine yoğunlaşacaklardır diye düşünüyorum. Milletin saçma sapan ne gerek var, uydu varken buna kimse bakmaz, boşa yatırım, boşa masraf vb.. bahanelerini anlayamıyorum...
  • yanlız çok üzüldüm illa bişey olacak arkadaş ,nereden çıktı bu mahkeme olayı şimdiye ankarada yayın başlamış olacaktı ,aralıktada bursada
  • Ankarada test yayını var zaten yanlış mı biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatg

Ankarada test yayını var zaten yanlış mı biliyorum.

test yayını değil 1 kasımda yayın tamamen gelecekti mahkemelik olmasaydı
  • alperen_69 kullanıcısına yanıt
    İnşaallah yumurcakTv kazanırda tüm türkiye rahat eder DVBT2 ye ölümmmm...Yaşasın çanak oysa ben şimdi İptv kullanıyomda accukk...
  • quote:

İnşaallah yumurcakTv kazanırda tüm türkiye rahat eder DVBT2 ye ölümmmm...Yaşasın çanak oysa ben şimdi İptv kullanıyomda accukk...

kardeşim dijital yayın niye batıyor anlamadım yani ,sanki uydular iptal olacak ,ben eski tip karasal yayın izliyorum uydu da almadım ,niye bundan mahrum kalayım sizin niyetiniz nedir anlamadım yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

kardeşim dijital yayın niye batıyor anlamadım yani ,sanki uydular iptal olacak ,ben eski tip karasal yayın izliyorum uydu da almadım ,niye bundan mahrum kalayım sizin niyetiniz nedir anlamadım yani

benim niyetim özgürlük isteyen istediği yayını istediği yerden seyretsin topu topu 20 kanal için verilen tartışmaya bakın yahu kardeşlerim sessiz olmayın sesinizi çıkarın karasal yayında devlete hizmet etmeyen ve devlet aleyhinde gerçekleri saptırmayan tv yayıncılık istiyorum...Örnek Karasal da TV5 kanalı neden yok ihaleye girecek yatırımı yok....Fakat Uyduda rahatcana izliyorum.Şuan kılçık antenlerde TV5 tv yok neden sesini kesiyorlar

• quote:

SEN NE AYAKSIN BİRADER ???

SENİN FORUMDAKİ AMACIN NE ???

BURADA IPTV KULLANDIĞINI YAZMIŞSIN BAŞKA TOPİCTE EVİMDE İNTERNET YOK DEMİŞSİN ???

• janjarre kullanıcısına yanıt
    benim ogün verdiğim bilgi doğru ve şimdi 2 gündür internet kullanıyorum burada yazdığım bütün topicleri iş yerimden atıyordum.Şimdi iptv dedğim 2 günlük mesele evimi yeni taşıdım internet almadım şimdi tek başıma 4 mbit internetim var ne ayaksın dersen sana şu ifade uygundur.Özgürlüğün ayakları insan istiyorsa yapabilir amma yaratamaz.DVBT2 de özgür düşünceye ve özgür yayıncılığa yer yok hala karşıyım burada bazı arkadaşlar bu cihazları satmak için acaba stok mu? yapıyor nedersin haaa pazarlama taktiğine karşıyım normal antenlerle sağlıklı yayın alıyorsunuz öylemi karasalda aynısı olacak ve devleti eleştiren kanallar girmesin diye fiyatlar uçacak ee ne anladım ben demokraidenn...
  • quote:

benim ogün verdiğim bilgi doğru ve şimdi 2 gündür internet kullanıyorum burada yazdığım bütün topicleri iş yerimden atıyordum.Şimdi iptv dedğim 2 günlük mesele evimi yeni taşıdım internet almadım şimdi tek başıma 4 mbit internetim var ne ayaksın dersen sana şu ifade uygundur.Özgürlüğün ayakları insan istiyorsa yapabilir amma yaratamaz.DVBT2 de özgür düşünceye ve özgür yayıncılığa yer yok hala karşıyım burada bazı arkadaşlar bu cihazları satmak için acaba stok mu? yapıyor nedersin haaa pazarlama taktiğine karşıyım normal antenlerle sağlıklı yayın alıyorsunuz öylemi karasalda aynısı olacak ve devleti eleştiren kanallar girmesin diye fiyatlar uçacak ee ne anladım ben demokraidenn...

DVB-T sisteminde, sizin yayın yapmasını istediğiniz kanallar yok diye, DVB-T'nin kurulmasını yada yayın yapmasını istemeyebilirsiniz.

Ancak halkın ekseriyeti bu sistemden istifade edecek.

Yani sizin mantığınız biraz çarpıklık arz ediyor. Sizin istediğiniz kanallar DVB-T sisteminde olsaydı, bu defa DVB-T sistemini destekleyecek miydiniz?

Devleti eleştiren yada yanında olan kanallar diye bir mantık olabilir mi? Devlet hepimizin devleti... Devlet eleştirilebilir tabiki. Ama usulü dairesinde eleştirilebilir. Yakarak, kırarak, dökerek yada sizin yazdığınız gibi köstek olarak değil. Daha iyisini, daha ekonomik olanını alternatif olarak sunarsınız. Bizlerde okuyup, beğenimizi ifade ederiz. Değilse, sizin yaptığınız, yeniçeri anlayışında olduğu gibi, "istemezük" yaklaşımı olur ki, bu da demokratlık değildir. Halkın ekseriyetinin bu yayın tipini heyacanla beklediği bir ortamda, size saygılı olmak düşer.

