Şimdi Ara

Düşük güç modu'nu neden kullanmıyorsunuz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
8.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam estağfirullah sizden itafen söylemedim zaten “polemik” olayını.

İyi forumlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben pile ihtiyaç duyacağım zamanlarda açıyorum sadece. Evdeyim zaten, şarj bitse bile takarım şarja. Düşük güç modu çok sonradan eklenen bir özellik olduğu için ve telefonun içine direkt müdahalede bulunduğu için uzun süre kullanımda zararlı olabileceğini düşünüyorum ayrıca.

Ayrıca düşük güç moduna alınca kıstığı şeylerin hepsi bende varsayılan olarak kapalı zaten. Sadece işlemciyi kısıyor düşük güç moduna alırsam o kadar. :)

• Telefon s3e dönüyor

• Hocam performans olarak bir fark oluşturmuyor lakin siri özellikle araç kullanırken sürekli kullandığım bir şey. Aile gps uygulamamız var güç modunda gpsimi kapatıyor. Hatunla sorun yaşıyoruz 😂. Ve güç modunda yedekleme yapmıyor.
    Bu arada ben güç modu ile normal kullanım olarak bataryada büyük bir fark göremedim o yüzden güç modu gereksiz geldi aklima gelirse %50 nin altina düşünce açıyorum.
    Ayrıca üreticiler ve bazı mühendisler telefonun sürekli güç modunda kullanılmasının batarya sağlığına iyi gelmediğini söylüyorlar. Ne kadar doğru bir argüman fikrim yok.

• -tayfun- - kullanıcısına yanıt
    Baya faydası oluyor %100 iken güç modunu devreye sokun en kötü 2 saat fazla gidiyor şarj.

Ben internette gezinirken kullanıyordum yada şarj idareli kullanmam gerektiğinde.

En son benchmark testi yapınca psikolojikman etkilendim daha kullanmadım.

Yani neden o kdr para veripte düşük güç kullanayım dedim. Oysaki asıl mesele altı üstü internette geziniyorum 4s bile bunu yapabiliyor.

Apple gibi bir çakal yok efendim piliniz %85 yıpranmaya maruz kaldıysa diyip işlemci frenkansı düşürmesi olayı bizim güç moduna aldığımız olayın aynısı.

Yani pili bitik telefonlar düşük güç modunda kullanarak şarj süresi uzatacak ,işlemci çarpanını düşürecek.

Apple biraz saha profesyonel olarak bunu bir iki yazılım sonra sunacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Evet. Gerektiğinde bende daha sık kullanırım bundan böyle. Lazım oluyor bazen çünkü.

• Sizinkide ilginçmiş gerçekten :) cevap için teşekkürler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osman_E kullanıcısına yanıt
    Zararlı olduğu gerçek olabilir mi acaba bende full time açık bu mod..eğer zararlıysa ben bittim demektir :)

• Zararlı değildir herhalde. En fazla tek çekirdek sürekli çalışıyor tek çekirdek yıpranır.

• Bu işi apple otomatik yaptırmalı.

Örnek: Telefon ihtiyaç duyarsa çift çekirdek maximum işlemci mhz ile işlem yapmalı.

Adam facebook instagram vb basit işlem gerektiren yerlerde işlemciyi %50 otomatik kendisi kısmalı.

Tıpkı intelin tümleşik grafik kartlarını yüke ve uygulamaya göre harici ekran kartına geçirmesi gibi

İntel ne yapıyor basit uygulamarsa tümleşik ekran kartını devreye sokuyor ama makina yüke biniyorsa hariciye geçiyor

gibi gibi yapılabilir

• Konuyu açan arkadaş düşük güç modunda fark etmediğini söylemiş

Şimdi eğer kullandığın telefon iphone 6s ve üzeriyse hissetmezsin

ama 5s 6 kullanıcıları ( özellikle pluslar ) hissediyor . Pluslarda fps düşüşü çok belirgin

Oyunlara gelince sen bir oyun açtığında tek çekirdek değil çoklu çekirdek çalışıyor

Bu yüzden düşük güç moduna aldığında bi fark hissetmezsin

Olay bundan ibaret

ben düşük güç modunu dışesa olmadıkça kullanmıyoeum çünkü uygulamalr geç açılıyor , klavye yavaşlıyor , telefon refleksif olmuyor yani

( hoş pili eskidiği için zaten yavaş baya da .. )

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    6s plus kullanıyorum şu anda ama ilk olarak iphone 4sle beraber 9.3 sürümüne geçmiştim ve orada başlamıştı düşük güç modu uygulaması..o zamanda çok büyük fark yaşamamıştım..

• Belkide iphone 4s zaten çok yavaş olduüu için fark yaşamadınız 😂😂

6s plus da yeterince hızlı olduğu için fark edemiyorsunuz ? 😂

şaka bi yana ciddi anlamda söylüyorum yani 6s i farketmeme nedeniniz zaten 2gb ram ve güçlü işlemcisi var

ama 4s de hissetmemeniz çok garip

Çünkü ben bariz bi şekilde hissediyorum farkı

diğer kullananlarda hissediyor . instagram snap geç açılıyor .. ayarlar ve kamera geç açılıyor .. vs vs

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Sosyal medya olarak whatsapp haricinde hiç bir uygulama yok ondan olabilir mi ?? Belkide ben anlamıyorum..size versem cihazı ilk saniye anlayabilirsiniz belkide..

• Büyük olasılıkla o yüzdendir whatsapp zaten hafif bi uygulama

• Sosyal medya uygulamaları telefonunuzda yüklü değilmiş, sadece whatsapp var diyorsunuz telefonunuzda. Tarayıcıda gezerken tek çekirdek zaten size yeter. Oyunlarda kasmama sebebi zaten söylenmiş oyuna girdiğinizde normal olarak çalışıyor telefon. Sizin fark etmemeniz normal aslında.

Benzer kullanım senaryolarına sahibim sosyal medya uygulaması telefonumda yok lazım olursa chrome dan açarım. Whatsapp spotify dizi film izleme. Telefonum Se bataryayla derdim yok 2 gün gidiyor ama sizin yaptığınız gibi bir deneme yapıcam bakalım çok birşey değişecek mi.

• Sürekli düşük güç modunun açık olması zararlı olup olmadığını öğrenebileceğimiz kaynak varmı yoksa apple ı arayıp mı sormak lazım :)

• Sürekli düsük güc modundada kullanip denedim pil sürem uzamadi ve pil %20 nin altina düsmedikten sonra düsük gücte kullanmanin bir yararida yok.
  • %2-3'ten fazla etkisi olduğunu görmediğim için kullanmıyorum

gereksiz
  • Aracı birinci viteste iken bağırta bağırta kullanmak gibi düşünün bu pil tasarruf modunu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.