Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
31
Favori
156.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad konu konuyu açtı
    Sence dvbt2 yi beklemeliyim yoksa bu uydu reciverlerden birinimi almalıyım

Saygılar.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

Üstad konu konuyu açtı
    Sence dvbt2 yi beklemeliyim yoksa bu uydu reciverlerden birinimi almalıyım

Saygılar.....
    Tabiki DVB-T2 'yi beklemelisin.

Yada combo tuner'li cihazlardan birini şimdi alabilirsin. Yani DVB-T2 geldiğinde yeniden cihaz değiştirmemek için.
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Üstad çanak olayı devam edecek sonuçta degilmi

Saygılar.. ..
  • quote:

Üstad çanak olayı devam edecek sonuçta degilmi

Saygılar.. ..
    "Çanak olayı devam edecek mi?" derken, uydu yayınlarını kastettiysen, evet.

Combo cihazda uydu yayını da var mı diye sorduysan, evet.
    Anlaşıldı üstad saygılar
  • Arkadaşlar. Anten aş ile dvb-t2 konusunu görüştüm. Türkiye DVB-T2 yayınlara hazır. Vericilerin falan 2 yil önce testi yapılmış bitmiş. Sadece RTÜK un verici dairesi başkanlığının yayınların başlamasi için onay vermesi gerekiyor o kadar. Bu durumda arayıp ne kadar talepte bulunursak iyi. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Üstad merhaba absürt bir soru sorucam
    Crt tv ve monitör hala uretiliyormu

Birde bazı arkadaşlar crt nin led lerden çok daha verimli olduğunu iddia ediyor yani görüntü kalitesi ve netlik olarak ayrıca hertz in daha yüksek olduğu iddiası da var

Saygılar
  • quote:

Üstad merhaba absürt bir soru sorucam
    Crt tv ve monitör hala uretiliyormu

Birde bazı arkadaşlar crt nin led lerden çok daha verimli olduğunu iddia ediyor yani görüntü kalitesi ve netlik olarak ayrıca hertz in daha yüksek olduğu iddiası da var

Saygılar
    Selamlar,

Üretilmiyorlar artık... Eğer üretilseydi, şimdilerde LED'lerden daha pahalı satılırdı. Çünkü crt'lerin üretim maliyetleri pahalıdır.

Görüntü kalitesi ve netlik olarak, led'ler daha net'tir. Çünkü led'lerde çözünürlük daha fazladır.

Crt'lerde ekran tazeleme hızı, 200 hz'e kadar çıkan ürünler satılmıştı. Ama her ne kadar crt'lerin ekran tazeleme hızı 200 hz'e kadar çıkarılmış olsa da, çözünürlükleri led'lerin çok gerisindedir. Dolayısıyla net'lik ve berraklık değerleri de led'lerin gerisindedir.

Led'lerde ortalama ekran tazeleme hızı 60 Hz. Bu tazeleme hızı normal PC kullanımı için yeterlidir.

Oyun oynayanlar için, 144 Hz'e kadar çıkabilen, led monitörler var.

Anlaşıldı üstad teşekkürler

Gelelim asıl meseleye çok fazla konuşuldu yorumlandı herkes fikrini beyan etti kule inşaatı bayağı bir ilerledi bu durumda artık neyi beklememiz nasıl bir beklenti içerisine girmemiz gerekir

Saygılar.....
    Şimdi üstad saygı değer görüşlerini okudum e kendimce şöyle bir kanaat oluştu bende
    Ptt kule aş diye bir sirket Kurdu yani anten aş yerine devlet lanet olsun deyip kule aş üzerinden özel kanalları sübvanse ederek bu işi tamamen yada kısmen kamulastiramazmi

Birde mahkeme sürecini çok anlattın ancak ohal var khk sistemi devreye sokularak bu süreç çok hızlı bir şekilde getirilemezmi

Ancak khk sadece ohal durumunda geçerlidir ohal kalktıktan sonra khk hükmünü yitirir buda sıkıntıya sebep olabilir mi fakat yinede bu durumda bile yayının başlaması ve yaygınlaşması anlamında khk yı bir adım olarak görebiliriz.

Saygılar....
    Üstad bence khk ile geçici bir çözüm oluşturulabilir çünkü khk da kar lastiği siyah cam filimi gibi düzenlemeler bile khk kapsamında torba yasa ile çözülüyor

Benim bildiğim kule aş bu kuleyi işletmek için kuruldu yiğit bulut bu kulenin genel müdürü gibi......

