Şimdi Ara

Duster mi Tucson mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

130-150BİN TL bütçeye arasında aşağıda yazdığım araçlar arasında kararsız kaldım. Görüş ve tavsiyelerinizle yardımcı olabilir misiniz?

2018 Dacia Duster 1.5 Dizel EDC Vizyo ( Kör Nokta uyarı sistemi, 360 derece kamera vs)
    2015 Hyundai Tucson 1.6 TGDI 4x4 DCT Elite Plus (Kör Nokta Uyarısı vs)

Düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri ile Duster mantıklı geliyor ama güvenlikle ilgili endişelerden dolayı Tucson'a daha sıcak bakıyorum.

Ortalama 4-5 yıl binecek olsanız hangi aracı tercih ederdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceratobey -- 15 Ekim 2019; 13:17:4 >

• 70-80 bandına ikinci el temiz duster alırım..

tucson daha konforlu olabilir ama dusterin sorunsuzlugu daha önemli

duster az yakıt

ucuz maliyetli bakım

satarken daha az dert,kolay elden çıkarabilme

duster kullandım kac defa,öyle aman aman abartıldıgı kadar kötü bir araç değil.

bu millet akıl vermesine çok iyi akıl verir

burda herkes tucson der ama gerçek hayatta gidip duster alırlar..
  • hocam duster at arabasından hallice kalıyor tucson ın yanında. temiz tucson bulun bence duster yerine.
  • Yakıttan ötürü Duster yerine 150'ye dizel otomatik Ford Kuga 1.5TDCI + powershift var.
  • yakıt dert değilse tucson. duster'ın tek esprisi ekonomik olması. güvenlik, konfor, kalite, sağlamlık gibi konularda duster tucson'la karşılaştırılamaz bile.
  • Tucson
  • 1.6 tgdi elit plus tucson çok keyifli bence onu alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tucson

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o dediğin tucson çok hoş bende test etmiştim yeni dusterlarda güzel ama toplumdaki algısını yazılanlardan görebiliyorsun ve haksızda degiller
  • Dastıra 150.000 versem gözüme uyku girmez valla

• Tabi ki Tucson.

• 70-80 bandına ikinci el temiz duster alırım..

tucson daha konforlu olabilir ama dusterin sorunsuzlugu daha önemli

duster az yakıt

ucuz maliyetli bakım

satarken daha az dert,kolay elden çıkarabilme

duster kullandım kac defa,öyle aman aman abartıldıgı kadar kötü bir araç değil.

bu millet akıl vermesine çok iyi akıl verir

burda herkes tucson der ama gerçek hayatta gidip duster alırlar..
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Tucson diyip duster alacak adamın bütçesi bellidir

Yeterli parası olan adam tucson diyip de duster'a yan gözle bile bakmaz...

• duster diyen çıkmışmıdır diye geldim, gidiyorum şimdi :)
  • Lahmacun mu yiyelim kahve mi içelim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • duster dediğiniz araç kütüğün 4 teker 4 koltuk takılmış hali. tucson diyorum bende...
  • Tucson, Duster'dan elbette daha başarılı bir otomobil.
    İlkokul çocuguna bile sorsan Tucson der, konu sahibi de elbette bunu biliyor.
    Burada önemli olan sey yürütme giderleri.
    2015 Tucson denen aracın Elite Plus ve nispeten ortalama bir kmde olanını 150den asagi alamazsiniz. 245/45/19 lastikleri bile mubarek adet fiyati 1000 lirayi buluyor. Ayrica bu aracın 2020de garantisi bitecek. Siz 4-5 sene her an DCT sanziman masrafiyla karsilabilirsiniz.
    Yakit tuketiminden bahsetmiyorum bile.

Duster'a gelince; bahsettiginiz donanimda temiz bir Dusterı 125 civarina bulabilirsiniz. 2 yil daha garantisi olur.
    2 yil binip degerinde hatta degerinin uzeride satarsiniz. Bu arada da ekstra bir masraf acma riski olmaz.
    2 yil sonra butceniz uygun olursa da garantisi devam eden daha iyi bir arac alirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 16 Ekim 2019; 8:28:52 >
  • Tucson konfor güvenlik gibi konularda Duster'den çok üstün. Şehir içi alınacaksa tek tercih olmalı.
    ama arazi işin içine girerse Duster 4x4 alınır. Pahalı SUV alanlar araziye girmeye kıyamıyorlar. Çünkü açılabilecek masraflar çok pahalı.
    2014 Honda CRVsi olan arkadaşım arka üst stop lambası çalışmadığı için muayeneden kaldı. Garantiye sokmaya çalışıyor. Lambanın yenisi 2000 tl. Aynısı Duster de 200 tl civarı. Bunları da göz önünde tutmak lazım.

2015 4x4 Dusterim var, aile aracı olarak kullanıyorum.
    Memnun muyum? Hayır. Konfor ve güvenlik yetersiz. Fakat bir Şahin Doğan da değil. Yine de off road ile işim olmadığı için satıp yerine MPV grubu bir araç düşünüyorum.
    Şikayetçi miyim? Hayır, motoru DCI kendini kanıtlamış, bakım masrafları diğer Renault-Dacia grubu gibi. Ciddi masraf çıkaracak kronik problemleri yok. Yakıt tüketimi şehir içi/dışı 100 km de 8/6.5 lt gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 16 Ekim 2019; 13:38:8 >

• Duster ile Tucsonu karşılaştırmak, resmen Tucsona hakarettir.
  • Ama 2015 Tucson Elite Plus yerine 2016 temiz dusuk kmli bir Kia Sportage GTLine Prestige almanizi öneririm.
    Belki 140 civarina bulunur.
    Tucsona ek olarak Elektrikli bagaj kapagi ve uzun far asistani da var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.