Şimdi Ara

Dut dalı ile su kaynağı bulmak.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
8
Favori
90.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim bildiğim sondaj yaparak su bulunuyor
  • Gelişmiş ülkeler tarayıcı uydu fotoğrafıyla petrol,doğalgaz ve değerli madenlerin yerini tespit ediyor buna su kaynakları da dahil,,nokta atışı yapıyorlar bilgisayar başında,ofisten çıkmadan,DSİ i de elinde dut ağacıyla su mu arıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.mta -- 5 Temmuz 2011; 3:03:53 >
  • KKKKKKK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dayak_Arsızı -- 17 Mayıs 2017; 9:31:48 >
  • Acaba çeşmeye fln doğru yapsak olur mu deneyen var mı?
  • Arkadaşlar hiç denemedim ama bu sadece ülkemizde değil tüm dünyada kullanılan bir yöntem. Öyle ki, bu çubukla yer altı suyu veya maden arama "DOWSING" işinin İngilterede derneği ve kursları var. THE BRITISH SOCIETY OF DOWSERS

Tamamen elektromanyetizma ile alakalı bir olay olduğunu düşünüyorum.

p.s. Sonradan aklıma geldi teyzem, saf altın alyansı ile tansiyon ölçüyordu. Tam detaylarını hatırlamıyorum ama ipe bağlanan alyansı dirsekten bileğe (ya da tam tersi) ilerletiyordu. Kola bir cetvel koyuyordu. Bir anda alyans basit salınım yapmaya başlıyordu, belli bir yerde de bu hareketi duruyordu. Cetvelde okuduğu değer de tansiyon oluyordu. Küçük ve büyük tansiyon. Tansiyon aletiyle de sağlamasını yapmıştı. Çok saçma geliyor, belki o değerleri görmesi tesadüftür ama damarda akan kanın manyetik alanı alyansı etkiliyor. En azından bunu söylemek mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orthomike -- 1 Eylül 2011; 11:13:13 >

• Kur'an da yazıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

Kur'an da yazıyor...

Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz? Örneğin hangi surenin hangi ayetinde yazıyor?
  • quote:

Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz? Örneğin hangi surenin hangi ayetinde yazıyor?

Metafizik bir olaydır bu.
    Kur'an da bahsedilen olayların çoğuda aslında metafizik dir ötesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

quote:

Metafizik bir olaydır bu.
    Kur'an da bahsedilen olayların çoğuda aslında metafizik dir ötesidir.

Yazdıklarınız sormuş olduğum soruya yanıt değil maalesef. Kur'an mealini defalarca okumuş biri olarak böyle bir hususun geçtiğini hatırlamıyorum. Ayrıca emin olmak için google vehttp://www.kuranmeali.com/index.asp sitesinde yapmış olduğum aramalarda da bununla ilgili bir bilgiyi bulamadım.

Ek: Bahsettiğiniz olay Musa Peygamber'in asasını kayaya değdirip oradan su çıkması hadisesi ise, o farklı bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal07 -- 1 Eylül 2011; 12:21:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Bu hurafelere inanmayın lütfen.Bende taşla asfaltı buluyorum.Asfaltın üzerinde taşı atıyorum ileri doğru gidip asfaltın tam üstüne düşüyor hatta atarken taş ivme kazanıyor sonra bir süre geçince asfalta doğru yukardan düşmeye başlıyor.

k.maraş andırın ilçesindeyim. ve bu ve diğer birçok maraş( örnek: ekinözü-afşin-elbistan) bölgesinde bulundum. osmaniyeliyim. ve bu dut dalı ile su bulma hikayesini 1980 yılından beri biliyorum. ve bu bulunduğum bölgede bunun ustaları var ör: irbaham emmime deyin o suyu eyi buluyo yav. ama ibrahim amcanın kanı b +. osmaniyeli nezir hançer kendi bahçesinde bu teknikle buldu hemde derinliğini bile hesap edip öyle kazdı. hemde keser dediğimiz bir küçücük aletle. ve maraş bölgesindede hala böyle bulanların sayısı bir kamyon, kaba deyişle...fizik kimya biyoloji yani bütün bilimsel tekniklere ters geliyor ama var toprak su ateş hava peki bu 5. element nedir. maraşın elbistan ilçesinde bir köylü o kadar ilerletmiş ki işi metresini çamur oranını istikrarını dahi hesaplıyor. bir kaç metre deştikten sonra çıkan toprağı naylon toprağa koyuyor ve içine bir metal koyup ağzını bağlıyor öteki gün öğleyin açıp metale bakıyor ve suyun içilip içilmeyeceğini dahi biliyor eh yuh artık...metalin cinsi bakır tunç yada pirinç türü bişey ama söylemedi... kan gurubu a rh +...ekinözü ilçesinde mulla temizay 1 lik bakır teli (70 80 cm uzunluğunda) eline alıp geziyor ve bakır kablo resmen titriypr ve o kadar ustalaşmışki titreme oranına göre suyun cinsini ve derinliğini belirliyor.40 - 50 cm lik çukurlara ayı pisliğini koyup bu metodla dahi su bulanlar var....YAŞAKİ NELER GÖRESİN , GÖRESİNDE BİR KEZ DAHA EY YÜCE RABBİM DİYESİN....

