Şimdi Ara

Düşünmek ve Hayal kurmak nasıl önlenebilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ne zaman bir şeyi düşünsem veya hayal etsem sonunda kendimi mutsuz olarak çıkartıyorum.
    Mesela savaşla barışla dünyanın en güçlü yöneticisi konumuna yükselmeyi hayal ederken her şey güzel gidiyor. Fakat sonunda düzlüğe çıktığım anda tüm keyfim kaçıyor. Mücadele edeceğim veya düşüneceğim bir şey kalmıyor. Bu da beni mutsuzluğa iletiyor. Kısacası sonu iyide bitse kötü de bitse aleyhime oluyor.

Eğer her zaman mutsuz olacaksam düşünmeyi kimin için yapıyorum. (Allah için olanlar hariç)

Sizce düşünmenin ve hayal kurmanın önüne nasıl geçilebilir?

• Delilik belirtileri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beynin düşünme ayarını kapatabilirsin.
  • Düşünmeyi engellemek istiyorsan yorucu doğa sporları yapabilirsin,bisiklet ya da tırmanış gibi,zaten çok fazla şeye dikkat etmen gerektiği için genelde saatler boyu hiçbirşey düşünmüyorsun sadece önüne bakıyorsun.
  • Düşünmek engellenemez.

• Kitap okuma,saatlerce tv karşısında saçma sapan programlar izle vs.
  • bu ağırlığı kaldıramıyorsan daha gerçekleştirilebilir hayaller kur. gerçek dünyaya döndüğünde onun için çabala
  • Mesajim bulunsun

• Hayal kurmanın insanı mutsuz ettiğini düşünüyorum. Hayal kurmamak için kitap oku radyo falan dinle yoksa kendi kendine kaldığın bi kaç saniye de bile bişeyler hayal edebiliyorsun.
    Ve en sonunda da bunun gerçekleşme ihtimalinin ne kadar düşük olduğunu fark ediyorsun. İşte o anda sanki o şeylere sahipmişsin de kaybetmişsin gibi bi his oluyor içinde. Fazla hayal kurmamak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yağmurun Sabahı

bu ağırlığı kaldıramıyorsan daha gerçekleştirilebilir hayaller kur. gerçek dünyaya döndüğünde onun için çabala

Hayallerime ve düşüncelerime çevremdekileri ortak etmek istemiyorum. Bu beni onlara bağlanıyormuş, özgürlüğümü onlara esir esiyormuşum gibi geliyor.
    Çevremdeki insanlar üzerine düşününce ve onlar düşüncelerime ait olan şeylerden birini yapmayınca tüm herşey bitiyor.
    Düşünmeyince de uçuk kaçık şeyler düşünmek zorunda kalıyorum.

@I See You
    Katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daima İleri -- 9 Kasım 2013; 11:57:05 >
  • Ben hiç hayal kurmam neden acaba?Aklıma bile gelmiyor.
  • Buna engel olman için ölmen lazım yada bitkisel hayata girmen laızm benim ise hayatta tutunma dayanağım umutlarım ve hayallerim sen nasıl böle düşünüyorsun sana şaşıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.