Şimdi Ara

Düşünme Şeklimi Değiştirmek İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne düşündüğüme değil nasıl düşündüğüme odaklanmak istiyorum .Aklıma bir tek karamsarlık

geldi .Olaylara farklı açılardan bakmak istiyorum .Ama beynim durdu sanki .Bunu nasıl

yapabilirim .Empati yolu geldi aklıma başka ?

• kendini programla
  • quote:

Orijinalden alıntı: geranimo486

kendini programla

Mantıklı aslında nasıl yapabilirim ?
  • psikoloğa git

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inancliysan iş kolay

birisi bir olay desin yorumlayalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achambo -- 8 Şubat 2017; 0:19:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURQUOIS3

psikoloğa git

Dün psikiyatriye gittim hap verdi .Psikolog için para yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achambo

birisi bir olay desin yorumlayalım :)

İnanç var usta .Gerisi ?
  • SuKurgusu kullanıcısına yanıt
    kendini keşfet,uyan etrafına bak,elbet bulacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 8 Şubat 2017; 0:21:21 >
  • İşe kitap okumakla başlayabilirsin. Tek tür kitaplarla değil her türden okumalısın. Yabancı yerli . Korku gerilim cinayet dünya klasikleri önerim dostoyevski. Aşk arkadaşlık gizem çok farklı türler seni farklı olaylarla tanıştırır ve olaylara bakış açısıda kazandırır.konuşma yeteneğini geliştirir. Tek düzelikten kurtarır. Dediklerim tecrübedir kuru laf değil. Ayrıca tek okumak değil insanlarlada konuşmalısın onları dinlemeli düşüncelerini kendi kafanda ölçmelisin.ve gördüğün hiçbirşeyi görünen tarafıyla eşeltirmemelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: geranimo486

kendini keşfet,uyan etrafına bak,elbet bulacaksın.

Baktım hocam .O yüzden gelişim için değişim istiyorum .Ama nasıl değiştireceğiz bu düşünce şeklini .

Bana kolay görünmedi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark horse

İşe kitap okumakla başlayabilirsin. Tek tür kitaplarla değil her türden okumalısın. Yabancı yerli . Korku gerilim cinayet dünya klasikleri önerim dostoyevski. Aşk arkadaşlık gizem çok farklı türler seni farklı olaylarla tanıştırır ve olaylara bakış açısıda kazandırır.konuşma yeteneğini geliştirir. Tek düzelikten kurtarır. Dediklerim tecrübedir kuru laf değil. Ayrıca tek okumak değil insanlarlada konuşmalısın onları dinlemeli düşüncelerini kendi kafanda ölçmelisin.ve gördüğün hiçbirşeyi görünen tarafıyla eşeltirmemelisin.

Gizem kitaplarını okuyamıyorum .Denedim ama sarmıyor .

Kitap okuyorum hatta kütüphanede sabahlıyorum bazen .
    işte nasıl olduğuna bağlı başına gelen veya gördüğün bir olayın arka planında sonucunda senin için daha iyi olacak bir şey olabilir, karamsarlığa düşmek yerine hayırlısı diyip devam edebilirsin tabii yanlış bir şey yapmiyorsan. Kendi yaptıklarını degerlendirerek hareket edebilirsin. Başıma bir olay gelince öyle yaparım, mesela sene başı sınavdan baya düşük aldım, motive olmamı sağladı belki de boslamamı engelledi eksiğimi gördürdu mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark horse

İşe kitap okumakla başlayabilirsin. Tek tür kitaplarla değil her türden okumalısın. Yabancı yerli . Korku gerilim cinayet dünya klasikleri önerim dostoyevski. Aşk arkadaşlık gizem çok farklı türler seni farklı olaylarla tanıştırır ve olaylara bakış açısıda kazandırır.konuşma yeteneğini geliştirir. Tek düzelikten kurtarır. Dediklerim tecrübedir kuru laf değil. Ayrıca tek okumak değil insanlarlada konuşmalısın onları dinlemeli düşüncelerini kendi kafanda ölçmelisin.ve gördüğün hiçbirşeyi görünen tarafıyla eşeltirmemelisin.

şu son cümleni çok seviyorum :)

• quote:

işte nasıl olduğuna bağlı başına gelen veya gördüğün bir olayın arka planında sonucunda senin için daha iyi olacak bir şey olabilir, karamsarlığa düşmek yerine hayırlısı diyip devam edebilirsin tabii yanlış bir şey yapmiyorsan. Kendi yaptıklarını degerlendirerek hareket edebilirsin. Başıma bir olay gelince öyle yaparım, mesela sene başı sınavdan baya düşük aldım, motive olmamı sağladı belki de boslamamı engelledi eksiğimi gördürdu mesela

Buraya kadar güzel .Düşük nottan motive olmuşsunuz .Peki bu düşünce yapısına nasıl sahip olabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuKurgusu

quote:

Buraya kadar güzel .Düşük nottan motive olmuşsunuz .Peki bu düşünce yapısına nasıl sahip olabiliriz ?

Nasıl olabiliriz? Önyargısız yaklaşıp faydaları ne olmuş olabilir şeklinde düşünerek, ben öyle yapıyorum, kötünün içinde iyiyi arayarak. Bir örnek olay verirmisin mesela

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SuKurgusu

quote:

Nasıl olabiliriz? Önyargısız yaklaşıp faydaları ne olmuş olabilir şeklinde düşünerek, ben öyle yapıyorum, kötünün içinde iyiyi arayarak. Bir örnek olay verirmisin mesela

En son iş başvurusu yaptığım yer hâlâ aramadı .Mülakatta çok iyiydim halbuki .

• Geceleri yan yatır hocam kasayı öyle uyu

• Robert Kiyosaki - Zengin Baba Yoksul Baba

Sadece oku
    Deneme türleri felsefe kitapları düşünce kitapları okuyabilirsin. Farklı kaliteli ,bir anlamı olan filmleri abartmamak şartıyla izleyebilirsin. Bilimsel konularda araştırma yapabilirsin (biyoloji astronomi tarih teknoloji ...) yeni bir dil bile öğrenebilirsin . bunların hepsi sen farkında olmadan seni geliştirir. Kendi kendine kompozisyon yazabilirsin. Ben yazıyorum mesela içinde yeni öğrendiğim kelimler kullanıyorum yeni düşünceler türetiyorum sende yapabilirsin.ve asla aceleci davranma çünkü seni usandırır yıldırır.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Robert Kiyosaki - Zengin Baba Yoksul Baba

Sadece oku

Not defterime yazdım .Teşekkürler .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.