Şimdi Ara

Dut dalı ile su kaynağı bulmak..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
8
Favori
90.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet böyle bişey var. V şeklinde bi dut dalını yere parelel bi şekilde tutup yürürseniz ve su kaynağının üzerinden geçerseniz dut dalının ucu havaya kalkıyor. Bunu biz bi kaç kişi de denemiştik. Köyde su çıkan artezyene doğru elimizde dut dalı ile gittik ve ucunun artezyene yaklaştıkça kalktığını gördük. Olayın garip tarafı kan grupları ile de alakalıymış. Tam olarak hatırlamıyorum ama hepimizde işe yaramamıştı (4 5 kişi denedik). Belirli bi kan grubunda işe yarıyormuş. Nasıl bi olay olduğunu hiç anlayamadık. Su , insan kanı , dut dalı arasında hiçbir bilimsel bağ kuramadık. En kral fizikçilere sorduk cevap veremediler. Siz ne diyosunuz bu enteresan duruma? Eminim duyanınız göreniniz vardır. Hatta bi içecek firması bile reklamında kullanmıştı elinde ağaç dalı olan çölde bi adam animasyonu şeklinde..

Edit: Başlık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 21 Nisan 2017; 16:44:55 >

• Allah Allah bende ilk defa duydum,dut dalı,kan grubu,su ne alaka bende anlamadım.Ama deniyecem bende bir an önce merak ettim doğrusu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheM

Allah Allah bende ilk defa duydum,dut dalı,kan grubu,su ne alaka bende anlamadım.Ama deniyecem bende bir an önce merak ettim doğrusu.

V şeklinde dalın uçlarından tutucaksın. Dirseklerin beline yapışık olucak , dal yere paralel olucak. Su kaynağı olduğunu bildiğin yerde denemeni tavsiye ederim. Dediğim gibi kan grubunla da alakalı olduğu için sende olmayabilir. Farklı kan gruplarından arkadaşlarınla birlikte denemeni tavsiye ederim. Kesinlikle safsata değil arkadaşlar. Olmaz böyle şey demeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 23 Ekim 2014; 16:14:27 >
  • @alpaslanbek

Hocam,babanız da mı bilmiyor yahu ? Hiç sormamışlar mı kendilerine elimizde dut dalıyla dolaşıyoruz ama niye diye

Yanlış anlamayın ama aşırı komik geldi bana bu yöntem :) Hem neden başka ağaç değil de dut ? Dutun ne özelliği var ? Kan grubuna göre değişiyor ve DSİ bu yöntemi kullanıyor diyorsun madem , hangi kan grubunda işe yarıyormuş babanız söylemedi mi ?
  • Hocam,böyle bir link buldum seni doğruluyor :)

http://www.nizip.com/showthread.php?t=1534

Burda 0 Rh+ olanlarda işe yaradığı söyleniyor ...
  • http://www.genelkultur.biz/genel/agac-catalla-su-bulmak.html

Sanırım aradığımızı bulduk gibi.Bilimsel bir izahı yokmuş henüz ama çok eskiden beri kullanılan bir metotmuş.Konu çok garip geldi,epey bi araştırdım :)
  • Ben de şöyle google'da bi araştırma yapmıştım fakat çok manalı şeylerle karşılaşmadım. Senin verdiğin link'ten alıntı yapayım , konu daha iyi anlaşılsın.. Link için de ayrıca teşekkürler..

quote:

Yerin altı ile fizik ötesi bir ilişki kurabildiklerini iddia edenlerin başında su arayıcıları gelir. Su arayıcılarının en çok kullandıkları 'Y' harfi şeklindeki ağaç çubuklardır. 'Y'nin iki ucunu ellerinde tutup, bacağını da ileriye uzatıp kollarını gererler. Su kaynağına yaklaştıkça ağaç çatal titremeye ve aşağıya, suyun bulunduğu yere doğru dönmeye başlar. Bu işte tercih edilen ağaçlar fındık, karaağaç ve meşedir.

Çin'de milattan önce 2200 yıllarından beri kullanılan bu tekniği uygulayan su arayıcılarına göre, iki su damarının kesiştikleri yerden çok güçlü bir ışın yayılmaktadır. Bu ışın evlerin duvarlarından bile geçebilmekte, insanlar mikrodalga seviyesindeki bu ışınları hissedebilmektedirler. Ancak özel bir duyarlılığa sahip insanların algılayabileceği söz konusu ışınların var olup olmadıklarını ve insan sağlığı üzerindeki etkilerini kanıtlamak üzere Münih Üniversitesi bir çalışma başlatmıştır.

