Şimdi Ara

Düşük güç modu'nu neden kullanmıyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
8.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pil ile ilgili ekran görüntülerinde ve paylaşımlarda görüyorum ve dikkatimi çekti..hemen hemen hiç kimse düşük güç modunu kullanmıyor..genelde pil süresinden şikayet ediliyor ama bu mod kullanılmıyor..

ben şahsi olarak cihaz şarj olurken bile düşük güç modunu açık bırakıyorum..ve full dolunca yine bu modu açık kullanıyorum..bugüne kadar bi eksisini görmedim..kapattığımda pil su gibi gidiyor geldi resmen..baya etkili açıkçası..sizlerin kullanmama sebebi nedir merak ettim ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben manyak değilim..ve eko modunda kullanırım..verdiğiniz örneğin konuyla alakası yok ama eğer örnek verdiğiniz gibi ferrari,lambo gibi araçlar hakkında bilgi sahibi iseniz şunuda bilmeniz lazım ki artık o tarz araçların tamamında sürüş modları var eco,city,race,track gibi modlarını olduğunu görebilirsiniz..

sağnak yağmur altında ve şehir içinde farklı moda alıp gidersin ama pistte tur zamanı yapmaya çalışırken farklı moda alırsın..bundan doğal ne var ??

kaldıki artık günümüzde en üst seviye üreticiler bile ekonomi yapmak için hibrit yada elektrikli araçlara yöneliyor bunuda görmemek için kör olmak lazım..rolls royce bile lansmanında yakıt tüketimi değerlerinden bahsediyor..

bunca şey abes kalmıyorda iphone kullanırken güç tasarrufuna almak mı abes kalacak ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 8 Mart 2018; 11:59:24 >
  • Sorulması gereken şey

Düşük güç modunda telefon neden kullanmıyoruz ? değil ?

Neden insanlar “düşük güç” modunu devamlı kullanmak zorunda kalsın ? idi.

Şunun ayrımına varmak lazım, telefon normal bir şekilde çalıştığı zaman size ekstra bir güç vermiyor. Olmasi gerektiği gibi çalışıyor.

Ancak dusuk güç modu dediğimiz hadise, telefonun normal çalışma prensiplerinden ödün vererek çalışıyor. Yani siz bir sekilde bazi şeylerden fedakarlık etmis oluyorsunuz.

Yani siz insanlara neden “feda demiyorsunuz” diye soruyorsunuz.

Sizce normal mi ?

Apple işini düzgün yapsın. Koskoca apple, evet KOSKOCAAAA APPLE, aradan geçen bunca zaman zarfı içinde hala ios11’i adam edemedi. Bu ağır bir utançtır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sitesinde yazanlar aşağıda ki alıntıda. Bundan farklı olarak işlemci gücünü de kısıyor. bunlar olmayınca ha 3310 kullanmışın ha iphone ne farkı kaldı ki

bundan farklı olarak. lazım olunca kullanırsın da herzaman düşük modda kullanırsak ne anladım bu işten

https://support.apple.com/tr-tr/HT205234
    quote:

E-posta alma
    "Hey Siri"
    Arka planda uygulama yenileme
    Otomatik indirmeler
    Bazı görsel efektler
    Otomatik Kilit (saptanmış olarak 30 saniye)
    iCloud Fotoğraf Arşivi (geçici olarak durdurulur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hareketliperde -- 8 Mart 2018; 12:45:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Gta vice city yada real racing 3 oynatan yada youtubede 1440p video izleten bir 3310 çıktıda benim mi haberim yok ??

Maillerin anında iletmesini kapatmasını bende sevmiyorum ama mail içine girdiğimde düşüyor zaten mail..diğerleride ihtiyacım olan ve kullandığım şeyler değil..

• Sen oyuna girdiğinde işlemci düşük güç modundamı çalışıyor sanıyorsun. Sosyal medya uygulamarı ve klavye gözle görülür şekilde düşük güç modunda tekliyor frame düşüyor. İphone 8 kullanıp dışarda bi yerde şarj edemiycek durumdaysam ve %20 altındaysam anca o zaman düşük güç moduna alıyorum

• Eee madem öyle kullanamaya devam et o zaman

• Öncellikle kelimelerimize dikkat edelim. kimsenin kimseye 'aptal' vs. şeklinde hitap hakkı yoktur. İnsanlar sizin gibi kullanmıyor diye istediğinizi söyleme hakkına sahip değilsiniz.
    Dikkat ettiyseniz bahsettiğiniz herşey ben kullanmıyorum bana göre kasmıyor yada
    quote:

Maillerin anında iletmesini kapatmasını bende sevmiyorum ama mail içine girdiğimde düşüyor zaten mail.