• Kesinlikle var zamanında söylediklerinde "İyi atıyormuş dedim" ama bizzat adam ararken yanında durdum. Adam gezdi biraz önce sonra 3 damar var dedi ama en çok su şurada var dedi. Şu anda dediği yerlerin ikisindede kuyu var ve aynen dediği gibi ikisindede su var. Ayrıca nasıl biliyor bilmiyorum ama burda çok dediği yerde cidden daha çok su var. Nasıl oluyor diyorum bende bilmiyorum diyor. Çok denedim bende yemedi.
  • Ben 0+im.köye gidince deneyeceğim.su yerine petrol bulursam konuyu açan arkadaşa ufak bi hediyem olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

Ben 0+im.köye gidince deneyeceğim.su yerine petrol bulursam konuyu açan arkadaşa ufak bi hediyem olacak.

Petrolde işe yaradığını hiç duymadım açıkçası. Kim bilir belki de işe yarar.
  • sLm Arkadaşlar öncelikle yorumların hepsini okudum bazı arkadaşlar güzel bilgiler yazmışlar...

Ben sondajcıyım şu an okul dolayısıyla yapmıyorum ama yaz ayların yapıyorum bu işi ewt böyle bir şey war çomakla su bulunabiliyor miktarı metresi herşeyi bulunabiliyor...
    çocukken babamın yanında giderdim yardım etmek için bakarlardı çomakla inanmazdım gülerdim ta ki 4 sene önce çomağı alıp kendim deneyene kadar.. ilk olarak yaş hayıt çomağı ile bakmıştım v şeklinde su olan yerde çomak yukarı kalkıyor bir kaç sefer böyle sondaj yapmadan önce yapılacak yere bakıyordum we orada çıkıyordu.. biras deneyim kazandıktan sonra sondaj yapmadan önce hep ben bakıyorum...

inanmayan arkadaşlar war aramızda onlara da videolu kanıt olarak gösterebilirim.. sondaj yapmadan önce çomakla bakmave sondaj sonrası suyun akışı olarakk

ayrıca kanla alakası war benm kanım A rh +

• Bende bunu çok duymuştum. Bir kere denemye kalktım birşey olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_tuning

sLm Arkadaşlar öncelikle yorumların hepsini okudum bazı arkadaşlar güzel bilgiler yazmışlar...

Ben sondajcıyım şu an okul dolayısıyla yapmıyorum ama yaz ayların yapıyorum bu işi ewt böyle bir şey war çomakla su bulunabiliyor miktarı metresi herşeyi bulunabiliyor...
    çocukken babamın yanında giderdim yardım etmek için bakarlardı çomakla inanmazdım gülerdim ta ki 4 sene önce çomağı alıp kendim deneyene kadar.. ilk olarak yaş hayıt çomağı ile bakmıştım v şeklinde su olan yerde çomak yukarı kalkıyor bir kaç sefer böyle sondaj yapmadan önce yapılacak yere bakıyordum we orada çıkıyordu.. biras deneyim kazandıktan sonra sondaj yapmadan önce hep ben bakıyorum...

inanmayan arkadaşlar war aramızda onlara da videolu kanıt olarak gösterebilirim.. sondaj yapmadan önce çomakla bakmave sondaj sonrası suyun akışı olarakk

ayrıca kanla alakası war benm kanım A rh +

video linki lütfen. Yıllardır bende duyarım. ama şahit olmadım doğrusu

• Her şey açık. İnceleme ve araştırma yerine zahmete girmeden retediyorlar.

Deneme, zahmete girmeye dayanamıyorsanız, en azında DSİ'de çalışan mühndise ve bu işle uğraşan DSİ'de bir işçiye sorunda karşı çıkın.

Bakır çubukla suyu bulup 9 metreye kadar olan yerlerden boru çakarak su çıkarıyorum. 9.60 Mt. geçerse DSİ'den izin almak gerekiyor. Aksi halde DSİ kuyuyu kapatır.

Karşı çıkanlar, önce bir araştırma inceleme yapmalılar. Karşı çıktıkları nedenleri açıklamaları lazım.

Bedende en özel olan kandır. Kanın içinde 42 çeşit element mevcuttur. Haliyle de hiç bir hücre elementler olmadan oluşamaz.

Suyun oluşumu da element. Yine suyun toplandığı ve toplandığı yerden çıkış veya çıkarılan yere kadar arada hangi elementler akışla birlikte suya karışıyor?

Kitapları okuyarak bilgiye ulaşabiliriz. Onu deneyimizle görürsek, bilgiyi görürüz! Nazari eğitm değil, nazari ve tatbiki eğitim insanı ve milleti başarıya taşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

Newton elmanın neden düştüğünü sorgulayıp,olaya fiziksel bir açıklama getirmesinden önce eminim bununda bir açıklaması olmayacağı düşünülüyordu.

Sonra Einstein görelilik teorisini yazdı,işler karıştı.
  • Bu olayı aile sohbetinde konuşmuştuk. Jeoloji mühendisi olan bir akrabam, çalıştığı firma için bir bölgede 3-4 kere sondaj yaptıklarını en sonunda inanmaya inanmaya yöre halkından gelen bir adamın çatal dal ile bulduğu yeri kazıp suya ulaştıklarını söyledi. Denildiği gibi dal eğiliyormuş. Doğru bir olay yani.
  • Tamamdır
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.