Çalışmalar kapsamında yapılan deneylerde su arayıcı kişilerin yüzde 95 isabetle suyun yerini tespit edebildikleri görülmüştür. La Roche firması adına su arayan ünlü Peter Treadwell, Avustralya'dan Hindistan'a kadar dünyanın hemen her yerinde aradığını bulmuştur. Yer altı oluşumlarının insanlara bir şekilde etki ettikleri artık kabul edilmektedir. Ancak bu işte kullanılan ağaç çatalın yer altı sularından nasıl etkilendiğinin ve bu işteki rolünün hala bilimsel bir izahı yoktur.

Edit: Ekleme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 4 Şubat 2008; 6:45:32 >

• Evet bunu ben de bir öğretmenimden duymuştum. Onun da babası bu yöntem ile buluyormuş. Gerçekten çok ilginç bir yöntem, ilginç olduğu kadar da yaratıcı.
  • Arkadaşım bunu yanlış kişiye sormuşsun.Fizikçiye değil bir Biyoloji uzmanına sonrada bir kimyagere falan sorman lazımdı.Fizikçi bu konuda soru sorman gereken son kişi.
    Suyla alakasını hafiften çözdüm ama dediğim gibi kanla alakasını bir bilene sor.
    Bitkiler turgor(su) basıncı ile tropizma dediğimiz yönelme hareketleri yaparlar.Bunların çeşitleri vardır.Hidrotropizma(suya yönelme), fototropizma(ışığa yönelme),kemotropizma(kimyasal maddelere yönelme) gibi...

Bu suya gelince havaya kalkması da belki bitkinin kendisinde zaten fazla su olduğundan suya ihtiyacının olmaması ve havaya doğru yükselmesi olabilir.Böyle tahmin ettim ama dediğim gibi bir biylojiciye ve kimyacıya sormak gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: doğukan54321

Arkadaşım bunu yanlış kişiye sormuşsun.Fizikçiye değil bir Biyoloji uzmanına sonrada bir kimyagere falan sorman lazımdı.Fizikçi bu konuda soru sorman gereken son kişi.
    Suyla alakasını hafiften çözdüm ama dediğim gibi kanla alakasını bir bilene sor.
    Bitkiler turgor(su) basıncı ile tropizma dediğimiz yönelme hareketleri yaparlar.Bunların çeşitleri vardır.Hidrotropizma(suya yönelme), fototropizma(ışığa yönelme),kemotropizma(kimyasal maddelere yönelme) gibi...

Bu suya gelince havaya kalkması da belki bitkinin kendisinde zaten fazla su olduğundan suya ihtiyacının olmaması ve havaya doğru yükselmesi olabilir.Böyle tahmin ettim ama dediğim gibi bir biylojiciye ve kimyacıya sormak gerekir.

Dediklerin çok mantıklı fakat tek başına hidrotropizma açıklayamıyo bunu. Aynı şekilde bakır tel'de kullanılıyomuş bu yöntem için. Biyolojik bi olay değil yani tek başına. Yazının şu kısmı ilgimi çekmişti

Çin'de milattan önce 2200 yıllarından beri kullanılan bu tekniği uygulayan su arayıcılarına göre, iki su damarının kesiştikleri yerden çok güçlü bir ışın yayılmaktadır. Bu ışın evlerin duvarlarından bile geçebilmekte, insanlar mikrodalga seviyesindeki bu ışınları hissedebilmektedirler. Ancak özel bir duyarlılığa sahip insanların algılayabileceği söz konusu ışınların var olup olmadıklarını ve insan sağlığı üzerindeki etkilerini kanıtlamak üzere Münih Üniversitesi bir çalışma başlatmıştır.