Siz bunları kullanmıyorsunuz ama x y z kişiler kullanıyor onlara lazım. Eğer o şekilde bakacaksak bana göre de telefonda facebook instagram twitter pil düşmanı uygulamalar olmamalı. Ben bu sitelere İphone Se telefonumda Firefox üzerindne giriyorum diğer insanlardan 2-3 saat fazla ekran görüntüsü alıyorum. ama bunu insanlara söylediğimde komik geliyor gülüyorlar. Kullanım alışkanlıkları ile alakaslı hepsi. Önermenizi bizlere sunun beğenen değer beğenmeyen denemez.

• düşük mod,telefonun pil ömrünü azaltıyor,
    daha önce burda bunun konusu açılmıştı,şimdi bulamadım.

• Düşük güç modunda telefon %50 çekirdek kapatıyor

Yani bencmark testi yap anlarsınız
    Attığım ilk resim güç modunda alınmış
    2.resim normal mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 8 Mart 2018; 14:56:34 >

• Nasıl yani

Link verebilecek olan var mı

Bana mantıksız geldi bu önerme

• hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Benim uslubumda sıkıntı yokta senin bu anlama özürünü nasıl düzeltecez ??!! Ben kimseye aptal demiyorum okuman yokmu senin ? Ben yapılan bir işlemin saçmalığına dikkat çekmek anlamında "aptallıktır" diyorum..tey Allahım kime ne anlatıyoruz ya..

• Yahu şu forumda hakikaten aklı başında bir insan kalmamış gerçekten..

Geldim bir argüman sundum dedimki benim düşüncem şu şu şu...bir tanede aklı başında adam çıkıpta benden şunu şunu söylüyorum diyememiş..verecek cevap bulamayan hakaretlere küfürlere girmiş..

Yokmu bir aklı başında insan bana mantıklı bir argüman sunup cevap verecek ?? Küfür etmeden hakaret etmeden cevap verecek yokmu ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 8 Mart 2018; 19:0:28 >
  • Ben bu yüzden artık güç moduna almıyorum.

Yoksa sadece internette gezinmek için güç modu iş görüyor.

Dediğin gibi 2 saat fark ediyor.

Düşük güç moduna alınca iphone 6s sanki iphone 5s olacakmış psikolojisi var yani en hızlısı olsun mantığıyla almıyordur kimse😀

• Haklısın boşver kırmayın birbirinizi ben 10 yıldır ne adamlarla kavga ettim sonra abi kardeş olduk

Ortamı yumuşatalım : Adamın 1gb internet paketi var iphone X alıyor bende bunu anlamıyorum

• İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Hay Allah razı olsun hocam senden..ilk defa birisi saçmalamadan hakaret etmeden mantıklı bir cevap verdi konuya..

Anladım yani ne kadar hızlı olursa o kadar iyi mantığı diyebiliriz öyleyse..benim cihazımda güç modu açık yada kapalı olmasıyla arada fark hissetmiyorum açıkçası..sadece mailler düşmüyor oda benim için sorun değil zaten günde 5 tane mail ya geliyor ya gelmiyor..1 saat sonrada baksam biley kaybetmiş olmuyorum..ama forumda bir aklı başında adam çıkıpta ben kullanmıyorum ama şundan kullanmıyorum diyemedi..hemen aşağılama hakaret küfür..ne hale geldik toplum olarak görüyormusunuz ?? Ben diyorumki güç modu kullanmıyorsan ama pilden şikayet ediyorsan bu yapılan hareket aptallıktır diyorum..ordan bir sivrizeka çıkıp bana aptal diyemezsin diyor..hay Allahım ne olacak bu ülkenin hali

Gerçekten kimseyi kırma niyetim yoktu..sadece ben kullanıyorum siz neden kullanmıyorsunuz diye soru sordum ama forumun zeka,kültür düzeyi gerçekten berbat..baksana cevaplara hocam şaka gibi..

Güzel paylaşım o kadar kıstığını bilmiyordum. Bende düşük güç modu açıkken mail gelmemesi hariç birşey farketmiyordum kullanım olarak, yüzde 20 den sonra falan açıyordum. Demek ki açıkken pile az gitmesi açısında baya faydası dokunuyor.

• Ben de gözle görülür yavaşlama olduğunu gördüğüm için kullanmıyorum. Ancak bazı elzem durumlarda kullanmak gerekiyor tabii.

Polemiğe gerek yok sonuçta bu bir seçenek isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

• hocam benim polemik yaratma amacım olmadı..sadece kullanmayanlar neden kullanmıyor onu merak etmiştim..bak siz ne güzel sebeb belirtmişsiniz..seviye çok kötü forumda..direk hakaret küfür..gerçi hepsi silindi defoldu gitti çok şükür..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.