Ama kulenin 2018 ramazan bayramına açılacağı kesinlesti

Ama şu an turkiyede ekonomik kriz benzeri bir durum var bunun etkisi ne olur ama iyi olmaz bence

Saygılar . ....
    Üstad fikirlerine saygı duyuyorum
    Ekonomik fikirlerin dışındaki fikirlerine katılıyorum

Teşekkürler

Saygılar.........
    Üstadım kaç yıldır yurt dışındasın bilmiyorum ancak ben yaşanan şeyleri yazıyorum yani yazmışsınız spekülatif etki diye böyle olsa bile bu yaşanıyor yani engel olunamıyor su an türkiye israil sermayesinin bankalar yolu ile ipoteginde
    Kısa vadede 250milyar dolar para bulunmak zorunda bulunmazsa secimden sonra maaşlardan yüzde 10 kesilecek şimdi bu iyimi yani

Saygılar.......
    Üstad diyelim ki benim anlattıklarım fasa fiso ben şunun peşindeyim güçlü ulkeysen gerekeni yaparsın dolar bozdurun dolar inecekti hani dolar aldı başını gitti sen teslim olmayacağım diye tek başına hazırlıksız olarak 15 kişinin arasına dalar kavga edersen ölümüne dayak yersin
    Turkiyenin bütün madenleri enerji yatakları batılılar işletiyor idareciler gayet bu durumdan memnun ipin ucu kaçtı birkere biz kavgaya hazırlıksız yakalandık üstad

Gelelim rusyaya üstad çok silah yapmış ama silahlari batı ulusları gibi pahalı olarak zengin ülkelere satmıyor

Ucuz olarak fakir ülkelere satıyor çünkü onun piyasası orası orada yer edinebilmiş

Saygılar.......
    Özelden mesaj atamadığım için Öncelikle bu konu ile yani dvbt2 ilgili fikirlerini beyan eden bütün arkadaşlardan yapacağım şey için şimdiden özür dilerim
    Ama bu ilgisiz konu ile ilgili soruyu burda sormak zorundayım

Üstad merhaba elimde

http://www.airties.com.tr/products/dslgw/Air5343. Marka modelde modem

Ve

https://www.asus.com/tr/Networking/RPN12/

Marka modelde kablosuz range extander var

Ben cihazların özelliklerini ayrıntılı olarak bilmiyorum

Bu cihazlarla şu şekil bir bağlantı kurabilirmiyim

Komşudan gelen wi-fi sinyali full geliyor
    Ben bu sinyali tabi ki komşu ile anlaşarak
    Range extander ile yakalayıp lan kablosu yaptırarak tahmini 2metre bu lan kablosunun bir ucunu extandere bağlayıp diğer ucunu da modeme bağlayıp çok daha etkili bir wi-fi ağı kurabilirmiyim

Bunu yapmamdaki amaç şu extander cihazının gücü çok uzağa yetmiyor en çok 1 diş gösteriyor duvarlarda kalın geçmiyor sinyal ben burada extander ile sadece kablosuz olarak wi-fi sinyalini yakalayıp kablolu olarak sinyali modeme aktarmak
    Ancak cihazlar bu işlem için uygunmu hiç bilmiyorum

Saygılar.......

• quote:

Özelden mesaj atamadığım için Öncelikle bu konu ile yani dvbt2 ilgili fikirlerini beyan eden bütün arkadaşlardan yapacağım şey için şimdiden özür dilerim
    Ama bu ilgisiz konu ile ilgili soruyu burda sormak zorundayım

Üstad merhaba elimde

http://www.airties.com.tr/products/dslgw/Air5343. Marka modelde modem

Ve

https://www.asus.com/tr/Networking/RPN12/

Marka modelde kablosuz range extander var

Ben cihazların özelliklerini ayrıntılı olarak bilmiyorum

Bu cihazlarla şu şekil bir bağlantı kurabilirmiyim

Komşudan gelen wi-fi sinyali full geliyor
    Ben bu sinyali tabi ki komşu ile anlaşarak
    Range extander ile yakalayıp lan kablosu yaptırarak tahmini 2metre bu lan kablosunun bir ucunu extandere bağlayıp diğer ucunu da modeme bağlayıp çok daha etkili bir wi-fi ağı kurabilirmiyim

Bunu yapmamdaki amaç şu extander cihazının gücü çok uzağa yetmiyor en çok 1 diş gösteriyor duvarlarda kalın geçmiyor sinyal ben burada extander ile sadece kablosuz olarak wi-fi sinyalini yakalayıp kablolu olarak sinyali modeme aktarmak
    Ancak cihazlar bu işlem için uygunmu hiç bilmiyorum

Saygılar.......
    Bu konuda yetgin değilim.

Şurada bir konu başlığı açarak sorarsanız, daha isabetli çözümlerin önerileceğinden eminim ;

https://forum.donanimhaber.com/forumid_79/tt.htm

Anlaşıldı ustad

Saygılar....
  • Merak edenler için Çamlıca tepesinde bulunan kule neredeyse bitmiş durumda.
  • Kule bitiyor bitmesine de yayın işi sıkıntılı maalesef.Anten A.Ş. denen firma bu sisteme yanaşmıyor.İşin ucu gene parada bitiyor yani.Bu işin sonu ne olacak çok merak ediyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

Lütfen sizlerden ricam siyasi ile ilgili yorumlar da bulunmayın. Bu gibi mesajlar konudan temizlenmiştir. Anlayışınız için teşekkürler.

İyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.