• Arkadaşlar bir yerde hata var ama hata nerede çözemedim. Ne fizikte, ne biyolojide böyle bilimsel bir yöntem yok. Böyle bir yöntem bilimsel değil. Bunun deneysel kanıtları yok. Mekanizmazının bilimsel açıklaması da yok. Olsa olsa olay psikolojik olabilir, ne de olsa dalı havaya kaldıran insanın kol kasları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Arkadaşlar bir yerde hata var ama hata nerede çözemedim. Ne fizikte, ne biyolojide böyle bilimsel bir yöntem yok. Böyle bir yöntem bilimsel değil. Bunun deneysel kanıtları yok. Mekanizmazının bilimsel açıklaması da yok. Olsa olsa olay psikolojik olabilir, ne de olsa dalı havaya kaldıran insanın kol kasları.

Ama oluyor işte

Büyük ihtimal buda bilimin bulmak üzere olduğu veya bulacağı birşey...

Beklemekten başka çare yok.
  • quote:

Arkadaşlar bir yerde hata var ama hata nerede çözemedim. Ne fizikte, ne biyolojide böyle bilimsel bir yöntem yok. Böyle bir yöntem bilimsel değil. Bunun deneysel kanıtları yok. Mekanizmazının bilimsel açıklaması da yok. Olsa olsa olay psikolojik olabilir, ne de olsa dalı havaya kaldıran insanın kol kasları.

Açıklanamamış olması bu olayı reddetmeye sebep değil. Ben yıllar önce bir tv programında izlemiştim. Adamın teki V şeklinde bir çubukla su buluyordu. Yanılmıyorsam trt de Uğur Dündarın programıydı. Düzmece olduğunu da pek düşünmüyorum. Sonra böyle bir yöntemi başkalarının kullandığını da öğrendik.

Birşeyin doğru olup olmadığını açıklamak için illa ki fiziksel izah gerekmez. Deneme, yanılma ya da diğer adıyla deney de bir metotdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selsan -- 4 Şubat 2008; 15:43:17 >

• Kesinlikle mantıklıbir açıklaması vardır ama biz bulamamışızdır.Eminim bu yöntem yıllar önce bir bilimadamının dikkatini çekmiştir.Belki manyetizmyla ilgilidir ama bu konuda çok bilgim yok.En iyisi araştırmak derim...
  • Sanırım buldum.Alıntı yapıyorum:

Radyestezi:
    İnsan bedenindeki titreşim alanlarının, canlı ya da cansız nesneler hakkında bilgi sağlamak için faydalanıldığı bilim dalıdır. Bu bilgi, hedef nesnenin enerji alanlarıya eşdeğer rezonansa girerek sağlanır. Bilginin deşifre edilebilmesi için özel kalibre edilmiş cihazlar kullanılır.

>>Devamı için<<

Başka bir sayfada

herkese merhaba: sizlere yeni bir başlıkta bir insan yetenegini açmak istiyorum.radyestezi. bu yetenege sahip insanlar diger insanlardan farklı bir fiziksel güce sahiptir.belli gereçler kullanarak yerin altındaki
    su ve maden kaynaklarını tesbit ederler.konu bilimsel degildir.akademisyenler bunu kabul etmezler.
    ama bu bir yaşam gerçegidir ve halkımız hatta büyük şirketler tarafından bile tercih edilip kullanılmaktadır.
    nedir bu radyestezi olayı: bilimsel bir açıklaması henüz yok.bu yetenege sahip kişi bir özel sarkaç,yaş hayıt agacı dalı,metel çubuklar kullanarak yer altındaki su kaynaklarını debisini, derinligini, akış yönünü
    suyun kalitesini tesbit eder.bu yöntemde teknolojik hiçbir cihaz kullanmaz.

>>Devamı için<<

• quote:

DSİ kullanıyo bu yöntemi demiştim. Psikolojik olması imkansız çünkü dalın havaya kalktığı yerden su çıkıyo.. Kendi gözlerimle gördüm. Bilimin bile tam olarak cevap veremediği bişeye şahit olmak müthiş bi duygu. Fırsat bulursanız deneyin derim. 0 rh + kanda oluyomuş. Bi arkadaş yukarda yazmış..
  • Newton elmanın neden düştüğünü sorgulayıp,olaya fiziksel bir açıklama getirmesinden önce eminim bununda bir açıklaması olmayacağı düşünülüyordu.
  • bunu ben de defalarca duydum ama doğru olabilir mi bilemiyorum tabi.
  • Evet doğukanın yaptığı açıklamalar banada mantıklı gibi ama kan grubu olayını pek anlayamadım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.