Demokrasi, sizin anlayışınızın, çıkarınızın yürürlükte olduğu bir sistem değildir. Demokrasi, sizin düşüncenizin korunduğu bir yönetim iklimidir.

• peer16401 kullanıcısına yanıt
    Tuzu Kuru Kardeşim,

Devletin eleştriye tahammülü olmasa!!! Gezi Provakasyonlarında darbe çığırtkanlığı yapan kanalları kendi bünyesindeki Türksat Uydusundan siler atardı...Bırak uzun vadede Atmayı, o olaylar esnasında bu kanalların bulunduğu transponderi uçururdu....
    Bugün hala bu kanallar yayın yapabiliyorsa, ki yapıyor, demekki Devletin eleştriye tahammülü var demektir.... Ha...senin Devlete tahammülün yoktur, ona bir şey diyemem...Sonuçta Demokratik bir ülkede yaşıyoruz.

Şunuda anlayabilmiş değilim, Devleti sadece Fakirlermi eleştriyor ??? Fakir adam LCD alamazken Fakir yayıncı nasıl bir televizyon kanalı kurup yayın yapıyor...Reklam gelirleri Milyon Dolarlar ile hesaplanan bir sektörde " devleti eleştiren kanallar girmesin diye fiyatlar uçacak" diye çığırtkanlık yapmak hakkatten abese iştirak etmektir....

Kur kanalını, yap nitelikli yayınını,indir milyon dolarları, kimi istiyorsan onu eleştir....

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Tuzu Kuru Kardeşim,

Devletin eleştriye tahammülü olmasa!!! Gezi Provakasyonlarında darbe çığırtkanlığı yapan kanalları kendi bünyesindeki Türksat Uydusundan siler atardı...Bırak uzun vadede Atmayı, o olaylar esnasında bu kanalların bulunduğu transponderi uçururdu....
    Bugün hala bu kanallar yayın yapabiliyorsa, ki yapıyor, demekki Devletin eleştriye tahammülü var demektir.... Ha...senin Devlete tahammülün yoktur, ona bir şey diyemem...Sonuçta Demokratik bir ülkede yaşıyoruz.

Şunuda anlayabilmiş değilim, Devleti sadece Fakirlermi eleştriyor ??? Fakir adam LCD alamazken Fakir yayıncı nasıl bir televizyon kanalı kurup yayın yapıyor...Reklam gelirleri Milyon Dolarlar ile hesaplanan bir sektörde " devleti eleştiren kanallar girmesin diye fiyatlar uçacak" diye çığırtkanlık yapmak hakkatten abese iştirak etmektir....

Kur kanalını, yap nitelikli yayınını,indir milyon dolarları, kimi istiyorsan onu eleştir....

Benim tuzum kuru değil dostum ben yemem içmem ev kiramı,elektrik faturamı,su faturamı öderim ben 2 şeyden korkarım bekarım yaşım 35 bugüne kadar baba parası değil alınterimi kazanarak yiyorum devleti eleştren kanallara bir bak onların alt yapısında CHP zihniyeti var.Dinci kanlların halini görüyorsunuz light islam ılımlı islam diye diye milleti kandırıyorlar fakat hangi hükümet başta ise ona yalakalık yapıyorlar ben yalakadan yalancıdan yana olanlardan değil halktan yana olanı konuşuyorum.Şuan DVBT2 cihazdan kaç yayın alacaksınız 20 kanal bukadar zahmete deyecek mi? uydu cihazlarında binlerce kanal var bir uydudan 1000 lerce kanal izlemek ve istediğini sevmek tabiki herkesin hakkı benim burada söylemek istediğim DVBT2 bir baz istasyonuna 20 kanallı anten takılacak parası olan yayın kuramayacak yani sizlerde burada gelsin de bakalım bunlar para babalarının işi sizin tabirinizle TUZU KURULAR Bakıyorsunuz mecliste 3 parti var fakat onlardan başka partilerde dışarıda var birazda onlara mikrofon uzatın o partinin kurucusu nerede parti kapandı mı? liderlik kimde siz diyeceksiniz şimdi ben 3 partiyi tanırım Mhp,Chp ve AKP peki bunlar dan başka partileri takip etmeyecek mi bu kanallar yok yalakalık bakın ATV sahibinin ortağı tayyip erdoğanın damadı ülkerin ortağı ve kurul üyesi babanın küçük oğlu bu kadar sömürülen bir devlete nasıl da yalakalık yapılıyor hala anlamış değilim.Benim amacım ben devlet içinde olan biteni istiyorum o orada bunu söyledi bu buna layn dedi haberleri mi? izleyeceğim bakın Merkerler de ve ilçeler de TV5 nerede yok MeltemTV her yerde saman yolu heryerde.Bensem tuzu kuru altım arabam yok ki teyibi açıp bangır bangır dolaşayım,O diskotekten diskoteğe gezenler ben ise evimde açıyorum 2 günlük interneti gazeteleri almadan okuyorum 1 gazete fiyatına 50 gazetede yayınlanmayan haberleri en ince ayrıntısına kadar okumaya başladım.Yaşasın ÇANAKLI UYDU YAYINCILIK.....

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.